tehovcz

Aktuality


Štítky:

Uzavření sběrného dvora

Z důvodu obtížné sjízdnosti obslužné komunikace je Shromaždiště odpadů u ČOV do odvolání uzavřeno.

Obnovení běžné provozní doby: St 8-10h, Ne 14-17h (MIMO STÁTNÍ SVÁTKY) bude oznámeno.

V případě nutnosti kontaktujte D. Kazimoura (tel.: 725 848 121, Technické služby Tehov), lze přistavit multicar.

Informace na leden: V lednu zajistíme odvoz odstrojených vánočních stromků a použitých pokrmových tuků v uzavřených plastových lahvích každé pondělní ráno od sběrných hnízd. Umísťujte je prosím vždy ideálně již v neděli ke svozovým místům tříděného odpadu v obci.Tvořivý kurz - balení dárků 21.12. od 18h v knihovně

Tvořivý kurz_balení dárků 2022.jpgInformační zpravodaj PID 12/2022

Vychází další vydání Zpravodaje Pražské integrované dopravy - ke stažení ZDE, kde se mimo jiné dočtete o provozu PID během vánočních a novoročních svátků a o dalších trvalých změnách PID v lednu 2023.NEPÁL - Cestopisná přednáška s promítáním již dnes 13. 12. od 19h

Připomínáme dnešní cestopisnou přednášku s promítáním v zasedačce v suterénu budovy obecního úřadu v Tehově od 19h, vstup ZDARMA, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. Přednáší Ing. Jiří Vlček.

Příště: úterý 10. 1. 2023  Mgr. Petr Šimeček: Jordánsko a IzraelPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 19.12.2022

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v pondělí 19. 12. 2022 od 20:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.
Tehovský občasník č. 4/2022

tehovsky obcasnik 2022-04 tbn.jpgMilí sousedé,

právě vychází vánoční vydání Tehovského občasníku s číslem 4/2022, které je současně posledním číslem tohoto roku.

Jako obvykle byste byste měli najít tištěnou verzi již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník.

Přejeme Vám příjemné čtení! :)

David Hlouch a Kateřina RuzsováZápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 1.12.2022

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 1. 12. 2022 (přímý odkaz zde).Mikulášská nadílka už zítra!

Datum konání: 3. 12. 2022

miku.jpgMilé tehovské děti, milí tehovští rodiče,

zítra v sobotu 3. 12. se od čtyř hodin koná na sále obecního úřadu Mikulášská nadílka spojená s veselým divadelním představením.

Vstup je zdarma a pokud jste nezlobily až příliš a nebo si to nějakým neuváženým činem na poslední chvíli nerozházíte s čertem, je zdarma i odchod domů. :)

Srdečně vás zdraví, na zítřek se těší a krásný bílý páteční večer vám přeje Váš Mikuláš s oběma svými věrnými souputníky ;)Návrh střednědobého výhledu rozpočtu obce a rozpočtu obce

Na úřední desce byl zveřejněn návrh střednědobého výhledu rozpočtu obce Tehov 2023 - 2027 a návrh rozpočtu obce pro rok 2023. K oběma návrhům je možno vyjádřit připomínky ve lhůtě do pondělí 19. 12. 2022 12:00.Advent, tradice a výročí tereziánských reforem

Datum konání: 27. 11. 2022

cukrovi vtip vanoce 2022 copy.jpgDrazí lidé ze sousedství tehovského,

také jste si nepochybně všimli, že se ve víru podzimních událostí téměř ztratilo krásné 1. výročí jedné z největších reforem školství v našich končinách, kteroužto v úterý 6. prosince roku 1774 vydáním Všeobecného školského řádu spustila v zemích Habsburské monarchie osvícená panovnice Marie Terezie Valpurga Amálie Kristýna, arcivévodkyně rakouská, uherská a česká královna, vévodkyně burgundská a hraběnka tyrolská? Jistě, je na místě připustit si, že výročí měřená oběhy Slunce jinými vesmírnými tělesy, než po kterém jsme uvykli rutinně našlapovat, se jen s velkými obtížemi prosazují do všeobecného povědomí nás pozemšťanů a vymaňují ze stínu oněch pro nás již poněkud konvenčních 365 dní. Dnešní doba všeobecně přemrštěné komunikační opatrnosti však naštěstí vytváří jistý potměšilý prostor k vyzdvihování entit opomíjených, což ku příkladu v případě donedávna statečné okrajové planety Pluto, kterou jen několik dekád po jejím objevu svým okázalým pasívně agresívním aktem zneuznalo shromáždění Mezinárodní astronomické unie na svém pražském zasedání v roce 2006 a deklasovalo ji na základě sice vědeckých avšak většinové populaci zcela či takřka nesrozumitelných argumentů na planetu, považte, trpasličí, přímo vyzývá k alespoň občasnému vypíchnutí jejích předností a jejího skutečného významu v rámci planetárního sousedství naší sluneční soustavy. A jednou z nepochybně celé dlouhé řady zajímavých a pozoruhodných vlastností Pluta je právě jeho siderická oběžná doba čítající 90 560 pozemských dnů, tedy téměř 248 našich let, které tam uběhnou mezi novoročními přípitky, což je, abychom předešli zbytečným konfliktům, samozřejmě zcela vědomá humorná nadsázka formou kulturně meziplanetární apropriace.

A protože již tuto neděli budeme na naší Svatojánské návsi rozvíjet tradici, přičemž rozvíjet ji chceme v souladu s principy dobré praxe zejména opakováním postupů osvědčených (tedy mj. expozicí a dramatizací civilizačně určujících událostí z jisté blízkovýchodní jeskyně, symbolickým osvětlováním vzrostlé zeleně, společenským setkáním spojeným s družným hovorem, při konzumaci tekutin a pochutin charakteristických chutí a teplot, a snad také pospolitou produkcí sezonních písní) a naopak až úzkostlivými snahami o eliminaci postupů, které se historicky neosvědčily (zde, ač bychom mohli, záměrně nezmíníme jako příklad jistý vir s typickými glykoproteinovými výběžky, protože si slávy užil dost a všichni velmi oceňujeme, že se mu daří společensky integrovat), pojali jsme za vhodné využít této příležitosti a vyzdvihnout při první neděli adventní ono shora připomenuté výročí zavedení povinné školní docházky v zemích českých vystoupením dětí z naší základní a mateřské školy, na které jste všichni srdečně zváni.

Vzhledem k předpokladu, že na návsi v neděli v bezprostředním sousedství slavné slaměné repliky betlémského chléva vytvovřené a stále vylepšované Ivou Šotkovskou nebudou chtít vystoupit jen naše děti, ale krátce po půl šesté také zřejmě cestující posledního nedělního spoje hromadné příměstské integrované dopravy č. 494, začneme s elektrifikací osvětlení dvojklanné borovice a produkcí nezletilých v pět hodin (odpoledne!). Tomuto zlatému hřebu první neděle adventní je pak předřazen vánoční jarmark, kde si budete moci již od tří hodin (rovněž odpoledne!), vedle družného hovoru s trhovkyněmi a trhovci, které zdaleka nespoujuje pouze členství v jarmark pořádajícím Tehovském kulturním spolku, do sytosti dopřát občerstvování pochutinami i tekutinami typicky adventními a nákupy produktů všelikých, tematikou či účelem rovněž spjatých s dobou předvánoční.

Všeobecně se má za to, že v neděli na návsi nebude stejně jako ve většině přelidněných pražských obchodních domů pršet a na rozdíl od unifikované nabídky tamních jídelních dvorů (tzv. foodcourtů) bude na návsi svojí svátečně laděnou nabídkou celou kulturně společenskou tehovskou konjunkci tradičně dotvářet také naše hospůdka.

Ať už jste tedy skalními obdivovateli reforem Marie Terezie, znevýhodňovaných explanet (nezaměňovat s exoplanetami!), nebo se jen chcete potkat a pokecat při svařáku či obdivovat schopnosti dětí a trpělivost pedagogů při jejich metodickém vedení - těšíme se zítra na viděnou!

David Hlouch
starosta
23. 3. Ivona

Zítra: Gabriel

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 354

Návštěvnost stránek

597212