tehovcz

Aktuality


Štítky:

Oznámení částečného odpuštění Panského rybníka 2024

Místní organizace Českého rybářského svazu v Tehově oznamuje částečné odpuštění rybníka Panský z důvodu výlovu 6. 4. 2024. Odpouštění bude započato v úterý 2. 4., po výlovu bude bezodkladně zahájeno znovunapouštění.

 
 


Tehovský občasník č. 1/2024

Milí sousedé,

právě vychází Tehovský občasník s číslem 1/2024. Tištěnou verzi najdete jako obvykle již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je společně s dalšími čísly připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník.

Za všechny přispěvatele Vám přeje příjemné čtení redakční tým ve složení:
Kateřina Ruszová, Ivana Šotkovská a David Hlouch

tehov obcasnik 2024-01 tbn.jpgZápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 4.3.2024

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 4. 3. 2024 (přímý odkaz zde).Jarní brigáda Čistý Ladův kraj

Při akci Ukliďme Česko budeme letos v sobotu 6. dubna opět uklízet spolu s obyvateli měst a obcí v celé republice z české přírody černé skládky a nepořádek. Zapojte se i Vy do místní akce Čistý Ladův kraj. Materiálové náklady na akci (pytle, ochranné pomůcky, kontejner, likvidace odpadu) nese Svazek obcí Ladův kraj (více info na www.laduv-kraj.cz/cisty-laduv-kraj).

Svoz pytlů z míst, kde je u cest zanecháte, zajišťuje obec multikárou. V případě, že chcete začít ráno úklid již od domu bez navštívení místa srazu, volejte na 731 811 017 (K. Ruszová), vydáme Vám pytle v předstihu. Případná oznámení černých skládek či jiných lokalit hodných zvýšené pozornosti volejte, nebo pište na ou@tehov.cz.

Již teď víme, že parta z Údolí Raků započne s úklidem už o týden dříve (kontaktní tel. 777 079 384, A. Krejčová). Sledujte nástěnku v osadě! 

Plakát ČLK_2024 Tehov.jpg

Po akci budeme rádi za Vaše fotky či jakoukoli jinou zpětnou vazbu :-)

Děkujeme všem účastníkům!

 Promítání z KANADY: 11. 3. v zasedačce OÚ - vstup zdarma

V pondělí 11. 3. 2024 se koná cestopisná přednáška s promítáním z cest od 19:00 hod v zasedačce v suterénu obecního úřadu Tehově, přednáší: Ing. Jiří Vlček. Těšíme se na Vaši účast.
Cestopisná přednáška 11-3-2024.jpgMaškarní ples a tvořivé kurzy v březnu

Tehovský kulturní spolek Vás zve na své nejbližší akce. 

V sobotu 16. 3. zavítejte na Maškarní ples. Odpoledne od 14h pro děti a večer od 20h pro dospělé. Těšíme se na Vás.

maškarní 2024.jpg

Tvořivé kurzy pro tehovské občany na téma Velikonoční kraslice. Ve středu 20. 3. pro děti ve věku 10 - 15 let. Další termíny, čtvrtek 21. 3. a pátek 22. 3. jsou vypsány pro dospělé. Na všechny kurzy je nutné se přihlásit na tel. 728 277 355 nebo osobně v knihovně, počet je omezen.

Podrobnosti v přiložených pozvánkách.

Kraslice děti 2024.jpgKraslice dospělí 2024.jpgNabídka palivového dřevo z obecních lesů pro tehovské občany

Obec Tehov nabízí palivové dřevo z obecních lesů za zvýhodněné ceny pro občany Tehova.
Dřevo pochází z kalamitní těžby, viz fotografie níže, nebo k vidění v areálu ČOV Tehov.

Dřevo je možno objednat štípané zkrácené dle vašeho požadavku, nebo pouze zkrácenou kulatinu. Limit je 4 sypané PRM na domácnost - dle skutečného zájmu můžeme upravit.

Objednávky pouze písemně (např. na e-mail ou@tehov.cz) se specifikací jména, adresy bydliště, upřesnění požadovaného stupně zpracování dřeva a požadavek dopravy (na Multicar se vejdou max 2 PRM - 1 cesta).

Podrobnosti najdete v přiloženém ceníku.

Ceník dřeva z obecních Lesů (pdf)

WhatsApp Image 2024-02-26 at 16.36.37.jpeg

 Nález svazku 3 klíčů

V lokalitě za kostelem byl včera nalezen svazek klíčů. Kdo je postrádá, nechť se s jejich popisem obrátí na obecní úřad (tel. 731 811 017).Známky na popelnice pro rok 2024

Odpady

Upozorňujeme občany, že svoz nádob se známkou 2023 bude jako vždy probíhat pouze do konce února, tedy naposledy tuto středu (poslední 14 denní svoz proběhl minulý týden). Ceny známek 2024 zůstávají stejné jako v loňském rocePROSÍME NENECHÁVEJTE PLATBY NA POSLEDNÍ CHVÍLI!

Podrobnosti na stránkách obce v záložce Poplatky a služby (http://www.tehov.cz/poplatky-a-sluzby).

Doporučujeme platby převodem, vyzvednutí známky na popelnici bude po připsání platby na účet
obce umožněno přednostně bez čekání ve frontě, po předchozí telefonické dohodě (731811017) i
mimo úřední hodiny. 

  • bankovní účet obce: 218226125 / 0300
  • jako variabilní symbol: uveďte číslo popisné nebo evidenční
  • do zprávy pro příjemce uveďte další informace k identifikaci a dohledání a Vaší platby (zejména pokud současně platíte více poplatků - směsný odpad, BIO, pes)

Pro Vaše pohodlí jsme připravili QR kód platby s předvyplněným č.ú., stačí doplnit částku,VS a upravit popis platby.

Lze tímto způsobem zaplatit i přímo na úřadě okamžitou platbou a jen vyzvednout známku a ušetřit si frontu.

QR_platba_odpady[1].png

 

SVOZ s frekvencí 1x za 14 dní probíhá opět v sudé týdny, stejně tak svoz BIOODPADU, 1. svoz 1.4.2024. Známku bio (jednotná cena 800,- Kč za sezónu - 18 svozů) lze uhradit současně s platbou za směsný odpad a vyzvednout známky spoučasně. Jako poděkování všem, kteří uhradili poplatky na začátku roku, jsme jim dodali známky do schránky. Při úhradě do konce ledna garantujeme roznos do schránek, u pozdějších plateb, pokud jste doteď známku ve schránce nenašli, Vás prosíme o vyzvednutí známek osobně, v únoru již nemáme kapacitu známky roznášet.

Kalendář svozů 2024.jpg

 Pozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 4. 3. 2024

Datum konání: 4. 3. 2024

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v pondělí 4. 3. 2024 od 20:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.
16. 6. Zbyněk

Zítra: Adolf

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

653969