tehovcz

Aktuality


Štítky:

Změny PID od 1.9.2022 - POZOR!!!

V odkazu naleznete Informační zpravodaj PID, přičemž upozorňujeme zejména na optimalizaci autobusových linek PID na Říčansku od 1. 9. 2022.

Pro Tehov dochází k velké změně, kdy bude autobus 494 rozdělen na dvě linky, které budou mít jasnou trasu - linka 494: spoj do Říčan Ze Strančic přes Tehov, Lada a Černokosteleckou a linka 582: ta bude nově vedena v trase Strančice, žel. st. – Všestary – Tehov – Hačalka – Světice – Říčany, nádraží –Říčany, Olivovna, kde nahradí spoje linky PID 494. Prosím věnujte pozornost změněným jízdním řádům od 1.9.2022!

linka 494 od 1.9.2022

linka 582 od 1.9.2022

Schéma vedení dotčených linek po Říčanech

Schéma vedení linek PID v Říčanech.jpg

Dobrá zpráva pro dojíždějící do Prahy je, že se nám podařilo dojednat přidání autobusu v ranní špičce (spoj linky 582 kolem půl sedmé navazující na vlak ze Strančic s odjezdem 6:38h).Obecní úřad - omezení provozu v srpnu

Upozorňujeme občany a žadatele, že ve dnech středa 17. 8. a pondělí 22. 8. 2022 bude uzavřena pokladna obecního úřadu a budou mimo provoz služby Czech PointuPodatelna bude v provozu. Děkujeme za pochopení.

Provoz obecního úřadu

Pondělí 

 

 

17:00 – 19:00

Středa  

8:00* – 10:00

 a 

14:00 – 16:00

* po dobu letních prázdnin, jinak od 7:00

Pro konzultaci či individuální schůzku i mimo úřední hodiny nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem (ou@tehov.cz).

Ing. arch. David Hlouch (starosta, tel.: 725 945 446)

RNDr. Kateřina Ruszová, Ph.D. (místostarostka, tel.: 731 811 017)
KIOSKO - nový stánek s občerstvením v Tehově

Zveme Vás do nově otevřeného stánku s občerstvením u sportoviště v Tehově u cyklostezky, přístupného z ulice K Potoku. Kiosko nabízí točené pivo, točenou limonádu, kopečkovou zmrzlinu, nanuky, párek v rohlíku, klobásky, hamburger a další jídla dle denní nabídky.
 
Otevírací doba v pracovní dny je od 16 do 21 hodin. V sobotu a neděli od 10.30 do 21 hodin.
(Otevírací doba stánku je závislá na příznivém počasí, děkujeme za pochopení.)
 
Těšíme se na Vaši návštěvu. Kiosko food truck


Letní kino na návsi v sobotu 3. 9. od 20h

První zářijovou sobotu od 20h jste zváni na letní kino na Svatojánské návsi (nejen) pro děti: Croodsovi - Nový věk. Vstup zdarma, teplé oblečení a deku s sebou!

2022 plakát kino mail.jpg

Upozornění: V sobotu 3. 9. v době 18-24:00 je náves uzavřena dopravě a na celé návsi platí zákaz parkování. Dopravní opatření bylo dnes zveřejněno na úřední desce obce.

 Tvořivý kurz - středa 3. 8. od 19h

WhatsApp Image 2022-07-31 at 10.54.26.jpegNalezené klíče od vozidla u lavičky v Třešňovce

Nález klíčů od vozidla u lavičky v Třešňovce. Bližší informace na obecním úřadě v Tehově.Kouř v obci

Od časného rána přijímají hasiči ve StČ kraji volání, že ve své obci mají šedý kouř a že asi někde hoří. Jedná se o kouř z požáru v okolí Hřenska. Se změnou větru za frontou na severozápadní proudění se totiž dostává tento kouř velmi daleko až do oblasti středních, východních Čech a severních oblastí Vysočiny.

Doporučujeme zavřít okna a dveře. Pokud nevidíte zdroj kouře, zvažte prosím tísňové volání. Děkujeme.Oprava povrchu ulice Laňkova

Oprava ulice Laňkova: zahájení stavebních prací 27. 7. 2022

Upozorňujeme, že příští týden ve středu 27. července bude předána stavba rekonstrukce ulice Laňkova zhotoviteli a budou zahájeny stavební práce.
Stavební firma se bude snažit zajistit průjezdnost ulice po téměř celou dobu opravy. V ulici však nebude možné parkovat! Prosíme tedy všechny vlastníky a provozovatele aut o odstavení jejich vozidla buď (nejlépe) na svém pozemku, nebo na odstavné ploše naproti ústí ulice do Panské (obecní pozemky v proluce na začátku cesty k ČOV), případně dle možností jinde. Předpokládané dokončení stavby je cca do 2 týdnů od zahájení.

Děkujeme za spolupráci.

laňkova.jpgSdílené taxi - zjednodušené cestování třeba na vlak

NOVÁ A INOVATIVNÍ DOPRAVA NA ŘÍČANSKU

Sdílená doprava Citya jezdí v okolí Říčan a sveze Vás v rámci obsluhované oblasti, kam jen si budete přát – v rámci testovacího provozu zatím zdarma! 

Služba funguje na objednání: objednáte si v appce jízdu a řidič přijede do 20min a vyzvedne vás na virtuální zastávce, která je max 100m od vás. Po cestě může přistoupit ještě někdo další, kdo zrovna jede stejný směrem. Stáhněte appku, a můžete vyrazit!

Vyzkoušejte si pohodlné a flexibilní dojíždění na vlastní kůži

Cestu sdíleným vozidlem si objednáte jednoduše přes aplikaci Citya, která je dostupná na App Store i Google Play. Po zadání cílové destinace pro vás algoritmus vyhledá tu nejlepší trasu. Pak už stačí jen dojít na virtuální zastávku – nedaleké místo, na které vás dovede navigace v aplikaci. Pohodlně Vás dopravíme jen pár kroků od vašeho cíle, případně od místa přestupu – třeba u nádraží.

Pro maximální pohodlí se zastávky i čas odjezdu přizpůsobují vašim potřebám. S jízdou můžete vždy počítat a spolehnout se, že dorazíte na čas. Díky sdílení minivanu s dalšími pasažéry budou navíc jízdy nejen cenově dostupné, ale i ekologické. Tehov a okolní obce tak máte s Cityou vždy na dosah ruky.

S dopravou na vyžádání můžete dojíždět v rámci zájmové oblasti (lze zadat i pravidelné cesty), kdykoliv od pondělí do pátku, vždy mezi 7:00 a 19:00. Služba je dostupná i v sobotu, od 10:00 do 18:00. 

Citya2.jpegSpolečný výlet do divadla v září

Znovu se po nedobrovolné odmlce chystáme na divadelní představení a Vy můžete být při tom. 
V úterý 20. 9. 2022 vyrazí společně zájemci z Tehova na představení "Harold a Maude" do Divadla na Vinohradech, kde nás bude čekat  citem a humorem nabitý příběh podivuhodného láskyplného vztahu osmnáctiletého mladíka Harolda a osmdesátileté zchudlé šlechtičny Maude. Více o představení zde: https://www.divadlonavinohradech.com/divadelni-hra/Harold-a-Maude
Harold a Maud.jpg
 
Cena vstupenek: 294 Kč  (pětimístné lóže v přízemí) nebo 280 Kč (čtyřmístné lóže v I. patře). 
Cena dopravy společným autobusem až k divadlu a zpět do Tehova bude 150 Kč navíc k ceně lístku (studenti a senioři nad 65 let doprava 80,- Kč). 
 
Rezervace formou SMS (731811017 - stačí pouze počet krát cena lístku a jména osob)  nebo osobně na obecním úřadě. Platba až po potvrzení rezervace! Po zaplacení na účet obce možno vstupenky vyzvednout až v autobuse.
Představení začíná od 19.00 hod, odjezd z návsi v Tehově cca 17.30, návrat kolem 22.30, bude upřesněno. V případě zájemců z Hačalky nebo osady Lada autobus po dohodě zastaví i na těchto zastávkách.

Těším na společné kulturní setkání. 

Za kulturní výbor zastupitelstva obce Věra Pilná 
 
 30. 1. Robin

Zítra: Marika

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 354

Návštěvnost stránek

590585