tehovcz

Fotogalerie akcí knihovny a komunitního centra

(Foto Ivana Šotkovská)

Přípravy na soutěž a výstavu IMG_20200403_132822 - kopie.jpg

Koncem února a počátkem března jsme se s "našimi" dětmi v knihovně a KC chystali se svými výrobky na soutěž a výstavu Řemesla Polabí do Čelákovic. Jedná se o práci dětí ve věkovém rozmezí mezi 4 - 9 roky. Účast v soutěži plánovala se svými perníkovými kraslicemi a velikonočním vrkočem s kraslicemi a figurálním pečivem i sama knihovnice. Vzhledem k nařízení vlády (uzavření knihovny i zrušení výstavy) si můžete alespoň ta díla, která jsme stačili dokončit, prohlédnout zde a též v okně knihovny.

 

 

 

IMG_20200311_140500 - kopie.jpg

Tvoření v březnu

Mimo příprav na soutěž, která je v samostatném albu, u nás stihla vzniknout pouze čarodějnice a chobotnice.

 

 

 

 

 

 

IMG_20200220_175305 - kopie.jpg

Nejen tvoření v tehovské knihovně v únoru 2020

V únoru jsme vyráběli ještě několik ptačích krmítek, jednoho společného sněhuláka a poté jsme se věnovali přípravám na jaro.

 

 

 

 

 

 

Nová složka14 - kopie.jpgTvoření v tehovské knihovně v lednu 2020

V lednu nechybělo velké množství dětí, které zde vyráběly svá krásná díla, hrály si, četly nebo dokonce vytáhly společně i učení. Výkresy děti zavzpomínaly na Vánoce a Vánoční prázdniny a dále vyráběly ptačí krmítka, sněhuláčky či skládaná zvířátka.

 

 

 

 

přání knihovna - kopie..jpgVánoce 2019 v knihovně

 

 

 

 

 

 

DSC_8453 - kopie.JPG

Tvořivý kurz pro dospělé - Ozdobné balení dárků

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

16. 12. 2019

 

 

 

IMG_20191219_162940 - kopie.jpgTvoření v tehovské knihovně v prosinci 2019

V prosinci jsme pokračovali ve zdobení našeho stromečku. Použili jsme na k tomu domalované ozdoby ze slané modelovací hmoty a ozdoby ze stuh a barevnách papírů. Dále jsme vyráběli vánoční zápichy, přáníčka i betlémky z buráků.

 

 

 

DSC_8335 - kopie.JPGVánoční tvořivý a naučný program pro druháky

Počátkem adventu jsme připravili pro tehovskou druhou třídu tvořivý a naučný program zaměřený na Vánoce. Při práci jsme si popovídali o vánočních zvycích, postavách, betlémech a hlavně také o naší knihovně. Na konec děti dostaly k vyplnění krátký kvíz s otázkami souvisejícími právě s tímto povídáním. Děti si odnášely domů nejen své krásné výtvory (betlémky z buráků, vánoční přáníčka a papírové sněhuláky), ale snad i také další pěkný zážitek z tehovské knihovny.

 

 

 

 

Tvoření v tehovské knihovně v listopadu 2019 IMG_20191128_161332 - kopie.jpg

Během listopadu jsme se zaměřili na výrobu andílků, sněhuláků, ozdob z modelovacího slaného těsta. Většina výrobků postupně zdobila knihovnu nebo přímo "knihovní" stromeček.

 

 

 

 

 

IMG_20191008_173108 - kopie.jpgTvoření v knihovně v říjnu 2019

Tento měsíc vyrábíme papírové dráčky, ježky ze skládaného papíru, ježky ze šišek a také již došlo na hrátky s barvami při "nakládání" ovoce a zeleniny.

 

 

 

Bez názvu1.jpgTehovská knihovna získala ocenění Středočeský Kramerius 2019 - SVK Kladno 2. 10. 2019

(Fotografie - zdroj: SVK Kladno a denik.cz)

 

 

 

 

 

IMG_20190913_123941 - kopie.jpg

Září v tehovské knihovně -úpravy v knihovně a tvoření

V září jsme zase trošku naši knihovnu vylepšili. V rámci nabídky tvoření zde vzniklo opět mnoho krásných výrobků.

 

 

 

 

DSC_7649 - kopie.JPGTehovská knihovna v létě 2019

Letní knihovna a tvoření.

 

 

 

 

Včelařská putovní výstava - kopie.jpg

Putovní výstava 100 let včelařství v Čechách v tehovské knihovně - 22.6.2019

V červnu, v den TEHOVSKÉ POUTI, byla v knihovně k vidění unikátní putovní výstava k příležitosti 100 let organizovaného včelařství v Čechách.

 

 

 

  Plakát Sousedský den v knihovně.jpg

Sousedský den v tehovské knihovně

Ve čtvrtek 23. května jsme se zapojili do celorepublikové akce Sousedský týden a uspořádali jsme Sousedský den v tehovské knihovně. Ke zhlédnutí zde byla překrásná díla tehovských amatérských malířek/malířů a fotografek/fotografů a také probíhala SOUTĚŽ “O nejchutnější moučník z kynutého těsta“. 

 

 

 

 

 

 

 

ED6 - kopie.jpg

Tvoření v tehovské knihovně v dubnu 2019

Tvoření tento měsíc zahrnovalo další zvířátka (kuřátka, slepičky a ovečky) a velikonoční tvorbu (věnec, zápich i zdobení vajíček). Něco si děti odnesly domů, něčím jsme vyzdobili knihovnu. Vyfouknutými vajíčky jsme také nazdobili o velikonočních svátcích společně s dalšími kraslicemi s družiny dvě malé lípy v blízkosti OÚ. 

 

 

 

ED30 - kopie.jpgTvořivý kurz pro dospělé - Velikonoční kraslice

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

11.4.2019

 

 

 

 

ED29.jpgTvořivý kurz pro děti - Velikonoční kraslice 

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

11.4.2019

 

 

 

 

DSC_5800 - kopie.JPGVelikonoční minivýstava v knihovně

Velikonoční minivýstava nás provedla velikonočními zvyky i zajímavostmi a seznámila nás s možnými staročeskými i novodobými způsoby zdobení kraslic. Tuto výstavu navštívila mimo jiné i školní družina.

 

 

 

DSC_5163 - kopie.JPGBeseda nad kronikou s páťáky - Noc s Andersenem

29. března jsme se zapojili s místní základní školou do Noci s Andersenem. Připravili jsme pro tehovské páťáky besedu nad obecními kronikami. Děti nejen, že se dozvěděly něco z historie a také co kronikářská práce vlastně obnáší a proč je důležitá, ale také měly možnost si kroniky prohlédnout. Nejvíce je nadchl starý rukopis a také to, že na památku této pro ně nevšední události mohly zvěčnit své podpisy na arch, který bude později v rámci kroniky archivován.

 

 

IMG_20190308_085526 - kopie.jpgTvoření v knihovně v březnu 2019

Tento měsíc jsme již vítali jaro výrobou zvířátek z papírových talířků a jarních rostlinek.

 

 

 

 

 

 

 Tvoření v knihovně v lednu 2019IMG_20190115_162557 - kopie.jpg

Během lednového tvoření jsme si zavzpomínali na to, co nám nadělil Ježíšek a co jsme o Vánocích a vánočních prázdninách hezkého zažili.

 

 

 

Tvoření v knihovně v prosinci - kopie.jpgTvoření v tehovské knihovně v prosinci 2018

Během prosince probíhala i stálá nabídka tvoření, během něhož děti vyráběly různé druhy tradičních i netradičních ozdobiček na náš vánoční stromeček. Děti vyráběly hlavně anělíčky z různých materiálů, sobíky a medvídky na kolíčku, betlémky a stromečky z dřevěných špachtliček atd. Na dozdobení stromku také po upečení posloužily všechny minivánočky vyrobené školáky i 2 andělíčci z Tehováčku. Všechny výrobky byly moc hezké.  

 

Výstava-Návštěva a tvoření ZŠ Tehov - kopie.jpg

Návštěva tehovské ZŠ na výstavě spojené s tvořením - 

17. s 19. 12. 2018

Výstavu“Vaříme a pečeme, dříve a dnes,“ navštívila postupně i celá tehovská základní škola. Pro žáky bylo připraveno nejen povídání, ale i tematické tvoření - zdobení perníčků a pletení minivánočky z vizovického těsta.

 

 

DSC_4323 - kopie.JPGMalá výstava v knihovně "Vaříme a pečeme, dříve a dnes" - 10.12.2018 - 4.1.2019

Malá výstava představuje především mnoho kuchařských knih z různého období a některé vánoční zajímavosti. Pro školní skupiny bylo připraveno povídání společně s tematickým tvořením (zdobení perníčků a minivánočka z vizovického těsta)

 

 

na rajče3 - kopie.jpg Tvořivý kurz pro dospělé - Výroba figurek z kukuřičného šustí

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

28.11.2018

 

 

 

 

 

 

ED5 - kopie.jpgTvoření v knihovně v listopadu 2018

Listopadové tvoření nabízelo podzimní stromy, ježečky ze šišek, sobíky na kolíčku, několik druhů andílků a také jsme se na přání vrátili k mimoňům a letadélkům.

 

 

 

ED25 - kopie.jpgTvořivý kurz pro dospělé - Pedig

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

25.10.2018

 

 

 

 

ED4 - kopie.jpgTvoření v knihovně v říjnu 2018

V říjnu jsme vyráběli dráčky na špejli, obtisknutá jablíčka, sovičky z papírových ruliček, muchomůrky z papíru a také vlaštovky. Bohužel, ne vše máme vyfocené...

(

 

 

20180917_172738 - kopie.jpgTvoření v knihovně v září 2018

V září u nás vznikala zmrzlina a také několik kocourků Mourků.

 

 

 

 

web3.jpgTvořivý týden v knihovně - pro malé školáky - den 5.

Poslední den tvořivého týdne pro školáky patřil zejména dokončování. Přibyly nové modely formulí a také 1 tank. Děti vyráběly také věnečky z papírového talířku, ozdobené mašličkami a prostorovými jablíčky z papíru a látek. Objevili se i nějací ježci z papíru a kornouty se zmrzlinou. Tak jako téměř každý den, ani dnes nechyběla krásná procházka do přírody. Tu vždy s dětmi vykonávala některá paní družinářka nebo paní učitelka, které se zde za tímto účelem během týdne střídaly. Všem malým účastníkům týdenního programu nechyběla pracovitost ani kreativita, proto jsem je na konci odměnila alespoň diplomkem - velkou pochvalou na památku :-)

 

web2.jpgTvořivý týden v knihovně - pro malé školáky - den 4.

Náplní čtvrtého dne se stala samozřejmě opět letadla a několik housenek, soviček a vážek. Radost všem udělalo další téma - mimoni. Někdo vyráběl záložku z dřevěné špachtle a jiný třeba kelímek na tužky z papírové ruličky. Z té bylo vyrobeno také několik formulí.

 

 

20180905_093511 - kopie.jpgTvořivý týden v knihovně - pro malé školáky - den 3.

Třetí den se vyrábělo všechno možné. Někdo dodělával motýly nebo sovičky, jiní se již pustili do vlaštoviček z papíru nebo vážek na kolíčku. Ovšem největší ohlas měla výroba letadel z dřevěných špachtlí a kolíčků na prádlo, jejichž kouzlu propadla i děvčata.

 

 

20180904_102920 - kopie.jpgTvořivý týden v knihovně - pro malé školáky - den 2.

Tvoření pokračuje druhý den další výrobou motýlků z ubrousků, soviček z papírových ruliček a látek, také proběhla příprava na další den na vážky. Děti se prostřídaly i na procházce do přírody.

 

 

 

ED24 - kopie.jpgTvořivý týden v knihovně - pro malé školáky - den 1.

Během prvního dne tohoto tvořivého týdne si děti vyrobily motýlky z těstovin, malé a velké motýlky z ubrousků a kolíčků a housenky na kolíčku na prádlo. Tvoření bylo občas proloženo také nějakou hrou.

 

 

 

web 2 – kopie.jpgTvoření o prázdninách 2018 - 3. část

Poslední prázdninové tvoření - krásné housenky z barevné vlnité lepenky, chlupatých drátků a pohyblivých oček. K tomu navíc ještě sluníčko na rozveselení knihovny :-)

 

 

 

ED23 – kopie.jpgDětské tvoření v knihovně - prázdniny 2018 - 2. část

Tvoření během posledních červencových dnů - opět krásné výtvory.

Od srpna máme novou nabídku námětů na drobnou rukodělnou činnost, tak se přijďte také zapojit ;-)

 

 

 

 

 

koláž léto 1 – kopie.jpg

Dětské tvoření v knihovně - prázdniny 2018 - 1. část

Na tvořivé děti nezapomínáme ani během prázdninové provozní doby. Máme zde pro ně každý den připravena k výběru různá témata.              V červenci děti volí mezi výrobou malého akvária, barevných medúz, veselých žabek, kytiček na špejli a ještě jsme se vrátili k výrobě oblíbené plachetnice. To vše pomocí modelíny, papírových talířků, barev a barevných papírů. Jsou to šikulové, posuďte sami a klidně se příště přidejte :-)

 

 

koláž - kopie.jpgMalé ohlédnutí za odpoledním tvořením v knihovně a komunitním centru

Malé ohlédnutí, za tím, co jsme doposud v knihovně odpoledne tvořili. Škoda jen, že jsme některé výrobky zapomněli vyfotit...

 

 

 

20180622_160023 - kopie.jpgPromáčená lesní družina

Déšť zahnal lesní družinu do sucha do knihovny k teplým nápojům a hrám.

22. 6. 2018

 

 

 

 

20180413_161340 - kopie.jpgPoté, co lesní družinu zastihla bouřka

Lesní družina našla záchranu před bouří v knihovně.

13. 4. 2018

 

 

 

DSC_1261.JPG

Tvořivý kurz pro děti - Velikonoční kraslice

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

22. 3. 2018 

 

 

 

20180321_220300.jpgTvořivý kurz pro dospělé - Velikonoční kraslice II.

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

21. 3. 2018 

 

 

 

Převzetí ocenění výherců soutěže "O nejhezčí vánoční dekoraci"

28. 2. 2018

Pro převzetí ocenění za krásné ozdoby na staročeský stromeček se na radnici v Říčanech dostavilo sedm dětí z osmi. Všechny obdržely z rukou říčanského starosty knižní odměnu a spoustu upomínkových a propagačních materiálů Ladova kraje a jeho partnerů. Tehov zde měl své zastoupení také mezi dospělými. Výherkyně převzala cenu za 1. místo v kategorii Vánoční dekorace a obdržela mimořádnou cenu za přínos své obci (betlém ze sena na tehovskou náves)

 

 koláž – kopie.jpgTvořivý kurz pro dospělé - Velikonoční kraslice I.

 Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

 27. 2. 2018 

 

 

 

Staročeský stromeček v knihovně

20. 12. 2017

V posledním předvánočním týdnu jsme s dětmi vyráběli ozdoby na staročeský vánoční stromeček. Každý den jsme se věnovali jiným materiálům a výrobkům (perníčky, vizovické pečivo, oříšky, křížaly, včelí vosk i sláma). Postupně jsme těmito výrobky ozdobili stromeček, který jsme následně vyfotili a poslali do soutěže "O nejkrásnější vánoční dekoraci" vyhlášenou Ladovým krajem, MAP Říčany a MAS Říčansko. Vánoční stromeček byl porotou vybrán a naši malí tvůrci budou za svou šikovnost odměněni.

 

 

 

Výstava a tvoření v knihovně - Josef Lada - Návštěva ZŠ a šk. družiny

14. - 21. 2017 

Během několika dní se na výstavě o Josefu Ladovi vystřídaly téměř všechny třídy místní základní školy a odpolední školní družina. Po shlédnutí výstavky a vyslechnutí zajímavostí ze života našeho krajana se tentokrát děti vrhly na výrobu kocoura Mikeše a Nácíčka ze samotvrdnoucí hmoty.

 

ED16.jpg

Tvořivý kurz pro dospělé - Vizovické pečivo

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

12. 12. 2017

 

 

 

Zimní výzdoba okna

12. 12. 2017 

Výzdoba okna knihovny potěšila především malé návštěvníky, ale zastavili se i kolemjdoucí.

 

 

 

Výstava a tvoření v knihovně - Josef Lada - Návštěva MŠ

11. 12. 2017 

Mezi prvními návštěvníky naší malé výstavy byly děti z místní mateřské školy s jejich učiteli. Připravili jsme pro ně mimo zajímavostí ohledně Josefa Lady také tematické tvoření, při němž vyráběly známou postavu z díla tohoto spisovatele, kocoura Mikeše v několika podobách. Nechyběly ani omalovánky.

 

Výstava v knihovně - Josef Lada

11. - 22. 12. 2017 

Období 11. - 22. 12. jsme věnovali Josefu Ladovi. 14. prosince uplynulo 60 let od jeho smrti, v neděli 17. prosince 130 let od jeho narození. Připravili jsme malou výstavku, která nám připomněla život a tvorbu našeho slavného krajana.

 

 

decoupage.jpgTvořivý kurz pro dospělé - Decoupage

Odkaz na fotografie Tehovského kulturního spolku ZDE

6. 12. 2017 

 

 

 

Znovuotevření knihovny

1. 11. 2017 

1. listopadu 2017 proběhlo slavnostní otevření naší obecní knihovny v novém kabátě. Přetvořením místnosti knihovny na víceúčelový prostor tak vzniklo malé komunitní centrum, kde se mohou scházet rodiče s nejmenšími dětmi , senioři, lze si vyhledat informace na počítači s internetem a hlavně školní děti zde najdou útočiště v sychravých dnech podzimu a zimy každé odpoledne nejen nad knihou, ale i u tvořivé činnosti. Pro čtenáře se výrazně rozšířila půjčovní doba, stejně jako okruh soudobé literatury, která je zde k zapůjčení především z benešovského a říčanského výměnného fondu.

Vyhledat v textu

5. 6. Dobroslav

Zítra: Norbert

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 304

Návštěvnost stránek

425032