tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 10. 10. 2022 14:55
  Lubo Silon
  Krizovatka Strasinska Cernokostelecka

  Dobry den,

  Rad bych se zeptal jestli v minulosti uz padl dotaz na reseni krizovatky Strasinska x Cernokostelecka (vyjezd z Tehova). Zda se mi to jako hodne nebezpecne misto a jelikoz jsem tady novej tak mne to zajima. Uvital bych tam jakoukoliv zmenu, ktera by vedla ke zvyseni bezpecnosti (idealne semafor). Dekuji za pripadnou odpoved.


 • 18. 10. 2022 11:17
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Krizovatka Strasinska Cernokostelecka

  Dobrý den,

  vojkovskou křižovatkou jsme se již zabývali, i dotazy na to již padly.

  Křižovatka spadá investičně pod 2 různé organizace: Středočeský kraj (prostřednictvím jimi zřízené KSÚS) který investuje a spravuje vedlejší silnici III/1011 a Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem a správcem hlavní silnice I/2. Jakékoliv úpravy křižovatky tedy musí iniciovat a zastřešit jeden z těchto subjektů.

  Ze strany Sčk je počítáno s úpravou křižovatky v rámci investice přeložky silnice II/107, přičemž dílčí investice z této akce podle jejich vyjádření nejsou reálné.

  Ze strany ŘSD je kladena priorita na plynulost provozu na jejich hlavní silnici a řízení křižovatky se u nich nesetkává s nadšením (diplomaticky řečeno). Tady je pak velkou otázkou, zda je zařazení této silnice do kategorie prvních tříd, které spadají pod ŘSD, adekvátní a správné. Ale to je otázka výrazně širší (z hlediska územního, historického, a především převážně nevyhovujících parametrů silnice mezi Prahou a Kutnou Horou)... Velkým tématem pak je zpoplatnění této velmi vytížené komunikace pro nákladní dopravu, za což se opakovaně (leč zatím bohužel bez úspěchu )zasazujeme společně se starosty obcí, jimiž silnice prochází.

  Otázku úprav a regulace křižovatky nicméně zkusíme znovu otevřít.

  Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den,

  David Hlouch
  starosta Tehova


 • 11. 8. 2022 18:42
  ZBYNĚK MIKSA
  Parkování Laňkova

  Dobrý den,
  v návaznosti na opravu místní komunikace v Tehově, slepá ulice Laňkova, kdy došlo v některých místech ke zúžení vozovky až u 70 cm, se chci znovu zeptat zda ve výše uvedené ulici bude povolené parkování .Prosím o jednoznačnou odpověď : ano nebo ne!
  Děkuji a jsem s pozdravem
  Miksa


 • 15. 8. 2022 16:38
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Parkování Laňkova

  Dobrý den, pane Mikso,

  děkujeme za Váš dotaz. Parkování bude po rekonstrukci ulice vymezeno tam, kde budou splněny nároky (zejm. prostorové) dané příslušnými předpisy. Značení by mělo být provedeno jako vodorovné. Návrh pro obec připravuje spol. 3K značky.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 22. 7. 2022 11:14
  Marie Novotná
  Kocour Mikeš s rouškou

  Dobrý den, ráda bych se vyjádřila ke kocourovi Mikešovi a prasátku s náhubkem (rouškou). Opravdu považujete za vhodné cpát dětem covid i do pohádek. Nechtěli by jste, aby alespoň tady děti byli od toho, co se děje ušetřeny??? Považujeme za nejvýše nevhodné dávat roušku pohádkovým postavám, tedy pokud není vaším záměrem děti deprimovat. Hezký den


 • 22. 7. 2022 14:08
  Kateřina Ruszová - místostarostka - Moderátor
  Re: Kocour Mikeš s rouškou

  Dobrý den,
  nevím, kde jste na obrázek narazila, někde v historii FB? Vznikl pro rozveselení převážně dospělých, a to v období, kdy naši dobrovolní hasiči s panem starostou rozváželi seniorům roušky a desinfekční prostředky. Nerozumím Vaší reakci na dva roky starou záležitost, proto prosím o upřesnění, kde Vás obrázek tolik rozhořčil. Určitě nebylo cílem nikoho deprimovat, netuším, kde (by) na něj mohly děti nyní narazit. Děkuji a zdravím, K. Ruszová


 • 21. 6. 2022 22:38
  Richard Vyhlidal
  Sekani travy

  Dobry den,

  Predem se omlouvam, jestli je tohle spatne misto na vzneseni dotazu, ale chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nema kontakt na nekoho, kdo seka travu za uplatu. Vlastnim pozemek v ulici cisarova a jelikoz stale cekam na projek, tak bych aspon zatim rad posekal travnik, at si nedelame nepratele hned ze startu :)

  Dekuji za odpoved,
  Richard


 • 24. 6. 2022 13:06
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Sekani travy

  Dobrý den, pane Vyhlídale,

  předal jsem kontakt na Vás vedoucímu Technických služeb Tehov, ozve se Vám, jak jsou na tom s kapacitou.

  Pokud se nedohodnete, můžete samozřejmě využít komerčních služeb v obci a okolí. V obci Tehov je to třeba firma Bogayi a Pešek. Aktuální seznam zahradníků však nevedeme, využijte prosím online katalogy/vyhledávače.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 24. 6. 2022 13:59
  Richard Vyhlidal
  Re: Sekani travy

  Moc Vam dekuji za informace i kontakty!! S pozdravem, Richard


 • 14. 6. 2022 14:33
  Anna Čiháková
  Cesta pro pěší na Hačalku

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jaké je výhledové časování na cestu pro pěší z ulice Bárova/Císařova/ Ke Skalce na Hačalku? Předem děkuji za odpověď.
  Čiháková


 • 24. 6. 2022 12:59
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Cesta pro pěší na Hačalku

  Dobrý den, paní Čiháková,

  když vše půjde dobře, je zde reálná šance, že bychom propojení realizovali již v příštím roce.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 3. 9. 2022 7:56
  Jan Dvořák
  Re: Cesta pro pěší na Hačalku

  Nově vybudovaný chodník za nemalé peníze je málo?


 • 9. 5. 2022 13:38
  Anna Bártová
  Dětské hřiště

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda obec plánuje výstavbu dětského hřiště. Pokud ano - kdy a kde? Pokud ne -co pro výstavbu můžeme udělat? Hřiště u ulice U bytovek je pro rodiny z druhé strany vesnice (směr Hačálka dosti z ruky).

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Bártová Anna


 • 11. 5. 2022 18:05
  David
  Re: Dětské hřiště

  Také bych uvítal. Co na to radní?


 • 18. 5. 2022 9:56
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Dětské hřiště

  Dobrý den,

  obec Tehov radní nemá, máme jen 9 zastupitelů, z toho jednoho starostu a jednu místostarostku :)

  Dětská hřiště v plánu jsou. Některá vzniknou ještě letos, bohužel některá visí na majetkoprávních otázkách.

  Letos kromě workoutového hřiště, které je již v realizaci a mělo by být v červenci hotovo, budou by měla být doplněna hřišťátka na sportovišti na plácku mezi pumptrackem a trialem a u altánu (při LMŠ). Počítáme ještě s malým pláckem pro nejmenší v ul. Slunečná (pískoviště, houpačky).

  Směrem k Hačalce máme v hledáčku dvě místa. S oběma počítáme v územním plánu, ale oběma stojí v cestě potřebné majektoprávní dohody - získání příslušných pozemků. Hřiště Na Skalce by mělo být na konci ulce Ke Skalce, přičemž s vlastníky pozemků aktuálně jednáme a je možné, že se podaří najít shodu ještě v letošním roce.
  Hřiště na Hačalce bychom také velmi rádi realizovali, územní plán počítá i pro tyto účely s veřejným prostranstvím mezi biokoridorem a horním koncem ulice Pod Loukou. I zde již jednání byla započata, ale dohoda bude zahrnovat více různých subjektů a bude to běh na delší trať...

  Pokud se však podaří dohodnout propojení lokality Dražky s ulicemi Císařova a Ke Skalce (rovněž o tom aktuálně jednáme s vlastníky pozemků a z 80% jsme u cíle), počítáme s navazujícím propojením mezi ulicemi Pod Loukou a Císařova/Bárova vycházkovou cestou přes pole. Pak by bylo hřiště Na Skalce, které je realizaci z obou variant blíž, dostupné lidem ze všech přiléhajících částí Tehova (Hačalka i Dražky).

  V delším horizontu pak pracujeme se záměrem sportovního hřiště na míčové hry v proluce Panská - ČOV.

  Pro snazší orientaci jsem připravil jednoduché schéma:
  http://www.tehov.cz/image.php?nid=3573&oid=9014705

  A samozřejmě, pokud máte nápad, jak některý ze záměrů urychlit, nebo ještě lépe o jiných možnostech, budeme rádi za každý Váš tip. :)

  Děkujeme za dotazy, děláme na tom. :)

  S pozdravem,

  David Hlouch
  starosta


 • 7. 1. 2022 9:34
  K. Čížková
  měření rychlosti na Panské

  Dobrý den, po zamítnustí dalších radarů na Panské ze strany Řáčan by mě zajímal další plán Tehova v tomto směru. Plánjí se tedy alespoň informativní radary, nebo cokoliv, co by situaci mohlo už změnit?
  Děkuji moc, K. Čížková


 • 18. 1. 2022 15:54
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: měření rychlosti na Panské

  Zdravím Vás, paní Čížková,

  radary na Panské jsou stále neuzavřená kapitola. Po podzimních příslibech vedení města Říčany bohužel byla naše oficiální žádost o zřízení úseků z nedokončeného projektu zamítnuta. Následně v prosinci o otázce znovu jednalo Zastupitelstvo města Říčany, jak avízoval p. starosta na veřejném profilu, tak i nám přímo.

  V zápise tato otázka projednána není, nicméně interně nám bylo sděleno, že úsekové měření, pokud si kompletní přípravu a projednání budeme schopni obstarat sami, nám město Říčany bude ochotno provozovat. Osoba pověřená z jejich strany se nyní vrátila z dovolené, budeme tedy zahajovat nové kolo jednání a brzy budeme moudřejší.

  Držte nám prosím palce, pracujeme na tom, ale taháme za velmi krátký konec provazu.

  Díky za dotaz a hezký zbytek dne.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta obce


 • 7. 9. 2021 12:26
  VJ
  Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den, rád bych se zeptal na žhavé téma Říčanského obchvatu v Tehově. V územním plánu z r. 2017 je zaveden, ale nenašel jsem žádné aktuální a nové informace vyjma diskusí a zmínek před rokem 2020. Je stavba odložena, zrušena, pod útokem místních obyvatel či v planu?

  Předem děkuji za odpověď


 • 7. 9. 2021 13:49
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den, anonymní pisateli,

  aktuální informace k obchvatu Říčan nemáme, pokud nicméně máte na mysli přeložku silnice II/107, můžeme pouze zopakovat již mnohokrát vyřčené: jedná se o krajskou investici, která aktuálně je součástí jak krajské územně plánovací dokumentace (Zásady územního rozvoje), tak samozřejmě součástí územního plánu obce Tehov. K záměru proběhla v uplynulém roce 2 jednání, jedno na úrovni ORP, jedno na úrovni krajské. Obě tato jednání byla uzavřena konsenzem potřebnosti této dopravní investice a potvrzením potřebné návaznosti na dokončení úseku 511 pražského okruhu SOKP. Současně byly ze strany kraje vyzdviženy synergické efekty plánovaných investic na radiálách, zejm. úvalské I/12, kde má postupně dojít k realizaci obchvatů a především transformaci na kapacitnější 2+1 (střídání dvojitých pruhů, jak je známe např. z I/3 směrem na Benešov).

  David Hlouch
  starosta obce


 • 7. 9. 2021 14:37
  VJ
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den,

  děkuji za bleskovou a podrobnou odpověď, přesně to jsem měl na mysli.

  Hezký den

  VJ


 • 7. 9. 2021 21:28
  VJ
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý večer,

  pokud už je Vám to známo, byla projednávana třída silnice? Respektive plánovaná maximální povolená rychlost? A odstínění hluku pro oblasti Hačalka a oblast u silnic Bárova, Císařova, Ke Skalce prosím?

  Předem děkuji


 • 19. 7. 2021 11:29
  Milan Rýdl
  Úprava vegetace u silnice

  Dobrý den,
  při výjezdu z ulice K Potoku, je směrem do centra obce přerostlá vegetace keřů a stromů, které zasahují do komunikace.
  Je zde mírná zatáčka, která není přehledná.
  Několik let jsem osobně tyto keře zkracoval.
  Nyní se ovšem už bojím o svoji bezpečnost.
  Bude potřeba zajistit dočasné dopravní značení a práce následně provést.
  Předem děkuji


 • 1. 3. 2021 5:05
  J.Bambasová
  Osvětlení

  Dobrý den,
  prosím o opravu osvětlení v před naším domem Dlouhá 83.

  Děkuji.

  J.Bambasová


 • 3. 3. 2021 21:32
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Re: Osvětlení

  Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, byl zadán do plánu údržby a oprav veřejného osvětlení.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

646355