tehovcz

Požár lesa ve SvěticíchTechnika v garáži ještě ani neoschla a naše jednotka dobrovolných hasičů opět vyrážela do boje s ohněm.
S největší pravděpodobností od cigaretového nedopalku začal včera kolem 17:00 hořet les ve Světicích. V úmorném vedru násobeném ohněm bojovalo osmnáct hasičských sborů a nasazeny byly i dva vrtulníky s bambi vaky. Oheň se povedlo uhasit přibližně ve 23:00 a zůstaly zde již jen dva sbory na dohlídku.
Naše jednotka se po znovunaplnění cisterny, dotankování nádrží a prohlídce techniky rozcházela v 1:30. Dnes se znovu sejdou k vyčištění výzbroje, detailní prohlídce hadic a techniky.
Ve Světicích shořelo šest hektarů lesa, škoda je přibližně 600000,- Kč Nikdo nevyčíslil kolik stál výjezd osmnácti jednotek, vzlet dvou vrtulníků (jeden letěl až z Brna, druhý z Prahy). 
 
Znovu tímto apelujeme na občany, aby venku nepoužívali otevřený oheň a kuřáky žádáme, aby svou cigaretu namísto při venčení psů vykouřili raději v klidu doma a vajgla típli do popelníku. 
 
Děkujeme všem členům jednotky za rychlou pomoc sousední obci.
 
 

http://www.tehov.cz/index.php?nid=3573&lid=cs&oid=4835349

logo CP.png
hledačka-tehov.png

 

 

24. 7. Kristýna

Zítra: Jakub

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

657926