tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejnovějšího Přidat komentář
 • 1. 4. 2017 21:47
  KAREL ČÍŽEK
  OBČANÉ TEHOVA

  OBČANÉ TEHOVA

  V PONDĚLÍ 3.4.2017 V 19 HOD SE BUDOU PROJEDNÁVAT PŘIPOMÍNKY OBČANŮ K ÚZEMNÍMU PLÁNU.

  BUDE SE ROZHODOVAT TAKÉ O POZEMCÍCH OBČANŮ TEHOVA.
  ÚZEMNÍ PLÁN OMEZÍ MAJITELŮM NĚKTERÝCH POZEMKŮ NAKLÁDAT S NIMI SVOBODNĚ A OMEZÍ NĚKTERÁ VLASTNICKÁ PRÁVA
  MAJITELÉ BUDOU S NĚKTERÝMI POZEMKY MOCI NAKLÁDAT TAK, JAK JIM PŘIKÁŽÍ ZASTUPITELÉ V ÚZEMNÍM PLÁNU.
  NĚKTERÉ POZEMKY CHTĚJÍ I VYVLASTNIT !
  PŘIJĎTE, ABYSTE SE DOZVĚDĚLI, JAK S NAŠIMI MAJETKOVÝMI PRÁVY ZASTUPITELÉ „ZATOČÍ“ .
  BUDEME SVĚDKY TOHO, JAK SI ODSOUHLASÍ CO SE JIM ZLÍBÍ!
  NEBO SE DOČKÁME PŘEKVAPENÍ ???


 • 2. 4. 2017 14:54
  Kateřina Ruszová, místostarostka
  Re: OBČANÉ TEHOVA

  Vážený pane Čížku,
  přiznám se, že nerozumim Vašemu postoji. Vy, s Vaší dalekosáhlou historickou znalostí naší obce a okolí a zároveň osobní zkušeností s tvorbou předchozího územního plánu a jeho změn (zejména zásadní Změny č.1), používáte nepochopitelné argumenty. Máte několik osvědčení o kvalifikaci k tvorbě územního plánu, jak dokládají dokumenty uložené na obecním úřadě. Víte přesně, co je smyslem územního plánu. Přesně v naší roli jste nedávno byl a stávající platný územní plán vytvářel. Tento, v současnosti platný územní plán obsahuje mnoho omezení pro vlastníky včetně předkupního práva pro obec na určité soukromé pozemky, biokoridoru ve velikém rozsahu přes soukromé pozemky, dokonce rezervu pro hřbitov a před Změnou č.2 i pro školu na soukromých zahradách. Sám víte nejlépe, že územní plán není slepá mapa a jeho textová část neobsahuje a ani nemůže sestávat pouze z věty "Tak si tady, milí vlastníci, dělejte, co chcete". Územní plán musí zajistit udržitelný rozvoj v území tak, aby se tu líbilo všem obyvatelům, ale ne na úkor starousedlíků. Ne každý starousedlík vlastní lány polí za humny, pane Čížku.
  Nerozumím Vaší agresivní snaze zdiskreditovat naši práci, kterou jste nedávno a jistě s nemalým úsilím dělal i Vy sám. Jediné vysvětlení, které se bohužel nabízí, je, že tehdy i nyní hájíte především své zájmy, jako majitele rozlehlých pozemků, před zájmy obce a zájmy většiny jejích obyvatel. Je mi to velice líto.
  Na závěr mi dovolte zmínit, že územní plán a omezení v něm obsažená, nejsou navždy, jak je snad zřejmé z toho, že se pořizují nové územní plány a jejich změny podle aktuální situace a dlouhodobého vývoje v území. Proto si myslím, že Váš fatalismus a téměř poplašné zprávy opravdu nejsou na místě.


 • 1. 4. 2017 23:16
  Kouzelný klobouk
  Milý Harry Pottere,

  pokud chceš aby zde tvůj příspěvek vydržel déle než robot proskenuje stránku na výskyt nepovolených slov, musíš použít jiný formát. Třeba Pr*el. Všichni ví o co jde a robot to nechá být. :-) Takže znovu?


 • 2. 4. 2017 14:03
  Juraj
  Rozprodej pozemků pro obchvat.

  Dobrý den pane Čížek,

  po zkušenostech s pánem starostou kdy jsem se ze začátku snažil různě nahít řešení sklidnění činností a dopravy v obci a i když nejsem zdejší ale do toho kraje jsem se zamiloval natolik že jsem se rozhodl postavit si domeček.Jelikož za období Vašeho úřadu v zastupitelství obec klidně žila svojím klidným životem kdy si mohl člověk odpočinout a užívat si klidu ve svém okolí.Teď už díky novému zastupelství je obec devastována jak dopravou tak různými aktivitami ze strany vedení obce .Bohužel naleteli jsme všichni kteří jsme očekávali že obec si zachová svůj typický klidný Ladovský ráz.Jenže ouvej Vše jsou jen manipulace ze strany jak Říčan strasta p.Kořen a naše vedení v zastupitelství kteří chtějí vytvořit v tomto kraji tranzitní magistrálu pro dopravu jak osobní tak nákladní a ještě se utvrzují v tom jak je to pro obec výhodný a jak je to užasný co dokázali.Když jsem panu starostovy nabízel různe varianty pro omezení rychlosti v obci tak pokaždé my pan starosta vehemntně vysvětloval proč to nejde že nejsme součásti Prahy kde v okrajových částech prahy fungují různá omezení rychlosti mobilní radar,omezovače rychlosti,přechody po chodce,retárdéry atd.Pokaždé y bylo řečeno že to nejde a at raději toho zanechám....Jsem částečně invalidní tak pro klid doma jsem se raději vzdal jakívkoliv aktivit pro obec .Je my jasné že toto přesně chce vedení v zastupitelstvě aby si mohli dělat co chtějí .Plně s Vámi souhlasím pane Čížek a dodám jedinou věc že příští volby určtě nebudu volit toto vedení obce.Tento postřeh není pro pána starostu ale pro Ty kterým, skutečně na obci záleží a né těm kteří z obce vytvořili dopravní tranzit težké dopravy.Obec má dle mého pracovat pro lidi kteří v obci bydlí zajistit bezpené procházeni přes komunikaci kde nákladní tranzitní doprava jezdí 70km/h a zbržduje těsně před radarem?Když tabule povolené rychlosti 40.km/h je na hranici obce?
  Já už nemám záujem se s panem starostou dohadovat .
  Jenom my je líto, jak se z oece stala součásť Říčanského obchvatu který však měl už dávno být hotový a tak odkloněná těžká doprava z dálnice D1ale na druhé straně Říčan.Tu se vykupují pozemky pro vytvoření napojení dálnice a dobudování nového obchvatu přes krajině chánenou oblast a ještě k tomu z eurofondů..
  Děkuji pane Čížek za to že se nevzdávate a odolávate lžím ze strany zastupitelstva vůči Vám.
  To jsou moje postřehy do diskuze která i tak nic nezmění pokud v obci bude toto zastupitelství .
  Kamenistý


 • 2. 4. 2017 23:36
  Jeroným Přísný
  Re: Rozprodej pozemků pro obchvat.

  Hustý!!!! :)

  Evidentní blázen, co si zapomíná brát prášky tady vehementně fandí pravomocně odsouzenýmu spekulantovi s pozemkama, kterej do toho křičí kapitálkama vo předcích, pže mu pár metrů ze všech těch hektarů, co si ve střetu zájmů jako bejvalej zastupitel nahrabal, nenechají zastavět.

  To je úplná pohádka. :))

  Nechcete někdo podat na toho skorovrabce T.O.? Třeba už by tentokrát neodešel jen s podmínkou. ;)

  Starosta je buď svatej nebo blázen. Já už bych oba tyhle hurvínky dávno zarazil pěstí do asfaltu. A brzo to taky asi udělám. A myslím, že nebudu sám...

  Zastupitelé vydržte, děláte dobrou práci, děkujeme a stojíme za vámi.

  JP & vox populi!


 • 3. 4. 2017 6:56
  Jan Dvořák
  Re: Rozprodej pozemků pro obchvat.

  Třetí do party :-))) (blázen)
  To je docela závažné obvinění, ale je-li to pravda, vrhá to zcela jiné světlo na páně Čížkův boj za pozemky starých Tehovských rodů. Za zastupitele obce děkuji za upozornění které určitě v rámci možností prověříme.
  Tak mě napadlo: Není šprochu... pak taky to o božích mlýnech a nakonec to o kotli vroucí vody na zvíře připravené...
  Nebudu ale nic předjímat, zajímají mne fakta.


 • 3. 4. 2017 11:54
  David Hlouch, starosta obce - Moderátor
  Výzva

  Vážení diskutující,

  důrazně Vás žádám, abyste zklidnili svoje emoce a vrátili diskusi do korektních kolejí. Současně apeluji na přispěvatele, aby se zdrželi anonymních komentářů, které do civilizované debaty nepatří.
  Pokud se zdejší situace nezklidní, přistoupíme raději k dočasnému uzamčení diskusního fóra.

  Děkuji za pochopení a přeji všem klidný start do nového týdne.

  S pozdravem,

  David Hlouch
  starosta obce


 • 20. 4. 2017 19:01
  Kajzlerová
  PES

  Dobrý den, komu 19.4. utekl nejspíš malamut, ať si psa laskavě lépe zabezpečí. Útočil mi na syna. Psa jsme si nevšímali, prostě se na něj rozběhl. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby byl pár metrů dál ode mě...


 • 21. 4. 2017 10:17
  Kateřina Ruszová - Moderátor
  Re: PES

  S velkou pravděpodobností jsme identifikovali majitele psa (husky), byl kontaktován a slíbil sjednat nápravu formou preventivních opatření. V případě jakýchkoli dalších potíží prosím postižené, aby kontaktovali obecní úřad, nebo v případě ohrožení (jakýmkoli psem) přímo policii ČR.
  Děkujeme za spolupráci.
  Kateřina Ruszová, místostarostka


 • 29. 4. 2017 13:47
  Vlastislav Kabeláč Čiháček
  Natáčení omluva

  Dobrý den, rád bych se omluvil všem, které štvalo natáčení u nás doma v tomto týdnu. I přes ujištění produkce, že v případě obtěžování hlukem / světlem / ... obejdou okolní domy, se tak nestalo. Dům jsem hlídal osobně, ale bohužel jsem nebyl doma na stavbu světel pro noční natáčení a nestačil je zarazit.

  Abych předešel dohadům tak na vysvětlenou k těmto natáčením pár informací. My jsme je nikdy aktivně nevyhledávali. Firmy řešící lokační servis si náš dům našli ve veřejně dostupném katalogu architektonických projektů www.archiweb.cz (tam jej zařadili kamarádi architekti, kteří dům navrhovali) a občas nám jednoduše zavolají, jestli se u nás dá točit. Většinu natáčení odmítáme, protože to za těch pár korun nestojí a stěží by to pokrylo opravy, ale reklamy, či zahraniční natáčení nabízejí tolik, že to dorovná několik měsíců mé běžné práce.

  Je jasné, že nikoho moc nezajímá, že si někdo přivydělá prostitucí svého domu, když to jemu znepříjemní den. Pro nás to jsou jednoduše "lehce" vydělané peníze nad rodinný rozpočet. Za část provedeme vylepšení a opravu domu a část věnujeme na něco rozumného. Konkrétně z tohoto natáčení zajišťuji pro děti a dospělé z Tehova a okolí cca 30 sportovních dresů na Trialový kroužek, podařilo se nám dát dohromady speciální kolo na půjčování, pro ty, kteří na ně nemají, nebo teprve uvažují o koupi svého vlastního kolečka. Pár věcí jsme obci už věnovali a plánujeme v tom pokračovat i nadále.

  S ohledem na poškození hasičské louky, které vzniklo kvůli dešti, jsme zajistili našeho zaměstnance, který ve spolupráci s panem Dvořákem a dalšími dá, louku do kupy. Věnovali jsme hasičům jako omluvu malý sponzorský dar a snad toto poškození kompenzuje i 60.000,-, které šli do obecní kasičky za pronájem obecní plochy. Vím, že peníze pro někoho nejsou všechno, ale bez peněz to prostě v dnešní době jde hůř. Odpadky (nedopalky, papírky, apod...) jsem pro jistotu nechal vysbírat taky naše kluky. Sám jsem na ně alergický. Pro případ, že by louka byla stále mokrá, jsme věnovali obci pár desítek metrů zátěžového koberce.

  Tuto opravu by samozřejmě měla platit produkce, ale popravdě jsem je za to co předvedli poslal tam kde slunce nesvítí, takže je to na nás.

  Sousedi z okolních domů si zaslouží také mou omluvu. Osobně nikoho neobcházím a nechávám to na produkci. Jednak neznám do poslední chvíle technické detaily natáčení jako je harmonogram, scény, nebo další detaily (pouze kdy je začátek a konec) a jednak je jednou z našich podmínek automaticky to, aby filmaři nikoho neobtěžovali. Osobně jdu vždy jen za naší sousedkou v ulici paní Krňanskou, které se ptám na svolení k natáčení kvůli omezení provozu v ulici.

  Rád bych řekl, že u nás už nikdo nikdy točit nebude, ale bohužel peníze nám na zahradě nerostou, takže pokud přijde někdo s dobrou nabídkou a splní podmínky, které jsem vyjmenoval výše, tak mu dům opět zapůjčím a část peněz dáme zase na něco pro obec, nebo děti a klub.

  Pár lidí se také ptalo jak by se mohli k podobnému natáčení dostat. Jak jsem zmínil, my se nikam nehlásili, ale ptal jsem se lokátorů, kteří domy / statky / lesy zajišťují a stačí se prostě přihlásit u lokační společnosti (google, nebo poskytnu kontakty co jsem nasbíral). Domy jako je náš se používají jen občas. Většinou mají zájem o domy klasické (nezáleží na velikosti, ale dispozici).

  Pro případné vynadání či dotazi, jsem k dispozici doma / na čísle 608959098, nebo když počasí dá tak na čarodějnicích v neděli.


 • 29. 4. 2017 23:02
  Jan Dvořák
  Re: Natáčení omluva

  Děkuji za to jak se p. Ćiháček k celému problému postavil. Samozřejmě že peníze nejsou vše, ale třeba zrovna tyto budou tvořit část financí tartanové dráhy pro hasiče. Nebo část vybavení dětského hřiště. Nevím. Určitě ale skončí v projektech vylepšujících životní standard obyvatel Tehova.


 • 1. 5. 2017 8:25
  Brabec Jan
  Dětské hriste

  Dobry den
  Mam dotaz zda zastupitelstvo obce zvažovalo vybudování aspon maleho dětského hřiště?
  Idealne někde poblíž návsi oplocene s nejakou lavickou,hrací věži klouzackou a houpackou.
  Dekuji Brabec


 • 12. 6. 2017 16:37
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Re: Dětské hriste

  Dobrý den,
  ano, máme v přípravě několik dětských hřišť v obci v různé fázi rozpracovanosti, na dvě z nich jsme již na konci loňského roku podali žádost o dotaci, bohužel neúspěšně. Předpokládáme, že některá z hřišť budeme přesto realizovat již v tomto roce, projekty jsou hotové. Ve středu obce je trochu problém s vlastnictvím pozemků, hřiště máme nicméně rozvržena tak, aby alespoň některé z nich bylo dostupné z libovolného místa v obci. Vzhledem k očekávanému scénáři samofinancování pravděpodobně přistoupíme, zvláště v případě většího hřiště u Třešňovky, k jeho budování svépomocí a postupnému přidávání jednotlivých herních prvků podle toho, jak finance dovolí. S pozdravem K. Ruszová


 • 19. 7. 2017 23:17
  Jan Brabec
  Re: Dětské hriste

  Dekuji moc za pozitivní odpověd :-)


 • 5. 6. 2017 23:28
  Naděžda Steinová
  osada Lada doprava

  Zdravím,
  uvažuje se o nějakém dopravním omezení v úseku Osady Lada, nebo omezení rychlosti, zpomalovacího prahu, auta to na kopečku směrem od Tehova pustí dolu , v noci si připadám, že mám za hlavou dálnici a to nemám chatu přímo u silnice? Přes den ani nemluvim:-( díky N.Steinová


 • 12. 6. 2017 16:23
  Kateřina Ruszová - Moderátor
  Re: osada Lada doprava

  Vážená paní Steinová, děkujeme za Váš podnět.
  Víme o tom, že provoz kolem osady Lada je stejně jako v celém regionu enormní a že představuje pro obyvatele naší obce i osady Lada nepříjemnou a bohužel stále narůstající zátěž. Průjezd vozidel každým rokem stoupá, v současnosti se jedná cca o 5-6 tisíc průjezdů vozidel Tehovem každý všední den.
  Bohužel žádné Vámi navrhované opatření není ideální. Například příčný práh naopak hlučnost zvyšuje (brždění, rozjíždění, řazení, drncání), zvyšuje i zplodiny v blízkém okolí, navíc jeho umístění na krajské komunikaci policie ani silniční správní úřad nepovolí. Snížení rychlosti omezující značkou mimo obec při průjezdu de-facto lesem je opět velmi obtížně prosaditelné. Bohužel osada Lada je chatová oblast a jako taková je i vnímána nadřízenými orgány a s tím souvisí i (ne)ochota provádět jakákoli dopravní omezení na delších úsecích mimo intravilán obce.
  V případě, že by byla v budoucnu prováděna jakákoli opatření, která by měla výrazně změnit dopravní situaci kolem osady, zejména vybudování přeložky silnice 2. třídy č. 107 jako spojnice Černokostelecké I/2 a dálnice D1, která je již mnoho let územním plánu obce i Středočeského kraje, bude obec usilovat o zajištění zbudování adekvátních protihlukových a dalších kompenzačních opatření v rámci projektové přípravy a územního a stavebního řízení.
  V této chvíli se obávám, že jsou Vámi navrhovaná omezení neprosaditelná. Nehledě k tomu, osobně se domnívám, že při dnešní kultuře mezi řidiči a nízké frekvenci kontrol Policie ČR v našem regionu (trvalý nedostatek policistů), je jakékoli omezení rychlosti značkou málo respektované, zvláště v nočních hodinách. Přesto se pokusím zjistit více o možnostech obce v této oblasti a v případě jakéhokoli posunu Vás budu informovat.
  S pozdravem K. Ruszová


 • 22. 6. 2017 15:05
  Marcela Ptáčková
  Poděkování

  Dobrý den,

  ráda bych poděkovala za vysekání mezí v ulici Ke Srubům. Vím, že to bylo provedeno asi hlavně kvůli tomu, aby tráva nezadusila nově vysazené stromořadí. Jsem však moc ráda, že sekáči došli až k našim chatám a zbavili nás nevzhledných kopřiv. Je to vlastně poprvé, co si pamatuji, že to provedla obec, občas jsme kopřivy sekali svépomocí. Ještě jednou díky a hlavně všem sekáčům.

  S přáteským pozdravem a přáním krásného dne,

  Marcela Ptáčková


 • 31. 7. 2017 7:09
  David Hlouch - Moderátor
  Re: Poděkování

  Zdravím Vás, paní Ptáčková,

  děkujeme za slova chvály, údržbu obecní zeleně se snažíme stále zlepšovat a jsme rádi za každý podnět. Za ohlasy kladné jsme pak rádi dvojnásob a rádi je vyřídíme také našim zaměstnancům.

  Hezký den.

  David Hlouch,
  starosta obce Tehov


 • 31. 7. 2017 4:34
  Gruner
  Proč nerespektujete dobu dovolenych

  Jednání ve věci územního plánu je stanoveno na den 31.7.2017. Každý ví, že lidé si svou dovolenou plánují dlouho dopředu, koupi si například zájezd. Stanovit tedy důležité jednání na dobu letních prázdnin je bezohledne arogantní a neslušné. Na tom nic nemění jakékoli možné vaše vysvětlení, že se snažíte, aby už to bylo. Snažit se je v pořádku. Ale ani snaživě nemá dupat lidem po hlave. Ti máme zastupitelstvo teda


 • 31. 7. 2017 7:07
  David Hlouch - Moderátor
  Re: Proč nerespektujete dobu dovolenych

  Vážený pane Grünere,

  do volby termínu projednání územního plánu vstupuje mnoho faktorů. Jedním z nich jsou i peníze. Územní plán obce Tehov je pořizován s podporou dotačního titulu MMR a obec je vázána určitými lhůtami k jeho řádnému plnění. Jednou už jsme o posun těchto lhůt žádali a čas pro realizaci se nám krátí. Odklad by tak mohl pro obec znamenat poměrně značnou finanční ztrátu, a to jistě nechcete Vy stejně jako my.

  Další termín, kvůli němuž se snažíme nevytvářet zbytečné prostoje je povinnost pořízení územního plánu do roku 2020. Jeden měsíc se Vám může zdát jako zanedbatelná doba, nicméně v případě komplikací, které v procesu pořizování ÚP bohužel nelze zcela vyloučit, se můžeme snadno dostat do časové tísně, kdy bude každý měsíc dobrý.

  Osobně ze zvoleného termínu také nejsem šťastný. Na druhou stranu, v dnešní době, kdy je vše dostupné on-line po celou dobu vyhlášení veřejného projednání i v týdenní lhůtě následující po projednání, kdy lze ještě podávat námitky a připomínky, považuji projednání za maximálně transparentní a velmi nízkoprahové. Každý má navíc možnost o územním plánu s námi komunikovat - pořizovatel, zhotovitel i obec jsou po celou dobu pořizování k disposici dotazům, které se snaží zodpovídat.

  Děkuji za Váš podnět a přeji klidný den.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta obce Tehov


 • 1. 8. 2017 20:12
  Gruner
  Re: Proč nerespektujete dobu dovolenych

  Děkuji za odpověď panu starostovi , nicméně nadále si dovoluji myslet si, že správní řád zcela jednoznačně určuje, že úřady jsou různorodé občany, a že protože osobní přítomnost na včerejším jednání byla pro každého z tech, kteří se zúčastnili důležitá, je hrubá neslusnost stanovit termín takového jednání bsorostrwd prázdnin a to tím spíše, že původní termín měl být v červnu , čili každý si na léto dávno naplánoval dovolenou. Důvod každý měsíc dobrý prostě neberu . Ještě bych se rád vyjádřil k některým aspektům příběh včerejšího veřejného projednání. Chápu, že ve třetí nebo čtvrté dekádě života může člověk ve veřejné funkci podlehnout dojmu, že na něm vse záleží a že nejdůležitější ze všeho je jeho asertivní vystupování , z toho důvodu jsem jako.mnozi další ochoten lecos prominout a nad ledascim orimhourit oči nebo to dokonce snad i občas orehkefbout., Přesto však by si měl každý mladý muž uvědomit a mít to stále na paměti , že veřejná funkce není poukázka na to, aby člověk si zjednal mlčení účastníka diskuse k projednávané otázce ( nikoli moje) tím, že na něho hrubé zařve... Dále si myslím, že posmívat se petici a petentum (nejsem ani jedno ani druhé) je daleko za hranicí základní slušnosti a fair play, zla že nesouhlas lze projevit i jinak, slušně a férově. Stale opakování tvrzení, že máte mandát ke koncepcnimu řešení dopravní problematiky je možná důležité pro vás, ale rozumnější by bylo snažit se lidem vyjít vstříc a vedle plnění toho, co považujete za potřebné , se zabývat i tím , co si myslí , té vy bylo dobré značná část občanů. Tvrzení, že koncepční řešení rovná se přeložka bez odkladu je zcela nepravdivé , koncepce mohou být různé a čas mandát a volební sliby nezněly - my prosadíme přeložku i v případě, že se ukáže, že to není obchvat Tehova ale obchvat Říčan a dálniční přivaděč . To, že se to to územního plánu dostalo v minulosti, když to lidem nebylo jasné , a patrně ani zastupitelům , neznamená , že máte právo se trvale zaštiťovat jejich omylem a tvářit se že jste z obliga, ač nyní vyšlo najevo , že obchvat svede do obce mnohem více dopravy, než kdo v době voleb tušil a uměl si představit, a že vlastně občané byli krajem obelstění. Vidím to tak, že jako starosta a zastupitelstvo , pokud se nesnažíte zabránit řešení, které zcela prokazatelně přispěje zvýšení škod na zdraví obyvatel obce, se dostáváte přinejmenším na hranu ustanovení o verejnem ohrožení ( dříve obecném ohrožení ), . To není ode mne nic osobního , je realita, že každý máme právo a povinnost o obecně a osobní blaho a v rámci této povinnosti vás volám k pořádku a všemu poctivému , co s tím souvisí. Že jste nějaký osobní názor neznamená , že ve ve jménu funkci nemáte povinnost dbát na objektivně rcusthici stav a ten není s vaším konáním ve funkci v souladu v žádném případě. S přáním pěkného dne vám i mým milým spoluobcanum, Miroslav Gruner, Pánská 12.


 • 4. 9. 2017 19:22
  David Hlouch, starosta obce - Moderátor
  Re: Proč nerespektujete dobu dovolenych

  Vážený pane Grünere,

  některé části Vašeho textu jsou mi ne zcela srozumitelné, pokusím se tedy reagovat alespoň na ty zbývající.

  K důvodům stanovení termínu veřejného projednání územního plánu jsem se již vyjádřil, nemám co víc k tomu dodat. I já jsem měl v termínu, na nějž bohužel vyšla lhůta pro podání připomínek a námitek, naplánovanou dovolenou a měl být v daném týdnu zavřený úřad - pro dodržení maximální otevřenosti a korektnosti řízení, jsem ale dovolenou přerušil a osobně jsem přijímal v podatelně námitky a připomínky svých sousedů. V tomto smyslu jsme, pane Grünere, opravdu všichni na jedné lodi a vytváření dojmu, že někdo něco udělal naschvál je opravdu mylné a zcela zbytečné.

  Dále bych se rád velmi důrazně ohradil, že jsem se komukoliv za cokoliv vysmíval. Problematika tehovského obchvatu a dopravy v našem regionu je velmi komplexní téma, které vydá na hodiny poctivé odborné informované a nezaujaté diskuse. Moje pochybnosti, jež jsem na projednání směrem k petici vyjádřil, směřovaly právě tím směrem, že při sběru podpisů není reálně možné rozumně a řádně všechny aspekty s petenty kriticky a objektivně diskutovat. Pro příklad uvádím, že dle mých informací se například v počátcích sběru podpisů hovořilo (a strašilo) mezi lidmi mnohaproudovými dálnicemi a podobnými nesmysly...

  Co se týče moderování diskuse na veřejném projednání, dělal jsem, co bylo v mých silách, abych zůstal co možná nejkorektnější ke všem účastníkům projednání. Pokud však někdo výjimečně překročil meze slušné a respektující diskuse a snažil se překřičet ostatní, bylo bohužel nutné přikročit k razantnější korekci. To je bohužel smutný úděl moderování debat většího pléna.

  Co se týká přeložky silnice II/107, zastupitelstvo obce Tehov, ani já osobně nic neprosazujeme. Jedná se především o záměr a investici Středočeského kraje.
  Pokud je diskutována otázka, které řešení je systémové a správné, zastáváme názor, že přeložka je potřebná a účinně vyřeší dopravní přetížení intravilánu obce i další rizikové úseky silnic třetích tříd v našem katastru. Z hlediska územního plánu je nicméně situace zcela jasná a žádné varianty k diskusi nejsou:
  1) Do územního plánu obce máme zákonnou povinnost přenést záměry z nadřazené územní dokumentace, kde je přeložka silnice II/107 již léta zakreslena.
  2) Jak již bylo nesčetněkrát zopakováno na veřejném projednání, při nesplnění této povinnosti nedostane návrh územního plánu obce kladné stanovisko kraje a nebude vydán.
  3) Pokud nebude vydán územní plán nový, platí do roku 2020 ten stávající, schválený a aktualizovaný PŘEDCHOZÍMI ZASTUPITELSTVY, přičemž v tomto platném územním plánu PŘELOŽKA JIŽ ZAKRESLENA JE.
  4) Pokud do roku 2020 nevydá obec územní plán nový dle platného Stavebního zákona, může se dále rozvíjet pouze v rámci hranice intravilánu z roku 1966 nebo uvnitř hranice zastaveného území vymezeného samostatným postupem podle SZ. Přitom ale bude možné realizovat v katastru obce akce dle nadřazené územně plánovací dokumentace, tedy BUDE MOŽNÉ REALIZOVAT TAKÉ PŘELOŽKU II/107.

  Když to shrnu, obec Tehov je v celkem prosté situaci. Přeložku II/107 má v platném územním plánu ve znění změn z r. 2012 a 2015. Obec Tehov ze zákona musí zakreslit přeložku II/107 do nového územního plánu. Této povinnosti využíváme ve prospěch obce a veřejného zájmu, kdy současně vymezujeme mnohem širší a kvalitnější prostor pro ochranná opatření související s touto stavbou, než jak je vymezuje platný územní plán či nadřazená krajská ÚPD.
  Obstrukční jednání v rámci pořizování územního plánu, které bylo na projednání některými diskutujícími veřejnosti podsouváno jako nejvhodnější řešení, povede nevyhnutelně ke zhoršení aktuální situace a vyjednávací pozice obce při případné realizaci záměru krajem. Pokud se bude stavět bez územního plánu, vycházíme pouze z obecných podmínek Zásad územního rozvoje, do r. 2020 pak z aktuálního územního plánu obce, kde je pro přeložku vymezen koridor o šíři pouhých 15m, který navíc prochází přímo částí osady Lada(!!). Projednávaný návrh územního plánu v tomto směru přináší proti jakémukoliv jinému stavu mnoho výhod pro obec a její obyvatele:
  - odklon trasy od osady Lada
  - koridor pro ochranná opatření o maximální možné šíři 180m
  - ochrannou zeleň včetně zajištění majetkoprávních nástrojů pro její bezprostřední realizaci
  - podmínky pro křížení s trasami lokálních cest (účelové a místní komunikace, cesty pro pěší a cyklisty, ...)

  Všech těchto nástrojů se však zříkáme, pokud nový územní plán nevydáme. Krajský záměr přeložky však zůstává v platnosti. Bylo by férové, kdyby každý hlasitý odpůrce přeložky tato fakta dodal druhým dechem...

  Na závěr zopakuji, co už jsem řekl mnohokrát: "Tehovská spojka" je něco, co, vnímáno mimo kontext, nikdo rozumný nemůže radostně chtít a vítat. Mě nevyjímaje. Bohužel je to ale v našem kontextu ŘEŠENÍ JEDINÉ, jakkoliv není ideální. Jiné není. Ani nikdo z nejaktivnějších odpůrců této varianty dosud nepřišel s jiným realistickým řešením stále houstnoucí dopravy v naší obci.
  A pamatujme, prosím, že nejde pouze o akademickou diskusi o pohodlí, hluku a emisích. V posledních prázdninových týdnech došlo například k další vážné nehodě u osady Lada. Tentokrát dostal na rovném úseku (!) smyk nákladní vůz a smetl celou autobusovou zastávku, na které jako zázrakem naštěstí (!!) nikdo nestál. Nárůst dopravy jde neúprosně ruku v ruce se zvýšením četnosti takovýchto událostí a bez SYSTÉMOVÝCH OPATŘENÍ (tedy adekvátně dimenzovaných komunikací) je jen otázkou času, kdy šťastný zázrak prostě nemusí nastat.

  Děkuji za Váš podnět a přeji Vám klidný zbytek dne.

  S pozdravem,
  David Hlouch
  starosta obce Tehov


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

11. 4. Izabela

Zítra: Julius

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 323

Návštěvnost stránek

465563