tehovcz

Aktuality


Štítky:

Aktuální opatření přehledně

Zasíláme informační leták hejtmanky s informací, co platí od 3. 1. 2022, dále o opatřeních karantény platných od zítřka 11. 1. 2022 a o testování v práci platném od 17. 1. 2022.

COVID_zmeny_3_1_2.jpgOČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE V CENTRU ŘÍČAN

plakát očkování.jpgOČKOVÁNÍ BEZ REGISTRACE V CENTRU ŘÍČAN

Místo: obřadní síň, Stará radnice,  Masarykovo náměstí 83, Říčany

Termíny:

každé úterý    16:00 - 20:00 h.

každou sobotu  8:00 - 12:00 h.

Od věku 16+

Začínáme již v úterý 23. listopadu!

Kateřina Lauerová
Tisková mluvčí
Městský úřad ŘíčanyOmezení provozu PID od 2. 11. 2020

Vážení občané, na základě dalších restriktivních opatření ze strany Vlády ČR z důvodu zabránění šíření onemocnění Covid-19, v jejichž důsledku jsou uzavřeny prakticky všechny školy, restaurace, většina sportovišť, omezena otevírací doba obchodů, a tím na naprosté minimum omezen „večerní a noční život“, služby, zábava a možnosti sportovních aktivit, dochází od 2. 11. 2020 celoplošně k dočasnému zrušení „školních“ spojů a k omezení provozu veřejné dopravy celotýdenně ve večerních hodinách, a tím v podstatě k zavedení prázdninového provozu s omezením večer cca po 21.hodině.

Omezení na lince 494 – spoj v pracovní dny v 7:41 ze Strančic je ukončen v zast. Říčany, náměstí; klasická prázdninová úprava u spojů kolem 14:30; je zrušen spoj v 23:10 z Říčan přes Světice a Tehov do Všestar

Veškeré informace o provedených opatřeních včetně výlukových jízdních řádů se postupně zveřejňují na www.pid.cz. (Aktuální Informační zpravodaj PID ZDE, dopis koordinátora PID s podrobným popisem omezení ZDE).

 Covid19: Aktuální informace

Od dnešního dne vstupují na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Podrobnosti včetně přímých odkazů na vládní usnesení najdete v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví.

Stručně od nás z Tehova

Šíření epidemie se nevyhlo bohužel ani naší obci, kde kromě oficiálních, laboratorně potvrzených výskytů, kterých zde máme k dnešnímu dni 5, víme o několika dalších domácnostech, které nákazu s největší pravděpodobností (dle příznaků a okolností) buď nedávno prodělaly, nebo u nich právě probíhá.

K současné situaci a celé druhé vlně se snažíme přistupovat po jarních zkušenostech s určitou rozvahou a nezahlcovat Vás nadbytečnými informacemi. Vše klíčové k epidemii zveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví (odkaz výše). Pokud potřebujete s čímkoliv poradit, nebojte se, prosím, kdykoliv ozvat.

Obecní úřad zústává i nadále otevřený jak v úředních hodinách tak po individuální dohodě - pokud máte obavu ze setkání, nebo patříte mezi ohrožené skupiny obyvatel, nebojte se zavolat či napsat, maximum vyřešíme na dálku, nebo dohodneme individuální schůzku.

Základní škola plynule přešla na dálkovou výuku a velká pochvala ode mne směřuje k dětem, rodičům a hlavně učitelskému sboru v čele s paní ředitelkou. Děkujeme.

Rozhodnutí o omezení provozu Mateřské školy jsme odkládali až do dnešního dne, kdy jsme ve světle zhoršujících se okolností rozhodli o jejím uzavření během příštího týdne, kdy jsou stejně prázdniny v ZŠ. Jak to bude dále rozhodneme hlavně podle vývoje situace a možností (stavu) pedagogického sboru. Během příštího týdne bude probíhat ve všech prostorách školy i školky generální úklid a desinfekce.

Děkujeme všem, kteří se nám dosud nabídli k pomoci sousedské či jakékoliv jiné, nebo si takto vzájemně vypomáhají nezištně a nezávisle na nás.

Současně připomínáme: nebojte se na nás obrátit, pokud budete s čímkoliv potřebovat pomoci Vy nebo někdo, o kom víte (a třeba se zdráhá ozvat).

Zastupitelstvo obce Tehov zasedne v pondělí 2. listopadu večer. Přesný čas a program jednání bude zveřejněn jako obvykle samostatnou pozvánkou.

--

Děkuji Vám všem za tolik potřebnou snahu ke vzájemné toleranci, respektu a přátelskému a ohleduplnému chování (pamatujme, že dodržováním pravidel chráníme kromě sebe i druhé).

Dovolte mi popřát Vám všem především pevné zdraví a dostatek sil v těchto podivných časech, věřím, že zanedlouho bude život zase ve svých původních kolejích.

David Hlouch
starosta obce
tel.: 725 945 446

P.S.: Putovní cenu za nejlepší korohumory získávají zádušní svíčky u prahu hospody. :)
3. 3. Kamil

Zítra: Stela

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

640235