tehovcz

Aktuality


Štítky:

Přednáška "Domácnost bez odpadu - kosmetika a drogerie" čt 26.4. 17:30

Spolek OS Tehov a obchůdek BEZ zve všechny na pokračování přednášky "Domácnost bez odpadu" ve čtvrtek 26. dubna od 17:30 v zasedací místnosti OÚ Tehov.

Jak žít bez zbytečného odpadu, jednoduše šetřit přírodu i vaši peněženku. Svůj příběh k "zero waste" vypráví a na dotazy odpovídá Michaela Linhová - šéfka bezodpadové domácnosti a matka bezobalového obchůdku BEZ v Písku
Tentokrát se můžete těšit na povídání na téma kosmetika a drogerie, nakupování bez obalu a minimalizaci odpadu.
bez odpadu II.jpg


Slavnost ve Struhařově 14. dubna

Starostka obce Struhařov zve na slavnost ,,Uvedení nové CAS JSDH Struhařov do provozu“
v sobotu 14.4.2018 od 15h před Požárním domem ve Struhařově i s muzikou pak v jeho sále.

Struhařov_SDH_poster_CAS30_A1.jpgDivadelní představení 7. 4.

Upozorňujeme, že zbývá již jen několik posledních lístků v ceně 140 Kč na divadelní představení „Zkrocení zlé ženy“ v sobotu dne 7. 4. 2018 od 19:00 hod v Divadle na Vinohradech. Dopravu autobusem tam i zpět zajišťuje a hradí obec Tehov. Odjezd  z Osady Lada v 17:30 a z návsi v 17:45 hod. Lze zakoupit i pouze vstupenky bez využití dopravy. Více informací ZDE, rezervace vstupenek na tel.: 702 155 351, Věra PilnáJarní dílny pro děti a rodiče

Spolek OS Tehov všechny srdečně zve zítra na zelený čtvrtek 28. března 16-18h na sál obecního úřadu na jarní dílničky. Dobrovolnice budou dětem pomáhat vyrábět tradiční i méně tradiční jarní a velikonoční
dekorace. Na starší děti a na rodiče pak čeká výroba jarních věnců a aranží. Na místě bude rovněž
k dispozici proutí k pletení pomlázek i zkušení pletači, kteří rádi poradí, jak na to.

Příspěvek na materiál 50,-Kč na dítě, cena věnce dle použitých dekorací.

JARNÍDÍlNY.jpgOmezení provozu knihovny

Upozorňujeme, že tento týden ve čtvrtek 15. a v pátek 16. března bude v knihovně a komunitním centru ZAVŘENO.

V dalším týdnu, ve středu 21. března bude provozní doba ZKRÁCENA do 16:30 hod.
Od 17:15 hod. zde proběhne Přednáška – domácnost bez odpadu a od 19:00 hod. následuje Tvořivý kurz – Velikonoční kraslice pro přihlášené účastníky.Divadelní představení

Srdečně Vás zveme na druhou kulturní akci tohoto roku, kterou pro Vás připravila obec Tehov při příležitosti oslav 100 let od vzniku naší republiky. Divadelní představení „Zkrocení zlé ženy“ se koná v sobotu dne 7. 4. 2018 od 19:00 hod. Jedná se o představení v Praze v Divadle na Vinohradech a jde o jednu z nejznámějších komedií  Williama Shakespeara na téma nejednoduchého milostného vztahu mezi mužem a ženou.

Vstupenky je možné zakoupit v ceně 140 Kč (28 míst ve 4 řadě II. balkon) nebo v ceně 300 Kč (4 místa v I. řadě II. balkon). Dopravu autobusem tam i zpět zajišťuje a hradí obec Tehov. Odjezd  z Osady Lada v 17:30 a z návsi v 17:45 hod. 

Přihlášení možné osobně na OÚ Tehov, telefonicky (323 640 722, 702 155 351, Věra Pilná), na mobil i formou SMS, nebo na ou@tehov.cz, kde uveďte jméno, příjmení, telefon(!) a počet lístků. Lístky budou k převzetí až před odjezdem u autobusu, aby bylo možné operativně řešit náhradníky v případě nemoci.

Je možné i zakoupit pouze lístky a zajistit si dopravu vlastní. Neváhejte s přihlášením, počet lístků je omezen! Rezervace je definitivní až po uhrazení ceny lístku, je možné platit hotově nebo převodem na účet obce, neplaťte bez předchozího potvrzení volné kapacity. Po zaplnění kapacity bude možné se registrovat jako náhradník.Přednáška "Domácnost bez odpadu" 21.3. v knihovně

Spolek OS Tehov a obchůdek BEZ zve všechny do knihovny v Tehově ve středu 21.3. od 17:15 na přednášku

"Život bez odpadu - šetrné nakupování"

Jak žít bez zbytečného odpadu, jednoduše šetřit přírodu i vaši peněženku. Svůj příběh k "zero waste" vypráví a na dotazy odpovídá Michaela Linhová - šéfka bezodpadové domácnosti a matka bezobalového obchůdku v Písku. Povídání o:
začátcích s minimalizací odpadu - kde a čím začít
radostech i záludnostech zero waste životního stylu
nakupování bez obalu
minimalizaci odpadu v kuchyni

vstupné: 50,-/dospělý, děti s sebou
bezodpadu.jpg


Maškarní ples 17. 3.

V sobotu 17. března zve Tehovský kulturní spolek malé i velké příznivce zábavy a převleků  na tradiční Maškarní ples. Od 14:00 je pro děti připraveno pohádkové odpoledne, plné písniček a soutěží. Od 20:00 se dospělí mohou těšit na kapelu (Po)KROK a soutěž o nejlepší masky.

Pozvánka na maškarní ples 2018.jpgVynášení zimy Morany v neděli 11. března

Spolek OS Tehov zve malé i velké na tradiční vynášení zimy v neděli 11. 3. od 10h.

Půjdeme z návsi po cyklostezce k Panskému rybníku, kde spálíme Moranu a když počasí dovolí, opečeme buřtíky. Děti se už nyní těší na zdobení větviček pentlemi, symboly jara, které si donesou zpět do svých domovů. Komorní akce pro ty, kteří se už nemohou dočkat jara :-)

Plakat-Morana_2018.jpg

 Divadelní představení

Obec Tehov v roce 2018 ke stoletým narozeninám naší republiky plánuje několik kulturních akcí pro své obyvatele. 

Srdečně Vás zveme na první akci tohoto roku, která se koná v sobotu dne 10. 3. 2018 od 19:00 hod. Jedná se o představení v Praze v Divadle na Vinohradech - "Bytná na zabití", komedie s detektivní zápletkou autora Grahama Linehana, v hlavní roli Libuše Švormová.
Cena vstupenky 80 Kč, jedná se o II.balkón, 2. nebo 3. řada. Dopravu autobusem hradí obec Tehov v rámci akce "100 let vzniku republiky". Odjezd z Osady Lada v 17:30 a z návsi v 17:45. 
Přihlášení možno osobně na OÚ Tehov, telefonicky (323 640 722, 702 155 351, Věra Pilná), na mobil i formou SMS, nebo na ou@tehov.cz, kde uveďte jméno, příjmení, telefon(!), počet lístků a termín, kdy si lístky vyzvednete, popř. že si je převezmete až v den představení u autobusu. Je možné i zakoupit pouze lístky a zajistit si dopravu vlastní. Lístky bude možné si odebrat nejdříve v týdnu od 26.2.2018, kdy je bude mít úřad k dispozici. Neváhejte s přihlášením, počet lístků je omezen! Rezervace je definitivní až po uhrazení ceny lístku, je možné platit hotově nebo převodem na účet obce. Po zaplnění kapacity bude možné se registrovat jako náhradník.3. 3. Kamil

Zítra: Stela

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

640229