tehovcz

Výzva - fotografie do evidence psůVážení majitelé psů,

ve světle dosavadních zkušeností s útěky psů, jejich odchytem a následným hledáním jejich majitelů, zakládáme v obci neveřejnou databázi fotografií Vašich čtyřnohých přátel.

Vzhledem k tomu, že nalezený pes je často bez známky, identifikace podle vzhledu je často ztížena tím, že jde o křížence a v popisu při přihlášení psa je například uvedeno pouze "kříženec", jeví se nám možnost identifikovat psa podle fotografie jako nejspolehlivější. Navíc ne všichni jsme odborníci na psí rasy.

Fotografii Vašeho psa pojmenovanou číslo známky [mezera] jméno psa [mezera] příjmení [mezera] jméno majitele zasílejte kdykoli (a co nejdříve) na adresu ou@tehov.cz, nebo pejska přiveďte po dohodě na úřad, my si ho vyfotíme. Uvádějte vždy i aktuální telefonní kontakt.

Pro dokreslení uvádíme, jaký je postup při nálezu volně pobíhajícího psa: pokud je krotký, odchytí ho nálezce či zaměstnanec úřadu, pokud psa nelze ihned identifikovat (nemá známku a nemluví), je umístěn na chráněném místě v obci, zveřejněn nález, pokud se majitel neozve do několika hodin, vezeme psa do Říčan na městskou policii k přečtení čipu, pokud pes čip nemá, voláme odborný odchyt, pes je odvezen do útulku. Majitel tento postup následně plně hradí - řádově stokoruny za odchyt a umístění psa v obci dle časové náročnosti, dále pak 1800,- Kč za zajištění a odvoz psa do útulku kynologem, umístění psa v útulku dle doby kolem stokoruny za noc - platba majitelem přímo v útulku, odvoz psa z útulku na náklady majitele. Předcházejme společně zbytečnému traumatu Vašeho pejska (a šetřme Vaše peníze a náš čas)! I pes, který nikdy neutíká, se může ztratit.

Děkujeme za spolupráci.

Ing. arch. David Hlouch v. r., starosta obce Tehov


24. 6. Jan

Zítra: Ivan

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

654711