tehovcz

Aktuality


Štítky:

Pochod již tuto sobotu - Pochod krajinou barona Ringhoffera

A kdo se těší na výlet již tento víkend, připomínáme avizovaný Pochod krajinou barona Ringohffera 22. 4. 2023.Pochod cestou kocoura Mikeše 20. 5. 2023

16. ročník Pochodu cestou Mikeše bude tentokrát jiný!

Turisté projdou revitalizovanou stezkou (obnovené cedule, žulové kilometrovníky na trase, upravené směrovky). Pohádková naučná stezka je prodloužena až do Mukařova, kde své putování po Ladově kraji kocourek ze slavné knížky ukončil a přidal se k cirkusu.

 • Turisté dostanou na startu (dospělí za 100Kč a děti zdarma) Mikešův pas, do kterého budou na stanovištích sbírat razítka. Za ty je v cíli čekají odměny (pamětní mince, sběratelská vizitka).
 • Starty budou tři, pro zdatnější i méně zdatné turisty :)
  • v Hrusicích se hromadně vyjde v 9:30 a bude možné projít celou cca 25 km trasu,
  • ze Struhařova to bude do cíle 15 km,
  • a od Hájovny ve Světicích je to do Mukařova 10 km.
 • Razítkovací zastávky budou v Mnichovicích, ve Struhařově a v Tehově (v knihovně).
 • V cíli bude turisty čekat odměna nejen v podobě pamětní mince a sběratelské vizitky, ale také odhalení pomníku kocoura Mikeše a malá veselice!
 • Dopravu na start či zpět k zaparkovaným vozidlům usnadní speciální autobusová doprava a po cestě se můžete zabavit vyplňováním kvizů nebo zábavnými úkoly na kontrolních stanovištích.

Informace budou postupně doplňovány na webové stránce pochodu.

Plakatek_16_CKM_Poh_Hrusice_letak_2023_final_PNG.pngPohár Ladova kraje - seriál běžeckých závodů

Zveme na sportovní akci, seriál běžeckých závodů v rámci celého Ladova kraje.

PLK_ A3_letak_22_23_duben_AVIZO_na_Pyselskem_kopecku_jpg (1).jpgČarodějnický rej 30. dubna od 18h

Tehovský kulturní spolek a tehovští hasiči zvou všechny v neděli 30.4. od 18 hodin na louku u ČOV na Čarodějnický rej.
čáry 23.jpg


Zápis a DOD do MŠ a LMŠ Tehov

Den otevřených dveří MŠ a LMŠ Tehov se koná ve středu 19. dubna 9:30 - 15:30. 

Zápis do MŠ Tehov se koná 10. května 8-16:30.

Počty přijímaných dětí: MŠ: 9/ LMŠ: 3
Více informací na webu www.zstehov.cz, přímý odkaz ZDE.

Obec Tehov v očekávání převisu zájmu přispívá odmítnutým dětem z důvodu nedostatku míst v obecní MŠ na docházku do soukromých zařízení (částku schvaluje každoročně zastupitelstvo obce na další školní rok, ve stávajícím školním roce roce šlo o 1500,- Kč/měs).

Zároveň rodičům, kteří nemohou/nechtějí své dítě do soukromé školky umístit, nově nabízíme na základě spolupráce s obcí Senohraby možnost umístění dítěte v obecní MŠ Senohraby (dostupnost cca 16 min autem z Tehova, obec je při D1), JE VŠAK NUTNÉ TAM JÍT K ZÁPISU! Ten proběhne 9. 5. 2023 v čase 13-17h (Den otevřených dveří se tam koná rovněž 19. dubna 8-10 a 14-17h). Více o MŠ na ms.zssenohraby.cz

Lze jít samozřejmě k zápisu do obou školek, což doporučujeme zejména rodičům mladších dětí, které se letos pravděpodobně do naší obecní MŠ nevejdou.Zápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 27.3.2023

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 27. 3. 2023 (přímý odkaz zde).PODĚKOVÁNÍ: Brigáda Čistý Ladův kraj

Chtěli bych poděkovat všem, kteří byli ochotni přijít minulý víkend pomoci s jarním úklidem přírody v obci a jejím nejbližším okolí. Dopoledne sprchlo, odpoledne i sluníčko vykouklo, našli jsme jako tradičně úplné "poklady", naplnili jsme bezmála 50 pytlů odpadem z lesa, okolí cest i silnic, v příkopech kolem krajské jsme vysbírali tradiční dávku lahví od rumu i vína, plechovky od všelikého pitiva a obaly od rychlého občerstvení, které někteří motoristé zřejmě nezvládnou dovézt až k nějaké legální nádobě na odpad.

Během celého víkendu se do brigády zapojilo (nejméně) 29 dospělých a 20 dětí, a to nepočítám školáky a školkáčky, kteří chodí v těchto týdnech se svými učitelkami na "lov" průběžně. V neposlední řadě děkujeme všem, kteří nosí ze svých procházek odpadky po celý rok (kdykoli se stavte na úřadě nafasovat pytle či rukavice!).

Díky všem za ochotu a pomoc, příroda nám tu vynaloženou energii vrátí :-)

Za Obec Tehov Vám přeji požehnané Velikonoce, Kateřina Ruszová, místostarostka 

IMG-20230401-WA0015.jpgDnešní svoz TKO

Svozová firma FCC s omluvou informuje, že z důvodu poruchy vozidla bude svoz TKO v Tehově probíhat dnes dle plánu, ale v odpoledních hodinách.Pochod barona Ringhoffera

Sobota 22. dubna bude patřit již šestnáctému ročníku této tradiční turistické akce. Sraz „pochodníků“ (turisté, cyklisti, koloběžkáři), bude v Mirošovicích na železniční zastávce.

QR_kod_Krajinou_barona_Ringhoffera.pngPrezence bude probíhat od 9.00, a kromě ranních vlaků z Prahy či ze směru od Benešova bude k dispozici i speciální autobusový svoz z Kostelce u Křížků, Kamenice a Velkých Popovic.

Slavnostní start bude přesně v 9.30 a kdo se zaregistruje, dostane na cestu koláče i něco na žízeň. Na trase si budete moci na deseti zastaveních připomenout významného průmyslníka, který se usídlil na Velkopopovicku a Kamenicku, a v našem regionu rozvíjel pivovarnictví.

Na zastaveních vás čeká zajímavý program a překvapení ve formě zbrusu NOVÉ TURISTICKÉ VIZITKY (nálepky).

Putování organizujeme společně s obcemi na trase a VELKOPOPOVICKÝM PIVOVAREM, který pro turisty kromě MIMOŘÁDNÝCH PROHLÍDEK  A VENKOVNÍHO OBČERSTVENÍ připravil VEPŘOVÉ HODY, takže do cíle přijdete řádně posilněni. Je to potřeba, protože se jedná o 20 km pochod z Mirošovic přes Velké Popovice, Kostelec u Křížků až do cíle na Ringhofferově náměstí v Kamenici, kde na všechny účastníky čeká diplom a odměna.

Doufám, že se v cíli uvidíme.

Hana Bolcková, DSO Ladův kraj

Plakatek_bus_16_pochod_barona_Ringhoffera_2023.jpgStrojové čištění komunikací ZÍTRA 30. 3. 2023

Připomínáme, že zítra, 30. března, proběhne v Tehově strojové čištění všech zpevněných místních komunikací. Děkujeme, že v tento den mezi 7-17 hod omezíte parkování v ulicích jen na nutné zastavení.

strojové čištění.jpg
18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

646353