tehovcz

Zimní údržbasnowman-mobile.jpgMilí sousedé, matematické modely meteorologických stanic se naplnily a na dveře dnes opatrně zaklepala paní zima. A my bychom Vás touto cestou rádi ujistili, že, pokud nás letos nepřekvapí nadílkou, kterou by, zcela nepochybně narozdíl od dětí :) , nebyl možná připraven ocenit ani sám Josef Lada, věříme, že jsme na ni připraveni.

Zimní údržbu silnic provádí Farma Tehov, která je v tomto směru dlouholetým smluvním partnerem obce, přičemž jejich výjezdová pohotovost je od loňského roku přímo zasmluvněna. Na farmě mají připravenu novou sypací nádobu a novou stavitelnou radlici a zastřešený násypník pro posypový materiál. Ten je již naplněn čerstvou dávkou štěrku, který dlouhodobě upřednostňujeme s ohledem na přírodu, obuv i vozidla před před solí, již aplikujeme jen v nezbytných případech.

Zimní údržbu chodníků a veřejných prostranství mají na starost Technické služby Tehov a všechny fronty boje s ledem a sněhem koordinuje Dan Kazimour, vedoucí TST (tel. 725 848 121).

V tomto kontextu Vás prosíme, abyste během zimních měsíců parkovali a odstavovali Vaše plechové miláčky tak, aby neblokovaly chodníky a ideálně ani ulice a nekomplikovali tak zimní údržbu, která obvykle probíhá v hluboké noci nebo velmi časných ranních hodinách.

Jak všichni velmi dobře víme, naši srdnatí bojovníci a jejich technika nemohou být z podstaty věci všude, natož nonstop. Bohužel tuto všeobecnou poučku zná i paní zima a často si se svým kromobyčejně potměšilým smyslem pro legraci třeba jen pár hodin po protažení či posypu vzpomene, a přichystá nám všem výzvy čerstvé. Také proto jsou v kritických úsecích Tehovských ulic rozmístěny nádoby s posypem.
Vůbec se prosím nezdráhejte rozšířit řady nezdolných bojovníků s nevyzpytatelnými skupenstvími oxidu vodného¹, tyto nádoby bez váhání otevírejte, a v nich umístěný intertní materiál nemilosrdně rozprostírejte po problematických úsecích. Pamatujme však, že stejně jako pro samuraje či pro nás méně exotické rytíře v těžké zbroji, je úspornost ctností rovněž v bojových dispozicích prostým štěrkem.

A ať zachytíte tenčící se zásoby v nádobě, nebo narazíte na jinou studenou a klouzavou potíž, s níž si nebudete vědět rady ani Vy ani kvalitní zimní obutí vašich vozidel či nohou, volejte nám, pokusíme se to vyřešit nebo pomoci.

S vírou v krásné bílé sobotní ráno Vám přejeme krásný páteční večer.

David Hlouch
starosta

--

¹ alias dihydrogenmonoxid, alias H₂O, alias voda... :)


24. 6. Jan

Zítra: Ivan

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

654710