tehovcz

Aktuality


Štítky:

DPI a pomoc státu při finanční tísni spojené s růstem cen energií

Každý zákazník, který odebírá od dodavatele poslední instance (DPI) musí podepsat smlouvu, jinak mu bude dodávka po 6 měsících ukončena a bude odpojen. Dodávka poslední instance je pouze dočasné řešení a záchranná síť.

POKUD JSTE SI DOSUD NEVYBRALI NOVÉHO DODAVATELE, PODEPIŠTE NOVOU SMLOUVU CO NEJDŘÍVE, A TO I V PŘÍPADĚ, ŽE CHCETE NADÁLE ZŮSTAT U FIRMY, KTERÁ VÁM AKTUÁLNĚ JAKO DODAVATEL POSLEDNÍ INSTANCE DODÁVÁ A KTERÉ PLATÍTE ZÁLOHY.

POKUD AKTUÁLNĚ NEMÁTE DOSTATEK PROSTŘEDKŮ NA ÚHRADU ZÁLOH, SPOJTE SE CO NEJRYCHLEJI S DODAVATELEM POSLENDNÍ INSTANCE A SVOJI SITUACI AKTIVNĚ ŘEŠTE
VŽDY JE MOŽNÉ OBRÁTIT SE NA ÚŘAD PRÁCE, KTERÝ AKTUÁLNĚ NABÍZÍ VÍCE ZPŮSOBŮ POMOCI S VYSOKÝMI CENAMI ENERGIÍ.

Na úřední desce obce byly zveřejněny relevantní informace a rady, jak postupovat. Přímé odkazy na zveřejněné dokumenty výše v textu.Aktuální informace k situaci na Ukrajině

Datum konání: 2. 3. 2022

ukrajina_letak4_linky.jpg ukrajina_letak1 2.jpg ukrajina_letak2.jpg

 

Vzhledem k diskusi na sociálních sítích a častým dotazům k zajištění ukrytí obyvatel vám zasíláme odkaz na vydanou zprávu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR k otázce ochrany obyvatelstva, varování a ukrytí, která byla zveřejněna na webových stránkách https://www.hzscr.cz/clanek/otazka-ochrany-obyvatelstva-varovani-a-ukryti.aspx. Pro případ nedostupnosti stránek lze text stáhnout ZDE.

Vážení občané, vyzýváme vás ke klidu, nešíření matoucích informací a zpráv, a k nevyvolávání paniky. V tuto chvíli není zřejmé, že by měla situace na Ukrajině eskalovat směrem k reálnému ohrožení České republiky jadernou hrozbou, ani jinému reálnému přímému ohrožení obyvatel.

 

Možnost přímé finanční podpory prostřednictvím organizace Člověk v tísni (na letáku je funkční a ověřený QR kód, předvyplněná částka daru 1000,- Kč se dá upravit):

TI SOS Ukrajina letaky QR.jpgukrajina_letak4_linky.pdf

ukrajina_letak1 2.pdf

ukrajina_letak2.pdfPtačí chřipka - zákaz volného chovu drůbeže

Mimořádná nařízení Krajské veterinární správy proti šíření nákazy ptačí chřipky v chovu drůbeže - ZÁKAZ VOLNÉHO CHOVU drůbeže, ideálně chovat drůbež v uzavřených objektech a chránit před kontaktem s volně žijícím ptactvem (sítě, ploty, zábrany), viz soubory a informace pro veřejnost níže, dále dostupné na stránkách Krajské veterinární správy, případně na úřední desce obce.

Ptačí chřipka – informace pro drobnochovatele

Ptačí chřipka – informace pro veřejnostOdstrojené vánoční stromky

Připomínáme, že jako každý rok, i letos probíhá každé lednové pondělí svoz odstrojených vánočních stromků od hnízd tříděného odpadu v obci. Kdykoli během týdne pak lze odložit stromek u obecní čističky (u oplocení shromaždiště odpadů). Děkujeme, že nám pomáháte udržovat obec uklizenou.PF 2022 :)

Ač nebylo cílem naplnit zlaté pravidlo novoročenek "čím později ji vydáš, tím méně se ztratí v záplavě předvánoční", počasí, technika a zejména jistá omezení večerních a nočních koníčků malými vládci a vládkyněmi našich životů (zejména pak těmi nově příchozími ❤ ) nakonec nedovolili jinak. :)
 
PF 2022!
 
????Aktuální opatření přehledně

Zasíláme informační leták hejtmanky s informací, co platí od 3. 1. 2022, dále o opatřeních karantény platných od zítřka 11. 1. 2022 a o testování v práci platném od 17. 1. 2022.

COVID_zmeny_3_1_2.jpgProvoz kompostárny - omezení leden/únor

Provozní doba kompostárny Struhařov

Po-Pá 7:00 - 12:00 12:30 - 16:30
So 7:00 - 15:00 (leden,únor pouze 8-12)

https://www.amarinstalace.cz/kompostarna-struharov

Občané obce Tehov s trvalým pobytem (nebo chataři, prokáží-li se kartičkou chataře - vystaví na vyžádání OÚ Tehov), mají ukládku bioodpadu ZDARMA. Přijímá se veškerý bioodpad (tráva, listí, větve, piliny, pařezy, kořeny, kůry) chemicky neošetřené a dále biologicky rozložitelný odpad rostlinného původu (slupky, zbytky ovoce a zeleniny).

Odevzdat ZDARMA bioodpad přímo v Tehově je umožněno rovněž celoročně do velkoobjemového kontejneru na shromaždišti odpadů (v ul. K Potoku), St 7-10, Ne 14-17h. Svoz bionádob 240l od přihlášených nemovitostí v sezóně (duben-listopad) je zpoplatněn, nicméně likvidace i tohoto bioodpadu je opět zdarma.

 Odpady: změny velikosti nádoby či frekvence svozu

Z důvodu častých dotazů upozorňujeme:

Svoz nádob s modrou známkou probíhá každou středu, se zelenou známkou co 14 dní v sudé týdny (2. kalendářní týden, tedy 12.1. je první letošní svoz), s hnědou známkou poslední středu v měsíci.

Známky na popelnice 2021 dokládají úhradu poplatku za odpady leden-prosinec 2021, firma nádoby sváží do konce února 2022 na základě těchto známek s předpokladem, že v následném roce nedojde ke změnám velikosti nádoby či frekvence svozu, a to zejména proto, aby se nákup známek na rok 2022 rozprostřel do více týdnů a netvořily se fronty na úřadě.

Pokud chcete změnit velikost nádoby či frekvenci svozu, neodkládejte úhradu a vylepení známky 2022, nebo nevystavujte nádobu ke svozu v liché týdny! Do data vylepení uhrazené známky Vám bude účtována služba dle velikosti a frekvence loňské objednávky, neboť nádoby mají čipy a firma nám vykazuje a fakturuje každý výklop. Frekvenci svozu lze samozřejmě změnit i kdykoli během roku (proběhne vyúčtování), je to na Vás.

Příklad: při nákupu roční známky 2022 pro čtrnáctidenní svoz na konci února, když známka 2021 je modrá (týdenní svoz), budou k ceně známky 2022 připočteny 4 výklopy navíc (cena 1 výklopu = objem nádoby v litrech x sazba za litr 0,80Kč). Pro 120l nádobu tedy k ceně čtrnáctidenní známky pro rok 2022 (2496,-Kč) připlatíte 384,- Kč.

Děkujeme za pochopení.

Pro změnu frekvence svozu stačí zaslat platbu na účet obce s textem ZMĚNA SVOZU, více na http://www.tehov.cz/komunalni-odpad včetně QR kódu. Při platbě do konce ledna zajistíme donášku známek do Vaší poštovní schránky u nemovitosti. Pokud současně uhradíte i známku BIO, zaneseme Vám i tu :-).Zpívání v kostele 2.1.2022

Spolek OS Tehov všechny srdečně zve na tradiční Zpívání u jesliček v tehovském kostele sv. Jana Křtitele v neděli 2.1.2022 od 17:30h. Z hygienických důvodů nebudou podávány teplé nápoje, děkujeme za pochopení. Teplé oblečení a něco na zahřátí s sebou :)

 Plakát.jpgObecní úřad a Shromaždiště odpadů na přelomu roku

Úřední hodiny Obecního úřadu

celoročně Po 17-19h a St 7-10h, 14-16h 

Po 27. 12. dovolená - ZAVŘENO

St  29. 12. dovolená - ZAVŘENO


Shromaždiště odpadů

Provozní doba celoročně St 8 - 10 a Ne 14 - 17h.
Neděle 26. 12. 20212. 1. 2022 bude shromaždiště uzavřeno.
30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

652055