tehovcz

Exkurze v lese

 V sobotu 23.9. jsme se na exkurzi v lese dozvěděli čím je náš les výjimečný oproti jiným v České republice. Je to přírodě bližší, nepasečný způsob hospodaření, který nám pan Ferkl ukázal a mohli jsme jej sami přímo porovnat s plochami holosečných monokultur. Chodili jsme po lese, poslouchali a ptali se. 

 

Víte jak starý smrk má nejlepší dřevo? Je to kolem 100 let! Víte jak ovlivňují vzrostlé stromy růst mladých smrků a jedlí? Zástinem. Chcete-li v části lesa podpořit růst mladých jedlí oproti smrčkům, nesmíte kácet staré stromy.

 

My jsme panu Ferklovi ukázali některé naše nejsilnější stromy. U modřínu uznale pokýval hlavou, ale konstatoval, že roste v soukromém lese, kde již on nemá žádnou pravomoc. Správným postupem jsme naměřili obvod 325cm. 

 

Pochopitelně jsme se zeptali, zda ví, kde rostou nejsilnější stromy. Nevím jestli nejsilnější, ale zajímavé stromy mám označené, odpověděl. Zavedl nás do hustého lesa a ukázal jeden takový. Byl to smrk a byl o 20cm silnější než ten, který jsme našli my! 

 

exkurze_v_lese.jpg

Po skoro 3 hodinách jsme se znaveni vydali k domovům. Můžete hádat, na kom těžký terén nezanechal sebemenší stopu. Jen jsme nevěřícně kroutili hlavami, když nám prozradil, že mu už bylo 80 let. 

 

Pokud v lese narazíte na strom, který je označen trojúhelníkem, zbystřete:-)

 

Krásné podzimní dny přeje

Jiří Pilný

 

http://www.tehov.cz/index.php?nid=3573&lid=cs&oid=4835349

logo CP.png
hledačka-tehov.png

 

 

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

657918