tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 28. 6. 2015 22:12
  Tereza Haasová
  Přerostlá tráva

  Dobrý den, ráda bych podala podnět k posečení přerostlé trávy při výjezdu z Na Uhlíři na Panskou. I při běžném výhledu je výjezd, vzhledem k rychle jedoucím autům včetně kamionů, dost riskantní (velmi by se hodil retardér). Nyní z důvodů přerostlé trávy již vůbec není vidět, kdo přijíždí zleva, takže každý výjezd se stává velkým hazardem.
  Děkuji


 • 15. 7. 2015 17:38
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Přerostlá tráva

  Dobrý den paní Haasová,

  Váš podnět jsme obratem předali pracovníkovi údržby a věc již byla vyřešena. Budeme tento prostor udržovat průběžně. Omlouváme se za opožděnou odpověď zde na fóru.

  Děkujeme za Váš podnět.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 11. 6. 2015 0:39
  Hana Mikolášková
  Veřejné osvětlení - porucha

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat, jak dlouho potrvá dost rozsáhlá porucha veřejného osvětlení. Již dvě noci je "centrální" Tehov v absolutní tmě a je to dost nepříjemné.
  Děkuji
  Hana Mikolášková


 • 11. 6. 2015 11:16
  Kateřina Ruszová - Moderátor
  Re: Veřejné osvětlení - porucha

  Děkujeme za upozornění, závada je již odstraněna.


 • 17. 5. 2015 22:10
  Gabča
  sekaní obecního pozemku

  chtěla bych se zeptat zda je podle vás toto dobře odvedená práce za kterou obec platí?


 • 18. 5. 2015 17:37
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: sekaní obecního pozemku

  Vážená pisatelko Gabčo,

  děkujeme Vám za Váš podnět.

  Rád bych Vás upozornil, že obecních pozemků, na nichž probíhá sekání trávy, je poměrně značné množství a abychom mohli na Váš dotaz relevantně odpovědět, bude třeba daný pozemek přesněji specifikovat.

  V obecné rovině bych rád doplnil, že sekání provádí jedna osoba a výška pokoseného porostu tak může v rozsahu celé obce značně kolísat. Řečeno lidsky, když na jedné straně vesnice dosekáme, na druhé můžeme začít.

  Dalším faktorem je výše úvazku obecního zaměstnance, který narozdíl od předchozích let musí momentálně (a nově) řešit také svoz a nakládání se zahradním odpadem. Při uzavírání dohody nebylo dost dobře možné předjímat rozsah veškerých nových činností, dosud například čekáme na schválení dotace a start projektu svozu bioodpadu, který našemu zaměstnanci uvolní ruce.

  Momentálně jednáme o doplňkovém řešení jednorázového kosení několikrát za sezonu.

  S přáním krásného odpoledne,

  David Hlouch
  starosta obce


 • 11. 5. 2015 22:39
  Jana Janovská
  Sekání obecních trávníků

  Dobrý den,
  Zajímalo by mne, jak to bude se sekáním trávníků na obecních pozemcích?
  Děkuji za odpověď


 • 12. 5. 2015 12:30
  David Hlouch, starosta
  Re: Sekání obecních trávníků

  Dobrý den, paní Janovská,

  obecní pozemky sekáme průběžně. Tento týden bude sekání probíhat v úterý cca 11-16h, ve středu celý den a ve čtvrtek dle situace a koordinace s dalšími činnostmi údržby.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 12. 3. 2015 13:58
  Takáč
  TIR

  Dobrý deň.
  Nenašiel som reakciu na už zverejmený príspevok p.Mullera. Článok z odkazu popisuje nové možnosti v stredočeskom kraji ako zredukovať prejazdy ťažkej dopravy cez obce. S pozdravom Takáč
  http://praha.idnes.cz/obce-mohou-odklanet-kamiony-dpn-/praha-zpravy.aspx?c=A140818_2091434_praha-zpravy_mav


 • 14. 4. 2015 8:05
  Jan Dvořák
  Re: TIR

  Z čláku nepřímo vyplývá že se jedná o obce s rozšířenou působností. V našem případě tedy Říčany. Vůbec si nemyslím že by nám (obci) povolila říčanská dopravka uzavřít silnice pro kamionovou dopravu aby se pak jezdilo přes ně (Říčany)...


 • 16. 2. 2015 18:16
  Zdeněk Štepo
  Písemná smlouva o odvozu odpadu

  Hezký večer!
  Děkuji za odpověď! Vše jsme jěště dořešili s vaší koleginí telefonicky dnes v podvečer. Naposledy jsem byl v údolí září 2014 a Tehovem jsem bohužel jen projížděl (moje chyba, vše napravím).
  Hezký večer ! Štepo Zdeněk Údolí Raků (Praha)


 • 20. 2. 2015 13:57
  David Hlouch, starosta
  Re: Písemná smlouva o odvozu odpadu

  I já Vám děkuji za reakci a pochopení, pane Štepo. Paní místostarostka mě již také informovala.
  S přátelským pozdravem,
  David Hlouch


 • 15. 2. 2015 13:39
  Zdeněk Štepo
  Písemná smlouva o odvozu odpadu!

  Dobrý den!Jsme tzv. lufťáci,bydlíme v Praze a chatu máme v Údolí raků,je mi jasný, že musíme platit za svoz odpadu jak v Praze tak v Tehově. Dostanu písemnou smlouvu od MÚ Tehov za odvoz odpadu? Je mi divný, že taková věc se řeší stylem,je to na stránkách MÚ Tehov. Co pak má každý internet? Já jsem se to sám osobně dozvěděl náhodou v lednu 2015 a vůbec mě nenapadlo do této doby se podívat na stránky Tehova. V Praze máme s magistrátem písemnou smlouvu o svozu odpadu kde nám pošlou poštovní poukázku s částkou, období od do a číslem účtu. Proč to nejde u Vás? Děkuji! Štepo Zdeněk


 • 16. 2. 2015 9:50
  David Hlouch, starosta obce
  Re: Písemná smlouva o odvozu odpadu!

  Dobrý den pane Štepo,

  jistě se shodneme na tom, že vlastnictví nemovitosti zavazuje k určitým povinnostem. Informace samozřejmě nebyly vyvěšeny pouze na webových stránkách, jsou po celou dobu k disposici také na vývěsce obecního úřadu v Tehově.

  Kromě toho jsme minulý týden dokončili přípravu informačních dopisů všem majitelům rekreačních objektů. Jedná se o cca 200 nemovitostí často s více než jedním vlastníkem a zpracování takové agendy je pro úřad naší velikosti poměrně náročná operace.

  Děkujeme za Váš podnět.

  S přátelským pozdravem,
  David Hlouch


 • 6. 2. 2015 9:33
  Konečný
  Jan

  Dobrý den, proč jste omezili úřední hodiny? Vzhledem k tomu, že většina lidí jezdí z prace až večer, tak zbývá v podstatě jediná možnost, kdy na úřadě něco vyřídit a to v pondělí. Rano je sice taky teoreticky možné, ale vzhledem k tomu, ze člověk neví, na jak dlouho se na OU zasekne, tak celkem nepraktické..


 • 16. 2. 2015 9:26
  David Hlouch, starosta obce
  Re: Jan

  Dobrý den, pane Konečný,

  děkujeme za Váš dotaz. Úřední hodiny jsme neomezili, naopak jsme je téměř dvojnásobně rozšířili z původních 4 na 7 hodin týdně. Přesun středečních hodin z večerního času na ranní a odpolední jsme iniciovali na četné občanské podněty. Lidé nových hodin poměrně hojně využívají a v naprosté většině změnu oceňují.

  Pokud se Vám nedaří najít čas k návštěvě úřadu v úředních hodinách, je zde nově také možnost dohodnout si osobní schůzku v individuálním termínu (viz http://goo.gl/eyO2CE ).

  S přáním hezkého dne,
  David Hlouch


 • 16. 1. 2015 23:12
  Jan Kejř
  Psí exkrementy

  Dobrý den,
  rád bych zde poprosil všechny pejskaře, kteří používají ulici Na Sekyře k venčení svých psů, aby si po svých psech laskavě uklízeli.
  Jsme také pejskaři a po svých psech uklízíme,to je přece normální.O to víc mě naštve,když před plotem na 40cm pásu trávy pravidelně nacházím h...a, která nikdo neuklízí.
  Děkuji Kejř


 • 26. 1. 2015 10:38
  Jaroslav Šimon
  Re: Psí exkrementy

  Dobrý den, tento problém mám i u svého pozemku v ulici Na Veselkách - exkrementy velkého psa jsou výborné do sekačky... Tímto opravdu děkuji bezohledným pejskařům.


 • 27. 1. 2015 8:34
  Michal Straka
  Re: Psí exkrementy

  Dobrý den,

  děkujeme za podnět, předám to výboru pro životní prostředí, zda by nešlo trošku zpřesnit vyhlášku z roku 2008 o veřejném pořádku. I když toto je spíš otázka v hlavě každého z nás... Sám mám dva velké psy, nechávám je sice běhat po poli, ale pro jistotu pytlík v kapse mám, kdyby se jim podařilo něco vytvořit v zastavěné části obce :-)
  Michal Straka


 • 27. 1. 2015 12:21
  David Hlouch, starosta
  Re: Psí exkrementy

  Zdravím Vás,
  děkujeme za podněty. O problému víme, a netýká se jen zmíněných ulic. Projednávali jsme jej již v rámci prosincového zasedání výboru pro životní prostředí a předběžným výstupem, který bude projednán na příštím ZO, je distribuce sáčků na exkrementy + osazení stojanů v nejvíce zatížených místech. Souběžně se pokusíme apelovat na majitele psů v Občasníku a na webu.


 • 3. 12. 2014 21:50
  Brabec
  Svoz odpadu

  Dobrý den
  Přečetl jsem si v zápisu zasedání že se jednalo o prodloužení intervalu svozu odpadu.Já bych tedy uvítal aspoň možnost 1x14 dní.Většinou plníme popelnici cca 3 týdny díky poctivé recyklaci odpadů.


 • 9. 12. 2014 8:49
  Jan Dvořák
  Re: Svoz odpadu

  Dobrý den, prozatím to opravdu vypadá tak, že bude možno zakoupit na OÚ známky pro vývoz 1x14 dnů. Skutečné možnosti budou uvedeny v Tehovském Občasníku a na stránkách obce.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

18. 4. Valérie

Zítra: Rostislav

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

646363