tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 28. 10. 2019 21:58
  Jánská
  Osvětlení

  Dobrý den, bylo by možné opravit osvětlení mezi esíčkem a ulicí Ke Skalce, nebo světla nepatří pod obec když jsou v soukromých zahradách? Děkuji, Jánská


 • 29. 10. 2019 8:37
  Kateřina Ruszová, místostarostka
  Re: Osvětlení

  Děkujeme za podnět. Lampa byla zadána do rozpisu oprav. Lampy se z ekonomických důvodů opravují vždy až když je jich několik (přistavení plošiny). S pozdravem a díky za spolupráci, K. Ruszová


 • 29. 10. 2019 18:09
  I. Černá
  Re: Osvětlení

  Paní Ruzsová, jsou potřeba opravit obě dvě lampy, i u nás v zahradě - ta bliká, i u našich v zahradě - ta nesvití vůbec.
  První svítící lampa je před č.p.8 a druhá až naproti Bárum.
  Děkuji,
  Černá


 • 9. 10. 2019 22:13
  Endy
  Nalezena kočka

  Dobrý den , uz nějakou dobu u nás žije kočička ...chtěla bych se zeptat zda někomu nechybí ....jestli ji někdo nehledá ...
  Nevíme jak je stará ale evidentně o ní někdo pečoval ...
  Bilozrzava a přítulna..
  Případné dotazy na tel 725 998 621
  Foto nevím jak vložit ....


 • 29. 9. 2019 17:58
  Marta Ficzová
  Korela chocholatá v ulici V úvozu (na Hačálce

  29. 9. podvečer seděla na větvi stromu v ulici V úvozu na Hačálce exotická korela chocholatá (v části blíž k lesu, kde jsou zahrádky). Pokud by někdo takovou postrádal, možná jí v těchto končinách ještě najde (nevypadala zraněná, poletovala).


 • 28. 8. 2019 15:14
  J. Šimon
  Uzavirka v ulici Dlouha

  Dobry den, vite nekdo neco o dnesni uzavirce ulice Dlouha za odbockou na farmu smerem z obce? Je tam zakaz vjezdu a nekdo se chysta prekopavat ulici.
  Diky
  Simon


 • 28. 8. 2019 16:57
  Kateřina Ruszová - Moderátor
  Re: Uzavirka v ulici Dlouha

  Omlouváme se za dopravní omezení v ul. Dlouhá, kde probíhá připojení k sítím tech. infrastruktury. Práce provádí soukromá osoba na základě povoleného záboru, bohužel se však rozsah výkopových prací předpokládaný zhotovitelem změnil a ulice je dočasně neprůjezdná. Jako objízdnou trasu využijte ulice Slunečná, Na Sekyře a Ke Srubům. Podle sdělení zhotovitele by měly být práce dokončeny nejpozději během zítřka a ulice opět průjezdná. Zhotovitel byl vyzván k doplnění dopravního značení. Děkujeme za pochopení.


 • 28. 8. 2019 17:12
  J. Šimon
  Re: Uzavirka v ulici Dlouha

  Ok, diky
  JS


 • 10. 8. 2019 13:15
  Marta Ficzová
  Nalezená želva

  Na zahradě (Hačálka) se nám objevila suchozemská želva (dlouhá cca 15 cm). Pokud takovou postrádáte, ozvěte se na 776 288 915.


 • 15. 8. 2019 8:43
  Marta Ficzová
  Re: Nalezená želva

  Nalezená želva je již u svých majitelů.


 • 19. 7. 2019 22:42
  Kateřina Havlová
  Zápach

  Dobrý den, měli bychom dotaz. Již druhý den cítíme na Hačalce velmi intenzivní zápach, pravděpodobně živočišného původu apod. Nevíte prosím původ ? Předem děkuji.


 • 23. 7. 2019 11:44
  Kateřina Havlová
  Re: Zápach

  Dotaz již není aktuální, děkuji.


 • 23. 7. 2019 13:27
  Kateřina Ruszová
  Re: Zápach

  Dobrý den, přestože píšete, že dotaz již není aktuální, uvedu co jsem zjistila i pro případné další čtenáře.
  ZEA Světice má smlouvu s firmou TRADE-WASTE, s.r.o., Pod Vodárnou 3838, 580 01 Havl. Brod, která spravuje úložiště čistírenských kalů (betonová jímka v poli mezi Všestary a Svojšovicemi). Kaly z čistíren odpadních vod tam vozí a dle smluv se zemědělci i aplikuje na pole ve vlastní režii a ručí si za všechno sama (samozřejmě včetně příslušných rozborů). Zemědělec (tedy i ZEA Světice) z toho má jen tu organickou hmotu zpátky do půdy. Hnoje ze zemědělských zvířat je v důsledku rapidního poklesu chovů zásadní nedostatek (i když hnůj by zapáchal rovněž...), proto kaly.
  Kaly se vyvážely od čtvrtka do soboty 20.7. dopoledne na sklizená pole mezi Všestary a Menčice a pak až za dálnici k Předboři, ihned po vozidlu s kalem jezdil na druhém konci pole traktor a zapravoval hmotu do země, a to hned dvakrát po sobě. Nikam do Tehova se nic nevozilo, zde ještě není ani sklizené obilí.
  Nicméně všudypřítomný zápach byl způsoben zejména pohyby přímo na nedaleké kalové jímce (vůči které je bohužel Tehov obvykle po větru). Jednatel ZEA Světice slíbil projednat s firmou TRADE-WASTE, s.r.o. posun termínů vyvážení kalů někam do podzimu, kdy lze předpokládat vhodnější meteorologické podmínky.
  S pozdravem
  Kateřina Ruszová, místostarostka obce


 • 14. 6. 2019 8:59
  Karolína Čížková
  nové dopravní značení v obci

  Dobrý den, paní místostarostko.

  Děkuji za Vaši předchozí odpověď. Není mi ale jasné, zda to, co se nyní ve značení změnilo je již konečný stav. Psala jste, že dojde k posunu cedule " zóna 40". To se však nestalo. Bude tedy ještě toto také realizováno? V současné chvíli se průjezd aut na začátku/ konci obce spíše rapidně zhoršil:-'( z dálky je nejvíce patrná cedule 70 a auta začala v této oblasti jezdit ještě rychleji, než doposud:-( Děkuji, K. Čížková


 • 14. 6. 2019 10:18
  Kateřina Ruszová, místostarostka
  Re: nové dopravní značení v obci

  Vážená paní Čížková, také tomu nerozumím, pokusím se v této věci něco udělat. Osobně mě celá situace velice mrzí, na tomto konci obce také bydlím. Nemyslím si úplně, že by auta jezdila rychleji než předtím, ale bohužel vnímám, že se ta bezohlednost zhoršila rapidně už cca před půl rokem. To, že auta zrychlují už před cedulí konce obce, je bohužel trend v celé republice a při bydlení v takových částech obcí je třeba s tímto bezohledným chováním počítat, podobně jako s tím, že na přechodu má chodec sice přednost, ale vejít do vozovky dřív, než auto zastaví, se opravdu nevyplácí :-(
  S pozdravem, K. Ruszová


 • 6. 6. 2019 12:23
  K. Čížková
  posunutí cedule zóna 40 a další radary v obci

  Dobrý den, vím, že se zde již několikrát řešila zóna 40 a dopravní radar. Za mě jsou tato omězení jedině sprvávná a nevidím důvod, proč některým občanům vadí. Měla bych dotaz, zda by nestálo za zvážení ceduli se zónou 40 směrem od Světic posunout skutečně před začátek obce. S tím, jak přibyla ulice Bárova je cedule jednak málo patrná, jednak je až za začátkem výstavby. S tím souvisí i můj druhý dotaz. Je mi známo, že obec by měla pokračovat v dalších dvou fázích i s rychlostními radary. Prosím, jaké jsou v tomto časové vyhlídky realizací? Děkuji


 • 6. 6. 2019 13:06
  Kateřina Ruszová, místostarostka
  Re: posunutí cedule zóna 40 a další radary v

  Vážená paní Čížková, přesun značky Zóna 40 před odbočku Bárova proběhne zřejmě v příštím týdnu, vše je již kladně projednáno a schváleno policií ČR i odborem dopravy MěÚ Říčany spolu s několika dalšími úpravami provozu mezi Hačalkou a zmíněnou ulicí, již jsou připravené patky k osazení značek.
  Zároveň vypisujeme veřejnou soutěž na dodavatele stavby chodníku mezi Tehovem a Hačalkou, pokračujícím až do Světic, takže snad bude v dohledné době celý úsek bezpečnější i pro chodce.
  Odpověď ohledně radarů je složitější, Říčany od pokračování projektu realizace dalších úseků ustoupily, v současné době řešíme, co dál, a to jak z hlediska financování, tak z hlediska provozování.
  S pozdravem Kateřina Ruszová


 • 31. 3. 2019 11:01
  Michal Polák
  Vandalismus

  Dne 29.3. po 17. hodině došlo k poškození stavební buňky na pozemku při ulici Všestarská. Informována policie a předán popis skupinky mladistvích pachatelů. V případě, že by se dotyční, případně rodiče rozhodli postavit se k tomu čelem a řešit věc smírně, mohou mě kontaktovat na tel. 724533899.


 • 28. 2. 2019 9:07
  Martin Žižka
  Parkování u vlaku

  Vážený pane starosto , vážení zastupitelé
  V poslední době stále častěji řeším problémy s parkováním u vlakové zastávky ve Světicích.
  Pokud tam přijedete po osmé hodině zpravidla je plno. Stejná situace je v Říčanech I ve Stránčicích.
  Sice máme perfektní spojení vlakem do Prahy , kam dojíždí většina občanů ,ale spojeni autobusem k
  vlaku je zcela nevyhovující. Připadá mi, že autobusová linka funguje jenom pro čerpání dotace nikoli
  pro občany. Pravda –odveze a přiveze děti do školy.
  Pracující občan tedy musí použít automobil , který není kde zaparkovat . Přitom jsme neustále
  nabádáni, abychom používali při cestě do měst veřejnou dopravu a šetřili tak životní prostředí.
  V Tehově i okolních obcích neustále probíhá další výstavba, obce čerpají dotace podle počtu občanů
  a další infrastruktura není zajištěna.
  Jít třeba na poštu v Říčanech je také trest.
  Mám tedy dva dotazy
  1.Kolik bylo za posledních 10 let zkolaudováno a je ve výstavbě v Tehově domů . Pokud budeme
  Počítat 1-2 auta na dům kolik tedy jenom v Tehově přibylo aut?
  2.O kolik parkovacích míst se zvětšila kapacita parkoviště u vlakové zastávky?

  Prosím tedy o dohodu se zastupiteli Světic o zvětšení parkoviště a o posílení autobusové linky.
  Já osobně mám problém vyřešen kašlu na ekologii jezdím do práce autem , je to pohodlnější , jsem
  tam rychleji a vyhnu se perzekucím od policie. Hůře jsou na tom občané kteří nemají v zaměstnání
  možnost zaparkovat.
  Děkuji
  Martin Žižka
 • 18. 3. 2019 9:40
  Jan Dvořák
  Re: Parkování u vlaku

  Dobrý den pane Žižko, ona ta věc má ještě jednu rovinu. Toto místo bývalo původně zelenou plochou. Vykácením vznikl prostor, který byl využíván jako složiště materiálu v souvislosti s rekonstrukcí a modernizací trati. Stavba skončila, dělníci zmizeli, materiál také a zůstal prázdný prostor který začali někteří využívat jako parkoviště. S tichým souhlasem nebo alespoň přivřením očí Světických zastupitelů. O tom jakou z toho mají radost obyvatelé přilehlých nemovitostí se asi nemusíme bavit... Takže prostor byl "ohrazen" kameny aby řidiči nezajížděli stále dál, není parkovištěm a autem tam zajíždíte na vlastní riziko.


 • 18. 3. 2019 14:06
  David Hlouch - starosta obce - Moderátor
  Re: Parkování u vlaku

  Dobý den, pane Žižko,

  děkujeme za Váš dotaz, zkusím reagovat postupně:

  Autobusová linka rozhodně nefunguje jen pro čerpání jakési dotace, naopak - i na to málo dopravní obslužnosti, kterou se nám daří s krajem vyjednat doplácíme nemalé prostředky. Přestože se nám podařilo za posledních několik let postupně přidat několik spojů, je to pořád žalostně málo. V rámci možností děláme opravdu maximum, bohužel dokud na kraji nebude sedět zastupitelstvo, které bude mít hromadnou dopravu v perimetru Prahy jako svoji prioritu, neuděláme s tím nic a dosavadní zkušenost naznačuje, že od aktuálního vedení kraje (ANO+KSČM+ČSSD) v tomto směru nelze čekat nic převratného. Na lepší časy se krátce blýskalo za vedení povolební koalice STAN+ODS+TOP, které se dařilo poměrně rychle rozpohybovat právě takováto klíčová témata. Po krajských volbách, které se konají příští rok, se mohou věci změnit - je to v rukou nás všech.

  Parkování při vlaku je koncepční problém. Obce, na jejichž území vlakové stanice leží, pro své občany parkování řešit nepotřebují - volič Světic samozřejmě chce od vedení své obce chodník k vlaku, nikoliv parkování pro přespolní cestující... Z tohoto nesouladu zájmů logicky plyne, že téma parkování musí uchopit a zastřešit subjekt nadřízený - v tomto případě tedy nejspíš opět kraj. S krajem jsme již v této věci opakovaně jednali (za vedení minulého i současného), bohužel zatím bezvýsledně.
  Koncepčně je velkou a zatím, pokud vím, nezodpovězenou otázkou, jestli je současný systém "zastávek v obcích" udržitelný především s ohledem na narůstající intenzitu příměstské vlakové dopravy. Osobně se domnívám, že kvalitně dopravně obsloužené spádové nádraží mezi obcemi (hypoteticky třeba mezi Světicemi a Strančicemi) by bylo mnohem adekvátnější odpovědí na tyto potřeby, než například parkovací dům v Říčanech, který má sice za nemalé finance na chvíli vyřešit problém s parkováním, dopravně ale nám ani městu určitě neuleví, spíše naopak...
  S obcí Světice jsme již několikrát o parkování jednali a přestože jsou vztahy obou obcí dlouhodobě velmi vstřícné, v této otázce se z výše uvedených důvodů touto cestou dosáhnout zlepšení v dohledné době zřejmě nepodaří.

  Vaší poznámce o tom, že obce čerpají dotace podle počtů občanů, nerozumím. Část příjmu obcí se v rámci rozpočtového určení daní odvíjí od obyvatel, kteří mají v obci hlášený trvalý pobyt. Příjem to tedy, zvlášť v blízkosti Prahy, není zdaleka automatický.
  V navazující poznámce zmiňujete novou výstavbu. Obec Tehov je v tomto směru v posledních 5 letech obcí poměrně konzervativní, kdy novým územním plánem poměrně výrazně redukovala zastavitelné plochy navržené po roce 2005, přičemž stavby realizované po roce 2014 stále ještě dobíhají pouze v územích, kde byla výstavba schválena ještě před nástupem nového vedení obce
  v r. 2014, případně již byl proces jejího schválení v této době zahájen. K tomu je samozřejmě třeba připočíst výstavbu v zastavěném území obce, kdy nejde o rozvojové plochy. Výstavba v jakýchkoliv dalších rozvojových územích je v současné době podmíněna mj. regulačními plány, plánovacími smlouvami, dohodami o parcelaci, územními studiemi a pak také a zejména zkapacitněním veřejného vodovodu.

  K Vašim dotazům ze závěru příspěvku:
  Ad 1) Od ledna roku 2009 bylo v obci přiděleno cca 150 čísel popisných. O tom, kolik v této souvislosti v Tehově přibylo aut, informaci nemáme. Osobně bych odhadoval něco mezi 220-260.
  Ad 2) Odpověď, myslím, částečně vyplývá z textu výše + z toho, co píše v předchozím příspěvku p. Dvořák.

  --

  Věřím, že se v delším horizontu podaří situaci někam posunout, nicméně dokud se problému zodpovědně nezhostí kraj a nezačne v této věci konat potřebné kroky, výrazná zlepšení nelze očekávat. My se na tento problém snažíme upozorňovat a připomínat, kdykoliv máme příležitost.

  Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a přeji hezký den.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 10. 6. 2019 12:45
  Miroslav Gruner
  Re: Parkování u vlaku

  Dobrý den,
  reagují zde na dotaz ohledně parkování u vlaku a poněkud nelogického nápadu davat absenci parkoviště systému P+R do spojitosti s rozvojem výstavby v obcích Středočeského kraje. Řekl bych, ze otázka by měla byt formulována méně agresivně, totiž: Zda se bude něco dělat s parkováním poblíž vlakové zastávky. / odpověď zní: magistrát hlavního města Prahy slibuje, ze protože si jd vědom, ze je v zájmu města, aby existovala parkoviště P+R, zbuduje takova parkoviště u zastávek ČD ve Středočeském kraji. Možná byste se proto mohl obrátit na hlavní město, v jehož zájmu je dojíždění lidí do práce i z Tehova, jestli bude stavět záchytné pracoviště u v oblasti vně Říčan.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

11. 4. Izabela

Zítra: Julius

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 323

Návštěvnost stránek

465565