tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 12 18
 • 21. 1. 2022 13:43
  tear trough stockholm
  tear trough stockholm


  Howdy very cool site!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your web site and take the feeds also? I'm glad to search out numerous helpful information right here in the put up, we'd like work out extra strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . . tear trough stockholm greens.sewomabest.com/map1.php


 • 7. 1. 2022 9:34
  K. Čížková
  měření rychlosti na Panské

  Dobrý den, po zamítnustí dalších radarů na Panské ze strany Řáčan by mě zajímal další plán Tehova v tomto směru. Plánjí se tedy alespoň informativní radary, nebo cokoliv, co by situaci mohlo už změnit?
  Děkuji moc, K. Čížková


 • 18. 1. 2022 15:54
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: měření rychlosti na Panské

  Zdravím Vás, paní Čížková,

  radary na Panské jsou stále neuzavřená kapitola. Po podzimních příslibech vedení města Říčany bohužel byla naše oficiální žádost o zřízení úseků z nedokončeného projektu zamítnuta. Následně v prosinci o otázce znovu jednalo Zastupitelstvo města Říčany, jak avízoval p. starosta na veřejném profilu, tak i nám přímo.

  V zápise tato otázka projednána není, nicméně interně nám bylo sděleno, že úsekové měření, pokud si kompletní přípravu a projednání budeme schopni obstarat sami, nám město Říčany bude ochotno provozovat. Osoba pověřená z jejich strany se nyní vrátila z dovolené, budeme tedy zahajovat nové kolo jednání a brzy budeme moudřejší.

  Držte nám prosím palce, pracujeme na tom, ale taháme za velmi krátký konec provazu.

  Díky za dotaz a hezký zbytek dne.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta obce


 • 7. 9. 2021 12:26
  VJ
  Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den, rád bych se zeptal na žhavé téma Říčanského obchvatu v Tehově. V územním plánu z r. 2017 je zaveden, ale nenašel jsem žádné aktuální a nové informace vyjma diskusí a zmínek před rokem 2020. Je stavba odložena, zrušena, pod útokem místních obyvatel či v planu?

  Předem děkuji za odpověď


 • 7. 9. 2021 13:49
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den, anonymní pisateli,

  aktuální informace k obchvatu Říčan nemáme, pokud nicméně máte na mysli přeložku silnice II/107, můžeme pouze zopakovat již mnohokrát vyřčené: jedná se o krajskou investici, která aktuálně je součástí jak krajské územně plánovací dokumentace (Zásady územního rozvoje), tak samozřejmě součástí územního plánu obce Tehov. K záměru proběhla v uplynulém roce 2 jednání, jedno na úrovni ORP, jedno na úrovni krajské. Obě tato jednání byla uzavřena konsenzem potřebnosti této dopravní investice a potvrzením potřebné návaznosti na dokončení úseku 511 pražského okruhu SOKP. Současně byly ze strany kraje vyzdviženy synergické efekty plánovaných investic na radiálách, zejm. úvalské I/12, kde má postupně dojít k realizaci obchvatů a především transformaci na kapacitnější 2+1 (střídání dvojitých pruhů, jak je známe např. z I/3 směrem na Benešov).

  David Hlouch
  starosta obce


 • 7. 9. 2021 14:37
  VJ
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý den,

  děkuji za bleskovou a podrobnou odpověď, přesně to jsem měl na mysli.

  Hezký den

  VJ


 • 7. 9. 2021 21:28
  VJ
  Re: Ricansky obchvat - Tehov

  Dobrý večer,

  pokud už je Vám to známo, byla projednávana třída silnice? Respektive plánovaná maximální povolená rychlost? A odstínění hluku pro oblasti Hačalka a oblast u silnic Bárova, Císařova, Ke Skalce prosím?

  Předem děkuji


 • 19. 7. 2021 11:29
  Milan Rýdl
  Úprava vegetace u silnice

  Dobrý den,
  při výjezdu z ulice K Potoku, je směrem do centra obce přerostlá vegetace keřů a stromů, které zasahují do komunikace.
  Je zde mírná zatáčka, která není přehledná.
  Několik let jsem osobně tyto keře zkracoval.
  Nyní se ovšem už bojím o svoji bezpečnost.
  Bude potřeba zajistit dočasné dopravní značení a práce následně provést.
  Předem děkuji


 • 1. 3. 2021 5:05
  J.Bambasová
  Osvětlení

  Dobrý den,
  prosím o opravu osvětlení v před naším domem Dlouhá 83.

  Děkuji.

  J.Bambasová


 • 3. 3. 2021 21:32
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Re: Osvětlení

  Dobrý den, děkujeme za Váš podnět, byl zadán do plánu údržby a oprav veřejného osvětlení.


 • 12. 2. 2021 10:27
  Miksa Zbyněk
  Stání vozidel ve slepé ulici

  Dobrý den,
  Na základě článků v Tehovském občasníku si dovoluji zaslat následující dotaz:
  Může OÚ Tehov povolit placené stání ve slepé ulici, když dle zákona o pozemních komunikacích
  Č. 361/2000 Sb. musí zůstat ve slepé ulici min.3 m široký jízdní pruh v každém směru?
  Děkuji Miksa


 • 15. 2. 2021 14:42
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Stání vozidel ve slepé ulici

  Vážený pane Mikso,

  děkujeme za Váš dotaz.

  Obec Tehov může vydávat povolení k záborům veřejného prostranství pouze v souladu s platnými obecně závaznými vyhláškami obce a současně v souladu s platnou legislativou, tedy mj. i zákonem č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích.

  Pokud se situace s parkováním nezklidní, budeme pro lokality, které jsou nejvíce zatíženy odstavováním aut ve veřejných prostranstvích, připravovat úpravy dopravního značení ve spolupráci s autorizovaným projektantem.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 3. 12. 2020 16:35
  Mosa
  Odpoved

  Pane starosto. Dekuji za vysvetleni situace.
  Jen jeste chci rict ze pokud bych na tu Elinku nezarval (tak jak mam ve zvyku) tak se nezastavila a pod tim autem by skoncila i ona. Bohuzel jsme to videli oba dva a nasttesti ona zustala na tom chodniku. Bohuzel registracni znacku vozidla jsem si nemel cas ani zapamatovat natoz vyfotitt. A ridic ani nezpomalil a uhanel dal....


 • 3. 12. 2020 13:35
  Mosa
  Parkování

  A ještě pane starosto by jste mohl zamyslet kde parkujete. Ráno do školky a do školy jezdí spousta rodičů a nemají kde zastavit. Tak si zkuste laskavě to vaše auto parkovat jinde. Myslím že to není vyhrazeno pro Vás....


 • 3. 12. 2020 15:15
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Parkování

  Ještě jednou Vás zdravím, pane Mošo,

  k Vašemu dotazu mám poměrně jednoduché vysvětlení:

  Obecní automobil parkuje na návsi, protože jej využívám nejen já, ale také další zaměstnanci úřadu a obce a je účelné jej mít operativně po ruce.

  Místo, kde jej aktuálně odstavujeme, je zvoleno záměrně. Před cca 2 lety došlo na návsi k poměrně vážné dopravní nehodě, která se jen zázrakem obešla bez zranění, a která byla způsobena, jak jinak, bezohledným řidičem, který i přes nejrizikovější hodinu (před osmou ranní) spěchal přes náves tak moc, že si potřeboval zkrátit cestu přes zastávky.

  Tyto notorické "zkracovače" odrazují od průjezdu zastávkami efektivně pouze fyzické překážky: jednak námi instalované příčné prahy (která však bohužel neodradí všechny a které na zimu musíme sundat kvůli protahování autobusových zastávek), jednak právě vozidlo, které stojí právě v místě nájezdu na krajsou komunikaci. Může se Vám to zdát divné, ale je to opravdu tak. Bydlím zde a vidím tak denně a v přímém přenosu, jak se řidiči chovají když tam je něco zaparkovaného a když tam je volno. Dříve na tomto místě stabilně a každé ráno parkovala paní učitelka ze základní školy, která však před časem z pozice odešla. Nyní (i v důsledku COVIDem omezeného provozu školy) bylo místo obsazováno spíše nahodile a tak jsme se rozhodli toto místo opevnit obecním autem. Snažíme se jej nicméně stavět tak, aby za ním bylo možné pohodlně zaparkovat ještě jedno auto (třeba právě pro operativní vykládku dětí apod.).

  Pro náves však připravujeme velké změny a pokud se vše podaří, mohly by tyto problémy být již brzy minulostí a náves by mohla zase o kus víc patřit chodcům a obyvatelům obce, než projíždějícím řidičům...

  Děkuji i za tento Váš podnět a přeji Vám klidný zbytek dne.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 3. 12. 2020 13:10
  Mosa
  Rychlost v obci

  Vazeny pane starosto, pani mistostarostkyne a ostantni zastupitele. Pred nekolika minutami jsem byl svedkem jak Elinka Kubelkova hledala a volala pejska, bohuzel akorat jel nejaky čú.ak v bile asi octavii. Jel jako prase ( myslim tim rychle) a ani nezastavil. Proste hovado človek. A pred mymi ocima a ocima Elinky toho psa prejel. Hajzl ani nezastavil. Elinka se rozplakala a utekla domu. Pejska jsem vzal (ma to za sebou protoze ho vzal obema kolama) a odnesl Kubelkum. Jen chci dodat, ze pokud toto by se stalo nekteremu z mych deti, nepredstavujte si nasledky. (Nikomu nevyhrozuji abych zase nebyl zpovidan policajtama a mestskym uradem). nebyla to vase priorita ve volbach do zastupitelstva.
  Preji krasny den vsem a mene takovych smutnych zazitku


 • 3. 12. 2020 15:00
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Rychlost v obci

  Dobrý den, pane Mošo,

  Vámi popsaná událost nás velice mrzí. Mne osobně o to více, že se mé rodině něco podobného, tedy že nám spěchající řidič zabil domácího mazlíčka, stalo již opakovaně...

  Z Vašeho popisu události není úplně zřejmé, zda jste si stihl poznamenat nebo zapamatovat registrační značku vozidla, pokud ano, prosím o její předání.

  Bohužel řidičů, kteří intravilánem naší obce pouze projíždějí neubývá, naopak, každoročně jich několik set denně přibývá. A bohužel značná část těchto řidičů má jediný cíl, projet obcemi na trase co možná nejrychleji bez ohledu na následky.

  Pokud správně rozumím předposlední větě Vašeho příspěvku, kde píšete, cituji, "nebyla to vase priorita ve volbach do zastupitelstva.", odpovídám, ano, řešení dopravy bylo a je jednou z našich priorit a věnujeme jí stále značnou část naší kapacity. A ač to možná vyzní neskromně, dovolím si připomenout, že kromě zákazu transitní dopravy a úsekového měření rychlosti (které bohužel vinou zadavatele, města Říčany, skončilo první etapou) se nám podařilo realizovat a propojit chodníky do všech lokalit obce. Současně tlačíme na řešení esíčka, kde jsme dosud tvrdě naráželi na neschopnost a neochotu kraje a jako dočasné řešení situace jsme zkusili zprůchodnit pro veřejnost dvůr s esíčkem sousedící (jsou tam cedule). Nevím, jestli jsme tedy v těchto otázkách dokázali vše, co bylo možné. Co však mohu s čistým svědomím konstatovat při pohledu na uplynulých 6 let je fakt, že se touto naší prioritou poctivě zabýváme.
  V neposlední řadě připomínám, že mnoho ze zde zmíněných problémů by vyřešila krajská investice do přeložky silnice II/107, jejíž součástí je také obchvat Tehova. Tato investice budí emoce, nicméně jak jsem napsal již v úvodu: Tehovem denně projíždí zcela bezprecedentní množství aut (cca 6-7 tis. denně) a každým rokem jich několik set přibývá. Dokud budou projíždět intravilánem obce, budeme neúnosnou situaci při veškeré snaze jen a jen záplatovat, přičemž z pozice jedničkové obce to bylo, je a vždycky bude jako přehazovat zrní vidlemi...

  Závěrem mi dovolte poděkovat za Vaši sousedskou pomoc v této situaci. Přestože věřím, že by většina z nás reagovala stejně, není to samozřejmost a jsem rád, že mohu žít mezi lidmi, kteří si všímají, co se kolem nich děje a snaží se vzájemně si pomoci.

  Děkuji za příspěvek a přeji krásný den i Vám a co nejméně podobných incidentů nám všem.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 23. 11. 2020 9:14
  Ladislav Jakeš
  Bydlení v Tehově

  Dobrý den Tehovští!
  Volíme tuto cestu s dotazem, zda někdo v Tehově nemá/nezná někoho, kdo by měl na prodej pozemek k výstavbě rodinného domu. Jsme rodina žijící u Uhříněvse (nejsme realitní kancelář) a chceme se přestěhovat do klidné části, jako je Tehov. Děkujeme za případné kontakty. Jakešovi (lada.jakes@gmail.com)


Novější 1 3 7 12 18

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

23. 1. Zdeněk

Zítra: Milena

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 330

Návštěvnost stránek

545576