tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov , práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 6 12 17
 • 24. 6. 2020 12:03
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Komentář k veřejnému zasedání

  Po zveřejnění zápisu ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 16. 6. 2020 jsme obdrželi komentář, který na přání autorky zveřejňujeme:
  ---------------------------------------------
  V zápisu stojí: p. Horák (veřejnost): Jak to vypadá s problémem “esíčka” (Pozn.: zúžení silnice bez chodníku nedaleko návsi na ul. Panská mezi domy č.p. 6 a č.p. 8)?
  Předsedající (K. Ruszová): Na podzim budou krajské volby, takže momentálně se na krajském úřadě nechtějí pouštět do žádných problematických akcí, což esíčko (pozn.: silnice je v majetku Středočeského kraje) bezpochyby je, neboť podle informací, které jsme získali od investora akce (Středočeský kraj), majitel č.p. 8 nesouhlasí se standardními podmínkami a postupy Krajského úřadu. Vše je ve fázi vyjednávání. Již několik měsíců je hotová projektová dokumentace k demolici a již podruhé byla schválená investiční akce krajským zastupitelstvem (poprvé v minulém volebním období). Sama se přiznám, že jsem touto kauzou frustrována.

  Abych objasnila situaci - pokud je standardní postup Krajského úřadu to, že dům zdemoluje a až pak bude řešit nějaké majetkové vyrovnání, tak my to takto jako standardní postup nepovažujeme. Když tady byl zástupce firmy, která řeší projekt, tak se sám divil, že nemáme nějakou smlouvu o smlouvě budoucí, nebo že to nemáme již dávno vyřešené. Ono by se taky mohlo krásně stát, že Středočeský kraj dům zbourá a pak nám vyúčtuje náklady, protože my nemáme žádný papír o tom, že to bude kraj dělat na své náklady nebo že nám něco uhradí. Takže jediné, s čím jsme nesouhlasili bylo to, aby se cokoliv začalo řešit před tím, než budeme mít od krajského úřadu alespoň "papír" o tom, že to tak opravdu bude na jejich náklady. Dále jsme již kdysi požadovali při demolici přeložky sítí, které v projektu nebyly zapracované. Toto byly jediné dva zádrhely, které my jsme vytkli. Že jste touto kauzou frustrována chápu, já osobně ji řeším již od roku 2015 (předtím to řešil již můj táta..), a stále jsme se nedostali k žádnému posunu. Je smutné, že se v ČR na úřadech již půl roku před volbama a půl roku po volbách nic nedělá, Myslím si, že když se akce "esíčko" ještě potáhne nějakou dobu, tak dům spadne sám (záměrně do něj momentálně neinvestujeme, protože stále slibují, že demolice již v dohledné době....), a my si na pozemku místo domu postavíme plot, a tím akce "esíčko" bude pro nás vyřešená.
  Nemyslím si, že jakýkoliv zádrhel by byl na naší straně, my jsme měli pouze dvě výtky, které logicky vyplynuly ze situace.

  S pozdravem, Ing. Ivana Černá, Panská 8


 • 7. 4. 2020 13:23
  Věra Majerová
  Chodník Panská

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy je očekáváno zahájení prací na stavbě chodníku směr Světice. Zároveň také zda v souvislosti s budováním budou na komunikaci nějaká dopravní omezení.
  Děkuji, V. Majerová


 • 7. 4. 2020 14:25
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Re: Chodník Panská

  Dobrý den, zahájení prací předpokládáme 20. dubna, celý úsek bude uzavřen mimo BUS, rezidenty a samozřejmě stavbu. Práce potrvají cca 3 měsíce. Rozhodnutí o dopravním opatření očekáváme každým dnem, bude neprodleně zveřejněno na úřední desce obce. Děkujeme za pochopení.


 • 5. 4. 2020 17:58
  K. Dvořáková
  Postřik pole v neděli odpoledne

  Dobrý den, mohla by obec zjistit čím dnes odpoledne stříkali zemědělci pole za vesnicí nad Sekyrou, Ke srubům atd. ? V neděli dopoledne, krásné slunečné počasí, všichni venku a v zahradách, bohužel vítr vál směrem od lesa a postřik donesl až k nám do zahrady. Chtěla bych vědět čeho jsme se nadýchali a jestli to nebyl herbicid nebo postřik proti hmyzu hubící včely. Děkuji předem. K. D.


 • 5. 4. 2020 23:53
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Postřik pole v neděli odpoledne

  Ahoj Katko,

  informaci zjistíme. Jen prosím o upřesnění, zda oba myslíme totéž pole:
  https://pasteboard.co/J2st3I7.jpg

  V obci působí vedle ZEA Světice také několik menších zemědělců, tak ať směřujeme dotaz správným směrem.

  Díky a hezký večer,
  David Hlouch


 • 6. 4. 2020 16:17
  K. Dvořáková
  Re: Postřik pole v neděli odpoledne

  Ahoj
  ano je to toto pole + hned to vedle za cestou směrem k "Mikešovi".
  Díky


 • 16. 4. 2020 17:15
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Postřik pole v neděli odpoledne

  Zveřejňujeme odpověď spol. ZEA Světice, a.s. na náš dotaz:

  ZEA Světice <zea.svetice@iol.cz>
  datum: 16. 4. 2020 13:07
  předmět: Re: Žádost o informaci

  Dobrý den,

  na DPB vedených v registru LPIS pod č. 4803/1 a 4805/2, v současnosti osetých ozimým ječmenem, byla v uvedený den provedena aplikace herbicidu MUSTANG FORTE, současně s aplikací listové výživy přípravkem PLANTAKTIV. Oba dva tyto prostředky jsou zapsány v Registu povolených přípravků.

  Podávám Vám tuto zprávu a jsem s pozdravem

  Ing. Jaroslav Švec
  předseda představenstva

  ZEA Světice, a.s.
  V Zahradách 170, 25101 Světice
  IČ: 61672998

  Kontakt: 604431113


 • 14. 3. 2020 14:56
  Radovan Švajner
  sběrný dvůr

  Dobrý den, mám dotaz . Kam mohu legálně odvézt stavební betonovou suť a starý koberec? DO našeho sběrného dvora u čističky?
  děkuji, Švajner


 • 14. 3. 2020 15:40
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: sběrný dvůr

  Zdravím Vás,

  stavební suť zatím neumíme, na tu si musíte buď pozvat někoho, kdo na to má oprávnění (a vybavení). Ve vsi mě z hlavy napadá pár lidí, co to umí (p. Kysel, p. Kliment, p. Skobla, p. Bogayi/Pešek - pokud jsem na někoho zapomněl, klidně se doplňte), v okolí to pak umí kde kdo...
  Pokud máte suti málo a stačíte na odvoz vlastními silami a technikou, pak nejblíž je asi možnost likvidace ve Stavebninách u nádraží v Říčanech https://www.stavebninyunadrazi.cz/pisek-sterk-skladka

  Koberec bude možno zlikvidovat v rámci svozu velkoobjemového odpadu, který proběhne už za pár týdnů 25-26/4 - viz aktualita zveřejněná před pár dny http://www.tehov.cz/index.php?id=443580&action=detail&oid=444392&nid=3573

  Hezký den,
  David Hlouch


 • 15. 3. 2020 8:24
  Radovan Švajner
  Re: sběrný dvůr

  Dekuji za zprávu pane starosto. odvezl jsem to do říčanského sběrného dvora, ale nechtěli to tam vzít, přestože jsem byl připravený za likvidaci zaplatit. Když jsem jim řekl, že to vysypu za bránou a at zavolají policii, tak svolili. Uznávám, že je to z mé strany poněkud radikální řešení. Ze strany samosprávy je to ale nesystémové a jen to nabádá lidi, aby to pak nakonec odvezli někam do lesa! proč nejde udělat s Říčanama v tomto nějakou smysluplnou dohodu? nelze přece vždy doma skladovat půl roku věci na likvidaci pro hromadný svoz.
  děkuji za zamyšlení nad tímto problémem - určitě to není jen můj problém.S pozdravem R.Švajner


 • 15. 3. 2020 11:45
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: sběrný dvůr

  Zdravím Vás,

  je to tak, město Říčany a jejich sběrný dvůr s okolními obcemi odmítá spolupracovat a brát odpad od občanů, kteří nemají trvalý pobyt v Říčanech. Jednali jsme s nimi o tom několikrát, bez úspěchu. Aktuálně jsme otevřeli nová jednání na téma společného projektu nezávislé svozové společnosti, což by mohla být také cesta k lepšímu řešení sběrných dvorů a odběrných míst v obcích. Snažím se být optimistický, ale uvidíme, jak se tato jednání vyvinou...

  Obce se ze zákona starají o komunální odpad. Do toho stavební odpady nepatří. Obce mohou poskytnou občanům i řešení odpadu stavebního, ale musí na to mít náležité vybavení, prostor, nebo jinak řešené následné nakládání a likvidaci. To není úplně triviální (a levné) a je to hlavní důvod, proč to menší obce neřeší.

  Ze stejných důvodů je stavební odpad také poměrně významná složka nákladů ve výstavbě a soukromé i podnikající osoby ve výstavbě tak mají poměrně velkou motivaci zde ušetřit (obvykle právě na úkor veřejných poskytovatelů). Stavební úřady by měly ve spolupráci s orgány ochrany životního prostředí přísně kontrolovat nakládání s těmito odpady a prokazování jejich likvidace stavebníky (a jejich dodavateli), ale bohužel se to neděje a obvykle se vše obejde pouze s formální papírovou kontrolou (při stavebním povolení stačí rozvaha a při kolaudaci prohlášení stavitele o likvidaci). V kombinaci s poměrně intenzivní výstavbou tak (nejen v našem regionu) vzniká poměrně toxický koktejl...

  Naše obec má nyní ve finální fázi povolovacího procesu projekt sběrného dvora při ČOV, kde bychom drobný stavební odpad měli zvládnout odebírat (typicky odpad z přestavby koupelny apod.). Pokud dosáhneme na rozumné kofinancování, realizace by mohla začít ještě letos. Množství ale bude (stejně jako třeba v Říčanech či jinde) omezeno na domácnost a časové období a větší množství pak bude stejně jako nyní předmětem likvidace na náklady a v režii stavebníků. Tedy za poplatek na skládkách, v recyklačních linkách a u jiných subjektů oprávněných k nakládání s odpadem.

  Sypání čehokoliv komukoliv před či za plot určitě může být poměrně výrazný happening, je ale dobré to nepřehnat s optimismem ohledně kýžených změn, které by měl přinést... ;)

  Hezkou neděli.

  David Hlouch


 • 15. 3. 2020 16:12
  Radovan Švajner
  Re: sběrný dvůr

  děkuji Vám. hezký zbytek neděle. RS


 • 8. 2. 2020 19:06
  Frantisek Zdrazil
  Zatolulany pes.

  Tak vyreseno , majitel z Udoli Raku se uz ozval. (Facebook je rychlejsi ???? )


 • 8. 2. 2020 18:21
  Frantisek Zdrazil
  Zatolulany pes.

  Na Hacalce se dnes 8.2.2020 nasel cerny pes s bilou naprsenkou. Pes je bez obojku , pokud nekdo vite o nekom kdo ho postrada prosim o kontakt na tel 603 200 308.
  Frantisek Zdrazil


 • 1. 2. 2020 13:26
  Marta
  Zatoulaný větší hnědý pes (asi retrívr)

  Na Hačálce od poledne 1. 2. běhá větší hnědý pejsek - asi retrívr. Je to fenka, má černý látkový obojek s barevnými puntíky. Vypadá to, že se někomu zaběhl, je velmi přátelský.


 • 26. 11. 2019 15:30
  Karolína Čížková
  Mikuláš

  Dobrý den,
  jelikož jsme v Tehově první zimu, ráda bych se zeptala, zda zde chodí pravidelně skupina Mikuláš, čert a anděl. Nevím, jestli máme objednávat pro dítko někoho z okolí, nebo je to v Tehově tradicí ( případně jak jim svoji zlobivou ratolest nahlásit :- ) ) Děkuji za radu.
  Čížková


 • 27. 11. 2019 11:34
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Re: Mikuláš

  Obecní Mikulášská nadílka, které bude předcházet hudební vánočně laděné divadelní představení pro děti, se bude konat v pátek 6.12.2019 od 17h na sále OÚ. S individuální návštěvou Mikuláše u Vás doma bohužel poradit neumím. K. Ruszová


 • 28. 10. 2019 21:58
  Jánská
  Osvětlení

  Dobrý den, bylo by možné opravit osvětlení mezi esíčkem a ulicí Ke Skalce, nebo světla nepatří pod obec když jsou v soukromých zahradách? Děkuji, Jánská


 • 29. 10. 2019 8:37
  Kateřina Ruszová, místostarostka
  Re: Osvětlení

  Děkujeme za podnět. Lampa byla zadána do rozpisu oprav. Lampy se z ekonomických důvodů opravují vždy až když je jich několik (přistavení plošiny). S pozdravem a díky za spolupráci, K. Ruszová


 • 29. 10. 2019 18:09
  I. Černá
  Re: Osvětlení

  Paní Ruzsová, jsou potřeba opravit obě dvě lampy, i u nás v zahradě - ta bliká, i u našich v zahradě - ta nesvití vůbec.
  První svítící lampa je před č.p.8 a druhá až naproti Bárum.
  Děkuji,
  Černá


 • 9. 10. 2019 22:13
  Endy
  Nalezena kočka

  Dobrý den , uz nějakou dobu u nás žije kočička ...chtěla bych se zeptat zda někomu nechybí ....jestli ji někdo nehledá ...
  Nevíme jak je stará ale evidentně o ní někdo pečoval ...
  Bilozrzava a přítulna..
  Případné dotazy na tel 725 998 621
  Foto nevím jak vložit ....


Novější 1 3 6 12 17

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

3. 7. Radomír

Zítra: Prokop

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 304

Návštěvnost stránek

428651