tehovcz

Aktuality


Štítky:

Kompost k odběru

Obec Tehov nabízí zdarma svým obyvatelům a chatařům pro osobní potřebu (max 15 kýblů na osobu) k odběru kompost, který bude do vyčerpání zásob uskladněn v areálu shromaždiště odpadů. Jedná se o zpětný odběr biomasy dle platné smlouvy mezi obcí Tehov a kompostárnou Struhařov. Pro další info, případně pro individuální dohodu na odběru mimo otevírací dobu volejte 725848121.

Otevírací hodiny Shromaždiště jsou v pondělí a pátek 16-18h, středa 8-10h, neděle 16-19h. Chataři předloží doklad o zaplacení poplatku za odpady 2017, případně Vám na úřadě vystavíme trvanlivější kartičku, obyvatelé s trvalým pobytem v obci se prokáží OP.

Více o bioodpadu na webu obce.Veřejná finanční podpora

Připomínáme blížící se 26. květen - termín druhého kola podání žádostí o veřejnou finanční podporu (VFP) obce Tehov pro rok 2017. Plánujete-li nějakou kulturní, sportovní, společenskou či jinak zajímavou veřejně prospěšnou aktivitu, jejímž hlavním účelem není dosahování zisku, neváhejte a přihlaste se. Pravidla VFP jsou jednoduchá a najdete je na webu obce, případně Vám je poskytne či s žádostí poradí obecní úřad.Nové vydání Tehovského občasníku č. 3/2017

Datum konání: 19. 5. 2017

Milí sousedé,

dnes vychází nové vydání Tehovského občasníku s číslem 3/2017 na květen a červen. Tištěnou verzi jste již jistě našli ve svých schránkách, elektronická verze je připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník .

Příjemné čtení Vám přejí,
Katka Ruszová a David HlouchPozvánka na dětský den v Tehově

Spolek OS Tehov zve všechny děti na oslavu Dětského dne v sobotu 3. června, tentokrát na téma CESTA KOLEM SVÉTA. Pozor změna místa startu! Uvítáme dobrovolníky na jednotlivá stanoviště, děkujeme.

plakatMDD_2017.jpgCestopisná přednáška - promítání z cest DNES od 19h

Připomínáme všem příznivcům cestování dnešní cestopisnou přednášku - promítání z cest, které se koná DNES  15. 5. - na téma PAKISTÁN v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově (Panská 107). Vstup zdarma, přijďte se pobavit, vzdělat či inspirovat. 

 
Svoz velkoobjemového odpadu již tuto sobotu 20.5.

Mobilní svoz velkoobjemového odpadu (leták ZDE) proběhne o víkendu 20.-21. května, šest kontejnerů bude rozmístěno na obvyklých místech v obci a v osadách, uvedené časy jsou orientační:

Náves (1 - naproti škole): přistavení  v sobotu v 7-8 h, odvoz týž den 14h

Plocha nad ČOV (2): přistavení  v sobotu v 8-9 h, odvoz v pondělí v 7h

Dlouhá (3 - u stanoviště tříděného odpadu): přistavení  v sobotu v 7-8h, odvoz týž den 14h

Osada Lada (4 - u hřiště): přistavení  v sobotu ve 14h, odvoz v pondělí ráno

Hačalka (5 - u stanoviště tříděného odpadu): přistavení  v sobotu ve 14:30h, odvoz v pondělí v 7h

Údolí Raků (6 - plocha pro skládání dřeva v lese před osadou směrem od Menčic): přistavení v sobotu v 8:30h, odvoz týž den v 11:30h

celková mapka kontejnerů.pngUpozornění na dopravní omezení

V druhé polovině měsíce května budou probíhat opravné práce (zpevňování krajnice a opravy děr) na krajské komunikaci v úseku Vojkov-Lada-Tehov. Předpokládáme několik krátkodobých dopravních omezení. Děkujeme za pochopení.Veřejná vyhláška - Finanční úřad pro Středočeský kraj

Na úřední desce obce byla zveřejněna Veřejná vyhláška, jíž Finanční úřad pro Středočeský kraj oznamuje zpřístupnění k nahlédnutí hromadných předpisných seznamů, jimiž se uvedeným daňovým subjektům nepřihlášeným k platbě daně z nemovitých věcí prostřednictvím SIPO stanovuje za nemovité věci
nacházející se v obvodu územní působnosti shora uvedeného správce daně DAŇ Z NEMOVITÝCH VĚCÍ NA ROK 2017.Natáčení filmu - omluva

Vážení sousedé,

dovolte, abych se touto cestou omluvil jménem obce za komplikace způsobené filmovým natáčením německého kriminálního seriálu v ulici Na Vyhlídce v uplynulých několika dnech. Přestože jsme byli při povolování záboru filmovým štábem ujištěni, že vše proběhne v maximálním možném souladu s dodržováním veřejného pořádku a klidu, vstoupilo natáčení mnohým z Vás do života více, než jsme na základě jednání s produkční společností předpokládali.

Obec Tehov povoluje zábory veřejného prostranství za různými účely včetně zhotovování filmových děl na základě obecně závazné vyhlášky č. 4 přijaté v roce 2010. Zábory filmových produkcí jsou poměrně rozsáhlé a jsou tak vítaným zdrojem příjmů do rozpočtu obce, což je vedle podpory vzniku kulturních děl hlavním důvodem, proč jsme se je až dosud snažili vždy podpořit. Nově nabyté zkušenosti se skutečným zatížením obce i občanů vícedenním a zejména nočním natáčením se nicméně pokusíme promítnout do připravované novely zmíněné vyhlášky tak, abychom co možná nejlépe předešli dalším případným rozčarování nás všech.

Ještě jednou se všem dotčeným omlouvám, děkuji za Vaše pochopení a přeji Vám klidné prožití prodlouženého víkendu.

David Hlouch
starosta obceOmezení provozu obecního úřadu a shromaždiště odpadů o květnových svátcích

Upozorňujeme, že ve dny státních svátků, pondělí 1. a 8. května, bude Shromaždiště odpadů uzavřeno. Obě neděle jsou běžné otvírací hodiny shromaždiště odpadů - 16-19h.

Obecní úřad je v tyto státní svátky rovněž uzavřen, v případě potřeby urgentního řešení Vaší záležitosti nás kontaktujte na mobilních telefonních číslech, případně e-mailem. Připomínáme stálou možnost sjednání si individuální schůzky případně otevření pokladny i mimo úřední hodiny.

Ing. arch. David Hlouch, starosta obce (tel.: 725 945 446)
RNDr. Kateřina Ruszová, Ph.D. , místostarostka obce (tel.: 731 811 017)
e-mail: ou@tehov.cz30. 5. Ferdinand

Zítra: Kamila

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

652055