tehovcz

Aktuality


Štítky:

Informace k požáru prodejny a skladu Hecht v Tehovci

pozar hecht tehovec 230517.jpgVčerejší rozsáhlý požár prodejny a skladů společnosti Hecht v Tehovci, na jehož hašení se podílelo až 200 hasičů včetně naší tehovské jednotky SDH, je podle informací cca od včerejší půlnoci pod kontrolou. Na místě je od večera také chemická jednotka, která monitoruje zplodiny v ovzduší a nemáme v tomto smyslu žádné informace o rizicích či omezeních pro obyvatele Tehova. Doprava v Tehovci a Mukařově je omezena, počítejte dnes tímto směrem s komplikacemi.

Podrobnosti o požáru na serveru pozary.cz:

https://www.pozary.cz/clanek/271791-v-obci-tehovec-zasahovali-hasici-u-pozaru-prodejny-zahradni-techniky-vyhlasen-byl-zvlastni-stupen-poplachu/Pochod cestou kocoura Mikeše již tuto sobotu!

Na start do Hrusic se můžete svézt speciálně vypraveným autobusem - zastávka v Tehově na návsi v 8:37, svoz zpět z Mukařova (cíl pochodu s odhalením pomníku kocourka Mikeše :-) je v 17:30. Celý jízdní řád ZDE.

Plakatek_16_CKM_Poh_Hrusice_letak_2023_final_PNG.pngPozvánka kina JEVANY - Legendy o Dakaru 26. 5. od 19h

Dakar.JPGOprava data v nadpisu pozvánky na zasedání

Omlouvám se za překlep v nadpisu pozvánky na zasedání. Dnes to už opravdu nestihneme :)

V pozvánce i textu aktuality je správné datum 22. května, jen ten nadpis webové aktuality nám napadl starý dobrý tiskařský šotek.

Aktualita již má nadpis opraven, najdete ji zde.

dhPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 22. 5. 2023

Datum konání: 22. 5. 2023

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v pondělí 22. 5. 2023 od 20:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.DOD hvězdárny Ondřejov - 19. a 20. května

Dny otevřených dveří na ondřejovské hvězdárně - 19. a 20. května 

hvezdarna.jpg

Po oba dny pro vás budou otevřena odborná pracoviště Astronomického ústavu AV ČR a budete si je moci prohlédnout s výkladem odborníků. Otevírací doba po oba dny 9 až 18 hodin, v pátek a sobotu večer navíc za jasného počasí pozorování oblohy dalekohledem. Doprovodný program. Návštěva je vhodná nejen pro vážné zájemce, ale i laiky či pro rodiny s dětmi – hvězdárna je krásná a zajímavá. Vstup i doprovodný program zdarma. Podrobný program najdete na https://www.asu.cas.cz/articles/2079/463/dny-otevrenych-dveri-na-observatori-v-ondrejove-19-a-20-kvetna.Citya - Vaše "rodinná" MHD

NOVÁ A INOVATIVNÍ DOPRAVA NA ŘÍČANSKU -  Vaše "rodinná" MHD

Sdílená doprava Citya od května pokračuje v blízkém okolí Říčan za podpory obcí Tehov, Světice a Říčan (věříme, že další obce budou následovat).

Vozidlo Citya Vás sveze pohodlně a flexibilně. Nástup 25 Kč + 1,21 Kč/km + 1,21 Kč/min (optimalizovaná trasa, cenu znáte předem), cesta Tehov-Světice tak vyjde na průměrně 32 Kč, cesta Tehov-Říčany průměrně na 40 Kč. Objednáte-li cestu pro více osob, každá další osoba platí 25% kalkulované ceny!

Senioři 75+ a ZTP ZDARMA!

Služba funguje na objednání: objednáte si v appce jízdu a řidič přijede cca do 20min a vyzvedne vás na virtuální zastávce, která je max 100m od vás. Po cestě může přistoupit ještě někdo další, kdo zrovna jede stejný směrem. Stáhněte appku, a můžete vyrazit! 

Na Vaše další dotazy rádi odpovíme na tel.: 725 525 239

 

SKM_C25823050916471.jpg

Vyzkoušejte si pohodlné a flexibilní dojíždění na vlastní kůži!

Cestu sdíleným vozidlem si objednáte jednoduše přes aplikaci Citya, která je dostupná na App Store i Google Play. Po zadání cílové destinace pro vás algoritmus vyhledá tu nejlepší trasu. Pak už stačí jen dojít na virtuální zastávku – nedaleké místo, na které vás dovede navigace v aplikaci. Pohodlně Vás dopravíme jen pár kroků od vašeho cíle, případně od místa přestupu – třeba u nádraží.

Pro maximální pohodlí se zastávky i čas odjezdu přizpůsobují vašim potřebám. S jízdou můžete vždy počítat a spolehnout se, že dorazíte na čas. Díky sdílení minivanu s dalšími pasažéry budou navíc jízdy nejen cenově dostupné, ale i ekologické. Tehov a okolní obce tak máte s Cityou vždy na dosah ruky.

S dopravou na vyžádání můžete dojíždět v rámci zájmové oblasti (lze objednat i pro seniora či dítě, třeba děn předem na fixní čas), kdykoliv od pondělí do pátku, vždy mezi 7:00 a 19:00. Od 1. 6. dojde k posunu 12h rámce služby na 8:30-20:30. Prosíme Vás o zpětnou vazbu, co preferujete. 

Více o myšlence sdílené dopravy se dočtete například ZDE.Nález klíčenky se svazkem klíčů - majitel nalezen!

Kdo postrádá svazek klíčů v klíčence, nechť se obrátí s jejich popisem na obecní úřad (tel. 731 811 017).

WhatsApp Image 2023-05-03 at 17.58.25.jpegUpozornění: předpoklady nádobového svozu odpadu

Vážení klienti, prosíme respektujte pravidla pro vyvezení odpadových nádob (platí pro směsný odpad i BIO):

  • viditelně vylepená platná svozová známka
  • nádoba připravena ke svozu (vystavená ke komunikaci) ve svozový den od 6:00
  • nádoba musí mít uzavřené víko (pokud odpad trčí z nádoby dochází ke kontaktu s vyklápěčem vozidla, může dojít k ulomení víka, porušení čidel na vozidle, případně utržení lemu, pád nádoby z vozu..)
  • nádoba nesmí obsahovat nevhodný odpad
  • nádoba nesmí být přetížena

Více viz POKYNY.pdf

Děkujeme za pochopení

Za FCC Česká republika, s.r.o. Ing. Tomáš ŽohaSvoz odpadů v květnu

nebezpečný odpad[3].jpgMobilní svoz NEBEZPEČNÉHO odpadu proběhne

v sobotu 6. 5. na návsi 8:00-8:20h.

 

 

UPOZORNĚNÍ: SVOZ směsného odpadu s frekvencí 1x za 14 dní probíhá celoročně v sudé týdny - omlouváme se za chybu tisku v části distribuovaných kalendářů svozu - v KVĚTNU svoz probíhá std. sudé týdny 18., 20. a 22. týden (3.5., 17.5. a 31.5.)! Zde je správná verze kalendáříku.

kalendář svozu 2023[2].jpg
22. 4. Evženie

Zítra: Vojtěch

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

647303