tehovcz

Aktuality


Štítky:

Přednáška - Živá krajina

Datum konání: 8. 11. 2022

živá krajina 20221108 Tehov.jpgObec Tehov Vás společně se svazkem obcí Ladův kraj zve na přednášku Živá krajina pana Jiřího Malíka, přední postavy v oboru péče o krajinu.
 
Přednáška pro zástupce obcí a veřejnost se bude konat
v úterý 8. 11. 2022 ve 14:00 v sále OÚ Tehov.
 
Přednáška a diskuze bude zaměřena na komplexní přístup k adaptaci krajiny na sucho a klimatickou změnu, navracení vody, uhlíku a biodiverzity do krajiny pomocí zapojování veřejnosti.
 
Součástí akce bude také krátká prezentace Nadace Via.
 
Součástí přednášky bude vyrazíme do terénu za ukázkami dobré praxe do Mnichovic, nebo se podíváme na rozpracované úpravy krajiny u nás v Tehově (dohodneme se s přednášejícím podle převažujícího zájmu publika).
 
 


HLEDÁME OHROŽENÝ KOSATEC SIBIŘSKÝ!

Tehovský přírodovědný kroužek hledá kriticky ohrožený Kosatec sibiřský (Iris siberica), který byl z naší přírody v minulosti vytlačen.

image002.png

Pro vhodné lokality mokřadních luk, kde se tomuto ohroženému druhu přirozeně daří, hledáme další rostliny, abychom jeho rozšíření dále napomohli. Teď v době Velikonoc je vhodný čas – odejmutí části rostliny v tuto dobu původní rostlině neublíží a odkopek se na novém stanovišti dobře uchytí!

Prosíme, pokud máte na své zahradě tuto ohroženou rostlinu, ozvěte se nám na 608 044 468 nebo na zajochpetr@seznam.cz

Děkuje Petr Zajíček & děti z přírodovědného kroužku
13. 4. Aleš

Zítra: Vincent

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

645817