tehovcz

Aktuality


Štítky:

Festival Ladova kraje 18. 5. na Klokočné - hledáme borce z Tehova :-)

V sobotu 18. května od 10h se na Klokočné koná historicky první Festival Ladova kraje.

Celodenní program kombinuje zápolení družstev z jednotlivých obcí mikroregionu v neotřelých disciplínách inspirovaných příběhy kocoura Mikeše a osvědčená divadelní i hudební vystoupení.

Děti i jejich rodiče se mohou těšit na loutkové představení divadel Buchty a Loutky a Divadlo B, i na kapelu Bombarďák, večerní program vyvrcholí vystoupením skupiny November 2nd, která si nedávno odnesla cenu Anděl za nejlepší album roku 2023. Moderovat bude Tereza Tobiášová.

Program pro rodiny s dětmi bude zcela zdarma, také bude připraveno zázemí v podobě občerstvení všeho druhu, dílniček nebo odpočinkové zóny. Pokud je to ale jenom trochu možné, přijeďte na kolech, nebo speciální kyvadlovou dopravou!

Aktuální informace naleznete na webové stránce
https://www.laduv-kraj.cz/festival-ladova-kraje

a Facebookové události

https://www.facebook.com/events/1440326676619733

Pro Tehovské družstvo hledáme šampióny! (volejte 702 155 251):

SKM_C25824043012180.jpgČarodějnice budou i s ohněm! :-)

Čarodějnický oheň dnes v Tehově u Sportoviště bude! Našimi dobrovolnými hasiči byl nahlášen na HZS, která nahlášení dnes potvrdila. (Pálení ohňů na veřejných prostranstvích JE MOŽNÉ, ovšem má svá PRAVIDLA a musí se NAHLÁSIT HZS https://paleni.izscr.cz/ )

Dle informací od starosty Říčan, Davida Michaličky, se stanovisko vedení krajských hasičů po jednání s paní Hejtmankou Petrou Peckovou upřesnilo. Ohně jsou povoleny, i když na veřejných prostranstvích podléhají pravidlům a podmínkám! Více najdete ZDE.

Doma na zahradě (mimo blízkost lesa) si oheň s opatrností můžete udělat bez ohlášení, ale buďte, prosím, velmi opatrní ⚠️ má foukat a krajina je suchá. Riziko požárů opravdu hrozí! Více najdete například ZDE.

 Akce Čarodějnický rej proběhne i bez pálení!

Upozorňujeme, že společenská akce Čarodějnický rej od 18 do 21 hodin v úterý 30.4. se normálně koná a pořadatelé se již na všechny těší, jen na zapálení ohně z důvodů výstrahy před nebezpečím vzniku požárů bohužel nedojde.Nebezpečí vzniku požárů - ZÁKAZ PÁLENÍ

Český hydrometeorologický ústav vydal dne 29. 4. 2024 výstrahu č. 000151 před nebezpečím vzniku požárů na území Středočeského kraje, platnou od 30. 4. 2024 0:00 hodin do 1. 5. 2024 24:00 hodin. Platí vysoké riziko vzniku a šíření požárů vzhledem k vysokým teplotám a zesilujícímu větru.

I když se to mnohým nebude líbit, prosíme, buďte ohleduplní a odložte svá pálení na příhodnější dobu.

V souladu s Nařízením Středočeského kraje je proto celoplošně Z A K Á Z Á N O používání zábavní pyrotechniky, vypouštění „lampionů štěstí“ a pálení ohňů v blízkosti lesních porostů a souvislých rostlinných porostů umožňujících další šíření požáru (např. louky, koruny stromů v zápoji, apod.)


Výlukový provoz PID - uzavírka ve Všestarech

Dovolujeme si Vás informovat, že od pondělí 29. 4. 2024 začne 1. etapa uzavírky ve Všestarech. Zcela uzavřena bude ul. Říčanská a Mnichovická. Tato fáze potrvá cca do 14. 7. 2024, následovat bude cca do konce prázdnin další fáze, kdy se navíc k tomu uzavře ještě ul. Strančická. Od začátku školního roku by měla být otevřena Říčanská i Mnichovická, ale Strančická zůstane cca do poloviny října uzavřena.

Uzavírka bude mít vliv na provoz linek PID 489, 494, 557 a 582.

SLEDUJTE VÝLUKOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY NA WWW.PID.CZ

Zde ke stažení výlukové jízdní řády pro 494 a 582 platné od 29.4.2024.

SKM_C25824042517030.jpgPálení čarodějnic v Tehově

Tehovský kulturní spolek a tehovští hasiči zvou všechny v úterý 30.4. od 18 hodin na louku u ČOV na Čarodějnický rej. Nebude chybět country hudba, bohaté občerstvení, program pro děti ani symbolické zapálení ohně. Pro případné změny z důvodu špatného počasí sledujte vývěsky, www.tks-tehov i FB Tehovského kulturního spolku.

Čarodějnický rej 2024.jpg

 

Pálení čarodějnic od 17h v Osadě Lada pak připravuje spolek Sportovní osada Lada:

SKM_C25824041813020.jpgKRITICKÝ STAV DODÁVKY VODY

Upozorňujeme, že nadměrná spotřeba vody v obci způsobuje KRITICKÝ STAV dodávky vody do Tehova.

S okamžitou platností vydáváme do odvolání zákaz napouštění bazénů, zalévání zahrad a jiný odběr nad rámec běžné spotřeby domácnosti.

Nedodržování zákazu může TECHNICKY způsobit úplné přerušení dodávky vody i pro celou obec.

Pokud se zavzdušní systém i ve Světicích, odkud se voda čerpá do Tehova, může jít i o několikadenní odstávku dodávky vody pro všechny.Pokyny k zítřejšímu úklidu - FOTOSOUTĚŽ

Akce Čistý Ladův kraj probíhá v rámci celostátní akce Ukliďme Česko. Zasíláme Vám touto cestou základní bezpečnostní pokyny k úklidu a upozornění na fotosoutěž (https://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/), ve které můžete získat hodnotné odměny :-)Pozvánka na přednášku Voda a krajina 19.4. v Mnichovicích

Přijměte pozvání na přednášku ekologa a hydrobiologa RNDr. Davida Pitharta, CSc., který je předsedou Koalice pro řeky, jeden z otců projektu obnovy šumavských mokřadů Life for Mires a nyní poradcem IPR při plánovaní nového ekologicky pojatého parku Soutok https://iprpraha.cz/projekt/9/soutok.

Přednáška proběhne v pátek 19. dubna od 18 hodin v hasičské zbrojnici v Mnichovicích. Obsahově by měla navázat na loňskou prezentaci Jiřího Malíka, kterou spolufinancoval Svazek obcí Ladův kraj. 

unnamed (1).pngPromítání z PERU: 8. 4. v zasedačce OÚ - vstup zdarma

V pondělí 8. 4. 2024 se koná cestopisná přednáška s promítáním z cest od 19:00 hod v zasedačce v suterénu obecního úřadu Tehově, přednáší: Mgr. Petr Šimeček o své nedávné cestě do Peru. Těšíme se na Vaši účast.
20. 6. Květa

Zítra: Alois

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

654381