tehovcz

Aktuality


Štítky:


Loutkové divadlo již tuto neděli

Loutkové divadlo v neděli 5. 11. od 16h v kulturním sále OÚ

Pozvánka na loutkové divadlo.jpg

Tehovský kulturní spolek zve malé i velké na loutkové divadelní představení, vstup zdarma.
Cestopisná přednáška a promítání z cest

Kulturní výbor obce zve na další cestopisnou přednášku a promítání z cest v pondělí 13. 11. 2017 od 19:00 hod v zasedačce v suterénu obecního úřadu v Tehově. Tentokrát na téma NÁRODNÍ PARKY AMERICKÉHO STŘEDOZÁPADU. Přednášející: p. Tomáš Řezníček. Vstup zdarma, přijďte se pobavit, vzdělat a inspirovat.

Příště: 11. 12. 2017 - POHOŘÍ STŘEDNÍHO NORSKASlavnostní otevření knihovny již dnes (17-19h)

Obecní úřad všechny srdečně zve na slavnostní znovuotevření obecní knihovny nově s komunitním centrem v prostorách budovy obecního úřadu (vchod z návsi) ve středu 1. listopadu od 17h. Můžete se těšit na dobrou kávu, pěvecké vystoupení ženského vokálního souboru a vyhlášení výsledků soutěže o nejsilnější strom. 

V dalších dnech bude knihovna s centrem otevřena ve zkušebním provozu ve všední dny 14 - 17:30h, v sobotu jako dosud 14-15h, s výjimkou soboty 4. 11., kdy bude mimořádně zavřena. 

Plakát_první den nové knihovny.jpgVarování před padajícími stromy

Obecní úřad Tehov upozorňuje občany obce, že v lesích není v těchto dnech bezpečno. Důvodem je nedělní větrná kalamita a zvýšené nebezpečí pádu stromů.

VSTUP DO LESA POUZE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ

Dobrovolní hasiči celou neděli průběžně odstraňovali padlé větve i celé stromy v katastru obce a pracovali na zprůjezdnění krajských i místních komunikací.

Pracovníci Technických služeb Tehov procházejí v těchto dnech oblasti veřejné zeleně ve správě obce a postupně zajišťují a odstraňují vichřicí poškozené (prasklé a nalomené) stromy hrozící pádem. Nicméně valná většina lesů v našem katastru není v majetku obce a je proto na jejich majiteli a správci případné škody v porostech odstranit. Vzhledem rozsahu škod nelze očekávat nápravu ihned, proto dbejte zvýšené opatrnosti.Shromaždiště odpadů bude dnes zavřeno

Datum konání: 29. 10. 2017

Upozorňujeme, že dnes nebude otevřeno shromaždiště odpadů.

Děkujeme za pochopení.Finále soutěže o nejsilnější strom

Soutěž v hledání nejsilnějších stromů se blíží ke konci. Poslední příležitost registrovat stromy je příští týden v úterý 31. října. Slavnostní ukončení soutěže a předání cen vítězům proběhne při příležitosti znovuotevření obecní knihovny a nového komunitního centra v budově OÚ (vchod z návsi) ve středu 1. listopadu od 17 hodin. Přijďte se podívat.

Jiří Pilný, organizátor soutěže

Zajímavosti z prohlídky parku ve Štiříně, která proběhla ve čtvrtek 5.10. s odborným výkladem pana RNDr. Václava Větvičky, naleznete ZDE. Akce proběhla také v rámci soutěže Nejsilnější strom.Loutkové divadlo v neděli 5. 11. od 16h v kulturním sále OÚ

Pozvánka na loutkové divadlo.jpg

Tehovský kulturní spolek zve malé i velké na loutkové divadelní představení, vstup zdarma.1. den nové obecní knihovny 1. 11.

Obecní úřad všechny srdečně zve na slavnostní znovuotevření obecní knihovny nově s komunitním centrem v prostorách budovy obecního úřadu (vchod z návsi) ve středu 1. listopadu od 17h. Můžete se těšit na dobrou kávu, pěvecké vystoupení ženského vokálního souboru a vyhlášení výsledků soutěže o nejsilnější strom. V dalších dnech bude knihovna s centrem otevřena ve zkušebním provozu ve všední dny 14-17:30h, v sobotu jako dosud 14-15h. Nad rámec této otevírací doby pro veřejnost bude centrum k dispozici dalším občanským i školním aktivitám, případné dotazy rádi zodpovíme na tel.: 702 155 351.

Plakát_první den nové knihovny.jpgOdhalení pomníčku v osadě Údolí Raků 11. 11. 2017

Spojené osady Údolí Raků zvou na odhalení OSADNÍHO POMNÍČKU, ke kterému dojde v Den válečných veteránů 11. listopadu ve 14 hodin.

Pozvánka_11.11.2017_pomníček.jpgVýsledky voleb do PS 2017

V sekci Volby/Volby do PS 2017 byly zveřejněny výsledky voleb do poslanecké sněmovny ČR.
http://www.tehov.cz/index.php?nid=3573&lid=cs&oid=4835349

logo CP.png
hledačka-tehov.png

 

 

22. 7. Magdaléna

Zítra: Libor

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

657730