tehovcz

Aktuality


Štítky:

Nábor hasičů - SDH a JSDH Tehov

Martin: 723 809 042, sdh.tehov@gmail.com, https://www.facebook.com/sdhtehov/

SKM_C25822110411000.jpgPožár v lese nad Třešňovkou a výzva rodičům

Dnes byl v lese nad Třešňovkou učitelkami lesní třídy MŠ zachycen kouř, jehož zdrojem bylo nově zřízené nelegální ohniště na obecním lesním pozemku. Otevřený oheň v lese je kromě zjevného rizika šíření lesním porostem nebezpečný právě kvůli šíření podložím, zejména kořenovými systémy v půdě. Jedná se o všeobecně podceňovaný jev, který je však jedním z hlavních důvodů, proč je zřizování ohnišť v lesích a jejich 50 m ochranných pásmech přísně zakázáno.

Přivolaná jednotka HZS měřením zjistila teplotu doutnajícího podloží cca 270 °C v okruhu několika metrů od původního ohniště! Hasiči místo zajistili a hloubkově ošetřili, tehovská jednotka SDH byla pověřena náslendými kontrolami místa. Na místě byly zajištěny další předměty včetně PET lahví a kusů eternitové střešní krytiny.

Manipulace s ohněm na lesních pozemcích i v jejich ochranných pásmech je přestupkem proti lesnímu zákonu a lze za něj uložit pokutu až 15 tis. Kč, při znehodnocení pozemků i jejich částí jde o přestupky, za které hrozí pokuta až 100 tis. Kč. Částky za způsobené škody, v případě, že by k požáru opravdu došlo, pak mohou jít do statisíců i milionů - viz např. nedávno uzavřený případ žháře z Nupak.

Protože je ze zajištěných indicií zřejmé, že ohniště patrně založily děti, apelujeme touto cestou především na rodiče, aby doma se svými dětmi opravdu dobře probrali, že do lesa ani do rukou nezletilých bez dozoru zápalky opravdu nepatří.

Současně je dobré s dětmi probrat, co je to eternit, že obsahuje azbest, a že i když v ohni náramně práská, rakovina plic za to opravdu nestojí... Že jsou lahve odpadky a nemají v lese co pohledávat, je asi zbytečné dodávat.

David Hlouch
starosta obce

IMG_20210929_124842.jpg IMG_20210929_122245.jpgDen otevřených vrat HASIČÁRNY - neděle 19. 5.

Tehovští hasiči všechny srdečně zvou do Hasičské zbrojnice v ul. Hasičská na den otevřených "vrat" již tuto neděli 19. května 13-16h. K vidění bude aktuální i historická hasičská technika a výstroj, hasičské kroniky i ocenění úspěchů na soutěžích, projekce fotografií, program i pro nejmenší návštěvníky.

SDH fotky techniky 002.jpgNové vydání Tehovského občasníku č. 1/2016 + Věstník JSDH Tehov

Milí sousedé,

právě vychází nové vydání Tehovského občasníku č. 1/2016 na leden a únor a společně s ním také Věstník naší jednotky sboru dobrovolných hasičů. Tištěnou verzi byste měli najít ve svých schránkách nejpozději v pondělí, online verze je jako vždy ke stažení v sekci Tehovský občasník.

Přejeme Vám příjemné čtení a krásný víkend,
Kateřina Ruszová, místostarostka a David Hlouch, starostaTehovská jednotka dobrovolných hasičů pomáhala hasit požár lesa v Říčanech

Datum konání: 23. 7. 2015

Včera přibližně v půl jedenácté vyjížděla naše jednotka sboru dobrovolných hasičů s oběma vozidly k lesnímu požáru v katastru Říčan. V nepřístupném terénu hasilo celkem šest dobrovolných jednotek společně s Říčanskými profesionály, byl povolán i vrtulník s bambivakem. Společnými silami se podařilo oheň udolat, na místě zůstala jen hlídka pro 24hodin trvající dohled nad požářištěm. Rádi bychom tímto vyjádřili poděkování všem zasahujícím členům JSDH Tehov.

Citujeme ze serveru pozary.cz:

Krátce po půl jedenácté přijalo Krajské operační a informační středisko Středočeských hasičů informaci o požáru lesa v katastru Říčan u Prahy.

Na místo vyjela místní profesionální jednotka a jednotky SDH Tehov a Tehovec. Po dojezdu na místo byl zjištěn požár paseky a části lesa v nepřístupném terénu, který se dál šířil.

Velitel zásahu proto rozhodl o vyhlášení II. stupně požárního poplachu a na místo byly postupně vyslány jednotky SDH Říčany, Mukařov, Žernovka a Doubek. Dále byl vyslán na místo vrtulník s bambi vakem. Hasiči se mezitím pokusili pomocí dopravního vedení a několika C proudů zamezit rozšíření požáru.

Po příletu bylo zřízeno plnící stanoviště na blízkém fotbalové hřišti. Vrtulník následně provedl několik shozů a tím se zabránilo dalšímu šíření. Následně bylo požářiště důkladně rozhrabáno a prolito. Kvůli dlouho trvajícímu suchu na místě zůstala místní dobrovolná jednotka na čtyřiadvaceti­hodinovou dohlídku.

23.7.2015 zásah při požáru lesa v Říčanech - JSDH Tehov, Tatra 138 CAS23.7.2015 zásah při požáru lesa v Říčanech - JSDH Tehov

23.7.2015 zásah při požáru lesa v Říčanech - JSDH Tehov

23.7.2015 zásah při požáru lesa v Říčanech - JSDH Tehov

23.7.2015 zásah při požáru lesa v Říčanech - JSDH Tehov

Zdroj: www.pozary.cz

 
24. 2. Matěj

Zítra: Liliana

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 366

Návštěvnost stránek

638922