tehovcz

Aktuality


Štítky:

Příspěvek na vzdělávání dětí v soukromých MŠ

Připomínáme rodičům možnost zažádat o příspěvek na předškolní vzdělávání dětí v předškolním zařízení, které není zřízeno městem či obcí. 

Příspěvek bude oprávněným žadatelům přiznán na docházku v době od měsíce následujícího po měsíci, kdy byla žádost podána, výjimkou je září, kdy pro žádosti podané do 15. 9. 2023 může být příspěvek přiznán od 1. 9. 2023.

Zastupitelstvo obce tento příspěvek a podmínky jeho čerpání každoročně projednává, schvaluje a upravuje dle aktuální situace (populační výkyvy versus kapacita obecní MŠ) a tedy s ohledem na počet odmítnutých žadatelů o umístění dítěte s trvalým pobytem v obci Tehov v obecní mateřské škole.

Více informací a žádost ke stažení naleznete zde: http://www.tehov.cz/prispevek-obce-na-deti-v-soukromych-msNeznámí vlastníci - POSLEDNÍ VÝZVA

Na úřední desce obce byla zveřejněna výzva Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (dále jen „ÚZSVM“) v návaznosti na ust. § 65 zákona č. 256/2013 Sb., katastrálního zákona.

V případě, že umíte poskytnout jakékoli informace pro šetření k dohledání vlastníků uvedených nemovitostí, kontaktujte obecní úřad nebo přímo ÚZSVM. Nejčastějším výsledkem šetření je zahájení dědického řízení (60% případů).

1. ledna 2024 je konec zákonné lhůty, do kdy se vlastníci nemovitostí mohou přihlásit o svá práva, pak tzv. bezprizorní majetek přejde na stát.Mobilní svoz nebezpečného odpadu so 23.9. 2023 8:00-8:20

Podzimní termín mobilního svozu nebezpečného odpadu - sobota 23. září 2023

nebezpečný odpad.jpgOčkování psů - pondělí 2. 10. 2023 od 18:15h na návsi

Očkování psů proti vzteklině proběhne v pondělí 2. října 2023 od 18:15h na Svatojánské návsi

S sebou očkovací průkaz psa. Neočipovaný pes nebude oočkován!

Očkování proti vzteklině (v ceně 100,- Kč/roční platnost nebo 200,-Kč/tříletá platnost) je pro registrované psy již zahrnuto v poplatku za psy a je tudíž pro majitele tehovských psů zdarma. Na místě bude možné si připlatit 250,- Kč za kombinovanou vakcínu (vzteklina+psinkový komplex), případně zakoupit odčervovací tablety. Očkování provede MVDr. Jan Šimr.

SKM_C25823082814370.jpgPozvánka na charitativní akci v Kostelci nad Černými lesy 1.9. od 18 hod.

Datum konání: 1. 9. 2023

charitativní akce ve Vondráčkově továrně.jpgLetní kino v sobotu 2. 9. 2023

První zářijovou sobotu od 20h jste zváni na letní kino na Svatojánské návsi (nejen) pro děti: Kocour v botách - Poslední přání. Vstup zdarma, teplé oblečení a deku s sebou!

Plakát Letní kino 2023.jpg

Upozornění: V sobotu 2. 9. v době 18-24:00 je náves uzavřena dopravě a na celé návsi platí zákaz parkování. Dopravní opatření bylo zveřejněno na úřední desce obce.Dočasné přemístění zastávek autobusu středa 16. - pátek 18. 8.

Datum konání: 16. 8. 2023 - 18. 8. 2023

Z důvodu úpravu výšky asfaltu v prostoru zastávek autobusu na návsi budou zastávky autobusu od středy 16. do pátku 18. srpna dočasně přemístěny na ul. Panská:

pid zastávky asfalt 230816-18.png

Podrobnosti najdete v oznámení na úřední desce:

http://www.tehov.cz/uredni-deska?id=848&action=detailTvořivý kurz "Drobné výrobky z pryskyřice" - na výběr dva termíny - přihlášení nutné

Tvořivý kurz "Drobné výrobky z pryskyřice" - na výběr dva termíny - přihlášení nutné. Podrobnosti v příloze.Tip na letní výlet - Mikešova cesta

Cesta kocoura Mikeše
Trasa dlouhá 25 km vede od jara 2023 z Hrusic do Mukařova, má 14 zastavení a mezi nimi kamenné kilometrovníky. Slavnostní otevření letos renovované trasy proběhlo 20. května při jubilejním Pochodu cestou kocoura Mikeše, kdy byl také v Mukařově odhalen nový Mikešův pomník.

Cestu lemuje 14 zastavení s tabulemi, na kterých najdete úryvky z knihy a samozřejmě krásné Ladovy obrázky vztahující se k místům, kde Mikeš prožíval svá dobrodružství.
Na cestu se můžete vydat pěšky i na kole kdykoli během roku a zábavné putování vám zpestří Mikešův pas, do kterého můžete sbírat razítka. Za orazítkovaný pas + vyplněnou a oddělenou část o pochodníkovi lze získat jednu pamětní minci. Bez pasu je její prodejní cena 100 Kč.

Podrobnosti na www.laduv-kraj.cz/cesta-kocoura-mikeseKrátkodobá uzavírka návsi - svatba 5.8. (jednorázový přesun zastávky BUS)

Upozorňujeme, že v sobotu 5. 8. 2023 odpoledne dojde k dočasné uzavírce horní části návsi (před hospodou) v Tehově z důvodu svatby. Průjezd návsí nebude umožněn. Příjezd k obchodu a příjezd od Všestarské do ul. Ke Kostelu nebude omezen.

mapka.jpg

BUS: spoje PID 494 mezi Hačálkou a osadou Lada (a naopak) budou vedeny přímo po ul. Panská bez závleku v Tehově na náves.

Jedná se o 2 spoje (vývěska):

směr Říčany s průjezdem Tehovem v 16:16

směr Strančice s průjezdem Tehovem v 17:42.
30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

652051