tehovcz

Aktuality


Štítky:

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 1.12.2022

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 1. 12. 2022 (přímý odkaz zde).Mikulášská nadílka už zítra!

Datum konání: 3. 12. 2022

miku.jpgMilé tehovské děti, milí tehovští rodiče,

zítra v sobotu 3. 12. se od čtyř hodin koná na sále obecního úřadu Mikulášská nadílka spojená s veselým divadelním představením.

Vstup je zdarma a pokud jste nezlobily až příliš a nebo si to nějakým neuváženým činem na poslední chvíli nerozházíte s čertem, je zdarma i odchod domů. :)

Srdečně vás zdraví, na zítřek se těší a krásný bílý páteční večer vám přeje Váš Mikuláš s oběma svými věrnými souputníky ;)Návrh střednědobého výhledu rozpočtu obce a rozpočtu obce

Na úřední desce byl zveřejněn návrh střednědobého výhledu rozpočtu obce Tehov 2023 - 2027 a návrh rozpočtu obce pro rok 2023. K oběma návrhům je možno vyjádřit připomínky ve lhůtě do pondělí 19. 12. 2022 12:00.Advent, tradice a výročí tereziánských reforem

Datum konání: 27. 11. 2022

cukrovi vtip vanoce 2022 copy.jpgDrazí lidé ze sousedství tehovského,

také jste si nepochybně všimli, že se ve víru podzimních událostí téměř ztratilo krásné 1. výročí jedné z největších reforem školství v našich končinách, kteroužto v úterý 6. prosince roku 1774 vydáním Všeobecného školského řádu spustila v zemích Habsburské monarchie osvícená panovnice Marie Terezie Valpurga Amálie Kristýna, arcivévodkyně rakouská, uherská a česká královna, vévodkyně burgundská a hraběnka tyrolská? Jistě, je na místě připustit si, že výročí měřená oběhy Slunce jinými vesmírnými tělesy, než po kterém jsme uvykli rutinně našlapovat, se jen s velkými obtížemi prosazují do všeobecného povědomí nás pozemšťanů a vymaňují ze stínu oněch pro nás již poněkud konvenčních 365 dní. Dnešní doba všeobecně přemrštěné komunikační opatrnosti však naštěstí vytváří jistý potměšilý prostor k vyzdvihování entit opomíjených, což ku příkladu v případě donedávna statečné okrajové planety Pluto, kterou jen několik dekád po jejím objevu svým okázalým pasívně agresívním aktem zneuznalo shromáždění Mezinárodní astronomické unie na svém pražském zasedání v roce 2006 a deklasovalo ji na základě sice vědeckých avšak většinové populaci zcela či takřka nesrozumitelných argumentů na planetu, považte, trpasličí, přímo vyzývá k alespoň občasnému vypíchnutí jejích předností a jejího skutečného významu v rámci planetárního sousedství naší sluneční soustavy. A jednou z nepochybně celé dlouhé řady zajímavých a pozoruhodných vlastností Pluta je právě jeho siderická oběžná doba čítající 90 560 pozemských dnů, tedy téměř 248 našich let, které tam uběhnou mezi novoročními přípitky, což je, abychom předešli zbytečným konfliktům, samozřejmě zcela vědomá humorná nadsázka formou kulturně meziplanetární apropriace.

A protože již tuto neděli budeme na naší Svatojánské návsi rozvíjet tradici, přičemž rozvíjet ji chceme v souladu s principy dobré praxe zejména opakováním postupů osvědčených (tedy mj. expozicí a dramatizací civilizačně určujících událostí z jisté blízkovýchodní jeskyně, symbolickým osvětlováním vzrostlé zeleně, společenským setkáním spojeným s družným hovorem, při konzumaci tekutin a pochutin charakteristických chutí a teplot, a snad také pospolitou produkcí sezonních písní) a naopak až úzkostlivými snahami o eliminaci postupů, které se historicky neosvědčily (zde, ač bychom mohli, záměrně nezmíníme jako příklad jistý vir s typickými glykoproteinovými výběžky, protože si slávy užil dost a všichni velmi oceňujeme, že se mu daří společensky integrovat), pojali jsme za vhodné využít této příležitosti a vyzdvihnout při první neděli adventní ono shora připomenuté výročí zavedení povinné školní docházky v zemích českých vystoupením dětí z naší základní a mateřské školy, na které jste všichni srdečně zváni.

Vzhledem k předpokladu, že na návsi v neděli v bezprostředním sousedství slavné slaměné repliky betlémského chléva vytvovřené a stále vylepšované Ivou Šotkovskou nebudou chtít vystoupit jen naše děti, ale krátce po půl šesté také zřejmě cestující posledního nedělního spoje hromadné příměstské integrované dopravy č. 494, začneme s elektrifikací osvětlení dvojklanné borovice a produkcí nezletilých v pět hodin (odpoledne!). Tomuto zlatému hřebu první neděle adventní je pak předřazen vánoční jarmark, kde si budete moci již od tří hodin (rovněž odpoledne!), vedle družného hovoru s trhovkyněmi a trhovci, které zdaleka nespoujuje pouze členství v jarmark pořádajícím Tehovském kulturním spolku, do sytosti dopřát občerstvování pochutinami i tekutinami typicky adventními a nákupy produktů všelikých, tematikou či účelem rovněž spjatých s dobou předvánoční.

Všeobecně se má za to, že v neděli na návsi nebude stejně jako ve většině přelidněných pražských obchodních domů pršet a na rozdíl od unifikované nabídky tamních jídelních dvorů (tzv. foodcourtů) bude na návsi svojí svátečně laděnou nabídkou celou kulturně společenskou tehovskou konjunkci tradičně dotvářet také naše hospůdka.

Ať už jste tedy skalními obdivovateli reforem Marie Terezie, znevýhodňovaných explanet (nezaměňovat s exoplanetami!), nebo se jen chcete potkat a pokecat při svařáku či obdivovat schopnosti dětí a trpělivost pedagogů při jejich metodickém vedení - těšíme se zítra na viděnou!

David Hlouch
starostaAdventní akce v Tehově

27. listopadu (1.adventní neděle)  15-17h Vánoční jarmark na Svatojánské návsi

27. listopadu (1.adventní neděle) Rozsvícení vánočního stromu na návsi v 17h - krátký program si pro tuto příležitost připravily tehovské děti, můžete se těšit na tradiční Vánoční hru a zpěvy koled 

29. listopadu (úterý) Tvořivý kurz "Figurky z kukuřičného šustí" od 18:30 v knihovně

3. prosince (sobota) 16h - Mikulášská nadílka pro všechny tehovské děti na sále obecního úřadu, které bude předcházet veselé divadelní představení s vánoční tématikou (vstup volný)

SKM_C25822112511570.jpgPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 1.12.2022

Datum konání: 1. 12. 2022

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat ve čtvrtek 1. 12. 2022 od 20:00 v zasedací místnosti obecního úřadu.Stolní kalendář obce Tehov

Stolní kalendář 2023 sestavený ze současných i historických tehovských fotografií je již v prodeji. Můžete ho zakoupit za 100,- Kč v obecní knihovně nebo na obecním úřadě. Platbu je možné zaslat i předem na účet obce 218226125/0300 s poznámkou "KALENDÁŘ" a ten si pak jen vyzvednout.

V případě, že zašlete platbu navýšenou o 5 Kč, doručíme Vám kalendář do schránky v rámci katastru obce. Pro zaslání kalendáře na adresu mimo Tehov přičtěte k ceně kalendáře poštovné a balné (bublinková obálka) ve výši 40 Kč. Do poznámky vždy uveďte heslo KALENDÁŘ a dodací adresu. V jedné obálce lze zaslat max 2ks kalendáře.
Připomínáme, že na ty, kteří přispěli do kalendáře fotografií, čeká jeden výtisk jako dárek.
 
kalendář 2022.jpg


Zimní údržba

snowman-mobile.jpgMilí sousedé, matematické modely meteorologických stanic se naplnily a na dveře dnes opatrně zaklepala paní zima. A my bychom Vás touto cestou rádi ujistili, že, pokud nás letos nepřekvapí nadílkou, kterou by, zcela nepochybně narozdíl od dětí :) , nebyl možná připraven ocenit ani sám Josef Lada, věříme, že jsme na ni připraveni.

Zimní údržbu silnic provádí Farma Tehov, která je v tomto směru dlouholetým smluvním partnerem obce, přičemž jejich výjezdová pohotovost je od loňského roku přímo zasmluvněna. Na farmě mají připravenu novou sypací nádobu a novou stavitelnou radlici a zastřešený násypník pro posypový materiál. Ten je již naplněn čerstvou dávkou štěrku, který dlouhodobě upřednostňujeme s ohledem na přírodu, obuv i vozidla před před solí, již aplikujeme jen v nezbytných případech.

Zimní údržbu chodníků a veřejných prostranství mají na starost Technické služby Tehov a všechny fronty boje s ledem a sněhem koordinuje Dan Kazimour, vedoucí TST (tel. 725 848 121).

V tomto kontextu Vás prosíme, abyste během zimních měsíců parkovali a odstavovali Vaše plechové miláčky tak, aby neblokovaly chodníky a ideálně ani ulice a nekomplikovali tak zimní údržbu, která obvykle probíhá v hluboké noci nebo velmi časných ranních hodinách.

Jak všichni velmi dobře víme, naši srdnatí bojovníci a jejich technika nemohou být z podstaty věci všude, natož nonstop. Bohužel tuto všeobecnou poučku zná i paní zima a často si se svým kromobyčejně potměšilým smyslem pro legraci třeba jen pár hodin po protažení či posypu vzpomene, a přichystá nám všem výzvy čerstvé. Také proto jsou v kritických úsecích Tehovských ulic rozmístěny nádoby s posypem.
Vůbec se prosím nezdráhejte rozšířit řady nezdolných bojovníků s nevyzpytatelnými skupenstvími oxidu vodného¹, tyto nádoby bez váhání otevírejte, a v nich umístěný intertní materiál nemilosrdně rozprostírejte po problematických úsecích. Pamatujme však, že stejně jako pro samuraje či pro nás méně exotické rytíře v těžké zbroji, je úspornost ctností rovněž v bojových dispozicích prostým štěrkem.

A ať zachytíte tenčící se zásoby v nádobě, nebo narazíte na jinou studenou a klouzavou potíž, s níž si nebudete vědět rady ani Vy ani kvalitní zimní obutí vašich vozidel či nohou, volejte nám, pokusíme se to vyřešit nebo pomoci.

S vírou v krásné bílé sobotní ráno Vám přejeme krásný páteční večer.

David Hlouch
starosta

--

¹ alias dihydrogenmonoxid, alias H₂O, alias voda... :)Strojové čištění komunikací v Tehově proběhne v pondělí 21.11.2022

Upozorňujeme, že v pondělí 21. 11. 2022 proběhne v Tehově strojové čištění všech zpevněných místních komunikací. Děkujeme, že v tento den mezi 9-16 hod omezíte parkování v ulicích jen na nutné zastavení.Rozsvěcení stromu a Vánoční jarmark 2022

Přijďte se s námi naladit na Vánoce na tehovskou náves první adventní neděli 27. 11. 2022:

  • 15-17h Vánoční jarmark - ke koupi bude adventní a vánoční výzdoba, perníkové výrobky, vánoční cukroví a jiné dobroty, dárečky apod. Nebude chybět ani drobné občerstvení. Srdečně zve Tehovský kulturní spolek.
  • 17h Rozsvícení vánočního stromu na návsi - krátký adventní program si pro Vás připravily tehovské děti. Srdečně zve Obec Tehov a ZŠ a MŠ Tehov.

Vánoční jarmark 2022.jpg

rozsvěcení 2022.jpg
3. 3. Kamil

Zítra: Stela

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

640231