tehovcz

Fotogalerie akcí knihovny a komunitního centra

 

Převzetí ocenění výherců soutěže "O nejhezčí vánoční dekoraci"

28. 2. 2018 (Foto Eva Šotkovská)

Pro převzetí ocenění za krásné ozdoby na staročeský stromeček se na radnici v Říčanech dostavilo sedm dětí z osmi. Všechny obdržely z rukou říčanského starosty knižní odměnu a spoustu upomínkových a propagačních materiálů Ladova kraje a jeho partnerů. Tehov zde měl své zastoupení také mezi dospělými. Výherkyně převzala cenu za 1. místo v kategorii Vánoční dekorace a obdržela mimořádnou cenu za přínos své obci (betlém ze sena na tehovskou náves).

 

Staročeský stromeček v knihovně

20. 12. 2017 (Foto Ivana Šotkovská)

V posledním předvánočním týdnu jsme s dětmi vyráběli ozdoby na staročeský vánoční stromeček. Každý den jsme se věnovali jiným materiálům a výrobkům (perníčky, vizovické pečivo, oříšky, křížaly, včelí vosk i sláma). Postupně jsme těmito výrobky ozdobili stromeček, který jsme následně vyfotili a poslali do soutěže "O nejkrásnější vánoční dekoraci" vyhlášenou Ladovým krajem, MAP Říčany a MAS Říčansko. Vánoční stromeček byl porotou vybrán a naši malí tvůrci budou za svou šikovnost odměněni.

 

 

 

Výstava a tvoření v knihovně - Josef Lada - Návštěva ZŠ a šk. družiny

14. - 21. 2017 (Foto Ivana Šotkovská)

Během několika dní se na výstavě o Josefu Ladovi vystřídaly téměř všechny třídy místní základní školy a odpolední školní družina. Po shlédnutí výstavky a vyslechnutí zajímavostí ze života našeho krajana se tentokrát děti vrhly na výrobu kocoura Mikeše a Nácíčka ze samotvrdnoucí hmoty.

 

Zimní výzdoba okna

12. 12. 2017 (Foto Ivana Šotkovská)

Výzdoba okna knihovny potěšila především malé návštěvníky, ale zastavili se i kolemjdoucí.

 

 

 

Výstava a tvoření v knihovně - Josef lada - Návštěva MŠ

11. 12. 2017 (Foto: Ivana Šotkovská)

Mezi prvními návštěvníky naší malé výstavy byly děti z místní mateřské školy s jejich učiteli. Připravili jsme pro ně mimo zajímavostí ohledně Josefa Lady také tematické tvoření, při němž vyráběly známou postavu z díla tohoto spisovatele, kocoura Mikeše v několika podobách. Nechyběly ani omalovánky.

 

Výstava v knihovně - Josef Lada

11. 22. 12. 2017 (Foto Ivana Šotkovská)

Období 11. - 22. 12. jsme věnovali Josefu Ladovi. 14. prosince uplynulo 60 let od jeho smrti, v neděli 17. prosince 130 let od jeho narození. Připravili jsme malou výstavku, která nám připomněla život a tvorbu našeho slavného krajana.

 

 

Znovuotevření knihovny

1. 11. 2017 (Foto Ivana Šotkovská)

1. listopadu 2017 proběhlo slavnostní otevření naší obecní knihovny v novém kabátě. Přetvořením místnosti knihovny na víceúčelový prostor tak vzniklo malé komunitní centrum, kde se mohou scházet rodiče s nejmenšími dětmi , senioři, lze si vyhledat informace na počítači s internetem a hlavně školní děti zde najdou útočiště v sychravých dnech podzimu a zimy každé odpoledne nejen nad knihou, ale i u tvořivé činnosti. Pro čtenáře se výrazně rozšířila půjčovní doba, stejně jako okruh soudobé literatury, která je zde k zapůjčení především z benešovského a říčanského výměnného fondu.