tehovcz

O knihovně a komunitním centru

 AKTUÁLNĚ:

Upozorňujeme, že od středy 21.11. do pátku 23.11. bude v knihovně a komunitním centru z důvodu čerpání dovolené ZAVŘENO. Děkujeme za pochopení.

Provozní doba
 

Pondělí

 

14:00-17:30 (knihovna a KC)

Úterý

9:30 - 11:30 (klub Tehováček)

14:00-17:30 (knihovna a KC)

Středa

 

14:00-17:30 (knihovna a KC)

Čtvrtek

 

14:00-17:30 (knihovna a KC)

Pátek

8:00-11:30 (knihovna a KC)

 

Sobota

zavřeno  

Neděle

zavřeno

 

Kontakty: knihovna@tehov.cz, tel.: 323 607 062

Drobné změny provozní doby naleznete vždy aktuálně přímo zde a také na vývěsce knihovny.

Pro tvořivé děti jsou stále připravena různá témata. Ukázky a výsledky tvoření naleznete ve fotogalerii knihovny.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Komunitní centrum s knihovnou je ve všední dny otevřeno pod vedením paní Ivany Šotkovské dle aktuální provozní doby.

Prostor je využíván nejen pro čtenáře, ale pro širokou veřejnost. Každý všední den během své provozní doby komunitní centrum nabízí pro menší návštěvníky vždy nějaké tvoření, jehož rozpis naleznete v příslušné záložce. Je zde také možnost posezení u kávy nebo čaje, vyhledání informací na počítači a pro malé děti hraní na koberci.

Každé úterý během školního roku zde v dopoledních hodinách otvírá spolek OS Tehov mateřské centrum - klub „Tehováček“ pro nejmenší děti a jejich rodiče, prarodiče či jiné pečující osoby. Za symbolický poplatek 30,- za rodinu (na nákup pomůcek a potřeb na tvoření) si zde můžete odpočinout např. po procházce na náves. Je zde možné ohřát dítěti přesnídávku, vypít si kávu, dítě si pohraje na koberci a možná zde najde nového kamaráda. Těší se na Vás Bc. Magdalena Šrůtová. Aktuální program sledujte v záložce Mateřské centrum Tehováček.

Stále přemýšlíme jak prostor využívat. Zapojují se i místní spolky. V současné době zde probíhají každý měsíc tvořivé kurzy pro dospělé pořádané Tehovským kulturním spolkem. Nově zde probíhají také přednášky.

Program centra budeme rozšiřovat postupně, jakékoli další občanské iniciativy jsou vítány.

CENÍK PRONÁJMU PROSTOR BUDOVY Obecního úřadu

Knihovní a návštěvní řád Obecní knihovny Tehov a komunitního centra

1. listopadu 2017 proběhlo otevření knihovny v novém kabátě. Prostor zaplněný policemi knih a krabicemi darů občanů Tehova prošel během října velkými změnami. Přetvořením místnosti knihovny na víceúčelový prostor tak vzniklo malé komunitní centrum, kde se mohou scházet rodiče s nejmenšími dětmi na koberci, stejně jako senioři na pohovce nad denním tiskem, lze si vyhledat informace na počítači s internetem a hlavně školní děti zde najdou útočiště v sychravých dnech každé odpoledne nejen nad knihou, ale i u tvořivé činnosti. Půjčovní doba se výrazně rozšířila, stejně jako okruh soudobé literatury, která je zde k zapůjčení především z benešovského a říčanského výměnného fondu.

Knihovna bude i nadále procházet průběžnou obnovou, kterou si už za své roky opravdu zasloužila. Bude to obnova nákladná zejména na čas a práci. A co se to tedy plánujeme? Bude obnovován fond, který je pro nás vzácný a důležitý, získá důstojné místo a především bude možné si knihy vyhledávat a i na dálku ověřit, že tuto knihu u nás v Tehově opravdu máme. To bude zajímavá informace například pro mládež, která před maturitou složitě dohání všechnu povinnou četbu a dočkat se knihy ve větších knihovnách může být někdy problém.

Vyhledat v textu

20. 11. Nikola

Zítra: Albert

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 244

Návštěvnost stránek

310555