tehovcz

Aktuality


Štítky:


Pochod cestou kocoura Mikeše v sobotu 8. 6.

Zítra, v sobotu 8. června proběhne každoroční putování po cestě kocourka Mikeše z Hrusic (kde je pro děti připraven Minipochod Pohádkové Hrusice) přes Mnichovice, Struhařov, Tehov (kde bude stanoviště s hravým zpestřením pro poutníky u stánku s občerstvením u pumptracku, kde je i celoroční razítkovací místo), dále trasa pokračuje přes Světice a říčanskou hájenku až do cíle hlavního pochodu u pomníku kocoura Mikeše v Mukařově. Výběr je ze tří tras - 10, 15 a 25 km. Na trase vždy čekají nejen tabule naučné stezky s příběhy hrdinů oblíbené knihy Josefa Lady, ale také zábavné úkoly a v cíli zasloužená odměna.

Plakát CKM 2024.jpg

Více o letošním ročníku, včetně jízdního řádu speciálního autobusu, viz web Ladova kraje

www.laduv-kraj.cz/pochod-cestou-kocoura-mikese

Mikešovu cestu lze bez doprovodných akcí projít samozřejmě celoročně, po trase jsou trvale umístěny Mikešovy naučné tabule i "živá" razítkovací místa - viz www.laduv-kraj.cz/cesta-kocoura-mikese.

 Tehovská pouť 2024

Datum konání: 15. 6. 2024

Přijměte pozvání na sousedské setkání v Tehově na návsi (jako každoročně bez dopravního ruchu) v sobotu 15. června od 14h. Můžete se těšit na drobné atrakce nejen pro děti, kulturní program ZŠ a MŠ, vyhlášení výsledků čtenářské soutěže obecní knihovny a stánky se suvenýry a pouťovými dobrotami. Věříme, že počasí nám bude přát :-)

Plakát POUŤ 2024.jpegDětský den v Osadě Lada - zítra od 13h

Datum konání: 1. 6. 2024

Připomínáme zítřejší oslavu Dětského den v Osadě Lada na hřišti od 13h, kam jste všichni srdečně zváni.

Pozvanka_Detsky_den_Osada_2024_web.jpg

Pořádající podal žádost o Veřejnou finanční podporu od obce Tehov ve 2.kole 2024.Roznos volebních lístků do schránek

Vážení občané,

v těchto dnech (pátek 31.5. - úterý 4.6.) probíhá po obci roznos volebních lístků do Vašich schránek.

Vzhledem k tomu, že obálky s lístky mají formát větší než A4 a poštovní schránky jsou často malé (případně s malým vhozovým otvorem), hrozí, že své volební lístky naleznete promočené nebo jinak poškozené.

Je nám to líto, ale ujišťujeme Vás, že ve volební místnosti ve dnech voleb (7. - 8. 6.) budou k dispozici kompletní sady hlasovacích lístků k Vašemu využití.

Více informací naleznete například ZDE: http://www.tehov.cz/volby-do-ep-2024

Děkujeme za pochopení. Za OÚ Tehov, K. RuszováZápis ze zasedání 12/2024

Byl zveřejněn zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Tehov s poř. číslem 12/2024. Najdete jej jako vždy na stránce Zápisy ze zasedání.Rozesílky starých aktualit - omluva

Omlouváme se za rozesílky starých aktualit, prosím ignorujte je (nejen čarodejnice už byly... :) )

Webový systém je provedl bez našeho přičinění a vědomí, jedná se o chybu na straně poskytovatele.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem krásný víkend.

David Hlouch
starosta obceDětský den 1. června v Osadě Lada v Tehově

Pozvanka_Detsky_den_Osada_2024_web.jpgInformace k volbám do EP 2024, voličský průkaz

Informace k volbám do Evropského parlamentu 2024 ve volebním okrsku TEHOV zveřejňujeme na úřední desce obce a zároveň je naleznete přehledně v záložce Volby (http://www.tehov.cz/volby-do-ep-2024). Zde naleznete rovněž formulář žádosti o voličský průkaz.

O voličský průkaz lze požádat písemně (datovou schránkou nebo na dokumentu s úředně ověřeným podpisem, případně prostřednictvím PORTÁLU OBČANA, nelze e-mailem!) do 31.5. do 18:00, nebo osobně na obecním úřadě až do 5.6.2024 do 16:00.Informace pro rodiče žáků 6. tříd ve šk. roce 2024/25

Žáci s trvalým pobytem v obci Tehov navštěvují díky smlouvě o společném školském obvodu pro 2. stupeň (též platná OZV 3/2015) a smlouvě o spolupráci mezi Tehovem a Světicemi 2. stupeň ZŠ ve Světicích. Vyučování žáků 6.-9. třídy probíhá v budově na světické návsi u rybníčka. 

Žádosti o přestup do 6. ročníku ZŠ Světice pro školní rok 2024/25 jsou přijímány tento týden, tedy 13. - 17. 5. 2024, kritérium pro přijetí je trvalé bydliště v obci Tehov nebo Světice (společný školský obvod pro II. stupeň).

Informace k přestupům žáků do 6.ročníku ve školním roce 2024/25

ŽÁDOST O PŘESTUP DO 6.ROČNÍKUZMAPUJ SI SVŮJ KRAJ

Datum konání: 19. 5. 2024

Spolek Mnichovickou krajinou dal dohromady skupinu místních dobrovolníků, kteří na základě metodiky Živé krajiny a ČVUT vytváří záznam naší krajiny se zaměřením na její funkčnost. Jedná se o model Živá krajina, který krajinu zaznamenává moderními digitálními prostředky a zároveň jako podklad používá mapy stabilního katastru z poloviny 19. století. Studie jsou součástí Krajinného plánu adaptace ČR na klimatickou změnu. Plánem je zmapování a revitalizace celého území ČR.

Dobrovolníci pomocí aplikace ve svých mobilních telefonech zanáší do digitální mapy (Mergin maps) buď prvky, které nejsou na mapách (zamokřené plochy, remízky, skruže, meliorace, aleje apod.), nebo prvky, které na mapách jsou, ale je potřeba je změřit (velikosti koryt regulovaných potoků, propustků, mostků apod). Mapy se průběžně synchronizují, takže na daném území vidíte namapovaná místa, která už zanesl někdo jiný.

Mapování je zábavné. V krajině totiž musíte doslova ulovit určité prvky, a to tak, že se pustíte i do míst, kam byste jinak obyčejně z cesty nesešli. Kousek za humny tak prožijete ohromná dobrodružství. Opravdu může mapovat třeba celá rodina na nedělním výletě.

ČVUT pak na základě těchto dat namodeluje absorpci krajiny při určité intenzitě deště. A hlavně na podkladě mapových výstupů je možné vypracovat studie proveditelnosti, které slouží jako podklad pro realizaci komplexních opatření. Takto obnovená krajina by měla mít silnou adaptační schopnost vůči klimatické změně a dojít by mělo i k obnově malého oběhu vody.

Velice děkujeme za spolupráci.

Klára Kabátová, Mnichovickou krajinou, z.s., 

T: 605 584 111
http://www.tehov.cz/index.php?nid=3573&lid=cs&oid=4835349

logo CP.png
hledačka-tehov.png

 

 

25. 7. Jakub

Zítra: Anna

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

658042