tehovcz

Příspěvek obce na děti v soukromých MŠ

Příspěvek obce na předškolní vzdělávání dětí v předškolním zařízení, které není zřízeno městem či obcí

Zastupitelstvo obce tento příspěvek a podmínky jeho čerpání každoročně projednává, schvaluje a upravuje dle aktuální situace (populační výkyvy versus kapacita obecní MŠ) a tedy s ohledem na počet odmítnutých žadatelů o umístění dítěte s trvalým pobytem v obci Tehov v obecní mateřské škole.

Na příspěvek nemají nárok děti, jejichž rodiče se rozhodli umístit své dítě do soukromých MŠ, aniž projevili zájem o umístění v obecní MŠ (nedostavili se k zápisu). Netýká se dětí, které v době zápisu neměly (a nyní mají) v obci trvalé bydliště. Chceme tak zabránit situaci, kdy budeme do obecní školky přijímat děti z jiných obcí a náklady navyšovat o příspěvek rodičům, kteří nemají finanční omezení při volbě MŠ. Příspěvek nebyl zaveden jako sociální dávka, ale jako kompenzace pro rodiče, pro jejichž děti nepostačuje kapacita obecní MŠ, musí odejít do zaměstnání a přitom je pro ně příliš vysoké školné v soukromých MŠ. 

Příspěvek, jeho výši a podmínky čerpání schvaluje každoročně pro daný školní rok zastupitelstvo obce Tehov.

Po schválení dotace (o kterém Vás budeme informovat e-mailem), požádejte MŠ o vystavení a zaslání faktury obci (ideálně aby na faktuře bylo uvedeno jméno dítěte a měsíce, na které se vztahuje, např. "příspěvek na školné Jan Novák, 09-12/2021). Lze fakturovat i měsíčně, záleží na dohodě mezi žadatelem a předškolním zařízením. O uvedenou částku by Vám mělo zařízení snížit školné (to si musí pohlídat sám žadatel :-).

Fakturační údaje: Obec Tehov, IČO: 00240877, sídlo: Panská 107, 251 01 Tehov, okr. Praha - východ

 

18. 6. Milan

Zítra: Leoš

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

654145