tehovcz

Aktuality


Včelstva - nařízení veterinární státní správy

Na úřední desce obce bylo zveřejněno nařízení veterinární státní správy týkající se mimořádných veterinárních opatření k prevenci a tlumení moru včelího plodu.Informace o vadách na hlasovacích lístcích

Na úřední desce obce bylo zveřejněno upozornění pro voliče týkající se ojedinělého výskytu špatně vytištěných hlasovacích lístků.Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Tehov č. 20/2016

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání  byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 19. 9. 2016 (přímý odkaz zde).Nové vydání Tehovského občasníku č. 5/2016

Milí sousedé,

právě vychází nové vydání Tehovského občasníku s číslem 5/2016 na září a říjen. Tištěnou verzi byste měli najít ve svých schránkách již dnes. Online verze je jako vždy ke stažení v sekci Tehovský občasník (přímý odkaz zde).

Příjemné čtení a krásné podzimní dny přejí,


Katka Ruszová a David Hlouch

Tehovský občasník 2016-05-tbn.pngOdstávka vody dnes a zítra

Do středy 28/9 odpoledne probíhá plánovaná odstávka přivaděče Želivka. Aktualizovaný předpoklad vyčerpání tehovského vodojemu Veselky je dnes v podvečer. Náhradní zdroj pitné vody pro veřejnost je ve vodárně pod Hůrou (přístup z ulice Pod Hůrou případně z cesty k ČOV) v době út+st 8-20h. 

Po obnovení dodávky vody může dojít k zavzdušnění potrubí a k zakalení vody, která nebude zdravotně závadná, ale doporučujeme zásobit se na období po odstávce balenou vodou pro přímou konzumaci a vaření na 1-2 dny.Příspěvek obce na školné v soukromé MŠ

Vzhledem k tomu, že kapacita obecní MŠ Tehov je 28 dětí a z toho v průměru polovinu tvoří předškoláci, zbývající volná kapacita v současnosti nedostačuje pro všechny děti v obci, které dosáhly věku 3 let. Nicméně v okolních obcích je kapacita obecních MŠ větší a přijímají zde děti i z Tehova (máme avizováno, že např. v Tehovci kapacita převyšuje poptávku místních dětí, rovněž v sousedních, počtem obyvatel srovnatelných Světicích i Všestarech jsou zbudovány MŠ s kapacitou 2 tříd, tedy kolem 50ti dětí). Informace o zápisech zveřejňujeme v průběhu roku na webu obce.

Pokud se přesto rozhodnete Vaše dítě umístit do soukromé MŠ, obec Tehov Vám přispěje na školné, a to za níže uvedených podmínek.

Zastupitelstvo obce dne 19. 9. 2016 schválilo příspěvek na předškolní vzdělávání dětí v předškolním zařízení, které není zřízeno městem či obcí. Podrobnosti v dokumentech níže.Promítání z cest

Srdečně zveme všechny na podzimní cyklus tradičního promítání z cest, které se koná v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově od 19h:

10.10. 2016 - BRITSKÁ KOLUMBIE

14.11. 2016 - ZAKARPATSKÁ UKRAJINA

 Upozornění na podvodné jednání

Vážení občané, předáváme Vám závažnou informaci z kanceláře starosty města Říčany:

Starosta města Říčany by chtěl upozornit okolní obce na jednání firmy Bohemia Energy, která se odvolává na neexistující aukci a dopis starosty města Říčany.

Zástupci této firmy chodí po obcích a městech (v tomto týdnu jsme byli upozorněni z Tehovce a Mnichovic) a chtějí po obyvatelích podepsat smlouvu na základě dopisu, který měl pan starosta V. Kořen zaslat, a aukce, která měla v Říčanech pro okolní obce proběhnout.

Nic z toho se nezakládá na pravdě, žádný dopis ohledně aukce a firmy Bohemia Energy pan starosta obcím ani obyvatelům nezasílal ani neproběhla v Říčanech žádná aukce pro okolní obce.

Mgr. Markéta Žilková, asistentka starosty

Městský úřad Říčany, Masarykovo náměstí 53

tel: 323 618 114, e-mail: marketa.zilkova@ricany.cz

 Svoz velkoobjemového odpadu 1. října 2016

První říjnovou sobotu budou v obci Tehov a přilehlých osadách umístěny kontejnery na velkoobjemový odpad. Věnujte prosím pozornost časům přistavení a odvozu jednotlivých kontejnerů.

Časy a umístění kontejnerů (též viz plakát):

Náves (naproti škole): přistavení  v sobotu v 7-8 h, odvoz týž den 14h

Plocha nad ČOV: přistavení  v sobotu v 8-9 h, odvoz v pondělí 3. 10. v 7h

Dlouhá (u stanoviště tříděného odpadu): přistavení  v sobotu v 7-8h, odvoz týž den 14h

Osada Lada (u hřiště): přistavení  v sobotu ve 14h, odvoz v pondělí 3. 10. ráno

Hačalka (u stanoviště tříděného odpadu): přistavení  v sobotu ve 14:30h, odvoz v pondělí 3. 10. v 7h

Údolí Raků (NOVĚ blíže k Tehovu, na ploše pro skládání dřeva vpravo v lese před osadou směrem od Menčic): přistavení  v sobotu v 8h, odvoz týž den v 11:30h

 

Co to je velkoobjemový odpad: např. koberce, linolea, umyvadla, toalety, starý nábytek, matrace, kuchyňské linky apod.

Do kontejneru nepatří: stavební odpad a suť (nutno si individuálně zajistit kontejner), nebezpečný odpad (2x ročně mobilní svoz zajišťuje obec), bioodpad a elektroodpad (zdarma odevzdejte na shromaždišti u ČOV Tehov, drobné elektro na OÚ, přibyde též kontejner na návsi)Infozpravodaj PID

ROPID zasílá nové číslo Infozpravodaje PID. Toto číslo obsahuje několik pozvánek na zajímavé akce PID, dále se zde dočte o připravovaných autobusových změnách nebo o připravovaných prosincových novinkách na železnici.

Pro náš region jsou zajímavé zejména změny (od 11. 12. 2016) na trati č. 221 Praha – Benešov u Prahy (linka S9), a to zavedení nového páru spojů z Prahy do Říčan na začátku odpolední přepravní špičky, prodloužení vybraných spojů jedoucích v úseku Praha – Říčany do Strančic a prodloužení vybraných spojů jedoucích v úseku Praha – Strančice do Benešova u Prahy.
Vyhledat v textu

23. 10. Teodor

Zítra: Nina

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 311

Návštěvnost stránek

444094