tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 3. 12. 2014 21:50
  Brabec
  Svoz odpadu

  Dobrý den
  Přečetl jsem si v zápisu zasedání že se jednalo o prodloužení intervalu svozu odpadu.Já bych tedy uvítal aspoň možnost 1x14 dní.Většinou plníme popelnici cca 3 týdny díky poctivé recyklaci odpadů.


 • 9. 12. 2014 8:49
  Jan Dvořák
  Re: Svoz odpadu

  Dobrý den, prozatím to opravdu vypadá tak, že bude možno zakoupit na OÚ známky pro vývoz 1x14 dnů. Skutečné možnosti budou uvedeny v Tehovském Občasníku a na stránkách obce.


 • 24. 10. 2014 2:12
  Hana Mikolášková
  Nalezená kočička

  Od pondělí 20.10.2014 se v okolí obecního úřadu toulá kočička, je bílá s medovými a šedými znaky. Má velmi hustou a dlouhou srst a tmavě žíhaný ocas s velmi dlouhými chlupy. Přes den se většinou ukrývá, ale večer chce "domů".. prozatím k nám :) Je velmi milá, kontaktní a smutná (a hladová). Pokud někdo postrádáte kočičku, nebo byste byl ochoten se jí ujmout, ozvěte se mi. Můžu poslat i foto. Díky


 • 20. 8. 2014 3:14
  Alan Muller
  Průjezd kamionů obcí

  Vážení zastupitelé obce, v níže uvedeném linku si Vá dovoluji upozornit na možnost řešení průjezdu kamionů naší obcí.
  http://praha.idnes.cz/obce-mohou-odklanet-kamiony-dpn-/praha-zpravy.aspx?c=A140818_2091434_praha-zpravy_mav#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6


 • 21. 7. 2014 12:18
  Dvořáková Kateřina
  ořezání stromů

  Zajímalo by mne, kdo povolil a provedl ořezání stromů a keřů na cestě od vysílače k lesu. Stromy jsou ořezány velmi nešetrně a nevhodně jako např. krásně tvarovaný dub téměř u lesa a zbyla z něj polovina, špendlík u silnice z poloviny pokácen, borovice v remízku, o keřích nemluvě - vše minimálně metr do strany vykáceno. Proč v tuto dobu a ne v době vegetačního klidu? Uklidí někdo také ty větve, které leží na zemi?
  Proč ničíme přírodu kolem nás? Bylo to opravdu zapotřebí? Nestačilo jen ostříhat větve, které trčí do polní cesty? Je to akce obecního úřadu nebo něčí soukromá?
  Děkuji za odpověď.


 • 4. 8. 2014 18:44
  Jan Janda
  Re: ořezání stromů

  Jedná se o soukromou akci bez vědomí obecního úřadu.


 • 27. 6. 2014 12:58
  Martin Vrba
  Vyznačení objížďky na mapce

  V souvislosti s opravou mostu a jeho uzávěrou navrhuji na nějaké mapce vyznačit objížďku, jak se dostat do Tehova z různých směrů a zveřejnit to zde a všem na email a my to pak pošleme
  známým, nebo dodavatelům, opravářům, všem, kteří nás hodlají navštívit.
  Děkuji
  Martin Vrba


 • 15. 6. 2014 12:10
  Alan Müller
  Sekání trávy v neděli

  Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli existuje v naší obci vyhláška omezující hluk o nedělích a svátcích. Mám na mysli především sekání trávy a řezání dřeva. Děkuji AM


 • 20. 6. 2014 13:08
  Janda
  Re: Sekání trávy v neděli

  Obec Tehov nemá dosud vyhlášku omezující hluk o nedělích a svátcích.
  Váš příspěvek projednáme na zastupitelstvu obce.
  J.Janda


 • 13. 6. 2014 13:15
  Miksa
  Porucha vodovodního řadu

  Dobrý den,
  tak nevím jak se to dnes říká, Turecké nebo Řecké hospodářství?
  Všichni kteří jezdí, nebo chodí přes Světice, tak ví, že již cca 14 dní vytéká na silnici
  voda i o těch tropických dnech. (Na pravé straně při výjezdu ze Světic směr Tehov). Kdo by to řek, že se jedná o poruchu vodovodního řadu ? Je úplně jedno zda se jedná o staré nebo nové trubky, či vodu z místních světických vrtů, stejně je vše propojeno. Chybějící voda se prostě dodotuje ze Želivky. Obyvatele Světic to ovlivní tím, že ztráty zaplatí, Tehovské jen nabádáním k šetření vodou.
  Co dodat.


 • 14. 5. 2014 11:58
  Robert Šafrata
  Dopravní situace

  Dopravní situace je neuspokojivá dlouhodobě (nedodržování rychlosti, intenzita provozu osobní a TIR, hluk, prašnost....)a s růstem skladových prostor a obydlenosti oblasti panuje a bude panovat zhoršující se trend.

  Situaci v Tehově nepomáhá ani cílený postup Říčan, kteří řeší redukci dopravní zátěže v Říčanech formou cílených oprav a uzavírek, které dopravu od Říčan odklání. Dle mého názoru neřeší problematiku ani nárůst značek, které jsou naprostou většinou řidičů včetně místních ignorovány a jedná se tedy o víceméně formální zákazy a do značné míry zbytečné investice.

  Osobně bych jako nejvhodnější viděl kombinaci dobudování chodníků a nastavení spolupráce s policií, která bude dopravní omezení aktivně a často kontrolovat a sankcionovat. Pokud jsou problémem pro zajištění policie pro obec peníze možná by pomohlo oslovit občany zda by např na zapojení policie pravidelně nebo nárazově nebylo možné přispět. Osobně bych si poplatek v řádu cca sta/stovek korun měsíčně dovedl představit - pokud bych měl možnost v bezpečí dovést dítě po hlavni komunikaci do školky/školy nebo nemusel sledovat jak se z obce stává průjezdní místo dálkové kamionové dopravy.

  S pozdravem,


  Robert Šafrata


 • 17. 4. 2014 14:14
  Novotná (nemístní občanka)
  Dopravní situace

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat vás místních občanů, zda li dopravní situace, zvlášt nebezpečná u školy a v centru obce je věc jen momentální, kvůli uzavírce nebo dlouhodobá - dlouholetá, že si velká nákladní auta a podobné monstra krátí cestu vaší obcí? Děkuji moc.


 • 29. 4. 2014 10:45
  Jan Furman
  Re: Dopravní situace

  Dobry den,
  nedobra dopravni situace v Tehove panuje diky tranzitni nakladni doprave dlouhodobe a vlivem uzavirky na dalnicnim privadeci u Rican se samozrejme jeste zhorsila. Projit pesky usek mezi navsi a Hurou je vyslovene adrenalinovy zazitek.
  Zdravi Jan Furman


 • 10. 4. 2014 14:04
  David Hlouch
  Výzva: Starostové pro transparentnost

  Dobrý den,
  rád bych touto cestou vyzval zastupitele obce Tehov a úřadujícího pana místostarostu p. Jandu, aby vyjádřili svým podpisem podporu zákona o zveřejňování smluv, který právě projednává poslanecká sněmovna.

  Výzva je umístěna na webových stránkách:
  http://starostoveprotransparentnost.cz/

  Děkuji,
  David Hlouch


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

15. 4. Anastázie

Zítra: Irena

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 322

Návštěvnost stránek

465997