tehovcz

Aktuality


Štítky:

Čistý Ladův kraj - 2. 4. brigáda (nejen) v Tehově

Obec Tehov všechny srdečně zve na tradiční jarní brigádu na úklid tehovské přírody, krajnic i okolí polních a lesních cest: sobota 2. dubna - brigáda Čistý Ladův kraj (pozvánka ZDE).

Připojte se i Vy k akci Ukliďme svět, ukliďme Česko! První dubnovou sobotu budeme opět uklízet spolu s občany měst a obcí v celé republice z české přírody černé skládky a nepořádek. Zapojte se i Vy do místní akce Čistý Ladův kraj.

Pytle a rukavice obdržíte na tradičních  místech srazů v 9hod, nebo si můžete do pátku vyzvednout na obecním úřadě nebo jinak po telefonické dohodě (731 811 017, K. Ruszová)

SKM_C25822031717060.jpg

 

Při převzetí pytlů/rukavic si s koordinátorem dohodněte oblast, kde chcete sbírat. Po úklidu naplněné pytle nechávejte u cest (místa upřesněte SMS na tel.: 725 848 121), odkud je svezeme multikárou. Nejvíce odpadků je tradičně ve škarpách podle krajské silnice na všech výjezdech z obce, s dětmi naopak doporučujeme spíše místa procházek a okolí polních a lesních cest v katastru obce (který má Tehov opravdu velký :).

Pokud se při svých procházkách v přírodě rozhodnete odpad sbírat kdykoli později a nevejde se do Vaší popelnice (nebo ho prostě dál neunesete), prosím kontaktujte p. Kazimoura z Technických služeb Tehov (tel. 725 848 121) a popište mu, kde (u cesty) jste pytel s nasbíraným odpadem zanechali. Děkujeme všem, kteří už takto pomáhají!

 Koncert pro Ukrajinu 19.3. od 19h v KC Labuť Říčany

Koncert pro Ukrajinu v sobotu 19. 3. 2022 od 19h v KC Labuť Říčany - veškerá tržba putuje na konto Člověk v tísni SOS Ukrajina (pdf plakát ZDE)

Koncert pro Ukrajinu KC Labuť Říčany.pdf.jpgCestopisná přednáška DNES od 19h

Připomínáme dnešní cestopisnou přednášku s promítáním (v pondělí 14. března) v zasedací místnosti Obecního úřadu v Tehově od 19h, vstup zdarma, přijďte se vzdělat, pobavit a inspirovat. 

Národní park severní Velebit ( Chorvatsko)
(přechod vápencového pohoří v blízkosti Jaderského moře)
a Kamnické Alpy a Karavanky (Slovinsko)
(přechod pohoří na slovinsko-rakouské hranice)

Přednášející: Ing. Jiří Vlček

 

Příště: 11. dubna opět s Ing. Vlčkem

1) Slovenký ráj na podzim: Sokolí dolina a další  jištěné cesty, výhledy na Vysoké Tatry
2) Pohoří Lotru a Sureanu: Trek v jižní části rumunských Karpat (mezi Fagarašem a Retezatem)Tehovský občasník č.1/2022

Milí sousedé,

právě vychází zimní vydání Tehovského občasníku s číslem 1/2022. Tištěnou verzi byste měli najít již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník (přímý odkaz na nové číslo zde).

Přejeme Vám příjemné čtení! :)

tehov obcasnik 2022-01-tbn.jpgAdaptační dětská skupina pro děti uprchílků z Ukrajiny

Hledáme ukrajinsky hovořící ženy pro práci v adaptační dětské skupině, kterou zřizujeme při Obecním úřadu Tehov pro děti uprchlíků.

  • Alespoň základní znalost češtiny nebo angličtiny výhodou.
  • Zkušenost s prací s dětmi vítána.

Současně vyzýváme rodiče dětí z řad uprchlíků, aby v případě zájmu o umístění v dětské skupině kontaktovali paní Holcákovou na tel. +420 608 277 857 (hovoří česky, ukrajinsky, rusky i anglicky).

Aktuálně nabídka platí pouze pro děti uprchlíků ubytovaných v obcích Tehov, Světice a Klokočná.

Předběžné informace o dětské skupině

Místo: prostory obecního úřadu (knihovna + učebna)

Čas: Pondělí - Čtvrtek od 8 do 13h

Program bude uzpůsoben možnostem a potřebám dětí, věkovému složení skupiny a bude zahrnovat školní vyučování, základy českého jazyka, výtvarné, hudební a pohybové činnosti a hry.

Strava bude zajištěna.

Činnost skupiny bude zahájena dle personálních možností a zájmu pravděpodobně v průběhu příštího nebo následujícího týdne.

Skupinu zřizujeme v první fázi pro děti s povinnou předškolní a školní docházkou (cca 5 - 15 let), podle zájmu dětí v předškolním věku se pokusíme rozšířit péči i o mladší děti.


Шукаємо україномовних жінок для роботи в адаптаційній дитячій групі, яку створюємо при Техівському міському управлінні для дітей-біженців. Принаймні базове знання чеської чи англійської мови є перевагою. Досвід роботи з дітьми вітається.

У той же час ми заохочуємо батьків дітей-біженців зв’язуватися з пані Голцаковою за номером +420 608 277 857, якщо вона зацікавлена ​​в розміщенні в дитячій групі (вона володіє чеською, українською, російською та англійською мовами).

Наразі пропозиція діє лише для дітей біженців, які проживають у селах Техов, Свєтіце та Клокочна.

Попередня інформація про місцезнаходження групи:

приміщення міського офісу (бібліотека + клас).

Час проведення: понеділок - четвер з 8:00 до 13:00.

Програма буде адаптована до можливостей і потреб дітей, вікового складу групи та включатиме шкільне навчання, основи чеської мови, мистецтво, музику, рухові заходи та ігри.

Харчування буде забезпечено.

Діяльність групи розпочнеться відповідно до особистих можливостей та інтересів, ймовірно, протягом наступного тижня.

На першому етапі ми створюємо групу для дітей з обов'язковим відвідуванням дошкільних та шкільних закладів (5 - 15 років), і намагатимемося розширити турботу про дітей молодшого віку відповідно до інтересів дітей дошкільного вікуVlajka pro Tibet a Ukrajinu

Také letos jsme se přidali k celosvětové kampani Vlajka pro Tibet, jíž si připomínáme 63. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci, při němž v roce 1959 zemřelo 80 000 Tibeťanů a statisíce Tibeťanů zemřely v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru.

Současně jsme vyvěsili vlajku Ukrajiny, která se již druhý týden statečně brání obrovské přesile Ruské federace, která svojí neobhajitelnou invazí a okupací svrchovaného území demokratického evropského státu jen k dnešnímu dni vzala tisíce životů, vyhnala na útěk již přes 2 miliony lidí a více než 7 milionů jich připravila o domov.DPI a pomoc státu při finanční tísni spojené s růstem cen energií

Každý zákazník, který odebírá od dodavatele poslední instance (DPI) musí podepsat smlouvu, jinak mu bude dodávka po 6 měsících ukončena a bude odpojen. Dodávka poslední instance je pouze dočasné řešení a záchranná síť.

POKUD JSTE SI DOSUD NEVYBRALI NOVÉHO DODAVATELE, PODEPIŠTE NOVOU SMLOUVU CO NEJDŘÍVE, A TO I V PŘÍPADĚ, ŽE CHCETE NADÁLE ZŮSTAT U FIRMY, KTERÁ VÁM AKTUÁLNĚ JAKO DODAVATEL POSLEDNÍ INSTANCE DODÁVÁ A KTERÉ PLATÍTE ZÁLOHY.

POKUD AKTUÁLNĚ NEMÁTE DOSTATEK PROSTŘEDKŮ NA ÚHRADU ZÁLOH, SPOJTE SE CO NEJRYCHLEJI S DODAVATELEM POSLENDNÍ INSTANCE A SVOJI SITUACI AKTIVNĚ ŘEŠTE
VŽDY JE MOŽNÉ OBRÁTIT SE NA ÚŘAD PRÁCE, KTERÝ AKTUÁLNĚ NABÍZÍ VÍCE ZPŮSOBŮ POMOCI S VYSOKÝMI CENAMI ENERGIÍ.

Na úřední desce obce byly zveřejněny relevantní informace a rady, jak postupovat. Přímé odkazy na zveřejněné dokumenty výše v textu.Výzva pro dobrovolníky: pomoc s úklidem a mytím oken

Kdo by chtěl pomoci s mytím oken a úklidem v domě připravovaném pro ženy a děti z Ukrajiny ve dnech od středy 9. do pátku 11. 3., nechť se ozve na telefon 728 277 355 nebo se zastaví v tehovské knihovně. Iva vám poskytne bližší informace a domluvíte spolu podrobnosti.Krátkodobá lokální uzavírka v ulici Dlouhá - neděle 13.3. 8-16h

Upozorňujeme na dopravní omezení v ul. Dlouhá, k němuž dojde v neděli 13. 3. 2022 v době cca od 8 do 16h. Objízdná trasa bude vedena ulicí U Bytovek, dopravní značení zajistí žadatel o zábor veřejného prostranství před domem č. p. 222 v ul. Dlouhá z důvodu provádění kácení vzrostlých dřevin na vlastním pozemku.

SKM_C25822030721230.jpgPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 11.3.2022

Datum konání: 11. 3. 2022

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v pátek 11. 3. 2022 od 20:00 v zasedací místnosti (případně dle aktuálních okolností ve společenském sále OÚ Tehov).

zasedání bude možnost online připojení prostřednictvím aplikace Google Meet na odkaze:

https://meet.google.com/joe-qnks-amx

Hlavním bodem jednání je finanční pomoc Ukrajině napadené Ruskem.
31. 1. Marika

Zítra: Hynek

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 354

Návštěvnost stránek

590796