tehovcz

Covid19: Aktuální informaceOd dnešního dne vstupují na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Podrobnosti včetně přímých odkazů na vládní usnesení najdete v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví.

Stručně od nás z Tehova

Šíření epidemie se nevyhlo bohužel ani naší obci, kde kromě oficiálních, laboratorně potvrzených výskytů, kterých zde máme k dnešnímu dni 5, víme o několika dalších domácnostech, které nákazu s největší pravděpodobností (dle příznaků a okolností) buď nedávno prodělaly, nebo u nich právě probíhá.

K současné situaci a celé druhé vlně se snažíme přistupovat po jarních zkušenostech s určitou rozvahou a nezahlcovat Vás nadbytečnými informacemi. Vše klíčové k epidemii zveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví (odkaz výše). Pokud potřebujete s čímkoliv poradit, nebojte se, prosím, kdykoliv ozvat.

Obecní úřad zústává i nadále otevřený jak v úředních hodinách tak po individuální dohodě - pokud máte obavu ze setkání, nebo patříte mezi ohrožené skupiny obyvatel, nebojte se zavolat či napsat, maximum vyřešíme na dálku, nebo dohodneme individuální schůzku.

Základní škola plynule přešla na dálkovou výuku a velká pochvala ode mne směřuje k dětem, rodičům a hlavně učitelskému sboru v čele s paní ředitelkou. Děkujeme.

Rozhodnutí o omezení provozu Mateřské školy jsme odkládali až do dnešního dne, kdy jsme ve světle zhoršujících se okolností rozhodli o jejím uzavření během příštího týdne, kdy jsou stejně prázdniny v ZŠ. Jak to bude dále rozhodneme hlavně podle vývoje situace a možností (stavu) pedagogického sboru. Během příštího týdne bude probíhat ve všech prostorách školy i školky generální úklid a desinfekce.

Děkujeme všem, kteří se nám dosud nabídli k pomoci sousedské či jakékoliv jiné, nebo si takto vzájemně vypomáhají nezištně a nezávisle na nás.

Současně připomínáme: nebojte se na nás obrátit, pokud budete s čímkoliv potřebovat pomoci Vy nebo někdo, o kom víte (a třeba se zdráhá ozvat).

Zastupitelstvo obce Tehov zasedne v pondělí 2. listopadu večer. Přesný čas a program jednání bude zveřejněn jako obvykle samostatnou pozvánkou.

--

Děkuji Vám všem za tolik potřebnou snahu ke vzájemné toleranci, respektu a přátelskému a ohleduplnému chování (pamatujme, že dodržováním pravidel chráníme kromě sebe i druhé).

Dovolte mi popřát Vám všem především pevné zdraví a dostatek sil v těchto podivných časech, věřím, že zanedlouho bude život zase ve svých původních kolejích.

David Hlouch
starosta obce
tel.: 725 945 446

P.S.: Putovní cenu za nejlepší korohumory získávají zádušní svíčky u prahu hospody. :)


20. 6. Květa

Zítra: Alois

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

654379