tehovcz

Místní knihovna a komunitní centrum (KC)

Pondělí   14:00-17:30 (knihovna a KC)
Úterý 9:30-11:30 (klub Tehováček) 14:00-17:30 (knihovna a KC)
Středa   14:00-17:30 (knihovna a KC)
Čtvrtek    14:00-17:30 (knihovna a KC)
Pátek    14:00-17:30 (knihovna a KC)
Sobota  pouze 1. sobota v měsíci 14:00-16:00 (knihovna)
Neděle ZAVŘENO  

kontakt: knihovna@tehov.cz, tel.: 323 607 062

Komunitní centrum s knihovnou je ve všední dny otevřeno pod vedením paní Ivany Šotkovské od 14,00 hod. do 17,30 hod, každou 1. sobotu v měsíci se na Vás mezi 14,00 a 16,00 hod těší paní knihovnice Milada Bárová.

Stále přemýšlíme, jak prostor využívat nejen pro čtenáře. V odpoledních hodinách komunitní centrum nabízí pro menší návštěvníky vždy nějaké tvoření. Zapojují se místní spolky, jakékoli další občanské iniciativy jsou vítány. Program centra budeme rozšiřovat postupně, můžete se těšit např. na tvořivé kurzy pro dospělé pořádané Tehovským kulturním spolkem.

Každé úterý zde v dopoledních hodinách otvírá spolek OS Tehov mateřské centrum - klub „Tehováček“ pro nejmenší děti a jejich rodiče, prarodiče či jiné pečující osoby. Za symbolický poplatek 30,- za rodinu (na nákup pomůcek a potřeb na tvoření) si zde můžete odpočinout např. po procházce na náves.  Je zde možné ohřát dítěti přesnídávku, vypít si kávu, dítě si pohraje na koberci a možná zde najde nového kamaráda. Těší se na Vás Bc. Magdalena Šrůtová. Aktuální program sledujte ZDE.

CENÍK PRONÁJMU PROSTOR BUDOVY Obecního úřadu

PROVOZNÍ ŘÁD Knihovny a komunitního centra

A co se v Komunitním centru děje?

aneb nabídka drobného tvoření v knihovně a komunitním centru ve všední dny od 14 do 17:30 hod. Každý den malujeme, lepíme, tvoříme… :-)

  • Únor

5. – 8. února budeme vyrábět tučňáka z papírového talířku. Upozorňujeme, že v pátek 9. února je zavřeno!
Ve dnech 12. – 16. února potěšíme asi hlavně chlapce, protože se vrhneme na výrobu papírových formulí.

19. - 23. února zase milovníky pejsků. Jednoho si uděláme.
Na konci měsíce, ve dnech 26. února – 2. března se už budeme těšit na jaro při výrobě papírových zvířecích mláďátek.
Stále zde máme také omalovánky, domalovánky a malování podle čísel ;-)

  • Leden

Od 22. do 26. ledna se budeme věnovat tématu „masopust“, který pak v sobotu 27. 1. v obci také všichni prožijeme.

V týdnu 15.-19. 1. vyrábíme „kokosového ledního medvěda“.

Od počátku roku do 12. ledna jsme se věnovali uplynulým vánočním svátkům. Téma „Co přinesl Ježíšek“ napovídá, že jsme kreslili vánoční dárečky.

  • Prosinec

V týdnu 18. - 22. 12. jsme s dětmi vyráběli ozdoby na staročeský vánoční stromeček. Každý den jsme se věnovali jiným materiálům a výrobkům (perníčky, vizovické pečivo, oříšky, křížaly, včelí vosk i sláma). Postupně jsme těmito výrobky ozdobili stromeček, který jsme následně vyfotili a poslali do soutěže o nejkrásnější vánoční dekoraci

Období 11. - 22. 12. jsme věnovali Josefu Ladovi. 14. prosince uplynulo 60 let od jeho smrti, v neděli 17. prosince 130 let od jeho narození. Připravili jsme pro Vás malou výstavku, která nám připomněla život a tvorbu našeho slavného krajana. Pro děti bylo od pondělí do pátku v době od 14  do 17:30h připraveno tematické tvoření pro každý věk. Z různých materiálů si zde vyráběli kocoura Mikeše.

  • Listopad

1. listopadu 2017 proběhlo slavnostní otevření naší obecní knihovny v novém kabátě. Prostor zaplněný policemi knih a krabicemi darů občanů Tehova prošel během října velkými změnami. Přetvořením místnosti knihovny na víceúčelový prostor tak vzniklo malé komunitní centrum, kde se mohou scházet rodiče s nejmenšími dětmi na koberci, stejně jako senioři na pohovce nad denním tiskem, lze si vyhledat informace na počítači s internetem a hlavně školní děti zde najdou útočiště v sychravých dnech podzimu a zimy každé odpoledne nejen nad knihou, ale i u tvořivé činnosti. Půjčovní doba se výrazně rozšířila, stejně jako okruh soudobé literatury, která je zde k zapůjčení především z benešovského a říčanského výměnného fondu.

Knihovna bude i nadále procházet průběžnou obnovou, kterou si už za své roky opravdu zasloužila. Bude to obnova nákladná zejména na čas a práci. A co se to tedy plánujeme? Bude obnovován fond, který je pro nás vzácný a důležitý, získá důstojné místo a především bude možné si knihy vyhledávat a i na dálku ověřit, že tuto knihu u nás v Tehově opravdu máme. To bude zajímavá informace například pro mládež, která před maturitou složitě dohání všechnu povinnou četbu a dočkat se knihy ve větších knihovnách může být někdy problém.