tehovcz

Aktuality


Štítky:

Čarodějnický rej 30. dubna od 18h

Tehovský kulturní spolek a tehovští hasiči zvou všechny v neděli 30.4. od 18 hodin na louku u ČOV na Čarodějnický rej.
čáry 23.jpg


Zápis a DOD do MŠ a LMŠ Tehov

Den otevřených dveří MŠ a LMŠ Tehov se koná ve středu 19. dubna 9:30 - 15:30. 

Zápis do MŠ Tehov se koná 10. května 8-16:30.

Počty přijímaných dětí: MŠ: 9/ LMŠ: 3
Více informací na webu www.zstehov.cz, přímý odkaz ZDE.

Obec Tehov v očekávání převisu zájmu přispívá odmítnutým dětem z důvodu nedostatku míst v obecní MŠ na docházku do soukromých zařízení (částku schvaluje každoročně zastupitelstvo obce na další školní rok, ve stávajícím školním roce roce šlo o 1500,- Kč/měs).

Zároveň rodičům, kteří nemohou/nechtějí své dítě do soukromé školky umístit, nově nabízíme na základě spolupráce s obcí Senohraby možnost umístění dítěte v obecní MŠ Senohraby (dostupnost cca 16 min autem z Tehova, obec je při D1), JE VŠAK NUTNÉ TAM JÍT K ZÁPISU! Ten proběhne 9. 5. 2023 v čase 13-17h (Den otevřených dveří se tam koná rovněž 19. dubna 8-10 a 14-17h). Více o MŠ na ms.zssenohraby.cz

Lze jít samozřejmě k zápisu do obou školek, což doporučujeme zejména rodičům mladších dětí, které se letos pravděpodobně do naší obecní MŠ nevejdou.Zápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 27.3.2023

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 27. 3. 2023 (přímý odkaz zde).PODĚKOVÁNÍ: Brigáda Čistý Ladův kraj

Chtěli bych poděkovat všem, kteří byli ochotni přijít minulý víkend pomoci s jarním úklidem přírody v obci a jejím nejbližším okolí. Dopoledne sprchlo, odpoledne i sluníčko vykouklo, našli jsme jako tradičně úplné "poklady", naplnili jsme bezmála 50 pytlů odpadem z lesa, okolí cest i silnic, v příkopech kolem krajské jsme vysbírali tradiční dávku lahví od rumu i vína, plechovky od všelikého pitiva a obaly od rychlého občerstvení, které někteří motoristé zřejmě nezvládnou dovézt až k nějaké legální nádobě na odpad.

Během celého víkendu se do brigády zapojilo (nejméně) 29 dospělých a 20 dětí, a to nepočítám školáky a školkáčky, kteří chodí v těchto týdnech se svými učitelkami na "lov" průběžně. V neposlední řadě děkujeme všem, kteří nosí ze svých procházek odpadky po celý rok (kdykoli se stavte na úřadě nafasovat pytle či rukavice!).

Díky všem za ochotu a pomoc, příroda nám tu vynaloženou energii vrátí :-)

Za Obec Tehov Vám přeji požehnané Velikonoce, Kateřina Ruszová, místostarostka 

IMG-20230401-WA0015.jpgDnešní svoz TKO

Svozová firma FCC s omluvou informuje, že z důvodu poruchy vozidla bude svoz TKO v Tehově probíhat dnes dle plánu, ale v odpoledních hodinách.Pochod barona Ringhoffera

Sobota 22. dubna bude patřit již šestnáctému ročníku této tradiční turistické akce. Sraz „pochodníků“ (turisté, cyklisti, koloběžkáři), bude v Mirošovicích na železniční zastávce.

QR_kod_Krajinou_barona_Ringhoffera.pngPrezence bude probíhat od 9.00, a kromě ranních vlaků z Prahy či ze směru od Benešova bude k dispozici i speciální autobusový svoz z Kostelce u Křížků, Kamenice a Velkých Popovic.

Slavnostní start bude přesně v 9.30 a kdo se zaregistruje, dostane na cestu koláče i něco na žízeň. Na trase si budete moci na deseti zastaveních připomenout významného průmyslníka, který se usídlil na Velkopopovicku a Kamenicku, a v našem regionu rozvíjel pivovarnictví.

Na zastaveních vás čeká zajímavý program a překvapení ve formě zbrusu NOVÉ TURISTICKÉ VIZITKY (nálepky).

Putování organizujeme společně s obcemi na trase a VELKOPOPOVICKÝM PIVOVAREM, který pro turisty kromě MIMOŘÁDNÝCH PROHLÍDEK  A VENKOVNÍHO OBČERSTVENÍ připravil VEPŘOVÉ HODY, takže do cíle přijdete řádně posilněni. Je to potřeba, protože se jedná o 20 km pochod z Mirošovic přes Velké Popovice, Kostelec u Křížků až do cíle na Ringhofferově náměstí v Kamenici, kde na všechny účastníky čeká diplom a odměna.

Doufám, že se v cíli uvidíme.

Hana Bolcková, DSO Ladův kraj

Plakatek_bus_16_pochod_barona_Ringhoffera_2023.jpgStrojové čištění komunikací ZÍTRA 30. 3. 2023

Připomínáme, že zítra, 30. března, proběhne v Tehově strojové čištění všech zpevněných místních komunikací. Děkujeme, že v tento den mezi 7-17 hod omezíte parkování v ulicích jen na nutné zastavení.

strojové čištění.jpgPozvánka na cestopisné promítání (út 11.4.)

Srdečně zveme na cestopisnou přednášku s promítáním v zasedačce v suterénu budovy obecního úřadu v Tehově 11. dubna od 19h, vstup ZDARMA, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. 

Přednáší Mgr. Petr Šimeček o své cestě do Mexika.Brigáda Čistý Ladův kraj tento víkend

Obec Tehov zve malé i velké na tradiční jarní brigádu na úklid tehovské přírody, krajnic i okolí polních a lesních cest: 1. dubna (sobota) - brigáda Čistý Ladův kraj

Místa srazu v 9h, kde si rozdělíme "rajóny" a kde rozdáme pytle a rukavice, jsou tradičně

  • Svatojánská náves (731 811 017)
  • Osada Lada, zastávka (732 225 686)
  • Údolí Raků na kraji osady u Petříků (777 079 384)
  • Hačalka u Mikešovy školky (702 155 351)

U míst jsou uvedeny kontaktní telefony, kde si můžete domluvit předání vybavení v jiném čase a místě dle Vašich preferencí a aktuálního počasí. Do konce týdne je samozřejmě materiál k dispozici na obecním úřadě (731 811 017).

Pytle s odpadem nechávejte vždy u cesty, kam zajede multikára, místa ideálně foťte a posílejte na mail obce či WhatsApp (731 811 017). Prosíme o finalizaci úklidu do konce víkendu, aby Technické služby Tehov vše svezly nejpozději v pondělí ráno (budou jezdit i o víkendu).
 
Nezapomeňte při úklidu fotit, každý se pak může zúčastnit fotosoutěže, více informací na www.UklidmeCesko.cz/fotosoutez.

Bezpečnostní pokyny pro dobrovolníky

LETAK_CISTY_LADUV_KRAJ_2023_K_DOPLNENI_FINAL_mensi.jpgPřání učitelům

Dnes, při příležitosti narozenin velkého učitele Jana Amose Komenského, kdy si připomínáme Dnem učitelů důležitost tohoto povolání, bych chtěl jménem Obce Tehov poděkovat všem současným i bývalým pedagogům žijícím či působícím v Tehově za jejich záslužnou práci, kterou nikdy nesmíme brát jako samozřejmost.

Zejména bych chtěl však poděkovat paní ředitelce naší základní a mateřské školy a stejně tak všem paním učitelkám a vychovatelkám, které se starají o naše děti a dávají jim ze sebe to nejlepší.

Přeji Vám hodně sil do dalších let a věřím, že stejně jako dosud, se za Vámi budou děti se zářícíma očima do školy rády vracet i v letech, kdy už zdaleka nebudou muset :-)

David Hlouch, starosta obce
19. 5. Ivo

Zítra: Zbyšek

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

650826