tehovcz

Aktuality


Štítky:

Krátkodobá změna jízdního řádu 494

Linka 494

  • aktuální jízdní řád platný od 01.08.2021
  • krátkodobý jízdní řád platný od 25.10.2021 do 29.10.2021 (po ukončení platnosti tohoto jízdního řádu bude opět platit původní jízdní řád uvedený výše)


Kotlíkové dotace

Na úřední desce obce byla zveřejněna informace Krajského úřadu pro zájemce o kotlíkové dotace.

Středočeský kraj začíná zjišťovat zájem o dotaci na výměnu neekologických kotlů formou dotazníku. Žádosti o kotlíkové dotace by pak měl kraj začít přijímat v 1. čtvrtletí roku 2022. Na výměnu kotlů na pevná paliva 1. a 2. emisní třídy mají jejich majitelé už méně než rok. Od 1. září 2022 totiž bude platit zákaz používání kotlů, které nesplňují minimálně 3. emisní třídu. Každý, kdo nestihne výměnu kotle zrealizovat do 1. září 2022, ale alespoň do tohoto termínu zažádá o dotaci, nebude v případě kontroly z úřadů finančně sankcionován. Pokud někdo výměnu nestihne, čeká jej dle Ministerstva životního prostředí pokuta v desítkách tisíc korun. Strojové čištění komunikací 1. 11.

Upozorňujeme, že v pondělí 1. 11. 2021 proběhne v Tehově strojové čištění všech zpevněných místních komunikací. Děkujeme, že v tento den mezi 7-16 hod omezíte parkování v ulicích jen na nutné zastavení.Dopravní omezení v ul. Slunečná DNES ~10-14h

Upozorňujeme na dopravní omezení v ul. Slunečná, k němuž dojde dnes 13. 10. 2021 v době cca od 10 do 14h. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Dlouhá, Ke Srubům a Na Sekyře, jedná se o zábor veřejného prostranství před domem č. p. 69 z důvodu provádění stavebních prací.

SKM_C25821101211120.jpgRozpočtové opatření 3/2021

Na úřední desce bylo zveřejněno rozpočtové opatření 3/2021.Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 2021

Datum konání: 9. 10. 2021

Na úřední desce byl zveřejněn OPIS VÝSLEDKŮ HLASOVÁNÍ VE VOLEBNÍM OKRSKU obce Tehov - přímý odkaz zde.

Děkujeme všem, kteří přišli k volbám, volební účast v naší obci dosáhla téměř 79%

Děkujeme také volební komisi a všem, kteří se na přípravě a průběhu voleb v naší obci podíleli.

Krásný zbytek víkendu Vám všem,

David Hlouch
starosta obceTehovský občasník č. 4/2021

Milí sousedé,

právě vychází letní vydání Tehovského občasníku s číslem 4/2021 na září až listopad. Tištěnou verzi byste měli najít již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník (přímý odkaz na nové číslo zde).

Přejeme Vám příjemné čtení! :)

tehov obcasnik 2021-04-tbn.jpgInformace pro voliče v karanténě

Na úřední desce obce byla zveřejněna informace pro voliče v karanténě.

Vzhledem k tomu, že ke dni 15. září 2021 trval stav pandemické pohotovosti, bude pro voliče v karanténě nebo izolaci z důvodu onemocnění covid-19 možné využít zvláštní způsoby hlasování.

Žadatelé V KARANTÉNĚ mohou na tel. 257 280 472 nebo 257 280 880 požádat o zvláštní přenosnou volební schránku  (Čt 7.10.2021 do 20:00 hod.- poslední den k přijímání žádostí), nebo volit na stanovištích DRIVE-IN (viz seznam). Podrobnosti viz web StČ kraje.

Nemohoucí voliči (tedy nikoli v karanténě) s trvalým pobytem v Tehově mohou požádat o přenosnou volební schránku (bližší info ZDE).Požár v lese nad Třešňovkou a výzva rodičům

Dnes byl v lese nad Třešňovkou učitelkami lesní třídy MŠ zachycen kouř, jehož zdrojem bylo nově zřízené nelegální ohniště na obecním lesním pozemku. Otevřený oheň v lese je kromě zjevného rizika šíření lesním porostem nebezpečný právě kvůli šíření podložím, zejména kořenovými systémy v půdě. Jedná se o všeobecně podceňovaný jev, který je však jedním z hlavních důvodů, proč je zřizování ohnišť v lesích a jejich 50 m ochranných pásmech přísně zakázáno.

Přivolaná jednotka HZS měřením zjistila teplotu doutnajícího podloží cca 270 °C v okruhu několika metrů od původního ohniště! Hasiči místo zajistili a hloubkově ošetřili, tehovská jednotka SDH byla pověřena náslendými kontrolami místa. Na místě byly zajištěny další předměty včetně PET lahví a kusů eternitové střešní krytiny.

Manipulace s ohněm na lesních pozemcích i v jejich ochranných pásmech je přestupkem proti lesnímu zákonu a lze za něj uložit pokutu až 15 tis. Kč, při znehodnocení pozemků i jejich částí jde o přestupky, za které hrozí pokuta až 100 tis. Kč. Částky za způsobené škody, v případě, že by k požáru opravdu došlo, pak mohou jít do statisíců i milionů - viz např. nedávno uzavřený případ žháře z Nupak.

Protože je ze zajištěných indicií zřejmé, že ohniště patrně založily děti, apelujeme touto cestou především na rodiče, aby doma se svými dětmi opravdu dobře probrali, že do lesa ani do rukou nezletilých bez dozoru zápalky opravdu nepatří.

Současně je dobré s dětmi probrat, co je to eternit, že obsahuje azbest, a že i když v ohni náramně práská, rakovina plic za to opravdu nestojí... Že jsou lahve odpadky a nemají v lese co pohledávat, je asi zbytečné dodávat.

David Hlouch
starosta obce

IMG_20210929_124842.jpg IMG_20210929_122245.jpgPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 3. 10. 2021

Datum konání: 3. 10. 2021

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v neděli 3. 10. 2021 od 20:00 ve společenském sále OÚ Tehov.

Návrh programu zasedání obsahuje mimojiné:

 

  • Vydání změny č. 1 a změny č. 2 územního plánu obce Tehov
  • Plánovací smlouvy - obecná pravidla
  • Rozpočtové opatření a další informace finančního výboru
  • Veřejná finanční podpora
  • Proluka Panská ↔ ČOV: Přeložka vedení VN
  • Změna podmínek podnájmu bytu v ul. Ladova
  • Možnosti rozšíření měření rychlosti v obci

(navržený program v celém znění najdete jako vždy na zveřejněné pozvánce na zasedání)

 

 
Vyhledat v textu

7. 12. Ambrož, Benjamín

Zítra: Květoslava

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 327

Návštěvnost stránek

541154