tehovcz

Aktuality


Štítky:

Pozvánka na cestopisné promítání (út 11.4.)

Srdečně zveme na cestopisnou přednášku s promítáním v zasedačce v suterénu budovy obecního úřadu v Tehově 11. dubna od 19h, vstup ZDARMA, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. 

Přednáší Mgr. Petr Šimeček o své cestě do Mexika.Brigáda Čistý Ladův kraj tento víkend

Obec Tehov zve malé i velké na tradiční jarní brigádu na úklid tehovské přírody, krajnic i okolí polních a lesních cest: 1. dubna (sobota) - brigáda Čistý Ladův kraj

Místa srazu v 9h, kde si rozdělíme "rajóny" a kde rozdáme pytle a rukavice, jsou tradičně

  • Svatojánská náves (731 811 017)
  • Osada Lada, zastávka (732 225 686)
  • Údolí Raků na kraji osady u Petříků (777 079 384)
  • Hačalka u Mikešovy školky (702 155 351)

U míst jsou uvedeny kontaktní telefony, kde si můžete domluvit předání vybavení v jiném čase a místě dle Vašich preferencí a aktuálního počasí. Do konce týdne je samozřejmě materiál k dispozici na obecním úřadě (731 811 017).

Pytle s odpadem nechávejte vždy u cesty, kam zajede multikára, místa ideálně foťte a posílejte na mail obce či WhatsApp (731 811 017). Prosíme o finalizaci úklidu do konce víkendu, aby Technické služby Tehov vše svezly nejpozději v pondělí ráno (budou jezdit i o víkendu).
 
Nezapomeňte při úklidu fotit, každý se pak může zúčastnit fotosoutěže, více informací na www.UklidmeCesko.cz/fotosoutez.

Bezpečnostní pokyny pro dobrovolníky

LETAK_CISTY_LADUV_KRAJ_2023_K_DOPLNENI_FINAL_mensi.jpgPřání učitelům

Dnes, při příležitosti narozenin velkého učitele Jana Amose Komenského, kdy si připomínáme Dnem učitelů důležitost tohoto povolání, bych chtěl jménem Obce Tehov poděkovat všem současným i bývalým pedagogům žijícím či působícím v Tehově za jejich záslužnou práci, kterou nikdy nesmíme brát jako samozřejmost.

Zejména bych chtěl však poděkovat paní ředitelce naší základní a mateřské školy a stejně tak všem paním učitelkám a vychovatelkám, které se starají o naše děti a dávají jim ze sebe to nejlepší.

Přeji Vám hodně sil do dalších let a věřím, že stejně jako dosud, se za Vámi budou děti se zářícíma očima do školy rády vracet i v letech, kdy už zdaleka nebudou muset :-)

David Hlouch, starosta obceOznámení částečného odpuštění Panského rybníka

Místní organizace Českého rybářského svazu v Tehově oznamuje částečné odpuštění rybníka Panský z důvodu výlovu 1. 4. 2023. Odpouštění bude započato dnes, 28. 3., po výlovu bude bezodkladně zahájeno znovunapouštění.Návrh zprávy o uplatňování územního plánu Tehov

Na úřední desce byl zveřejněn návrh zprávy o uplatňování územního plánu Tehov, který najdete rovněž v sekci územní plán. Svoje připomínky může uplatnit písemně každý do 15 dnů ode dne doručení této vyhlášky, tj. do 27.4.2023 (podrobnosti ve vyhlášce).ZEA Světice - Oznámení o hnojení organickými i anorganickými hnojivy a přípravky

ZEA Světice oznamuje, že na pozemcích jimi obhospodařovaných bude probíhat průběžně od 24.03.2023 do cca 15.11.2023 dle aktuální potřeby chemická ochrana rostlin a hnojení organickými i anorganickými hnojivy.
Bude postupováno v souladu s platnou legislativou. Přesto se DŮRAZNĚ NEDOPORUČUJE vstup na ošetřené pozemky. Oznámení, které je rovněž zveřejněno na úřední desce obce, obsahuje i informaci pro VČELAŘE a MAJITELE VČELSTEV.Parkování v Říčanech od 1. 4. 2023

Dovolujeme si vás informovat, že od 1. dubna bude v Říčanech obnoven zjednodušený parkovací systém, v rámci kterého dojde k zpoplatnění parkovacích míst ve vymezené oblasti.

Zpoplatněna je pouze jedna oblast se dvěmi tarify:
R1 – Masarykovo náměstí / po–pá 8–18.00, so 8–12.00 /
R2 – ulice, parkoviště a nádraží / po–pá 8–18.00 /
mimo vymezenou oblast a dobu zpoplatnění je parkování zdarma.

tarif.jpg

Zde ke stažení informační leták s mapou, který je rovněž možné získat vytištěný na obecním úřadě.

P mapa oblasti Říčany.jpgStrojové čištění komunikací čt 30. 3. 2023

Upozorňujeme, že ve čtvrtek 30. 3. 2023 proběhne v Tehově strojové čištění všech zpevněných místních komunikací. Děkujeme, že v tento den mezi 7-17 hod omezíte parkování v ulicích jen na nutné zastavení.Vynášení Morany - ZRUŠENO

Z důvodu velké nemocnosti ve folklórním souboru Svatojánek bohužel rušíme nedělní lidovou slavnost Vynášení Morany. Věříme, že i přesto zima a nemoci ze vsi brzy odejdou a dočkáme se společně plodného jara a veselých Velikonoc.Pozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 27. 3. 2023

Datum konání: 27. 3. 2023

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v pondělí 27. 3. 2023 od 20:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.
18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

646355