tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 14 20
 • 24. 8. 2023 16:53
  Jana Vyšínová
  Oprava silnice

  Dobrý den jak dlouho bude probíhat oprava silnice značení je chaotické a špatně připravené. Způsobuje komplikace v dopravě.


 • 25. 8. 2023 7:58
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Oprava silnice

  Dobrý den, paní Vyšínová,

  opravy provádí firma ZKP Kladno, která je dodavatelem Krajské správy a údržby silnic. O plánovaných opravách jsme měli avízo, ale termín se doslova do poslední minuty měnil...

  Když jsme se KSÚS ptali na totéž, na co se (celkem pochopitelně) ptáte Vy (i další občané), tedy jestli má zhotovitel vypracované a projednané dopravně inž. opatření (tzv DIO), protože nám nic v tomto smyslu nepřišlo, bylo nám sděleno, že spol. ZKP má generální pardon a jejich postup, značení i organizace dopravy je dle vyjádření KSÚS v pořádku.

  Současně nám bylo sděleno, že by měly práce být dokončeny v pátek 25.8.2023. Nezbývá než doufat, že tomu tak opravdu bude - dnes a zítra se má výrazně zhoršit počasí...

  Na jednu stranu jsme za provedené dílčí opravy silnic rádi, způsob provádění je - diplomaticky řečeno - nešťastný.

  David Hlouch


 • 25. 8. 2023 15:32
  Jana Vyšínová
  Re: Oprava silnice

  Děkuji za odpověď


 • 28. 7. 2023 14:13
  Anna Čiháková
  Hřiště Skalka

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak to vypadá s dětským hřištěm Skalka a propojením ulic s ulicí Bárova.

  Také bych se ráda zeptala, zda by nebylo možné umístit na ulici Pánská v místě přecházení na louku k ČOV přechod pro chodce. Myslím že by to velmi zlepšilo bezpečnost chodců v dané zatáčce.


  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Čiháková


 • 31. 7. 2023 9:43
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Hřiště Skalka

  Dobrý den,

  děkujeme za dotaz i podnět.

  Hřiště na Skalce budeme realizovat nejspíš příští rok v létě - nabytí pozemků je zde vázáno smluvními lhůtami.

  Místo pro přecházení na ul. Panská mělo být řešeno v rámci výstavby spojovací ulice Panská - ČOV - K Potoku, ale prověříme, zda by se nedalo udělat v předstihu - není to úplně triviální, protože tam dochází k souběhu několika investičních akcí - developer zástavby v proluce (o kousek níž na Panské) tam bude na základě plánovací smlouvy realizovat chodník při ul. Panská, ČEZ zde bude dělat přeložku VN, SORJ zde bude umísťovat podzemní objekty zkapacitnění vodovodní sítě a obec plánuje zasíťování lokality pod Panskou...

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 19. 7. 2023 20:56
  Tereza Izabela Denemarková
  Bezdomovci

  Dobrý den, chtěla bych upozornit na bezdomovce, který se zabydleli v lesíku na konci ulice Ke Skalce. Děti si tam chodily stavět bunkr a při dnešní návštěvě na ně narazily. Válí se tam lahve od piva, podpalovač Pe-po, visí tam značková mikina Nike, celý nějaký nový svazek drátu, kladivo, batoh, který se nezdál nějak odrbaný, několik starých židlí, atd. (pokud by se někomu třeba něco z toho ztratilo ze zahrady). Dětem se tam zakázalo chodit a maminkou jednoho z dětí byla zavolaná policie. Policie co vím, nikoho nenašla, ale podle všech těch věcí, které tam jsou a vůbec toho zabydlení tam se pravděpodobně jen na chvíli vzdálili.


 • 20. 7. 2023 12:15
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Bezdomovci

  Dobrý den,

  děkujeme za Váš podnět, který již řešíme ve spolupráci s policií ČR, našimi technickými službami i majitelem pozemku. Na místě jsme osoby zastihli, bude sjednána náprava a vyklizení prostoru.
  Děkujeme za všímavost Vám, i dalším občanům obce, kteří to oznámili současně.

  S pozdravem David Hlouch


 • 26. 3. 2023 20:22
  Šimůnek
  Kontejner na Elektro odpad

  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal, proč došlo k přemístění kontejneru na Elektro odpad u čističky za plot. Takto jsem nucen nechat odpad na rampě.
  Děkuji za odpověď


 • 28. 3. 2023 11:12
  K. Ruszová - Moderátor
  Re: Kontejner na Elektro odpad

  Dobrý den, jedná se o dočasné opatření z technických důvodů, bližší info případně telefonicky. Děkujeme za pochopení.


 • 28. 11. 2022 8:52
  Karolína Čížková
  k Hačálce jen po tmě?

  Dobrý den,
  vím, že obec otevírá téma úspor na veřejném osvětlení. Chtěla bych se ale zeptat, zda k tomuto patří i to, že všechny lampy mezi Bárovou a Hačálkou vůbec nesvítí. V tomto úseku jít po chodníku kolem závodějících aut, které žádné rychlostní limity na konci obce nezajímají, není komfortní ani za světla, ve tmě se mi zdá až za hranou . Chodí tam spousta dětí, lidé se psy atd.
  Děkuji za odpověď a věřím, že není v plánu jen čekat na delší a slunečné dny


 • 1. 12. 2022 15:40
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: k Hačálce jen po tmě?

  Dobrý den, paní Čížková,

  dolů k Hačalce i nahoru do Tehova (tma je v obou směrech :) ) se po tmě chodí z důvodu poruchy, jejíž odstranění zkomplikovalo více faktorů.

  Prvním z nich je, že jsme věc řešili jako reklamaci se zhotovitelem stavby. Ti bohužel na místě identifikovali, že se nejedná závadu na jimi dodávané části. Povolali jsme obratem naše správce veřejného osvětlení, kteří se však na místo dostali až po pár dnech, protože byli na montáži ve Vrchlabí. Když identifikovali místo poruchy, byla závada ve spolupráci s našimi tech. službami odstraněna druhý den. Jen se nepříjemně nasčítalo vše před tím. V tomto ohledu věci příliš nepřidal fakt, že se jedná o poruchu na převzaté IS Hačalka, jejíž historii neznáme a není ani z hlediska správy téměř vůbec dokumentovaná (v zemi jsme našli 2 spojky na zřejmě kdysi přetrženém hliníkovém vedení - což mi bylo vysvětleno, že je v zemním vedení silové elektřiny velmi nešťastné a takřka vždy pouze dočasné řešení...).

  Omlouváme se všem za prostoj a potemnělý chodník. Nyní už zbývá dořešit jen jednu nefunkční fázi lamp podél chodníku (každá třetí nesvítí), což nás vrací zpět ke zhototiveli chodníku a již před touto velkou poruchou zahájené reklamaci.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta


 • 26. 11. 2022 13:36
  Jiri Patak
  Ruda armada?

  Dobry den vsem,

  od 24.2.2022 chodim kolem plakety oslavujici Rudou armadu na skole a premyslim, zda tam patri. Odpoved je jednoznacne ne.

  Ve svetle valecnych zlocinu rudoarmejcu v Buci, Mariupolu a jinde je jakakoliv pozitivni pripominka minimalne nevhodna.

  Navic samozrejme 9.5.1945 v 17:00 uz nikdo nikoho osvobozovat nemusel. O to mene duvodu Rudou armadu oslavovat zrovna tady.

  Na zaver male srovnani: puvodne jsem z obce, kterou ruska armada skutecne osvobodila a padlo pritom 5 mladych kluku. Ti maji vkusne pietni misto na mistnim hrbitove a nikoho nikdy ani nenapadlo, ze to neni vhodne.

  Prosim tedy o otevreni diskuze o odstraneni teto plakety.

  Dekuji,

  Jiri Patak, Na Hure 140


 • 27. 11. 2022 18:55
  Jan Dvořák
  Re: Ruda armada?

  Vážený pane, pokud vás irituje nápis na naší škole, máte jedinečnou možnost využít ráno cesty z hůry rovnou na Všestary a dále ku Praze a večer zpět. Nebo možnost B, odstěhovat se na P6 k p. Kolářovi či k Řeporyjskému Novotnému.


 • 28. 11. 2022 0:04
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Ruda armada?

  Zdravím Vás, pane Patáku,

  téma, které chcete otevřít, myslím, nelze považovat za jednoduché a redukovat je pouze na zmar a válečné zločiny, kterých se v současné době ruská armáda dopouští od na ukrajinském území.

  Rudá armáda se podílela na porážce nacistů ve druhé světové válce a v roce 1945 osvobodila, jak ostatně sám potvrzujete, i značnou část našeho území. Na tomto faktu nezmění nic ani to, že stejnou válku, kterou pomohli ukončit, paradoxně společně s Němci začali, ani to, že při onom osvobozování napáchali jejich vojáci mnoho hrůz, nebo to, že ono osvobození bylo od počátku sovětským vedením prováděno v rámci regionu, jež byl otevřeně deklarován jako budoucí "sféra vlivu", v níž všichni dobře víme, jak to s naší nabytou svobodou dopadlo...

  Jistě bychom našli i mnoho dalších důvodů, proč mít na tehdejší rudoarmějce pifku. Pořád ale musíme mít na paměti, že ačkoliv některými částmi našich zemí už prakticky jen projížděli jako vítězové bez boje, nebylo to rozhodně zadarmo - např. jen v bitvě o Dukelský průsmyk položilo život téměř 12 tisíc sovětských vojáků (vedle necelých dvou tisíc Čechoslováků). A neupírá jim to nárok na náš vděk za jejich podíl na našem osvobození od německých okupantů.

  Že se okupantem a až děsivě věrným odrazem nacistického Neměcka stane Rusko jen o několik dekád později není vinou žádného z vojáků, kteří zde bojovali a umírali (zdaleka nejen) za nás.

  Upřímně, rozhodně nejsem historik a nemám žádné ambice se o tématu fundovaně hádat. :) Pokud ale máte zájem, určitě Vám nic nebrání uspořádat veřejnou diskuzi na toto téma, případně jej uchopit jinou vhodnou formou. Naopak, rádi Vám vyjdeme vstříc. Samozřejmě nevím, jestli výsledkem bude nakonec změna pamětních desek v obci, nebo jen obohacení a rozšíření obzorů všech zůčastněných stran...
  Obec každopádně nabízí možnost poskytnutí veřejné finanční podpory i na takovéto aktivity. A pokud by se Vám podařilo dostat na sál například Jiřího Padevěta, nebo jemu podobnou kapacitu na problematiku 2. světové války, případně třeba i Vašeho jmenovce Karla Patáka, který velmi fundovaně reportuje (nejen) o válečných událostech současných, velmi rád se takové besedy zúčastním. A věřím, že zdaleka nejen já.

  V každém případě díky za podnět k diskuzi (kterou zde tímto mým příspěvkem rozhodně nechci uzavírat) i k zamyšlení.

  Hezký večer.

  David Hlouch
  starosta


 • 7. 12. 2022 18:00
  Jiri Patak
  Re: Ruda armada?

  Mili tehovsti spoluobcane, vazeny pane starosto,

  puvodne jsem nechtel spamovat toto diskuzni forum dlouhym elaboratem, proc je oslavna cedule Rude armade nevhodna, ale evidentne zustala ma zkracena verze nepochopena. Tudiz si dovolim verzi krapet delsi.

  Chapu, pane starosto, vas diplomaticky text. Je to citliva otazka. Nicmene vyvracite neco, co ja netvrdim. Naopak mou pointu jste pominul uplne. Nesnizuji vyznam sovetskych vojaku na osvobozeni. Jen jasne rikam, ze oslavovat Rudou armadu zrovna zde a dneska je chybou. Padle v prvni svetove valce si pripominame. Mame snad na skole ceduli oslavujici Habsburky, za ktere na fronte umirali?

  Pro jednoznacnost proto tentokrat volim jasne odpovedi ANO/NE..

  Meli sovetsti vojaci lvi podil na osvobozeni Ceskoslovenska? ANO! Meli bychom si vazit jejich obeti a ctit jejich pamatku? ANO! Slo Stalinovi a Rude armade o nasi svobodu? NE! Podilela se Ruda armada od roku 1945 na masovych deportacich ceskoslovenskych obcanu, na potlacovani demokratickych stran a na nastupu komunismu, ktery tisice povrazdil, statisice uveznil a zbytek zavrel za ostnaty drat? ANO! Osvobodila Ruda armada Tehov? NE! Osvobodila Ruda armada jinou obec v okoli? NE! Padl byt jediny sovetsky vojak v Tehove? NE!

  A ted mi znovu reknete jediny duvod, proc bychom meli oslavovat Rudou armadu zrovna v Tehove, nota bene na skole, kde by vyse zminena fakta mel vedet kazdy skolak? A to se ani nevyjadruju k soucasnosti a zverstvum, ktere rudoarmejci pachaji na Ukrajine.

  Verejna diskuze s hosty by byla zajimava. Pana Padeveta sleduji na twitteru pravidelne. Pred diskuzi je ale potreba, aby si kazdy srovnal fakta, aby diskuze vubec k necemu byla. Vite, ono mit titul prave z historie je zavazek. Bez ohledu na svuj nazor vas nuti upozornovat na myty, manipulace a lzi. Jako v pripade te male cedulky u nas. Proto jsem tentokrat zaspamoval trochu vice a verim, ze tentokrat pochopitelneji.

  Prijemny predvanocni cas vsem,

  Jiri Patak

  PS: doporuceni pana Dvoraka nevyuziju, v Tehove se mi moc libi. Ale zvu jej na jedno debatni pivo na navsi ;)


 • 14. 12. 2022 10:02
  Kateřina Ruszová - místostarostka - Moderátor
  Re: Ruda armada?

  Dobrý den,
  v kronice obce je toto období samozřejmě popsáno včetně jmen obyvatel obce, kteří byli u toho - jsou mezi nimi rodiče a prarodiče dnešních obyvatel obce, kteří si jejich vzpomínky od nich i osobně vyslechli. Pane Patáku, nemáte pravdu, že Rudá armáda (mimochodem složená z větší části mj. i z Ukrajinců) v Tehově v jarních dnech roku 1945 nesehrála důležitou roli. Výňatky z kroniky obce na toto téma naleznete například dole na stránce http://www.tehov.cz/historie-a-soucasnost, přímý odkaz na dokument: http://www.tehov.cz/file.php?nid=3573&oid=4360045.


 • 10. 10. 2022 14:55
  Lubo Silon
  Krizovatka Strasinska Cernokostelecka

  Dobry den,

  Rad bych se zeptal jestli v minulosti uz padl dotaz na reseni krizovatky Strasinska x Cernokostelecka (vyjezd z Tehova). Zda se mi to jako hodne nebezpecne misto a jelikoz jsem tady novej tak mne to zajima. Uvital bych tam jakoukoliv zmenu, ktera by vedla ke zvyseni bezpecnosti (idealne semafor). Dekuji za pripadnou odpoved.


 • 18. 10. 2022 11:17
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Krizovatka Strasinska Cernokostelecka

  Dobrý den,

  vojkovskou křižovatkou jsme se již zabývali, i dotazy na to již padly.

  Křižovatka spadá investičně pod 2 různé organizace: Středočeský kraj (prostřednictvím jimi zřízené KSÚS) který investuje a spravuje vedlejší silnici III/1011 a Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem a správcem hlavní silnice I/2. Jakékoliv úpravy křižovatky tedy musí iniciovat a zastřešit jeden z těchto subjektů.

  Ze strany Sčk je počítáno s úpravou křižovatky v rámci investice přeložky silnice II/107, přičemž dílčí investice z této akce podle jejich vyjádření nejsou reálné.

  Ze strany ŘSD je kladena priorita na plynulost provozu na jejich hlavní silnici a řízení křižovatky se u nich nesetkává s nadšením (diplomaticky řečeno). Tady je pak velkou otázkou, zda je zařazení této silnice do kategorie prvních tříd, které spadají pod ŘSD, adekvátní a správné. Ale to je otázka výrazně širší (z hlediska územního, historického, a především převážně nevyhovujících parametrů silnice mezi Prahou a Kutnou Horou)... Velkým tématem pak je zpoplatnění této velmi vytížené komunikace pro nákladní dopravu, za což se opakovaně (leč zatím bohužel bez úspěchu )zasazujeme společně se starosty obcí, jimiž silnice prochází.

  Otázku úprav a regulace křižovatky nicméně zkusíme znovu otevřít.

  Děkujeme za dotaz a přejeme hezký den,

  David Hlouch
  starosta Tehova


 • 11. 8. 2022 18:42
  ZBYNĚK MIKSA
  Parkování Laňkova

  Dobrý den,
  v návaznosti na opravu místní komunikace v Tehově, slepá ulice Laňkova, kdy došlo v některých místech ke zúžení vozovky až u 70 cm, se chci znovu zeptat zda ve výše uvedené ulici bude povolené parkování .Prosím o jednoznačnou odpověď : ano nebo ne!
  Děkuji a jsem s pozdravem
  Miksa


 • 15. 8. 2022 16:38
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Parkování Laňkova

  Dobrý den, pane Mikso,

  děkujeme za Váš dotaz. Parkování bude po rekonstrukci ulice vymezeno tam, kde budou splněny nároky (zejm. prostorové) dané příslušnými předpisy. Značení by mělo být provedeno jako vodorovné. Návrh pro obec připravuje spol. 3K značky.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 22. 7. 2022 11:14
  Marie Novotná
  Kocour Mikeš s rouškou

  Dobrý den, ráda bych se vyjádřila ke kocourovi Mikešovi a prasátku s náhubkem (rouškou). Opravdu považujete za vhodné cpát dětem covid i do pohádek. Nechtěli by jste, aby alespoň tady děti byli od toho, co se děje ušetřeny??? Považujeme za nejvýše nevhodné dávat roušku pohádkovým postavám, tedy pokud není vaším záměrem děti deprimovat. Hezký den


 • 22. 7. 2022 14:08
  Kateřina Ruszová - místostarostka - Moderátor
  Re: Kocour Mikeš s rouškou

  Dobrý den,
  nevím, kde jste na obrázek narazila, někde v historii FB? Vznikl pro rozveselení převážně dospělých, a to v období, kdy naši dobrovolní hasiči s panem starostou rozváželi seniorům roušky a desinfekční prostředky. Nerozumím Vaší reakci na dva roky starou záležitost, proto prosím o upřesnění, kde Vás obrázek tolik rozhořčil. Určitě nebylo cílem nikoho deprimovat, netuším, kde (by) na něj mohly děti nyní narazit. Děkuji a zdravím, K. Ruszová


 • 21. 6. 2022 22:38
  Richard Vyhlidal
  Sekani travy

  Dobry den,

  Predem se omlouvam, jestli je tohle spatne misto na vzneseni dotazu, ale chtel jsem se zeptat, jestli nekdo nema kontakt na nekoho, kdo seka travu za uplatu. Vlastnim pozemek v ulici cisarova a jelikoz stale cekam na projek, tak bych aspon zatim rad posekal travnik, at si nedelame nepratele hned ze startu :)

  Dekuji za odpoved,
  Richard


 • 24. 6. 2022 13:06
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Sekani travy

  Dobrý den, pane Vyhlídale,

  předal jsem kontakt na Vás vedoucímu Technických služeb Tehov, ozve se Vám, jak jsou na tom s kapacitou.

  Pokud se nedohodnete, můžete samozřejmě využít komerčních služeb v obci a okolí. V obci Tehov je to třeba firma Bogayi a Pešek. Aktuální seznam zahradníků však nevedeme, využijte prosím online katalogy/vyhledávače.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 24. 6. 2022 13:59
  Richard Vyhlidal
  Re: Sekani travy

  Moc Vam dekuji za informace i kontakty!! S pozdravem, Richard


Novější 1 3 7 14 20

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

29. 9. Michal

Zítra: Jeroným

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 360

Návštěvnost stránek

619643