tehovcz

Aktuality


Štítky:

Novější 1

Informace k volbám do EP 2024, voličský průkaz

Informace k volbám do Evropského parlamentu 2024 ve volebním okrsku TEHOV zveřejňujeme na úřední desce obce a zároveň je naleznete přehledně v záložce Volby (http://www.tehov.cz/volby-do-ep-2024). Zde naleznete rovněž formulář žádosti o voličský průkaz.

O voličský průkaz lze požádat písemně (datovou schránkou nebo na dokumentu s úředně ověřeným podpisem, případně prostřednictvím PORTÁLU OBČANA, nelze e-mailem!) do 31.5. do 18:00, nebo osobně na obecním úřadě až do 5.6.2024 do 16:00.Informace pro rodiče žáků 6. tříd ve šk. roce 2024/25

Žáci s trvalým pobytem v obci Tehov navštěvují díky smlouvě o společném školském obvodu pro 2. stupeň (též platná OZV 3/2015) a smlouvě o spolupráci mezi Tehovem a Světicemi 2. stupeň ZŠ ve Světicích. Vyučování žáků 6.-9. třídy probíhá v budově na světické návsi u rybníčka. 

Žádosti o přestup do 6. ročníku ZŠ Světice pro školní rok 2024/25 jsou přijímány tento týden, tedy 13. - 17. 5. 2024, kritérium pro přijetí je trvalé bydliště v obci Tehov nebo Světice (společný školský obvod pro II. stupeň).

Informace k přestupům žáků do 6.ročníku ve školním roce 2024/25

ŽÁDOST O PŘESTUP DO 6.ROČNÍKUČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

28. ročník tradiční veřejné sbírky Ligy proti rakovině Praha proběhne již příští týden.

Hlavním tématem letošní sbírky je prevence rakoviny prsu, screeningové programy.

Kytičky Vám nabídneme letos i u nás v Obecní knihovně Tehov v době:

  • středa 15. 5. 14:00 – 17:30
  • čtvrtek 16. 5. 14:00 – 17:30
  • pátek 17. 5. 8:00 – 11:30 

Český den proti rakovině 2024.jpgČarodějnice budou i s ohněm! :-)

Čarodějnický oheň dnes v Tehově u Sportoviště bude! Našimi dobrovolnými hasiči byl nahlášen na HZS, která nahlášení dnes potvrdila. (Pálení ohňů na veřejných prostranstvích JE MOŽNÉ, ovšem má svá PRAVIDLA a musí se NAHLÁSIT HZS https://paleni.izscr.cz/ )

Dle informací od starosty Říčan, Davida Michaličky, se stanovisko vedení krajských hasičů po jednání s paní Hejtmankou Petrou Peckovou upřesnilo. Ohně jsou povoleny, i když na veřejných prostranstvích podléhají pravidlům a podmínkám! Více najdete ZDE.

Doma na zahradě (mimo blízkost lesa) si oheň s opatrností můžete udělat bez ohlášení, ale buďte, prosím, velmi opatrní ⚠️ má foukat a krajina je suchá. Riziko požárů opravdu hrozí! Více najdete například ZDE.

 Akce Čarodějnický rej proběhne i bez pálení!

Upozorňujeme, že společenská akce Čarodějnický rej od 18 do 21 hodin v úterý 30.4. se normálně koná a pořadatelé se již na všechny těší, jen na zapálení ohně z důvodů výstrahy před nebezpečím vzniku požárů bohužel nedojde.Nebezpečí vzniku požárů - ZÁKAZ PÁLENÍ

Český hydrometeorologický ústav vydal dne 29. 4. 2024 výstrahu č. 000151 před nebezpečím vzniku požárů na území Středočeského kraje, platnou od 30. 4. 2024 0:00 hodin do 1. 5. 2024 24:00 hodin. Platí vysoké riziko vzniku a šíření požárů vzhledem k vysokým teplotám a zesilujícímu větru.

I když se to mnohým nebude líbit, prosíme, buďte ohleduplní a odložte svá pálení na příhodnější dobu.

V souladu s Nařízením Středočeského kraje je proto celoplošně Z A K Á Z Á N O používání zábavní pyrotechniky, vypouštění „lampionů štěstí“ a pálení ohňů v blízkosti lesních porostů a souvislých rostlinných porostů umožňujících další šíření požáru (např. louky, koruny stromů v zápoji, apod.)


KRITICKÝ STAV DODÁVKY VODY

Upozorňujeme, že nadměrná spotřeba vody v obci způsobuje KRITICKÝ STAV dodávky vody do Tehova.

S okamžitou platností vydáváme do odvolání zákaz napouštění bazénů, zalévání zahrad a jiný odběr nad rámec běžné spotřeby domácnosti.

Nedodržování zákazu může TECHNICKY způsobit úplné přerušení dodávky vody i pro celou obec.

Pokud se zavzdušní systém i ve Světicích, odkud se voda čerpá do Tehova, může jít i o několikadenní odstávku dodávky vody pro všechny.Pokyny k zítřejšímu úklidu - FOTOSOUTĚŽ

Akce Čistý Ladův kraj probíhá v rámci celostátní akce Ukliďme Česko. Zasíláme Vám touto cestou základní bezpečnostní pokyny k úklidu a upozornění na fotosoutěž (https://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/), ve které můžete získat hodnotné odměny :-)Oznámení částečného odpuštění Panského rybníka 2024

Místní organizace Českého rybářského svazu v Tehově oznamuje částečné odpuštění rybníka Panský z důvodu výlovu 6. 4. 2024. Odpouštění bude započato v úterý 2. 4., po výlovu bude bezodkladně zahájeno znovunapouštění.

 
 


Promítání z KANADY: 11. 3. v zasedačce OÚ - vstup zdarma

V pondělí 11. 3. 2024 se koná cestopisná přednáška s promítáním z cest od 19:00 hod v zasedačce v suterénu obecního úřadu Tehově, přednáší: Ing. Jiří Vlček. Těšíme se na Vaši účast.
Cestopisná přednáška 11-3-2024.jpgNovější 1

22. 5. Emil

Zítra: Vladimír

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

651267