tehovcz

Aktuality


Štítky:Nalezené klíče

Byly nalezeny 2 klíče na svazku s pásečkem, zřejmě dětské. Jeden klíč je zelený, druhý s obrázkem. Majitel nechť se přihlásí na úřadě (osobně nebo tel. 731811017).Mobilní svoz nebezpečného odpadu v sobotu 22. 4. 2017

Připomínáme, že v obci v sobotu 22. dubna proběhne mobilní svoz nebezpečného odpadu.

Místo zastávky – na návsi v obci, čas příjezdu 8,30hod, nakládka 20min.

Mobilní svoz velkoobjemového odpadu proběhne během května, termín bude upřesněn.
Svoz bioodpadu a možnost zpětného odběru kompostu

Obec Tehov nabízí zdarma svým obyvatelům a chatařům pro osobní potřebu k odběru kvalitní kompost, který bude uskladněn v blízkosti areálu shromaždiště odpadů mimo oplocení (odběr kdykoli). Jedná se o zpětný odběr biomasy dle platné smlouvy mezi obcí Tehov a kompostárnou. Kompost bude navezen v úterý 11. 4. z Kompostárny Struhařov, v případě zájmu bude doplňován (pro další info volejte 725848121).

V pondělí 10. dubna proběhne první pravidelný svoz biopopelnic s platnou známkou pro rok 2017 (cena známky 400,- Kč/sezóna, obec nabízí dotované bionádoby 240 l). Svoz probíhá každé liché pondělí v ranních hodinách až do 4. 12. včetně prostřednictvím svozové firmy.

Během otvíracích hodin mohou rovněž občané i chataři (s uhrazeným poplatkem za odpady v kterékoli variantě) na shromaždišti zdarma odevzdat bioodpad v libovolném množství.

Doplňková služba svozu kompostovatelných pytlů v sezóně 2017 zachována, jednotná cena za pytel je 20 Kč (objem 90 nebo 120 l). Vzhledem k nízkému zájmu (plošné využití biopopelnic i mezi chataři) svoz pytlů probíhá jen 1x měsíčně a to každé první pondělí v měsíci (úterý 2. května, dále pondělí 5. června, 3. července, 7. srpna, 4. září, 2. října a 6. listopadu 2017). Pouze na objednání vždy ke konkrétnímu svozu na mail: ou@tehov.cz nejpozději do pátku předcházejícímu svozovému pondělí, nebo na tel.: 725848121.Cestopisná přednáška - promítání z cest

Kulturní výbor obce srdečně zve všechny příznivce cestování na další přednášku - promítání z cest, které se koná v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově (Panská 107). Vstup zdarma, přijďte se pobavit, vzdělat či inspirovat. 

10. 4. 2017 - LISABON

V květnu se můžete těšit na 15. 5. - PAKISTÁNBrigáda Čistý Ladův kraj již tuto sobotu - 8. dubna

Vážení sousedé,

srdečně Vás zveme 8. dubna od 9 hodin na letošní ročník brigády Čistý Ladův kraj na úklid přírody v okolí obce, čištění škarp a okolí cest našich procházek. Pozvánku naleznete zde. Přijďte i s dětmi, ukažme jim, že na životním prostředí záleží.

Materiální náklady na akci (pytle, ochranné pomůcky, kontejner, likvidace odpadu) nese Svazek obcí Ladův kraj.  Svoz pytlů z míst, kde je u cest zanecháte, zajišťuje obec multikárou.

Na začátku brigády na místech srazů dostanete pytle a ochranné rukavice (náves, Hačalka u MŠ, Lada-zastávka, Údolí Raků u Petříků). V případě, že chcete začít ráno úklid již od domu bez navštívení místa srazu, volejte na 731811017, vydáme Vám pytle v předstihu. Děkujeme dobrovolníkům na koordinaci jednotlivých skupin, kteří v těchto dnech obdrží pytle a rukavice k distribuci mezi brigádníky.Zveřejnění záměru obce Klokočná - pronájem Hostince na Klokočné

Na úřední desce obce Tehov byl zveřejněn záměr obce Klokočná o pronájmu hostince. Přímý odkaz na dokument ZDE.Vynášení Morany

Na Smrtnou neděli 2. dubna budeme vynášet zimu ze vsi. Sraz v 10h na návsi, půjdeme jako tradičně k Panskému rybníku, kde zimu spálíme. Můžete se těšit na krátké vystoupení dětského folklórního souboru Svatojánek. Pak ozdobíme jarní větvičky a přineseme si jaro do vsi. Všechny srdečně zve spolek OS Tehov.

Morana2017.jpgJarní dílničky již tuto sobotu

Spolek OS Tehov srdečně zve děti a rodiče na každoroční jarní tvoření na sál Obecního úřadu Tehov v sobotu 1. dubna od 15h. V případě hezkého počasí proběhnou některé dílničky a pletení pomlázek na zahrádce obecního úřadu. 

JAROdilnicky2017.jpgVýzva - fotografie do evidence psů

Vážení majitelé psů,

ve světle dosavadních zkušeností s útěky psů, jejich odchytem a následným hledáním jejich majitelů, zakládáme v obci neveřejnou databázi fotografií Vašich čtyřnohých přátel.

Vzhledem k tomu, že nalezený pes je často bez známky, identifikace podle vzhledu je často ztížena tím, že jde o křížence a v popisu při přihlášení psa je například uvedeno pouze "kříženec", jeví se nám možnost identifikovat psa podle fotografie jako nejspolehlivější. Navíc ne všichni jsme odborníci na psí rasy.

Fotografii Vašeho psa pojmenovanou číslo známky [mezera] jméno psa [mezera] příjmení [mezera] jméno majitele zasílejte kdykoli (a co nejdříve) na adresu ou@tehov.cz, nebo pejska přiveďte po dohodě na úřad, my si ho vyfotíme. Uvádějte vždy i aktuální telefonní kontakt.

Pro dokreslení uvádíme, jaký je postup při nálezu volně pobíhajícího psa: pokud je krotký, odchytí ho nálezce či zaměstnanec úřadu, pokud psa nelze ihned identifikovat (nemá známku a nemluví), je umístěn na chráněném místě v obci, zveřejněn nález, pokud se majitel neozve do několika hodin, vezeme psa do Říčan na městskou policii k přečtení čipu, pokud pes čip nemá, voláme odborný odchyt, pes je odvezen do útulku. Majitel tento postup následně plně hradí - řádově stokoruny za odchyt a umístění psa v obci dle časové náročnosti, dále pak 1800,- Kč za zajištění a odvoz psa do útulku kynologem, umístění psa v útulku dle doby kolem stokoruny za noc - platba majitelem přímo v útulku, odvoz psa z útulku na náklady majitele. Předcházejme společně zbytečnému traumatu Vašeho pejska (a šetřme Vaše peníze a náš čas)! I pes, který nikdy neutíká, se může ztratit.

Děkujeme za spolupráci.

Ing. arch. David Hlouch v. r., starosta obce TehovInformace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov dne 3. 4. 2017

Datum konání: 3. 4. 2017

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se koná v pondělí 3. 4. 2017 a začíná v 19:00 hodin.
11. 6. Bruno

Zítra: Antonie

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 353

Návštěvnost stránek

606769