tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 13 19
 • 28. 11. 2022 8:52
  Karolína Čížková
  k Hačálce jen po tmě?

  Dobrý den,
  vím, že obec otevírá téma úspor na veřejném osvětlení. Chtěla bych se ale zeptat, zda k tomuto patří i to, že všechny lampy mezi Bárovou a Hačálkou vůbec nesvítí. V tomto úseku jít po chodníku kolem závodějících aut, které žádné rychlostní limity na konci obce nezajímají, není komfortní ani za světla, ve tmě se mi zdá až za hranou . Chodí tam spousta dětí, lidé se psy atd.
  Děkuji za odpověď a věřím, že není v plánu jen čekat na delší a slunečné dny


 • 1. 12. 2022 15:40
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: k Hačálce jen po tmě?

  Dobrý den, paní Čížková,

  dolů k Hačalce i nahoru do Tehova (tma je v obou směrech :) ) se po tmě chodí z důvodu poruchy, jejíž odstranění zkomplikovalo více faktorů.

  Prvním z nich je, že jsme věc řešili jako reklamaci se zhotovitelem stavby. Ti bohužel na místě identifikovali, že se nejedná závadu na jimi dodávané části. Povolali jsme obratem naše správce veřejného osvětlení, kteří se však na místo dostali až po pár dnech, protože byli na montáži ve Vrchlabí. Když identifikovali místo poruchy, byla závada ve spolupráci s našimi tech. službami odstraněna druhý den. Jen se nepříjemně nasčítalo vše před tím. V tomto ohledu věci příliš nepřidal fakt, že se jedná o poruchu na převzaté IS Hačalka, jejíž historii neznáme a není ani z hlediska správy téměř vůbec dokumentovaná (v zemi jsme našli 2 spojky na zřejmě kdysi přetrženém hliníkovém vedení - což mi bylo vysvětleno, že je v zemním vedení silové elektřiny velmi nešťastné a takřka vždy pouze dočasné řešení...).

  Omlouváme se všem za prostoj a potemnělý chodník. Nyní už zbývá dořešit jen jednu nefunkční fázi lamp podél chodníku (každá třetí nesvítí), což nás vrací zpět ke zhototiveli chodníku a již před touto velkou poruchou zahájené reklamaci.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta


 • 26. 11. 2022 13:36
  Jiri Patak
  Ruda armada?

  Dobry den vsem,

  od 24.2.2022 chodim kolem plakety oslavujici Rudou armadu na skole a premyslim, zda tam patri. Odpoved je jednoznacne ne.

  Ve svetle valecnych zlocinu rudoarmejcu v Buci, Mariupolu a jinde je jakakoliv pozitivni pripominka minimalne nevhodna.

  Navic samozrejme 9.5.1945 v 17:00 uz nikdo nikoho osvobozovat nemusel. O to mene duvodu Rudou armadu oslavovat zrovna tady.

  Na zaver male srovnani: puvodne jsem z obce, kterou ruska armada skutecne osvobodila a padlo pritom 5 mladych kluku. Ti maji vkusne pietni misto na mistnim hrbitove a nikoho nikdy ani nenapadlo, ze to neni vhodne.

  Prosim tedy o otevreni diskuze o odstraneni teto plakety.

  Dekuji,

  Jiri Patak, Na Hure 140


 • 27. 11. 2022 18:55
  Jan Dvořák
  Re: Ruda armada?

  Vážený pane, pokud vás irituje nápis na naší škole, máte jedinečnou možnost využít ráno cesty z hůry rovnou na Všestary a dále ku Praze a večer zpět. Nebo možnost B, odstěhovat se na P6 k p. Kolářovi či k Řeporyjskému Novotnému.


 • 28. 11. 2022 0:04
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Ruda armada?

  Zdravím Vás, pane Patáku,

  téma, které chcete otevřít, myslím, nelze považovat za jednoduché a redukovat je pouze na zmar a válečné zločiny, kterých se v současné době ruská armáda dopouští od na ukrajinském území.

  Rudá armáda se podílela na porážce nacistů ve druhé světové válce a v roce 1945 osvobodila, jak ostatně sám potvrzujete, i značnou část našeho území. Na tomto faktu nezmění nic ani to, že stejnou válku, kterou pomohli ukončit, paradoxně společně s Němci začali, ani to, že při onom osvobozování napáchali jejich vojáci mnoho hrůz, nebo to, že ono osvobození bylo od počátku sovětským vedením prováděno v rámci regionu, jež byl otevřeně deklarován jako budoucí "sféra vlivu", v níž všichni dobře víme, jak to s naší nabytou svobodou dopadlo...

  Jistě bychom našli i mnoho dalších důvodů, proč mít na tehdejší rudoarmějce pifku. Pořád ale musíme mít na paměti, že ačkoliv některými částmi našich zemí už prakticky jen projížděli jako vítězové bez boje, nebylo to rozhodně zadarmo - např. jen v bitvě o Dukelský průsmyk položilo život téměř 12 tisíc sovětských vojáků (vedle necelých dvou tisíc Čechoslováků). A neupírá jim to nárok na náš vděk za jejich podíl na našem osvobození od německých okupantů.

  Že se okupantem a až děsivě věrným odrazem nacistického Neměcka stane Rusko jen o několik dekád později není vinou žádného z vojáků, kteří zde bojovali a umírali (zdaleka nejen) za nás.

  Upřímně, rozhodně nejsem historik a nemám žádné ambice se o tématu fundovaně hádat. :) Pokud ale máte zájem, určitě Vám nic nebrání uspořádat veřejnou diskuzi na toto téma, případně jej uchopit jinou vhodnou formou. Naopak, rádi Vám vyjdeme vstříc. Samozřejmě nevím, jestli výsledkem bude nakonec změna pamětních desek v obci, nebo jen obohacení a rozšíření obzorů všech zůčastněných stran...
  Obec každopádně nabízí možnost poskytnutí veřejné finanční podpory i na takovéto aktivity. A pokud by se Vám podařilo dostat na sál například Jiřího Padevěta, nebo jemu podobnou kapacitu na problematiku 2. světové války, případně třeba i Vašeho jmenovce Karla Patáka, který velmi fundovaně reportuje (nejen) o válečných událostech současných, velmi rád se takové besedy zúčastním. A věřím, že zdaleka nejen já.

  V každém případě díky za podnět k diskuzi (kterou zde tímto mým příspěvkem rozhodně nechci uzavírat) i k zamyšlení.

  Hezký večer.

  David Hlouch
  starosta


 • 10. 10. 2022 14:55
  Lubo Silon
  Krizovatka Strasinska Cernokostelecka

  Dobry den,

  Rad bych se zeptal jestli v minulosti uz padl dotaz na reseni krizovatky Strasinska x Cernokostelecka (vyjezd z Tehova). Zda se mi to jako hodne nebezpecne misto a jelikoz jsem tady novej tak mne to zajima. Uvital bych tam jakoukoliv zmenu, ktera by vedla ke zvyseni bezpecnosti (idealne semafor). Dekuji za pripadnou odpoved.


 • 18. 10. 2022 11:17
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Krizovatka Strasinska Cernokostelecka

  Dobrý den,

  vojkovskou křižovatkou jsme se již zabývali, i dotazy na to již padly.

  Křižovatka spadá investičně pod 2 různé organizace: Středočeský kraj (prostřednictvím jimi zřízené KSÚS) který investuje a spravuje vedlejší silnici III/1011 a Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem a správcem hlavní silnice I/2. Jakékoliv úpravy křižovatky tedy musí iniciovat a zastřešit jeden z těchto subjektů.

  Ze strany Sčk je počítáno s úpravou křižovatky v rámci investice přeložky silnice II/107, přičemž dílčí investice z této akce podle jejich vyjádření nejsou reálné.

  Ze strany ŘSD je kladena priorita na plynulost provozu na jejich hlavní silnici a řízení křižovatky se u nich nesetkává s nadšením (diplomaticky řečeno). Tady je pak velkou otázkou, zda je zařazení této silnice do kategorie prvních tříd, které spadají pod ŘSD, adekvátní a správné. Ale to je otázka výrazně širší (z hlediska územního, historického, a především převážně nevyhovujících parametrů silnice mezi Prahou a Kutnou Horou)... Velkým tématem pak je zpoplatnění této velmi vytížené komunikace pro nákladní dopravu, za což se opakovaně (leč zatím bohužel bez úspěchu )zasazujeme společně se starosty obcí, jimiž silnice prochází.

  Otázku úprav a regulace křižovatky nicméně zkusíme znovu otevřít.

  Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den,

  David Hlouch
  starosta Tehova


 • 11. 8. 2022 18:42
  ZBYNĚK MIKSA
  Parkování Laňkova

  Dobrý den,
  v návaznosti na opravu místní komunikace v Tehově, slepá ulice Laňkova, kdy došlo v některých místech ke zúžení vozovky až u 70 cm, se chci znovu zeptat zda ve výše uvedené ulici bude povolené parkování .Prosím o jednoznačnou odpověď : ano nebo ne!
  Děkuji a jsem s pozdravem
  Miksa


 • 15. 8. 2022 16:38
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Parkování Laňkova

  Dobrý den, pane Mikso,

  děkujeme za Váš dotaz. Parkování bude po rekonstrukci ulice vymezeno tam, kde budou splněny nároky (zejm. prostorové) dané příslušnými předpisy. Značení by mělo být provedeno jako vodorovné. Návrh pro obec připravuje spol. 3K značky.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 22. 7. 2022 11:14
  Marie Novotná
  Kocour Mikeš s rouškou

  Dobrý den, ráda bych se vyjádřila ke kocourovi Mikešovi a prasátku s náhubkem (rouškou). Opravdu považujete za vhodné cpát dětem covid i do pohádek. Nechtěli by jste, aby alespoň tady děti byli od toho, co se děje ušetřeny??? Považujeme za nejvýše nevhodné dávat roušku pohádkovým postavám, tedy pokud není vaším záměrem děti deprimovat. Hezký den


 • 22. 7. 2022 14:08
  Kateřina Ruszová - místostarostka - Moderátor
  Re: Kocour Mikeš s rouškou

  Dobrý den,
  nevím, kde jste na obrázek narazila, někde v historii FB? Vznikl pro rozveselení převážně dospělých, a to v období, kdy naši dobrovolní hasiči s panem starostou rozváželi seniorům roušky a desinfekční prostředky. Nerozumím Vaší reakci na dva roky starou záležitost, proto prosím o upřesnění, kde Vás obrázek tolik rozhořčil. Určitě nebylo cílem nikoho deprimovat, netuším, kde (by) na něj mohly děti nyní narazit. Děkuji a zdravím, K. Ruszová


 • 21. 6. 2022 22:38
  Richard Vyhlidal
  Sekani travy

  Dobry den,

  Predem se omlouvam, jestli je tohle spatne misto na vzneseni dotazu, ale chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nema kontakt na nekoho, kdo seka travu za uplatu. Vlastnim pozemek v ulici cisarova a jelikoz stale cekam na projek, tak bych aspon zatim rad posekal travnik, at si nedelame nepratele hned ze startu :)

  Dekuji za odpoved,
  Richard


 • 24. 6. 2022 13:06
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Sekani travy

  Dobrý den, pane Vyhlídale,

  předal jsem kontakt na Vás vedoucímu Technických služeb Tehov, ozve se Vám, jak jsou na tom s kapacitou.

  Pokud se nedohodnete, můžete samozřejmě využít komerčních služeb v obci a okolí. V obci Tehov je to třeba firma Bogayi a Pešek. Aktuální seznam zahradníků však nevedeme, využijte prosím online katalogy/vyhledávače.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 24. 6. 2022 13:59
  Richard Vyhlidal
  Re: Sekani travy

  Moc Vam dekuji za informace i kontakty!! S pozdravem, Richard


 • 14. 6. 2022 14:33
  Anna Čiháková
  Cesta pro pěší na Hačalku

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jaké je výhledové časování na cestu pro pěší z ulice Bárova/Císařova/ Ke Skalce na Hačalku? Předem děkuji za odpověď.
  Čiháková


 • 24. 6. 2022 12:59
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Cesta pro pěší na Hačalku

  Dobrý den, paní Čiháková,

  když vše půjde dobře, je zde reálná šance, že bychom propojení realizovali již v příštím roce.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 3. 9. 2022 7:56
  Jan Dvořák
  Re: Cesta pro pěší na Hačalku

  Nově vybudovaný chodník za nemalé peníze je málo?


 • 9. 5. 2022 13:38
  Anna Bártová
  Dětské hřiště

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda obec plánuje výstavbu dětského hřiště. Pokud ano - kdy a kde? Pokud ne -co pro výstavbu můžeme udělat? Hřiště u ulice U bytovek je pro rodiny z druhé strany vesnice (směr Hačálka dosti z ruky).

  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Bártová Anna


 • 11. 5. 2022 18:05
  David
  Re: Dětské hřiště

  Také bych uvítal. Co na to radní?


 • 18. 5. 2022 9:56
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Dětské hřiště

  Dobrý den,

  obec Tehov radní nemá, máme jen 9 zastupitelů, z toho jednoho starostu a jednu místostarostku :)

  Dětská hřiště v plánu jsou. Některá vzniknou ještě letos, bohužel některá visí na majetkoprávních otázkách.

  Letos kromě workoutového hřiště, které je již v realizaci a mělo by být v červenci hotovo, budou by měla být doplněna hřišťátka na sportovišti na plácku mezi pumptrackem a trialem a u altánu (při LMŠ). Počítáme ještě s malým pláckem pro nejmenší v ul. Slunečná (pískoviště, houpačky).

  Směrem k Hačalce máme v hledáčku dvě místa. S oběma počítáme v územním plánu, ale oběma stojí v cestě potřebné majektoprávní dohody - získání příslušných pozemků. Hřiště Na Skalce by mělo být na konci ulce Ke Skalce, přičemž s vlastníky pozemků aktuálně jednáme a je možné, že se podaří najít shodu ještě v letošním roce.
  Hřiště na Hačalce bychom také velmi rádi realizovali, územní plán počítá i pro tyto účely s veřejným prostranstvím mezi biokoridorem a horním koncem ulice Pod Loukou. I zde již jednání byla započata, ale dohoda bude zahrnovat více různých subjektů a bude to běh na delší trať...

  Pokud se však podaří dohodnout propojení lokality Dražky s ulicemi Císařova a Ke Skalce (rovněž o tom aktuálně jednáme s vlastníky pozemků a z 80% jsme u cíle), počítáme s navazujícím propojením mezi ulicemi Pod Loukou a Císařova/Bárova vycházkovou cestou přes pole. Pak by bylo hřiště Na Skalce, které je realizaci z obou variant blíž, dostupné lidem ze všech přiléhajících částí Tehova (Hačalka i Dražky).

  V delším horizontu pak pracujeme se záměrem sportovního hřiště na míčové hry v proluce Panská - ČOV.

  Pro snazší orientaci jsem připravil jednoduché schéma:
  http://www.tehov.cz/image.php?nid=3573&oid=9014705

  A samozřejmě, pokud máte nápad, jak některý ze záměrů urychlit, nebo ještě lépe o jiných možnostech, budeme rádi za každý Váš tip. :)

  Děkujeme za dotazy, děláme na tom. :)

  S pozdravem,

  David Hlouch
  starosta


 • 7. 1. 2022 9:34
  K. Čížková
  měření rychlosti na Panské

  Dobrý den, po zamítnustí dalších radarů na Panské ze strany Řáčan by mě zajímal další plán Tehova v tomto směru. Plánjí se tedy alespoň informativní radary, nebo cokoliv, co by situaci mohlo už změnit?
  Děkuji moc, K. Čížková


 • 18. 1. 2022 15:54
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: měření rychlosti na Panské

  Zdravím Vás, paní Čížková,

  radary na Panské jsou stále neuzavřená kapitola. Po podzimních příslibech vedení města Říčany bohužel byla naše oficiální žádost o zřízení úseků z nedokončeného projektu zamítnuta. Následně v prosinci o otázce znovu jednalo Zastupitelstvo města Říčany, jak avízoval p. starosta na veřejném profilu, tak i nám přímo.

  V zápise tato otázka projednána není, nicméně interně nám bylo sděleno, že úsekové měření, pokud si kompletní přípravu a projednání budeme schopni obstarat sami, nám město Říčany bude ochotno provozovat. Osoba pověřená z jejich strany se nyní vrátila z dovolené, budeme tedy zahajovat nové kolo jednání a brzy budeme moudřejší.

  Držte nám prosím palce, pracujeme na tom, ale taháme za velmi krátký konec provazu.

  Díky za dotaz a hezký zbytek dne.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta obce


 • 7. 9. 2021 12:26
  VJ
  Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den, rád bych se zeptal na žhavé téma Říčanského obchvatu v Tehově. V územním plánu z r. 2017 je zaveden, ale nenašel jsem žádné aktuální a nové informace vyjma diskusí a zmínek před rokem 2020. Je stavba odložena, zrušena, pod útokem místních obyvatel či v planu?

  Předem děkuji za odpověď


 • 7. 9. 2021 13:49
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den, anonymní pisateli,

  aktuální informace k obchvatu Říčan nemáme, pokud nicméně máte na mysli přeložku silnice II/107, můžeme pouze zopakovat již mnohokrát vyřčené: jedná se o krajskou investici, která aktuálně je součástí jak krajské územně plánovací dokumentace (Zásady územního rozvoje), tak samozřejmě součástí územního plánu obce Tehov. K záměru proběhla v uplynulém roce 2 jednání, jedno na úrovni ORP, jedno na úrovni krajské. Obě tato jednání byla uzavřena konsenzem potřebnosti této dopravní investice a potvrzením potřebné návaznosti na dokončení úseku 511 pražského okruhu SOKP. Současně byly ze strany kraje vyzdviženy synergické efekty plánovaných investic na radiálách, zejm. úvalské I/12, kde má postupně dojít k realizaci obchvatů a především transformaci na kapacitnější 2+1 (střídání dvojitých pruhů, jak je známe např. z I/3 směrem na Benešov).

  David Hlouch
  starosta obce


 • 7. 9. 2021 14:37
  VJ
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den,

  děkuji za bleskovou a podrobnou odpověď, přesně to jsem měl na mysli.

  Hezký den

  VJ


 • 7. 9. 2021 21:28
  VJ
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý večer,

  pokud už je Vám to známo, byla projednávana třída silnice? Respektive plánovaná maximální povolená rychlost? A odstínění hluku pro oblasti Hačalka a oblast u silnic Bárova, Císařova, Ke Skalce prosím?

  Předem děkuji


Novější 1 3 7 13 19

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

6. 12. Mikuláš

Zítra: Ambrož, Benjamín

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 349

Návštěvnost stránek

583958