tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 19. 10. 2015 11:21
  Jan Brabec
  Spojovací cesta Tehov- Hačalka

  Dobrý den
  na setkání s občany Hačalky p.Starosta zminoval možnost obnovení nějaké původní cesty.Mohl bych poprosit o info zda je někde možné najít kudy cesta vedla či případně povede?
  Děkuji Brabec


 • 19. 10. 2015 12:22
  David Hlouch, starosta
  Re: Spojovací cesta Tehov- Hačalka

  Zdravím Vás,

  cesty, které máme v plánu obnovit, jsou ve valné většině zaneseny v územním plánu obce (odkaz níže) a vychází z původních tras, které jsou také v katastrálních mapách (a rovněž v majetku obce).

  Dobře patrné jsou tyto cesty na hlavním výkrese územního plánu obce.
  http://www.tehov.cz/file.php?nid=3573&oid=3263865

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 6. 10. 2015 11:52
  Juraj Kamenistý
  Skládka bio a komunálního odpadu pod Hůrou

  Dobrý den,

  Mám dotaz na umístnení skládky bio a komunálního odpadu?Dle zákoníku o nakládání s odpady je povolená vzdálenost skládky od nejbližší nemovitosti 500 m.Není možné najít jiné místo kde nejsou obydlené nemovitosti.

  Docela by nás obyvatele Tehova kladné řešení potěšilo.
  Děkuji za odpověd.Kamenistý


 • 19. 10. 2015 12:34
  David Hlouch, starosta
  Re: Skládka bio a komunálního odpadu pod Hůro

  Zdravím Vás, pane Kamenistý,

  děkujeme za Váš podnět.

  Obec Tehov skládku odpadu (žádného) nezřizuje a ani to není v plánu. Pod Vaší nemovitostí je manipulační prostor, který je již léta v nezměněném stavu a je v majetku obce. Tento prostor je příležitostně využit při práci Technických služeb Tehov. Přitom se ale snažíme o minimalizaci časových úseků, v němž na ploše pracujeme například s větvemi z údržby místní zeleně apod.

  Při areálu ČOV je pak zřizováno "shromaždiště odpadů", kde bude možno odložit celou škálu komunálních odpadů do k tomu určených nádob, z nichž bude odpad dále svezen osobou autorizovanou pro další nakládání s odpady. Nejedná se tedy o žádnou formu skládky, jen o kultivovanou formu a možnost odkládání komunálního odpadu pro tehovské občany, jak obci ukládá příslušná legislativa, s níž také koresponduje platná obecně závazná vyhláška obce o nakládání s odpady. Jde tedy spíš o krok, který je vůči životnímu prostředí a přírodě vstřícný.

  V neposlední řadě bych rád uvedl na pravou míru Vámi uváděné "neustále projíždějící auta s odpadem". Není tomu tak. Stanoviště při ČOV je pouze doplňkem celého systému sběru komunálního odpadu v naší obci a mělo by tomu tak zůstat i nadále.

  V současné době obec Tehov nedisponuje vhodnější lokalitou pro umístění shromaždiště odpadů.

  S přátelským pozdravem,
  David Hlouch


 • 4. 10. 2015 5:44
  Jitka Bambasová
  Dotace na has. zbrojnici

  Dobrý den,
  prosím v příštím čísle Tehovského občasníku poděkovat p. T. Hynkovi st.,P. Novákovi a J.Jandovi za vyřízení dotace na rekonstrukci hasičské zbrojnice.
  Děkuji
  Jitka Bambasová


 • 6. 10. 2015 11:32
  David Hlouch, starosta obce - Moderátor
  Re: Dotace na has. zbrojnici

  Vážená paní Bambasová,

  děkujeme Vám za podnět.

  V posledním čísle Tehovského občasníku jsem v úvodníku v rámci informace o zahájení prací na akci výměny vrat a oprava fasády hasičské zbrojnice poděkoval všem zainteresovaným nejen z řad sboru dobrovolných hasičů za dosavadní spolupráci, cituji:

  "Jak jistě mnozí z Vás již zaregistrovali, začala akce výměny vrat a opravy fasády hasičské zbrojnice. V průběhu října by mělo být vše hotovo a hasičská zbrojnice tak opět bude representativním a především efektivněji fungujícím zázemím naší aktivní jednotky sboru dobrovolných hasičů. Děkuji tímto všem zainteresovaným nejen z řad SDH za dosavadní spolupráci."
  (konec citace)

  Je naprosto samozřejmé, že po úspěšném dokončení akce bude jmenovitě a veřejně poděkováno nejen Vámi zmíněným pánům, z nichž každý má svůj podíl na získání dotačního titulu, ale také dalším, kteří se na akci podíleli jak v rámci příprav, tak v průběhu realizace. Upřímně řečeno, považoval bych za korektnější, když už jste se rozhodla navrhnout konkrétní jména a zvolila tento veřejný kanál, aby byl Váš seznam úplný, nebo alespoň vložit např. slůvko "také", jímž byste připustila zásluhy ostatních zainteresovaných.

  S přáním krásného dne.

  David Hlouch


 • 16. 9. 2015 19:50
  ivana Chrtková
  beseda s občany

  Děkuji pane starosto za odpověď, určitě se zúčastním Hezký večer


 • 15. 9. 2015 17:42
  Chrtková
  beseda s občany

  Kdy bude také beseda o rozvoji Tehova s místními občany? Mám tři velmi cílené a podnětné návrhy, které zasluhují diskusi občanů a ty se z časových důvodů nestačí projednat na schůzi zastupitelstva, která vždy trvá až do pozdních večerních hodin


 • 16. 9. 2015 7:56
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: beseda s občany

  Zdravím Vás, paní Chrtková,

  příští týden proběhne debata s místními "buditeli", lidmi podílejícími se na aktivním fungování tehovské komunity, mezi které samozřejmě počítáme i Vás a předpokládal jsem, že v úterý dorazíte.

  Formu diskuse cílené ryze na obyvatele intravilánu Tehova ještě zvažujeme. Měla by celý blok uzavírat a termín předpokládáme v první polovině října. Budeme o všem informovat v Aktualitách a na vývěsce OÚ.

  Děkuji za Váš dotaz a přeji Vám krásný den.

  David Hlouch


 • 14. 9. 2015 14:22
  Brabec Jan
  Označení ulic

  Děkuji za označení ulic i na Hačalce.


 • 16. 9. 2015 7:49
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Označení ulic

  Dobrý den,
  my děkujeme za trpělivost a zpětnou vazbu.
  dh


 • 24. 8. 2015 14:48
  Jásek
  Poděkování

  Dobrý den.
  Rád bych touto cestou poděkoval technické
  četě OÚ a dobrovolným hasičům za zprovoznění povrchové kanalizace v ulici
  Panská.Chválím i za vyřezání křovin u příjezdových komunikací,je mi jasné, že dříve to z kapacitních důvodů ( 1.pracovník)
  nešlo.

  Jásek


 • 28. 8. 2015 12:07
  David Hlouch, starosta
  Re: Poděkování

  Zdravíme a děkujeme za slova chvály. V tištěné formě jsme je předali klukům. Vyjádřené podpory si vážíme.

  Krásný víkend,
  dh


 • 20. 8. 2015 22:10
  Marta
  Nalezená koťata

  Dobrý den,
  již několik dní se po čtvrti Hačálka pohybují 4 koťata (3 černá, 1 bíločerné). Očividně jsou to malí sourozenci, 2 z nich mají kolem krku obojky s rolničkou.
  Je možné, že se koťátka někomu zaběhla. V tuto chvíli bivakují u nás na zahradě a krmíme je:-) Majitel/ka, ozvěte se na tel. č. 776 288 915. Pokud o kočičky nebude zájem, odvezeme je do kočičího útulku.


 • 19. 8. 2015 22:30
  Černá
  Názvy ulic

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, kdy budou v obci označeny všechny ulice?

  Děkuji za odpověď.


 • 20. 8. 2015 17:18
  David Hlouch - Moderátor
  Re: Názvy ulic

  Zdravím Vás, paní Černá,

  rozmístění zbývajících názvů ulic by mělo začít ještě teď v srpnu a během září bude, předpokládám, hotovo.

  Děkujeme za dotaz a přejeme hezký zbytek odpoledne.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 23. 7. 2015 14:26
  Masnica Jiří
  plný kontajner

  Dobrý den,
  chtěl bych nahlási, že v osadě Lada je plný kontajner na PVC, pokud již někdo jiný na to upozornil prosím ber te to za bezpředmětné.

  Děkuji


 • 24. 7. 2015 15:58
  K. Ruszová
  Re: plný kontajner

  Dobrý den,
  děkujeme za podnět. Kontejner byl vyvezen ve čtvrtek 23.7. pravidelným svozem. Nejen na základě Vašeho podnětu ohledně přeplněnosti kontejneru na plasty na Ladech jsme se rozhodli k přidání jednoho kontejneru navíc, měl by být umístěn v úterý 28.7. Firma A.S.A. bohužel za stávajících podmínek svoz 2x týdně nenabízí. S pozdravem K. Ruszová


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 322

Návštěvnost stránek

465997