tehovcz

Aktuality


Štítky:

Cestopisná přednáška DNES od 19h

Připomínáme dnešní cestopisnou přednášku s promítáním (v pondělí 14. března) v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově od 19h, vstup zdarma, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. 

Národní park severní Velebit ( Chorvatsko)
(přechod vápencového pohoří v blízkosti Jaderského moře)
a Kamnické Alpy a Karavanky (Slovinsko)
(přechod pohoří na slovinsko-rakouské hranice)

Přednášející: Ing. Jiří Vlček

 

Příště: 11. dubna opět s Ing. Vlčkem

1) Slovenký ráj na podzim: Sokolí dolina a další  jištěné cesty, výhledy na Vysoké Tatry
2) Pohoří Lotru a Sureanu: Trek v jižní části rumunských Karpat (mezi Fagarašem a Retezatem)Zpívání v kostele 2.1.2022

Spolek OS Tehov všechny srdečně zve na tradiční Zpívání u jesliček v tehovském kostele sv. Jana Křtitele v neděli 2.1.2022 od 17:30h. Z hygienických důvodů nebudou podávány teplé nápoje, děkujeme za pochopení. Teplé oblečení a něco na zahřátí s sebou :)

 Plakát.jpgRozsvícení stromu (VÁNOČNÍ JARMARK ZRUŠEN!)

První adventní neděli 28. 11. 2021 se v 17h rozsvítí na tehovské návsi vánoční strom, pod kterým se tradičně objeví unikátní betlém ze sena z dílny paní Ivany Šotkovské. Rozsvícení stromu bude předcházet od 15h vánoční jarmark na návsi. 

Strom se bohužel letos rozsvítí tiše a bez tradičních představení dětí tehovské školy a školky, kterým velká nemocnost a související omezení v ZŠ i MŠ zásadním způsobem zkomplikovaly jak nácvik, tak vystoupení. Věříme, že se nám přesto podaří zahájit advent příjemnou atmosférou i při dodržování platných opatření a omezení.

Tradiční Mikulášskou nadílku s programem pro děti na sále letos zlý virus bohužel také zhatil. Věříme však, že to dětem Mikuláš vynahradí při návštěvě školy a školky :-) a nějaký dáreček tam počká i na ty, které se s ním ani ve škole či školce nestihnou potkat.

Plakát jarmark 2021.jpgLetní kino v sobotu 4. 9. od 20h

Nástup do školních lavic jako každoročně oslavíme společným promítáním dětského filmu, tentokrát v sobotu 4. 9. od 20h na návsi, vstup zdarma, promítat budeme komedii Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon.

Místa k sezení zajištěna, teplou deku s sebou. Od 18 do 24h bude z důvodu bezpečnosti náves uzavřena dopravě (s výjimkou složek integrovaného záchranného systému) s objízdnou trasou přes Světice.

farmageddon.jpg2021 plakát kino.jpg

 Středočeská skutečná liga - největší soutěž kapel v živém hraní

Na žádost Středočeského kraje, který udělil akci záštitu, zveřejňujeme aktualitu a pozvání na sérii soutěžních přehlídek živého hraní středočeských kapel, pod hlavičkou neziskového projektu Skutečná liga.

Více podrobností o projektu najdete zde.

skutečná liga základní kolo.jpgAdventní čas v Tehově

Tradičnímu sousedskému setkání při příležitosti rozsvícení vánočního stromu na návsi bohužel není letos situace nakloněna, nicméně strom se samozřejmě o první adventní neděli rozsvítí spolu s pouličním osvětlením a při Vašich procházkách budete moci i letos obdivovat až do Tří králů náš unikátní betlém ze sena, který bude jeho autorka, paní Iva Šotkovská, instalovat pod borovici na návsi tradičně o první adventní neděli 29. 11. dopoledne.

Je nám líto, že letos z důvodu mimořádných protiepidemických opatření obec nemůže organizovat ani tradiční Mikulášskou nadílku s představením na sále pro tehovské děti. Věříme, že příští rok už situace umožní divadlo pro děti uspořádat.Letní kino již tuto sobotu - Ježek Sonic, náves od 20h

V sobotu od 20h jste zváni na Svatojánskou náves na letní kino, vstup zdarma, teplé oblečení a deku s sebou!

Upozornění: 5. 9. v době 18-23:30 je náves uzavřena dopravě a na celé návsi platí zákaz parkování. 

občasník - plakát - Letní kino 2020.jpg

Ježek Sonic (2020) - pohodový rodinný film podle slavné série počítačových her, se sympatickým hrdinou, který je nejrychlejší bytostí ve vesmíru :-)Dětský den na OSADĚ LADA v sobotu 25. 7.

SPORTOVNÍ OSADA LADA SRDEČNĚ ZVE VŠECHNY KAMARÁDY, PŘÍZNIVCE A ZNÁMÉ NA

tradiční OSADNÍ a DĚTSKÝ den 25.července 2020 od 9:00 - POZVÁNKA ZDE.

 Cestopisné přednášky do odvolání zrušeny

Vážení přátelé cestopisných přednášek, s politováním vám oznamujeme, že v době koronavirové epidemie se z důvodu nouzového stavu a karantény do odvolání nemohou konat cestopisné přednášky.

Za kulturní výbor obce Tehov se na Vás společně s přednášejícími opět brzy těší Ivana Chrtková.Mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví

Vážení občané,

na úřední desce obce byla zveřejněna Mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví (přímý odkaz zde: 1 a 2).

Vláda rozhodla o uzavření všech škol (základních, středních i vyšších odborných a dalších) od středy 11. března 2020. V případě naší obce se jedná i o Mateřskou školu, neboť školní jídelna nevaří a děti si z domova jídlo nosit nemohou z hygienických důvodů.

Zároveň dnes (10. 3. 2020) od 18:00 hodin platí zákaz filmových, divadelních, sportovních, náboženských, tanečních, tradičních shromáždění nebo výstav, poutě, veletrhy s účastí nad 100 osob. Mimořádná opatření jsou zveřejněna na Portále krizového řízení Středočeského kraje (https://pkr.kr-stredocesky.cz/pkr/) a přiložena v příloze emailu.

Doporučení k cestování v souvislosti s šířením koronaviru ve světě vydalo Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Od 10. 3. 2020 platí karanténa pro celou Itálii (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html).
Vyhledat v textu

24. 5. Jana

Zítra: Viola

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 332

Návštěvnost stránek

559639