tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 14 20
 • včera v 10:40
  StevenUsath
  Get Big bon...

  Top online casіos!
  Get Big bоnus for frее singup

  https://tinyurl.com/2p8csp43


 • 15. 2. 2024 18:48
  Jana Janovská Kupcová
  Dotaz k novému návrhu DZ

  Dobrý den,
  na základě vydaného opatření obecné povahy – stanovení místní úpravy provozu na pozemní komunikaci, bych se Vás chtěla zeptat na řešení křížení ulic Panská s ulicemi Dlouhá a Hasičská.
  V Pasportizaci stávajícího DZ + návrh nového DZ v obci Tehov zpracované společností 3K ZNAČKY s.r.o. v příloze D.3 uvádíte, že před osazením DZ IZ5 bude provedena příslušná stavební úprava vjezdu dle ČSN 73 6110. Protože v pasportizaci D.3 (D.1) není dopravní značka IZ5 (obytná zóna) ani příslušná stavební úprava zakreslena, chtěla jsem se zeptat, zda existuje ještě nějaká jiná dokumentace k řešení této problémové křižovatky (neustálé dohady kdo má přednost při odbočení z hlavní silnice). Zároveň prosím o informaci, proč nebylo řešeno alespoň vodorovné značení hranic výše uvedené křižovatky a kde bude značení IZ5, na které se v příloze D.3 (D.1) odkazujete osazeno.
  Předem děkuji za odpověď.


 • 8. 2. 2024 13:44
  Markéta N.
  doprava na Panské

  Dobrý den, četla jsem článek ohledně připravované rekonstrukce Černokostelecké v Říčanech, kdy nás mají čekat "dva roky pekla". Je proto možné se na toto připravit v Tehově alespoň prostřednictvím radarů, které jsou již dávno zastupitelstvem Tehova schválené? Prosím v jaké je to fázi? Chápu všechny argumenty, proč to pořád nešlo, ale situace je již kritická a bude ještě horší. Již nyní se od " esíčka" směrem na Světice nedá skoro jít ani po chodníku, protože zde auta jezdí běžně i 80 km/h. Ostatní obce instalují alespoň informativní radary, Světice mají také další, proč se v Tehově v tomto stále nic něděje? Nebo jinak, prosím můžeme už znát termín, kdy slíbené a odsouhlasené radary na Panské skutečně budou?


 • 2. 12. 2023 13:41
  Ondřej Dressler
  zimní údržba - místní komunikace

  Dobrý den, mohl bych se zeptat dle jakých pravidel se udržuje sjízdnost komunikací v Tehově. Jak místních tak hlavních. Děkuji za odpověď.


 • 11. 12. 2023 12:35
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: zimní údržba - místní komunikace

  Dobrý den, pane Dresslere,

  v Tehově jsou komunikace krajské (hlavní) a místní (vedlejší). Zimní údržbu těch krajských provádí KSÚS (Krajská správa a údržba silnic). Protahování a posyp těch místních provádí na základě smlouvy uzavřené s obcí tehovská farma Ing. Petra Zajíčka. Podmínky jsou rámcově nastaveny smluvně, v praxi ale údržba probíhá na základě operativních pokynů obce. Technika tak vyjíždí primárně dle aktuální předpovědi, případně na základě průběžné kontroly stavu nebo podnětů od občanů (řidičů i chodců).

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 8. 11. 2023 18:37
  Matkovčíková
  Veřejné osvětlení

  Dobrý den,

  již jsem poslala zprávu emailem, ale zatím nemám reakci.
  V ulici Pod loukou nesvítí ani jedna lampa veřejného osvětlení. Mohu Vás požádat o zajištění opravy?
  Děkuji.


 • 9. 11. 2023 13:23
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Veřejné osvětlení

  Dobrý den, paní Matkovičová,

  o závadě víme a na jejím odstranění pracujeme. Bohužel nejde o úplně banální problém, prověřujeme možné příčiny a současně jsme zjistili nesoulad projektovaného, revidovaného a skutečného stavu kabeláže osvětlení v ul. Pod Loukou (které bylo teprve nedávno předáno obci).

  Uděláme vše pro to, aby bylo Pod Loukou večer světlo co monžá nejdříve.

  Děkujeme za pochopení.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta obce


 • 24. 8. 2023 16:53
  Jana Vyšínová
  Oprava silnice

  Dobrý den jak dlouho bude probíhat oprava silnice značení je chaotické a špatně připravené. Způsobuje komplikace v dopravě.


 • 25. 8. 2023 7:58
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Oprava silnice

  Dobrý den, paní Vyšínová,

  opravy provádí firma ZKP Kladno, která je dodavatelem Krajské správy a údržby silnic. O plánovaných opravách jsme měli avízo, ale termín se doslova do poslední minuty měnil...

  Když jsme se KSÚS ptali na totéž, na co se (celkem pochopitelně) ptáte Vy (i další občané), tedy jestli má zhotovitel vypracované a projednané dopravně inž. opatření (tzv DIO), protože nám nic v tomto smyslu nepřišlo, bylo nám sděleno, že spol. ZKP má generální pardon a jejich postup, značení i organizace dopravy je dle vyjádření KSÚS v pořádku.

  Současně nám bylo sděleno, že by měly práce být dokončeny v pátek 25.8.2023. Nezbývá než doufat, že tomu tak opravdu bude - dnes a zítra se má výrazně zhoršit počasí...

  Na jednu stranu jsme za provedené dílčí opravy silnic rádi, způsob provádění je - diplomaticky řečeno - nešťastný.

  David Hlouch


 • 25. 8. 2023 15:32
  Jana Vyšínová
  Re: Oprava silnice

  Děkuji za odpověď


 • 28. 7. 2023 14:13
  Anna Čiháková
  Hřiště Skalka

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala, jak to vypadá s dětským hřištěm Skalka a propojením ulic s ulicí Bárova.

  Také bych se ráda zeptala, zda by nebylo možné umístit na ulici Pánská v místě přecházení na louku k ČOV přechod pro chodce. Myslím že by to velmi zlepšilo bezpečnost chodců v dané zatáčce.


  Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
  Čiháková


 • 31. 7. 2023 9:43
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Hřiště Skalka

  Dobrý den,

  děkujeme za dotaz i podnět.

  Hřiště na Skalce budeme realizovat nejspíš příští rok v létě - nabytí pozemků je zde vázáno smluvními lhůtami.

  Místo pro přecházení na ul. Panská mělo být řešeno v rámci výstavby spojovací ulice Panská - ČOV - K Potoku, ale prověříme, zda by se nedalo udělat v předstihu - není to úplně triviální, protože tam dochází k souběhu několika investičních akcí - developer zástavby v proluce (o kousek níž na Panské) tam bude na základě plánovací smlouvy realizovat chodník při ul. Panská, ČEZ zde bude dělat přeložku VN, SORJ zde bude umísťovat podzemní objekty zkapacitnění vodovodní sítě a obec plánuje zasíťování lokality pod Panskou...

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 19. 7. 2023 20:56
  Tereza Izabela Denemarková
  Bezdomovci

  Dobrý den, chtěla bych upozornit na bezdomovce, který se zabydleli v lesíku na konci ulice Ke Skalce. Děti si tam chodily stavět bunkr a při dnešní návštěvě na ně narazily. Válí se tam lahve od piva, podpalovač Pe-po, visí tam značková mikina Nike, celý nějaký nový svazek drátu, kladivo, batoh, který se nezdál nějak odrbaný, několik starých židlí, atd. (pokud by se někomu třeba něco z toho ztratilo ze zahrady). Dětem se tam zakázalo chodit a maminkou jednoho z dětí byla zavolaná policie. Policie co vím, nikoho nenašla, ale podle všech těch věcí, které tam jsou a vůbec toho zabydlení tam se pravděpodobně jen na chvíli vzdálili.


 • 20. 7. 2023 12:15
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Bezdomovci

  Dobrý den,

  děkujeme za Váš podnět, který již řešíme ve spolupráci s policií ČR, našimi technickými službami i majitelem pozemku. Na místě jsme osoby zastihli, bude sjednána náprava a vyklizení prostoru.
  Děkujeme za všímavost Vám, i dalším občanům obce, kteří to oznámili současně.

  S pozdravem David Hlouch


 • 26. 3. 2023 20:22
  Šimůnek
  Kontejner na Elektro odpad

  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal, proč došlo k přemístění kontejneru na Elektro odpad u čističky za plot. Takto jsem nucen nechat odpad na rampě.
  Děkuji za odpověď


 • 28. 3. 2023 11:12
  K. Ruszová - Moderátor
  Re: Kontejner na Elektro odpad

  Dobrý den, jedná se o dočasné opatření z technických důvodů, bližší info případně telefonicky. Děkujeme za pochopení.


 • 28. 11. 2022 8:52
  Karolína Čížková
  k Hačálce jen po tmě?

  Dobrý den,
  vím, že obec otevírá téma úspor na veřejném osvětlení. Chtěla bych se ale zeptat, zda k tomuto patří i to, že všechny lampy mezi Bárovou a Hačálkou vůbec nesvítí. V tomto úseku jít po chodníku kolem závodějících aut, které žádné rychlostní limity na konci obce nezajímají, není komfortní ani za světla, ve tmě se mi zdá až za hranou . Chodí tam spousta dětí, lidé se psy atd.
  Děkuji za odpověď a věřím, že není v plánu jen čekat na delší a slunečné dny


 • 1. 12. 2022 15:40
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: k Hačálce jen po tmě?

  Dobrý den, paní Čížková,

  dolů k Hačalce i nahoru do Tehova (tma je v obou směrech :) ) se po tmě chodí z důvodu poruchy, jejíž odstranění zkomplikovalo více faktorů.

  Prvním z nich je, že jsme věc řešili jako reklamaci se zhotovitelem stavby. Ti bohužel na místě identifikovali, že se nejedná závadu na jimi dodávané části. Povolali jsme obratem naše správce veřejného osvětlení, kteří se však na místo dostali až po pár dnech, protože byli na montáži ve Vrchlabí. Když identifikovali místo poruchy, byla závada ve spolupráci s našimi tech. službami odstraněna druhý den. Jen se nepříjemně nasčítalo vše před tím. V tomto ohledu věci příliš nepřidal fakt, že se jedná o poruchu na převzaté IS Hačalka, jejíž historii neznáme a není ani z hlediska správy téměř vůbec dokumentovaná (v zemi jsme našli 2 spojky na zřejmě kdysi přetrženém hliníkovém vedení - což mi bylo vysvětleno, že je v zemním vedení silové elektřiny velmi nešťastné a takřka vždy pouze dočasné řešení...).

  Omlouváme se všem za prostoj a potemnělý chodník. Nyní už zbývá dořešit jen jednu nefunkční fázi lamp podél chodníku (každá třetí nesvítí), což nás vrací zpět ke zhototiveli chodníku a již před touto velkou poruchou zahájené reklamaci.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta


Novější 1 3 7 14 20

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

5. 3. Kazimír

Zítra: Miroslav

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 367

Návštěvnost stránek

640467