Vážení obyvatelé Tehova,
z důvodu nadměrných odběrů vody zřejmě dojde během několika hodin či dní k vyprázdnění vodojemu pod kritickou hladinu. Bohužel máme informace, že lidé stále využívají pitnou vodu k zalévání či dopouštění bazénů. Dokonce jsou i tací, kteří si dopouštějí pitnou vodou retenční nádrže na dešťovku, aby měli čím zalévat. Vodojem se v případě vyprázdnění dá havarijně plnit pitnou vodou dovezenou v cisternách, ale stojí to nemalé peníze všechny obyvatele, místo aby si individuálně zaplatil dovoz vody ten, kdo si potřebuje akutně naplnit bazén či zásobovat sprinklery. Navíc svým sobeckým chováním způsobí, že se narušením tlakových poměrů v řadu voda zakalí usazeninami třeba na několik dní, byť zůstane pitná.
Prosíme chovejte se ohleduplně a zodpovědně.
Dostatečné zásobování Tehova vodou je na dohled, do konce roku bude zprovozněn nový vodovodní přivaděč a vodojem Na Hůře, který je největší investiční akcí za posledních více než 10 let.