tehovcz

Aktuality


Štítky:
Novější 1 3 48 95 142

Adventní akce v Tehově

27. listopadu (1.adventní neděle)  15-17h Vánoční jarmark na Svatojánské návsi

27. listopadu (1.adventní neděle) Rozsvícení vánočního stromu na návsi v 17h - krátký program si pro tuto příležitost připravily tehovské děti, můžete se těšit na tradiční Vánoční hru a zpěvy koled 

29. listopadu (úterý) Tvořivý kurz "Figurky z kukuřičného šustí" od 18:30 v knihovně

3. prosince (sobota) 16h - Mikulášská nadílka pro všechny tehovské děti na sále obecního úřadu, které bude předcházet veselé divadelní představení s vánoční tématikou (vstup volný)

SKM_C25822112511570.jpgPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 1.12.2022

Datum konání: 1. 12. 2022

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat ve čtvrtek 1. 12. 2022 od 20:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.Stolní kalendář obce Tehov

Stolní kalendář 2023 sestavený ze současných i historických tehovských fotografií je již v prodeji. Můžete ho zakoupit za 100,- Kč v obecní knihovně nebo na obecním úřadě. Platbu je možné zaslat i předem na účet obce 218226125/0300 s poznámkou "KALENDÁŘ" a ten si pak jen vyzvednout.

V případě, že zašlete platbu navýšenou o 5 Kč, doručíme Vám kalendář do schránky v rámci katastru obce. Pro zaslání kalendáře na adresu mimo Tehov přičtěte k ceně kalendáře poštovné a balné (bublinková obálka) ve výši 40 Kč. Do poznámky vždy uveďte heslo KALENDÁŘ a dodací adresu. V jedné obálce lze zaslat max 2ks kalendáře.
Připomínáme, že na ty, kteří přispěli do kalendáře fotografií, čeká jeden výtisk jako dárek.
 
kalendář 2022.jpg


Zimní údržba

snowman-mobile.jpgMilí sousedé, matematické modely meteorologických stanic se naplnily a na dveře dnes opatrně zaklepala paní zima. A my bychom Vás touto cestou rádi ujistili, že, pokud nás letos nepřekvapí nadílkou, kterou by, zcela nepochybně narozdíl od dětí :) , nebyl možná připraven ocenit ani sám Josef Lada, věříme, že jsme na ni připraveni.

Zimní údržbu silnic provádí Farma Tehov, která je v tomto směru dlouholetým smluvním partnerem obce, přičemž jejich výjezdová pohotovost je od loňského roku přímo zasmluvněna. Na farmě mají připravenu novou sypací nádobu a novou stavitelnou radlici a zastřešený násypník pro posypový materiál. Ten je již naplněn čerstvou dávkou štěrku, který dlouhodobě upřednostňujeme s ohledem na přírodu, obuv i vozidla před před solí, již aplikujeme jen v nezbytných případech.

Zimní údržbu chodníků a veřejných prostranství mají na starost Technické služby Tehov a všechny fronty boje s ledem a sněhem koordinuje Dan Kazimour, vedoucí TST (tel. 725 848 121).

V tomto kontextu Vás prosíme, abyste během zimních měsíců parkovali a odstavovali Vaše plechové miláčky tak, aby neblokovaly chodníky a ideálně ani ulice a nekomplikovali tak zimní údržbu, která obvykle probíhá v hluboké noci nebo velmi časných ranních hodinách.

Jak všichni velmi dobře víme, naši srdnatí bojovníci a jejich technika nemohou být z podstaty věci všude, natož nonstop. Bohužel tuto všeobecnou poučku zná i paní zima a často si se svým kromobyčejně potměšilým smyslem pro legraci třeba jen pár hodin po protažení či posypu vzpomene, a přichystá nám všem výzvy čerstvé. Také proto jsou v kritických úsecích Tehovských ulic rozmístěny nádoby s posypem.
Vůbec se prosím nezdráhejte rozšířit řady nezdolných bojovníků s nevyzpytatelnými skupenstvími oxidu vodného¹, tyto nádoby bez váhání otevírejte, a v nich umístěný intertní materiál nemilosrdně rozprostírejte po problematických úsecích. Pamatujme však, že stejně jako pro samuraje či pro nás méně exotické rytíře v těžké zbroji, je úspornost ctností rovněž v bojových dispozicích prostým štěrkem.

A ať zachytíte tenčící se zásoby v nádobě, nebo narazíte na jinou studenou a klouzavou potíž, s níž si nebudete vědět rady ani Vy ani kvalitní zimní obutí vašich vozidel či nohou, volejte nám, pokusíme se to vyřešit nebo pomoci.

S vírou v krásné bílé sobotní ráno Vám přejeme krásný páteční večer.

David Hlouch
starosta

--

¹ alias dihydrogenmonoxid, alias H₂O, alias voda... :)Strojové čištění komunikací v Tehově proběhne v pondělí 21.11.2022

Upozorňujeme, že v pondělí 21. 11. 2022 proběhne v Tehově strojové čištění všech zpevněných místních komunikací. Děkujeme, že v tento den mezi 9-16 hod omezíte parkování v ulicích jen na nutné zastavení.Rozsvěcení stromu a Vánoční jarmark 2022

Přijďte se s námi naladit na Vánoce na tehovskou náves první adventní neděli 27. 11. 2022:

  • 15-17h Vánoční jarmark - ke koupi bude adventní a vánoční výzdoba, perníkové výrobky, vánoční cukroví a jiné dobroty, dárečky apod. Nebude chybět ani drobné občerstvení. Srdečně zve Tehovský kulturní spolek.
  • 17h Rozsvícení vánočního stromu na návsi - krátký adventní program si pro Vás připravily tehovské děti. Srdečně zve Obec Tehov a ZŠ a MŠ Tehov.

Vánoční jarmark 2022.jpg

rozsvěcení 2022.jpgOznámení ZEA Světice - hnojení ve dnech 14.-18.11.2022

Oznámení ZEA Světice - soubor ke stažení.UGANDA - Cestopisná přednáška s promítáním již zítra

UGANDA - Cestopisná přednáška s promítáním v úterý 15. 11. od 19h

Připomínáme úterní cestopisnou přednášku s promítáním v zasedačce v suterénu budovy obecního úřadu v Tehově od 19h, vstup ZDARMA, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. Přednáší Mgr. Petr Šimeček.

Příště: úterý 13. 12. 2022  Ing. Jiří Vlček: NepálČasopis dTest - informace pro spotřebitele

Dovolujeme si Vás informovat, že TEHOVSKÁ OBECNÍ KNIHOVNA odebírá časopis dTest. Můžete si zde tedy prostudovat i starší čísla tohoto časopisu pro spotřebitele.

Zde nabízíme malou ochutnávku v el. podobě:

 12. 11. - SVATOMARTINSKÝ BĚH KOLEM ZÁMKU BERCHTOLD V KUNICÍCH

CHCETE SI DÁT SVATOMARTINSKOU. HUSIČKU BEZ VÝČITEK? OSLAVIT SVATÉHO MARTINA POHYBEM V PŘÍRODĚ? UŽ TUTO SOBOTU 12. 11. 2022 SI MŮŽETE ZABĚHNOUT ZÁVOD KOLEM KUNICKÉHO ZÁMKU! 
 
SVATOMARTINSKÝ BĚH KOLEM ZÁMKU BERCHTOLD V KUNICÍCH JE TŘETÍM ZÁVODEM 7. ROČNÍKU POHÁRU LADOVA KRAJE! 
 
REGISTRACE JE OD 9:00.
START V 10:00 
BĚŽÍ SE 5,5 KM (1KOLO) A 11 KM (2KOLA)
 
BĚHEJTE S NÁMI AŽ DO ČERVNA 2023, KDY SE BODOU VYHLAŠOVAT POHÁROVÉ VÝSLEDKY. 
 
MŮŽETE SE VYBĚHAT LADOVSKÝ POHÁR! 


Novější 1 3 48 95 142

26. 11. Artur

Zítra: Xenie

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 344

Návštěvnost stránek

582741