tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov , práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 12 18
 • 3. 12. 2020 16:35
  Mosa
  Odpoved

  Pane starosto. Dekuji za vysvetleni situace.
  Jen jeste chci rict ze pokud bych na tu Elinku nezarval (tak jak mam ve zvyku) tak se nezastavila a pod tim autem by skoncila i ona. Bohuzel jsme to videli oba dva a nasttesti ona zustala na tom chodniku. Bohuzel registracni znacku vozidla jsem si nemel cas ani zapamatovat natoz vyfotitt. A ridic ani nezpomalil a uhanel dal....


 • 3. 12. 2020 13:35
  Mosa
  Parkování

  A ještě pane starosto by jste mohl zamyslet kde parkujete. Ráno do školky a do školy jezdí spousta rodičů a nemají kde zastavit. Tak si zkuste laskavě to vaše auto parkovat jinde. Myslím že to není vyhrazeno pro Vás....


 • 3. 12. 2020 15:15
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Parkování

  Ještě jednou Vás zdravím, pane Mošo,

  k Vašemu dotazu mám poměrně jednoduché vysvětlení:

  Obecní automobil parkuje na návsi, protože jej využívám nejen já, ale také další zaměstnanci úřadu a obce a je účelné jej mít operativně po ruce.

  Místo, kde jej aktuálně odstavujeme, je zvoleno záměrně. Před cca 2 lety došlo na návsi k poměrně vážné dopravní nehodě, která se jen zázrakem obešla bez zranění, a která byla způsobena, jak jinak, bezohledným řidičem, který i přes nejrizikovější hodinu (před osmou ranní) spěchal přes náves tak moc, že si potřeboval zkrátit cestu přes zastávky.

  Tyto notorické "zkracovače" odrazují od průjezdu zastávkami efektivně pouze fyzické překážky: jednak námi instalované příčné prahy (která však bohužel neodradí všechny a které na zimu musíme sundat kvůli protahování autobusových zastávek), jednak právě vozidlo, které stojí právě v místě nájezdu na krajsou komunikaci. Může se Vám to zdát divné, ale je to opravdu tak. Bydlím zde a vidím tak denně a v přímém přenosu, jak se řidiči chovají když tam je něco zaparkovaného a když tam je volno. Dříve na tomto místě stabilně a každé ráno parkovala paní učitelka ze základní školy, která však před časem z pozice odešla. Nyní (i v důsledku COVIDem omezeného provozu školy) bylo místo obsazováno spíše nahodile a tak jsme se rozhodli toto místo opevnit obecním autem. Snažíme se jej nicméně stavět tak, aby za ním bylo možné pohodlně zaparkovat ještě jedno auto (třeba právě pro operativní vykládku dětí apod.).

  Pro náves však připravujeme velké změny a pokud se vše podaří, mohly by tyto problémy být již brzy minulostí a náves by mohla zase o kus víc patřit chodcům a obyvatelům obce, než projíždějícím řidičům...

  Děkuji i za tento Váš podnět a přeji Vám klidný zbytek dne.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 3. 12. 2020 13:10
  Mosa
  Rychlost v obci

  Vazeny pane starosto, pani mistostarostkyne a ostantni zastupitele. Pred nekolika minutami jsem byl svedkem jak Elinka Kubelkova hledala a volala pejska, bohuzel akorat jel nejaky čú.ak v bile asi octavii. Jel jako prase ( myslim tim rychle) a ani nezastavil. Proste hovado človek. A pred mymi ocima a ocima Elinky toho psa prejel. Hajzl ani nezastavil. Elinka se rozplakala a utekla domu. Pejska jsem vzal (ma to za sebou protoze ho vzal obema kolama) a odnesl Kubelkum. Jen chci dodat, ze pokud toto by se stalo nekteremu z mych deti, nepredstavujte si nasledky. (Nikomu nevyhrozuji abych zase nebyl zpovidan policajtama a mestskym uradem). nebyla to vase priorita ve volbach do zastupitelstva.
  Preji krasny den vsem a mene takovych smutnych zazitku


 • 3. 12. 2020 15:00
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Rychlost v obci

  Dobrý den, pane Mošo,

  Vámi popsaná událost nás velice mrzí. Mne osobně o to více, že se mé rodině něco podobného, tedy že nám spěchající řidič zabil domácího mazlíčka, stalo již opakovaně...

  Z Vašeho popisu události není úplně zřejmé, zda jste si stihl poznamenat nebo zapamatovat registrační značku vozidla, pokud ano, prosím o její předání.

  Bohužel řidičů, kteří intravilánem naší obce pouze projíždějí neubývá, naopak, každoročně jich několik set denně přibývá. A bohužel značná část těchto řidičů má jediný cíl, projet obcemi na trase co možná nejrychleji bez ohledu na následky.

  Pokud správně rozumím předposlední větě Vašeho příspěvku, kde píšete, cituji, "nebyla to vase priorita ve volbach do zastupitelstva.", odpovídám, ano, řešení dopravy bylo a je jednou z našich priorit a věnujeme jí stále značnou část naší kapacity. A ač to možná vyzní neskromně, dovolím si připomenout, že kromě zákazu transitní dopravy a úsekového měření rychlosti (které bohužel vinou zadavatele, města Říčany, skončilo první etapou) se nám podařilo realizovat a propojit chodníky do všech lokalit obce. Současně tlačíme na řešení esíčka, kde jsme dosud tvrdě naráželi na neschopnost a neochotu kraje a jako dočasné řešení situace jsme zkusili zprůchodnit pro veřejnost dvůr s esíčkem sousedící (jsou tam cedule). Nevím, jestli jsme tedy v těchto otázkách dokázali vše, co bylo možné. Co však mohu s čistým svědomím konstatovat při pohledu na uplynulých 6 let je fakt, že se touto naší prioritou poctivě zabýváme.
  V neposlední řadě připomínám, že mnoho ze zde zmíněných problémů by vyřešila krajská investice do přeložky silnice II/107, jejíž součástí je také obchvat Tehova. Tato investice budí emoce, nicméně jak jsem napsal již v úvodu: Tehovem denně projíždí zcela bezprecedentní množství aut (cca 6-7 tis. denně) a každým rokem jich několik set přibývá. Dokud budou projíždět intravilánem obce, budeme neúnosnou situaci při veškeré snaze jen a jen záplatovat, přičemž z pozice jedničkové obce to bylo, je a vždycky bude jako přehazovat zrní vidlemi...

  Závěrem mi dovolte poděkovat za Vaši sousedskou pomoc v této situaci. Přestože věřím, že by většina z nás reagovala stejně, není to samozřejmost a jsem rád, že mohu žít mezi lidmi, kteří si všímají, co se kolem nich děje a snaží se vzájemně si pomoci.

  Děkuji za příspěvek a přeji krásný den i Vám a co nejméně podobných incidentů nám všem.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 23. 11. 2020 9:14
  Ladislav Jakeš
  Bydlení v Tehově

  Dobrý den Tehovští!
  Volíme tuto cestu s dotazem, zda někdo v Tehově nemá/nezná někoho, kdo by měl na prodej pozemek k výstavbě rodinného domu. Jsme rodina žijící u Uhříněvse (nejsme realitní kancelář) a chceme se přestěhovat do klidné části, jako je Tehov. Děkujeme za případné kontakty. Jakešovi (lada.jakes@gmail.com)


 • 14. 11. 2020 13:35
  Richard Padivy
  drevo

  Nabizime za odvoz zbytky stavebního dreva. Možno využit k topeni. Místo Tehov Drazky. Tel 602 277 488


 • 15. 10. 2020 21:04
  Nadezda Steinova
  Kontejner Lada

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, v kolik hodin bude přistavený kontejner do Osady LADA dne 17.10. děkuji Steinová


 • 1. 9. 2020 7:22
  Bambasová Nikola
  Sekání břehů

  Dobrý den , ráda bych se zeptala , jak je to v ulici Dlouhá ze sekáním břehů a trávníků ? Vždy o to bylo krásně postaŕano a udržováno . Poslední dobou se nic takového neděje a to nemluvím o tom jak to vypadá . Cca minulý týden se tu sekalo , ale opravdu šílené , břehy nedodělané, trávníky taky , posekán jenom pruh u chodníku .

  Děkuji za odpověď a Hezký den
  Bambasová N.


 • 8. 9. 2020 13:19
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Sekání břehů

  Dobrý den,

  děkujeme za Váš podnět.

  Sekání trávy bylo v letošní sezoně ovlivněno jednak montážními pracemi na výměně veř. osvětlení v ul. Panská jednak nám odešel dlouholetý zaměstnanec do důchodu. Technické služby aktuálně postupně "dobíhají" zelené resty, přičemž postupují tak, že sekají nejprve akutní věci, ty méně důležité (např. i Vámi zmíněné vyvýšené části svahů v ul. Dlouhá) udělají až v druhém plánu.

  Prosíme tedy o shovívavost, pracujeme na tom.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 2. 8. 2020 11:24
  Alan Müller
  Nedělní klid

  Dobrý den, rád bych se zeptal pana starosty Hloucha, jestli naše obec má ve vyhlášce zákaz nedělního sekání trávy, řezání dřeva a další podobné hlučné činnosti. Naše rodina bydlí v Tehově již 18. rokem a opravdu nikdy by mě nenapadlo v neděli zapnout sekačku nebo motorovou pilu a obtěžovat hlukem mé sousedy. Bohužel ne všichni to mají podobně nastavené. Děkuji AM


 • 3. 8. 2020 18:29
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Nedělní klid

  Dobrý den, pane Müllere,

  naše obec protihlukovou vyhlášku nemá. Její vymáhání by bylo poměrně problematické, protože jednak nemáme obecní policii, jednak přestupková řízení řeší MÚ Říčany, kde jsou s projednání jednotlivých případů ve skluzu i více než 1 rok. Vyhláška, která by stanovila nedělní (nebo i jiný klid) je také dvousečná, kdy krom kýženého omezení přinese do některých sousedství pouze další nástroj vzájemné šikany při sebemenším hluku...
  Když byl návrh této vyhlášky veřejně projednán, jeden z protiargumentů byl, že mnoho lidí má na údržbu svých nemovitostí k dispozici pouze víkendy a když pak v sobotu nepřeje počasí, vytvoří vyhláška opět nesmyslný stav... Nevím v jakém čase došlo k inkriminovanému rušení Vašeho nedělního klidu, pokud nicméně nejde o pravidelný problém, mohl to být právě jeden z případů, kdy v sobotním extrémním horku někdo odložil práci na přijatelně chladnou neděli.

  Osobně se snažím ctít nedělní klid stejně jako Vy, pane Müllere, a věřím, že v tomto smyslu to cítí i většina našich tehovských sousedů. A ze zkušenosti nevěřím, že těm, kteří to tak nemají, nebo si zkrátka dělají naschvály přes plot, jakákoliv vyhláška pomůže.

  Často je zkrátka nejlepší a nejúčinnější jen zdvořile a přátelsky požádat souseda, zda by nemohl sekat v jiný den, než neděli.

  S pozdravem, a přáním klidných (nejen) nedělí,
  David Hlouch


 • 12. 7. 2020 7:47
  K.Čížková
  Zóna 40, inform. radar

  Dobrý den,

  tak jako všichni, i já mám radost z dokončení nového chodníku mezi Tehovem a Světicemi. V souvislosti s tím bych se opět chtěla zeptat, jak dopadlo prověření možnosti umístění alespoň informativniho radaru u vjezdu do obce. Z nedávné doby takový radar např. v Oticích prý výrazně pomohl! Určitě to není k ničemu a lze to na mnoha místech ověřit. Zároveň bych chtěla apelovat na posunutí omezující cedule "zóna 40" na skutečný začátek obce . Není mi jasné, proč začíná 40 až za ulicí Bárova a ne současně s cedulí Tehov. V Bárově bydlí postupně stále více obyvatel, zóna omezení by přeci tedy měla začít již na začátku obce. Děkuji předem za návrhy řešení a možností
  K. Čížková


 • 5. 8. 2020 8:28
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Zóna 40, inform. radar

  Dobrý den, paní Čížková,

  z chodníku máme také radost. :)

  Umístění informativních radarů se zdrželo. Po dokončení chodníku očekáváme návštěvu zástupce Policie ČR, se kterou projednáme nové úpravy značení (do kterých spadají také inforadary). Souběžně se pokoušíme vyjednat s Říčany rozšíření měřených úseků na Panskou, ale tam nám udělal tlustou čáru přes rozpočet jednak koronavirus, jednak fakt, že jednání s Říčany (nositel projektu a veřejné zakázky) je poměrně komplikované (důvodů je mnoho a nechci je sem vypisovat).

  Nicméně pracujeme na tom, jen prosíme o trpělivost.

  Hezký den,

  David Hlouch
  starosta obce


 • 24. 6. 2020 12:03
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Komentář k veřejnému zasedání

  Po zveřejnění zápisu ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 16. 6. 2020 jsme obdrželi komentář, který na přání autorky zveřejňujeme:
  ---------------------------------------------
  V zápisu stojí: p. Horák (veřejnost): Jak to vypadá s problémem “esíčka” (Pozn.: zúžení silnice bez chodníku nedaleko návsi na ul. Panská mezi domy č.p. 6 a č.p. 8)?
  Předsedající (K. Ruszová): Na podzim budou krajské volby, takže momentálně se na krajském úřadě nechtějí pouštět do žádných problematických akcí, což esíčko (pozn.: silnice je v majetku Středočeského kraje) bezpochyby je, neboť podle informací, které jsme získali od investora akce (Středočeský kraj), majitel č.p. 8 nesouhlasí se standardními podmínkami a postupy Krajského úřadu. Vše je ve fázi vyjednávání. Již několik měsíců je hotová projektová dokumentace k demolici a již podruhé byla schválená investiční akce krajským zastupitelstvem (poprvé v minulém volebním období). Sama se přiznám, že jsem touto kauzou frustrována.

  Abych objasnila situaci - pokud je standardní postup Krajského úřadu to, že dům zdemoluje a až pak bude řešit nějaké majetkové vyrovnání, tak my to takto jako standardní postup nepovažujeme. Když tady byl zástupce firmy, která řeší projekt, tak se sám divil, že nemáme nějakou smlouvu o smlouvě budoucí, nebo že to nemáme již dávno vyřešené. Ono by se taky mohlo krásně stát, že Středočeský kraj dům zbourá a pak nám vyúčtuje náklady, protože my nemáme žádný papír o tom, že to bude kraj dělat na své náklady nebo že nám něco uhradí. Takže jediné, s čím jsme nesouhlasili bylo to, aby se cokoliv začalo řešit před tím, než budeme mít od krajského úřadu alespoň "papír" o tom, že to tak opravdu bude na jejich náklady. Dále jsme již kdysi požadovali při demolici přeložky sítí, které v projektu nebyly zapracované. Toto byly jediné dva zádrhely, které my jsme vytkli. Že jste touto kauzou frustrována chápu, já osobně ji řeším již od roku 2015 (předtím to řešil již můj táta..), a stále jsme se nedostali k žádnému posunu. Je smutné, že se v ČR na úřadech již půl roku před volbama a půl roku po volbách nic nedělá, Myslím si, že když se akce "esíčko" ještě potáhne nějakou dobu, tak dům spadne sám (záměrně do něj momentálně neinvestujeme, protože stále slibují, že demolice již v dohledné době....), a my si na pozemku místo domu postavíme plot, a tím akce "esíčko" bude pro nás vyřešená.
  Nemyslím si, že jakýkoliv zádrhel by byl na naší straně, my jsme měli pouze dvě výtky, které logicky vyplynuly ze situace.

  S pozdravem, Ing. Ivana Černá, Panská 8


Novější 1 3 7 12 18

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

19. 1. Doubravka

Zítra: Ilona

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 318

Návštěvnost stránek

453621