tehovcz

Aktuality


Drakiáda 14. října

Tehovský kulturní spolek pořádá v neděli 14. 10. od 14h na louce za výběhy koní Tehovskou DRAKIÁDU, registrace závodníků 14-14:30. 

Drakiáda 2018.jpgPro případné mimořádné změny z důvodu nepřízně počasí sledujte web spolku www.tks-tehov.czCestopisná přednáška toto pondělí 8. 10. od 19h

Přijměte pozvání na první z podzimní série cestopisných přednášek v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově od 19h, vstup zdarma, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. Přehled přednášek sledujte v záložce Život v obci - akce.

8.10. 2018 - HVAR - OSTROV NA JADRANU

Příště: 12.11. 2018 - MALLORCA 

 Pozvánka na výstavu drobného zvířectva 29. - 30. 9. ve Všestarech

Výstava drobného zvířectva Všestary.jpgKoncert vážné hudby v Rudolfinu 21. 11.

Obec Tehov Vás srdečně zve na poslední kulturní akci u příležitosti 100. výročí vzniku republiky, a to slibovaný koncert vážné hudby. Zvolili jsme Koncert k poctě prof. Josefa Vlacha v Dvořákově síni pražského Rudolfina. Hraje Český komorní orchestr a Vlachovo kvarteto.

Kdy: 21. 11. 2018 v 19:30 (délka koncertu 2 hodiny)
program: Antonín Dvořák - Smyčcový kvartet G dur op. 106, Klid pro violoncello a smyčce op. 68 č. 5, Serenáda E dur pro smyčcové nástroje op. 22

Cena vstupenky 150 Kč, jedná se o balkón, 1. řada. Dopravu autobusem hradí obec Tehov v rámci akce "100 let vzniku republiky". Odjezd z Osady Lada v 17:45 a ze Svatojánské návsi v 18:00. 

Rezervace vstupenek osobně na OÚ Tehov, nebo telefonicky 323 640 722, SMS 702 155 351, ou@tehov.cz, kde uveďte jméno, příjmení, telefon(!) a počet lístků. Převzetí vstupenek možné až v autobuse. Lze zakoupit pouze lístky a zajistit si dopravu vlastní. Neváhejte s přihlášením, počet lístků je omezen! Rezervace je definitivní až po uhrazení ceny lístku, je možné platit hotově na pokladně nebo převodem na účet obce. Po zaplnění kapacity bude možné se registrovat jako náhradník.
 

 Obecní ples - ZMĚNA TERMÍNU na 20. října

Upozorňujeme, že z důvodu podzimních prázdnin, vyhlášených ministerstvem školství na pondělí a úterý 29. a 30. 10. a prodlužujících víkend se státním svátkem 28. října, jsme se rozhodli pro změnu termínu obecního plesu u příležitosti oslav 100. výročí vzniku naší republiky, a to na 20. října , tedy o týden dříve. Omlouváme se všem za komplikace a věříme, že nový termín bude více vyhovovat.

Program zůstává nezměněn, k tanci hraje kapela Dixie ze Slavonic, můžete se těšit na půlnoční tombolu i profesionální swingové předtančení. Vstupné 100 Kč, vstup v dobovém prvorepublikovém oblečení ZDARMA. Rezervace vstupenek zahájena (ou@tehov.cz, SMS na 702 155 351). Plakát ZDE.

 

 Cestopisné přednášky z promítáním

Přijměte pozvání kulturního výboru obce na podzimní sérii již tradičního promítání s vyprávěním z cest. 

Koná se cca jednou měsíčně v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově od 19h, vstup zdarma, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat.

8.10. 2018 - HVAR - OSTROV NA JADRANU

12.11. 2018 - MALLORCA 

10.12. 2018 - ARMÉNIE A ZÁPADNÍ SLOVENSKO 

 Dětská LESNÍ olympiáda již tuto neděli!

Tehovský kulturní spolek Vás zve 16. 9. na lesní olympiádu. Na děti čeká několik disciplín v přírodě. Trasa i úkoly jsou navrženy s ohledem i na ty malé.  Registrace a start 14:30 - 15:00 schody pod kostelem. Dodržte tuto dobu, pozdější registrace nebude možná. Více v pozvánce.
plakát olymp.18.jpg 


Provoz knihovny a komunitního centra

Vážení čtenáři a ostatní návštěvníci tehovské knihovny a komunitního centra. Prázdninová provozní doba byla ukončena a tento týden máme mimořádně otevřeno pouze dopoledne, zejména pro malé školáky. Od příštího týdne se vrací stálá provozní doba, která ale zohledňuje Vaše přání zachovat dopolední provoz alespoň jeden den v týdnu. Zatím jsme tímto dnem určili pátek. Otevírací dobu případně upravíme podle Vašich ohlasů, za které předem děkujeme (pište na knihovna@tehov.cz nebo nám je sdělte v knihovně osobně). 
Výpůčky knih (koncem září se můžete těšit na obměnu knižního fondu), dětská tvořivá činnost, posezení u kávy či čaje a koberec na hraní pro nejmenší na Vás od 10. září čeká v těchto časech:   
PO - ČT  14:00 - 17:30 (ÚT: 9:30 - 11:30 Klub pro nejmenší - Tehováček)
PÁ  8:00 - 11:30
Těšíme se na Vás!


3. - 7. září: mimořádný dopolední program pro děti v komunitním centru

Obecní úřad Tehov (z důvodu odložení začátku školního roku v ZŠ Tehov o týden) připravil náhradní nabídku programu pro menší školní děti. Obecní knihovna s komunitním centrem bude v příštím týdnu (3. - 7. 9.) otevřena každé dopoledne od 8-12h s tvořivým programem připraveným zejména pro školní děti ve věku 6-8 let, bez přítomnosti rodičů. V případě vašeho zájmu o pobyt Vašeho dítěte v komunitním centru prosíme pište předem (SMS na tel: 728 277 355), abychom mohli dle počtu zájemců zařídit případné personální posílení. Vždy doveďte dítě do knihovny osobně a domluvte s paní knihovnicí čas a způsob vyzvednutí, případně předejte písemné svolení k samostatnému odchodu dítěte. 

Provoz knihovny - z výše uvedených důvodů v prvním zářijovém týdnu bude knihovna otevřena pouze dopoledne 8-12h, můžete si půjčovat i vracet knihy.Letní kino 8. září - uzavírka návsi

Na úřední desce obce bylo zveřejněno opatření obecné povahy formou VEŘEJNÉ VYHLÁŠKY (přímý odkaz) o krátkodobé uzavírce Svatojánské návsi dne 8. září 18-23:30h z důvodu pořádání akce Letní kino (projekce od cca 20h). Děkujeme za pochopení.

Letni_kino_2018.jpg
Vyhledat v textu

15. 8. Hana

Zítra: Jáchym

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 308

Návštěvnost stránek

435497