tehovcz

Aktuality


Štítky:

Covid19: Aktuální informace

Od dnešního dne vstupují na území České republiky v platnost další, přísnější preventivní opatření proti šíření koronaviru SARS-CoV-2. Podrobnosti včetně přímých odkazů na vládní usnesení najdete v tiskové zprávě Ministerstva zdravotnictví.

Stručně od nás z Tehova

Šíření epidemie se nevyhlo bohužel ani naší obci, kde kromě oficiálních, laboratorně potvrzených výskytů, kterých zde máme k dnešnímu dni 5, víme o několika dalších domácnostech, které nákazu s největší pravděpodobností (dle příznaků a okolností) buď nedávno prodělaly, nebo u nich právě probíhá.

K současné situaci a celé druhé vlně se snažíme přistupovat po jarních zkušenostech s určitou rozvahou a nezahlcovat Vás nadbytečnými informacemi. Vše klíčové k epidemii zveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví (odkaz výše). Pokud potřebujete s čímkoliv poradit, nebojte se, prosím, kdykoliv ozvat.

Obecní úřad zústává i nadále otevřený jak v úředních hodinách tak po individuální dohodě - pokud máte obavu ze setkání, nebo patříte mezi ohrožené skupiny obyvatel, nebojte se zavolat či napsat, maximum vyřešíme na dálku, nebo dohodneme individuální schůzku.

Základní škola plynule přešla na dálkovou výuku a velká pochvala ode mne směřuje k dětem, rodičům a hlavně učitelskému sboru v čele s paní ředitelkou. Děkujeme.

Rozhodnutí o omezení provozu Mateřské školy jsme odkládali až do dnešního dne, kdy jsme ve světle zhoršujících se okolností rozhodli o jejím uzavření během příštího týdne, kdy jsou stejně prázdniny v ZŠ. Jak to bude dále rozhodneme hlavně podle vývoje situace a možností (stavu) pedagogického sboru. Během příštího týdne bude probíhat ve všech prostorách školy i školky generální úklid a desinfekce.

Děkujeme všem, kteří se nám dosud nabídli k pomoci sousedské či jakékoliv jiné, nebo si takto vzájemně vypomáhají nezištně a nezávisle na nás.

Současně připomínáme: nebojte se na nás obrátit, pokud budete s čímkoliv potřebovat pomoci Vy nebo někdo, o kom víte (a třeba se zdráhá ozvat).

Zastupitelstvo obce Tehov zasedne v pondělí 2. listopadu večer. Přesný čas a program jednání bude zveřejněn jako obvykle samostatnou pozvánkou.

--

Děkuji Vám všem za tolik potřebnou snahu ke vzájemné toleranci, respektu a přátelskému a ohleduplnému chování (pamatujme, že dodržováním pravidel chráníme kromě sebe i druhé).

Dovolte mi popřát Vám všem především pevné zdraví a dostatek sil v těchto podivných časech, věřím, že zanedlouho bude život zase ve svých původních kolejích.

David Hlouch
starosta obce
tel.: 725 945 446

P.S.: Putovní cenu za nejlepší korohumory získávají zádušní svíčky u prahu hospody. :)Upozornění na končící platnost nájemních smluv na hrobová místa

Na úřední desce obce byla zveřejněna výzva nájemcům hrobových míst na hřbitově v Tehově. Vyzýváme nájemce, aby do konce roku 2020 kontaktovali obecní úřad pro uzavření navazujících nájemních smluv na léta 2021-2030. Více na www.tehov.cz/hroby.Krizová usnesení vlády

Krizová usnesení vlády ze dne 12.10.2020 naleznete ZDE.Varování Českého hydrometeorologického ústavu

Vydatný déšť a povodňová bdělost v období 13.10. 18:00 - 15.10. 00:00
Vydatný déšť s úhrny 30 až 60 mm/24h.
Možnost zvýšeného odtoku vody z krajiny a průtoku vody přes komunikace. Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst.
 Krizová opatření - omezení v Tehově

Vážení občané, s ohledem na krizová usnesení vlády vydaná v rámci nouzového stavu v souvislosti s epidemií koronaviru SARS CoV-2​, která byla přijata na jednání vlády dne 8. 10. 2020 (zveřejněno na úřední desce obce) byla přijata tato opatření v rámci obce Tehov:

1) přerušení všech dlouhodobých pronájmů sálu obecního úřadu po dobu trvání omezení vydaných vládou ČR (zákaz používání vnitřních sportovišť s výjimkou tělocviku 1.st ZŠ)

2) vstup na úřad pouze v roušce a ideálně na objednání: úřední hodiny OÚ Tehov se nemění, neboť rozsah úředních hodin nepřesahuje rozsah stanovený krizovým opatřením, přičemž upřednostňujeme písemný, elektronický a telefonní kontakt a bezhotovostní platby

3) ZŠ a MŠ Tehov zůstává v provozu, aktuální informace na www.zstehov.cz

4) Obecní knihovna a komunitní centrum zůstávají v provozu, aktuální informace na www.knihovnatehov.cz

Děkujeme za pochopení a dodržování hygienických opatření.Výsledky voleb do zastupitelstev krajů konaných dne 2.10. – 3.10.2020 v obci Tehov

Datum konání: 3. 10. 2020

Na úřední desce byly zveřejněny výsledky voleb do zastupitelstva Středočeského kraje konaných v obci Tehov dne 2. a 3. října 2020 (přímý odkaz zde).Podzimní vydání Tehovského občasníku č. 4/2020

Milí sousedé,

právě vychází podzimní vydání Tehovského občasníku s číslem 4/2020 na září a říjen. Tištěnou verzi byste měli najít již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník .

Přejeme Vám příjemné čtení! :)

 Zápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 10. 9. 2020

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání  byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 10. 9. 2020 (přímý odkaz zde).Nařízení Krajské hygienické stanice

Na úřední desce obce bylo zveřejněno Nařízení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje č. 6/2020 o zákazu osobní přítomnosti studentů na výuce při studiu na vysoké škole, o doporučení omezit návštěvy třetích osob u pacientů v zdravotnických zařízeních, ve kterých se poskytuje lůžková péče, a o doporučení omezit přijímání návštěv třetích osob v zařízeních sociálních služeb – s účinností od 23. 9. 2020.Výzva ČEZ k provedení ořezu dřevin

Na úřední desce byla zveřejněna výzva ČEZ k provedení ořezu dřevin.
18. 6. Milan

Zítra: Leoš

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 370

Návštěvnost stránek

654145