tehovcz

Aktuality


Štítky:
Citya - Vaše "rodinná" MHD

NOVÁ A INOVATIVNÍ DOPRAVA NA ŘÍČANSKU -  Vaše "rodinná" MHD

Sdílená doprava Citya od května pokračuje v blízkém okolí Říčan za podpory obcí Tehov, Světice a Říčan (věříme, že další obce budou následovat).

Vozidlo Citya Vás sveze pohodlně a flexibilně. Nástup 25 Kč + 1,21 Kč/km + 1,21 Kč/min (optimalizovaná trasa, cenu znáte předem), cesta Tehov-Světice tak vyjde na průměrně 32 Kč, cesta Tehov-Říčany průměrně na 40 Kč. Objednáte-li cestu pro více osob, každá další osoba platí 25% kalkulované ceny!

Senioři 75+ a ZTP ZDARMA!

Služba funguje na objednání: objednáte si v appce jízdu a řidič přijede cca do 20min a vyzvedne vás na virtuální zastávce, která je max 100m od vás. Po cestě může přistoupit ještě někdo další, kdo zrovna jede stejný směrem. Stáhněte appku, a můžete vyrazit! 

Na Vaše další dotazy rádi odpovíme na tel.: 725 525 239

 

SKM_C25823050916471.jpg

Vyzkoušejte si pohodlné a flexibilní dojíždění na vlastní kůži!

Cestu sdíleným vozidlem si objednáte jednoduše přes aplikaci Citya, která je dostupná na App Store i Google Play. Po zadání cílové destinace pro vás algoritmus vyhledá tu nejlepší trasu. Pak už stačí jen dojít na virtuální zastávku – nedaleké místo, na které vás dovede navigace v aplikaci. Pohodlně Vás dopravíme jen pár kroků od vašeho cíle, případně od místa přestupu – třeba u nádraží.

Pro maximální pohodlí se zastávky i čas odjezdu přizpůsobují vašim potřebám. S jízdou můžete vždy počítat a spolehnout se, že dorazíte na čas. Díky sdílení minivanu s dalšími pasažéry budou navíc jízdy nejen cenově dostupné, ale i ekologické. Tehov a okolní obce tak máte s Cityou vždy na dosah ruky.

S dopravou na vyžádání můžete dojíždět v rámci zájmové oblasti (lze objednat i pro seniora či dítě, třeba děn předem na fixní čas), kdykoliv od pondělí do pátku, vždy mezi 7:00 a 19:00. Od 1. 6. dojde k posunu 12h rámce služby na 8:30-20:30. Prosíme Vás o zpětnou vazbu, co preferujete. 

Více o myšlence sdílené dopravy se dočtete například ZDE.Nález klíčenky se svazkem klíčů - majitel nalezen!

Kdo postrádá svazek klíčů v klíčence, nechť se obrátí s jejich popisem na obecní úřad (tel. 731 811 017).

WhatsApp Image 2023-05-03 at 17.58.25.jpegUpozornění: předpoklady nádobového svozu odpadu

Vážení klienti, prosíme respektujte pravidla pro vyvezení odpadových nádob (platí pro směsný odpad i BIO):

 • viditelně vylepená platná svozová známka
 • nádoba připravena ke svozu (vystavená ke komunikaci) ve svozový den od 6:00
 • nádoba musí mít uzavřené víko (pokud odpad trčí z nádoby dochází ke kontaktu s vyklápěčem vozidla, může dojít k ulomení víka, porušení čidel na vozidle, případně utržení lemu, pád nádoby z vozu..)
 • nádoba nesmí obsahovat nevhodný odpad
 • nádoba nesmí být přetížena

Více viz POKYNY.pdf

Děkujeme za pochopení

Za FCC Česká republika, s.r.o. Ing. Tomáš ŽohaSvoz odpadů v květnu

nebezpečný odpad[3].jpgMobilní svoz NEBEZPEČNÉHO odpadu proběhne

v sobotu 6. 5. na návsi 8:00-8:20h.

 

 

UPOZORNĚNÍ: SVOZ směsného odpadu s frekvencí 1x za 14 dní probíhá celoročně v sudé týdny - omlouváme se za chybu tisku v části distribuovaných kalendářů svozu - v KVĚTNU svoz probíhá std. sudé týdny 18., 20. a 22. týden (3.5., 17.5. a 31.5.)! Zde je správná verze kalendáříku.

kalendář svozu 2023[2].jpgPátrání PČR po pohřešované osobě

Policisté z Územního odboru Praha venkov - JIH vyhlásili již na začátku února celostátní pátrání po pohřešované 60leté ženě z Vraného nad Vltavou. 

Pokud ženu uvidíte nebo máte jakékoliv poznatky o tom, kde by se v současné době mohla pohybovat, ozvěte se prosím policistům z Prahy venkov - JIH na tel. číslo 727 901 139 nebo na linku 158.

Za případné poznatky a informace děkujeme.

por. Ing. Bc. Barbora Schneeweissová
tisková mluvčí PČR
19. dubna 2023Pochod již tuto sobotu - Pochod krajinou barona Ringhoffera

A kdo se těší na výlet již tento víkend, připomínáme avizovaný Pochod krajinou barona Ringohffera 22. 4. 2023.Pochod cestou kocoura Mikeše 20. 5. 2023

16. ročník Pochodu cestou Mikeše bude tentokrát jiný!

Turisté projdou revitalizovanou stezkou (obnovené cedule, žulové kilometrovníky na trase, upravené směrovky). Pohádková naučná stezka je prodloužena až do Mukařova, kde své putování po Ladově kraji kocourek ze slavné knížky ukončil a přidal se k cirkusu.

 • Turisté dostanou na startu (dospělí za 100Kč a děti zdarma) Mikešův pas, do kterého budou na stanovištích sbírat razítka. Za ty je v cíli čekají odměny (pamětní mince, sběratelská vizitka).
 • Starty budou tři, pro zdatnější i méně zdatné turisty :)
  • v Hrusicích se hromadně vyjde v 9:30 a bude možné projít celou cca 25 km trasu,
  • ze Struhařova to bude do cíle 15 km,
  • a od Hájovny ve Světicích je to do Mukařova 10 km.
 • Razítkovací zastávky budou v Mnichovicích, ve Struhařově a v Tehově (v knihovně).
 • V cíli bude turisty čekat odměna nejen v podobě pamětní mince a sběratelské vizitky, ale také odhalení pomníku kocoura Mikeše a malá veselice!
 • Dopravu na start či zpět k zaparkovaným vozidlům usnadní speciální autobusová doprava a po cestě se můžete zabavit vyplňováním kvizů nebo zábavnými úkoly na kontrolních stanovištích.

Informace budou postupně doplňovány na webové stránce pochodu.

Plakatek_16_CKM_Poh_Hrusice_letak_2023_final_PNG.pngPohár Ladova kraje - seriál běžeckých závodů

Zveme na sportovní akci, seriál běžeckých závodů v rámci celého Ladova kraje.

PLK_ A3_letak_22_23_duben_AVIZO_na_Pyselskem_kopecku_jpg (1).jpgČarodějnický rej 30. dubna od 18h

Tehovský kulturní spolek a tehovští hasiči zvou všechny v neděli 30.4. od 18 hodin na louku u ČOV na Čarodějnický rej.
čáry 23.jpg


Zápis a DOD do MŠ a LMŠ Tehov

Den otevřených dveří MŠ a LMŠ Tehov se koná ve středu 19. dubna 9:30 - 15:30. 

Zápis do MŠ Tehov se koná 10. května 8-16:30.

Počty přijímaných dětí: MŠ: 9/ LMŠ: 3
Více informací na webu www.zstehov.cz, přímý odkaz ZDE.

Obec Tehov v očekávání převisu zájmu přispívá odmítnutým dětem z důvodu nedostatku míst v obecní MŠ na docházku do soukromých zařízení (částku schvaluje každoročně zastupitelstvo obce na další školní rok, ve stávajícím školním roce roce šlo o 1500,- Kč/měs).

Zároveň rodičům, kteří nemohou/nechtějí své dítě do soukromé školky umístit, nově nabízíme na základě spolupráce s obcí Senohraby možnost umístění dítěte v obecní MŠ Senohraby (dostupnost cca 16 min autem z Tehova, obec je při D1), JE VŠAK NUTNÉ TAM JÍT K ZÁPISU! Ten proběhne 9. 5. 2023 v čase 13-17h (Den otevřených dveří se tam koná rovněž 19. dubna 8-10 a 14-17h). Více o MŠ na ms.zssenohraby.cz

Lze jít samozřejmě k zápisu do obou školek, což doporučujeme zejména rodičům mladších dětí, které se letos pravděpodobně do naší obecní MŠ nevejdou.
21. 9. Matouš

Zítra: Darina

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 360

Návštěvnost stránek

618915