tehovcz

Aktuality


Štítky:

Novější 1 3 53 105 157

KRITICKÝ STAV DODÁVKY VODY

Upozorňujeme, že nadměrná spotřeba vody v obci způsobuje KRITICKÝ STAV dodávky vody do Tehova.

S okamžitou platností vydáváme do odvolání zákaz napouštění bazénů, zalévání zahrad a jiný odběr nad rámec běžné spotřeby domácnosti.

Nedodržování zákazu může TECHNICKY způsobit úplné přerušení dodávky vody i pro celou obec.

Pokud se zavzdušní systém i ve Světicích, odkud se voda čerpá do Tehova, může jít i o několikadenní odstávku dodávky vody pro všechny.Pokyny k zítřejšímu úklidu - FOTOSOUTĚŽ

Akce Čistý Ladův kraj probíhá v rámci celostátní akce Ukliďme Česko. Zasíláme Vám touto cestou základní bezpečnostní pokyny k úklidu a upozornění na fotosoutěž (https://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/), ve které můžete získat hodnotné odměny :-)Pozvánka na přednášku Voda a krajina 19.4. v Mnichovicích

Přijměte pozvání na přednášku ekologa a hydrobiologa RNDr. Davida Pitharta, CSc., který je předsedou Koalice pro řeky, jeden z otců projektu obnovy šumavských mokřadů Life for Mires a nyní poradcem IPR při plánovaní nového ekologicky pojatého parku Soutok https://iprpraha.cz/projekt/9/soutok.

Přednáška proběhne v pátek 19. dubna od 18 hodin v hasičské zbrojnici v Mnichovicích. Obsahově by měla navázat na loňskou prezentaci Jiřího Malíka, kterou spolufinancoval Svazek obcí Ladův kraj. 

unnamed (1).pngPromítání z PERU: 8. 4. v zasedačce OÚ - vstup zdarma

V pondělí 8. 4. 2024 se koná cestopisná přednáška s promítáním z cest od 19:00 hod v zasedačce v suterénu obecního úřadu Tehově, přednáší: Mgr. Petr Šimeček o své nedávné cestě do Peru. Těšíme se na Vaši účast.Brigáda Čistý Ladův kraj již tuto sobotu!

Při akci Ukliďme Česko budeme letos v sobotu 6. dubna opět uklízet spolu s obyvateli měst a obcí v celé republice z české přírody černé skládky a nepořádek. Zapojte se i Vy do místní akce Čistý Ladův kraj

Plakát ČLK_2024 Tehov.jpg

Svoz pytlů z míst, kde je u cest zanecháte, zajišťuje obec multikárou. V případě, že chcete začít ráno úklid již od domu bez navštívení místa srazu, volejte na 731 811 017 (K. Ruszová), vydáme Vám pytle/rukavice v předstihu. Případná oznámení černých skládek či jiných lokalit hodných zvýšené pozornosti volejte tamtéž, nebo pište na ou@tehov.cz.

Místa srazů (kde získáte pytle a rukavice) v sobotu 6. 4. v 9h:

 Svatojánská náves (kontakt: 731811017)

Hačalka u MŠ (kontakt: 702155351)

Osada Lada - zastávka (kontakt: 774123407)

Poděkování: Parta z Údolí Raků započala s úklidem už o týden dříve, brigády se na Bílou sobotu zúčastnilo neuvěřitelných 17 dospělých a 5 dětských osadníků! Děkujeme všem aktivním chatařům i trvale bydlícím a zejména Aleně Krejčové a Milanu Gaperovi za příkladnou organizaci a motivaci brigádníků v osadě Údolí Raků :-)Oznámení částečného odpuštění Panského rybníka 2024

Místní organizace Českého rybářského svazu v Tehově oznamuje částečné odpuštění rybníka Panský z důvodu výlovu 6. 4. 2024. Odpouštění bude započato v úterý 2. 4., po výlovu bude bezodkladně zahájeno znovunapouštění.

 
 


Tehovský občasník č. 1/2024

Milí sousedé,

právě vychází Tehovský občasník s číslem 1/2024. Tištěnou verzi najdete jako obvykle již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je společně s dalšími čísly připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník.

Za všechny přispěvatele Vám přeje příjemné čtení redakční tým ve složení:
Kateřina Ruszová, Ivana Šotkovská a David Hlouch

tehov obcasnik 2024-01 tbn.jpgZápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 4.3.2024

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 4. 3. 2024 (přímý odkaz zde).Jarní brigáda Čistý Ladův kraj

Při akci Ukliďme Česko budeme letos v sobotu 6. dubna opět uklízet spolu s obyvateli měst a obcí v celé republice z české přírody černé skládky a nepořádek. Zapojte se i Vy do místní akce Čistý Ladův kraj. Materiálové náklady na akci (pytle, ochranné pomůcky, kontejner, likvidace odpadu) nese Svazek obcí Ladův kraj (více info na www.laduv-kraj.cz/cisty-laduv-kraj).

Svoz pytlů z míst, kde je u cest zanecháte, zajišťuje obec multikárou. V případě, že chcete začít ráno úklid již od domu bez navštívení místa srazu, volejte na 731 811 017 (K. Ruszová), vydáme Vám pytle v předstihu. Případná oznámení černých skládek či jiných lokalit hodných zvýšené pozornosti volejte, nebo pište na ou@tehov.cz.

Již teď víme, že parta z Údolí Raků započne s úklidem už o týden dříve (kontaktní tel. 777 079 384, A. Krejčová). Sledujte nástěnku v osadě! 

Plakát ČLK_2024 Tehov.jpg

Po akci budeme rádi za Vaše fotky či jakoukoli jinou zpětnou vazbu :-)

Děkujeme všem účastníkům!

 Mokřadní tůně Na Slatinách, aneb co se děje v polích pod Tehovem?

Na četné dotazy jsme připravili názorné vysvětlení krajinných úprav jihozápadně od Tehova. Pokud Vás tedy zajímá, co že to vzniká při silnici na Všestary, odpověď najdete na videu níže (případně přímo zde na obecním Youtube kanálu).Novější 1 3 53 105 157

18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

646355