tehovcz

Aktuality


Štítky:Novější 1 3 47 94 140

Krátkodobá uzavírka ul. K Lesu - st 5. 10. 12-16h

Upozorňujeme na krátkodobou uzavírku ul. K Lesu z důvodu umístění a práce jeřábu před č.p. 182 ve středu 5.10. v odpoledních hodinách. Zodpovědná osoba: R. Švajner (tel.: 606 613 943) s omluvou za opakované posunutí termínu uzavírky.

objízdná trasa.jpgPozvánka na ustavující zasedání Zastupitelstva obce Tehov

Datum konání: 10. 10. 2022

Dovolte mi pozvat Vás na ustavující zasedání Zastupitelstva obce Tehov, které se bude konat v pondělí 10. října 2022 od 20:00 ve společenském sále obecního úřadu Tehov.

Pozvánku s programem zasedání najdete jako vždy na úřední desce.

David Hlouch
starosta obceTEHOVSKÁ DRAKIÁDA 9. října OD 14h

Tehovská drakiáda se koná v neděli 9. října od 14 hodin za výběhy koní, směr Doubí.

Registrace drakovodičů 14 - 14:30 hod. Soutěžení v pouštění draků, dětské sportovní hrátky i tvoření, country kapela i drobné občerstvení.

Upozorňujeme, že případně může dojít k některým změnám či zrušení z důvodu nepřízně počasí. 

Sledujte proto informační kanály Tehovského kulturního spolku.

Tehovská drakiáda 2022.jpgPoslední fáze testování Citya

Dovolujeme si Vás informovat, že testování služby Citya přechází do poslední fáze, a to testování platby od zákazníků. Pro tento účel od 1.10.2022 do 14.10.2022 budou cestující za své jízdy bezhotovostně platit, a to přímo v aplikaci Citya. Cena jízdného v těchto dvou týdnech bude dotovaná firmou Citya. Vzorové příklady přibližné ceny pro koncového uživatele jsou ZDE (nicméně každý zákazník bude informován o přesné výši ceny před objednávkou). Po datu 14.10.2022 budou obcím předána relevantní data (statistický zájem a spokojenost zákazníků, míra využití služby apod.) a obcím, jako potenciálnímu objednateli služby, bude nabídnuta výše dotovaných nákladů na pokračování služby.

Budeme rádi za zpětnou vazbu Vás, uživatelů služby. Bude záležet i na Vás, zda bude služba v nějaké formě pokračovat. Technologická firma Citya nemá v úmyslu suplovat službu přepravce PID. Pokud se nenajde jiný dopravce, resp. finanční model vyhovující zainteresovaným stranám, od 14.10.2022 bude upravena spádová oblast podle zájmu participujících obcí. Nerf bitva v Bike parku TEHOV, v sobotu 15.10.2022

Velká Nerf bitva v Bike parku TEHOV, v sobotu dne 15.10.2022 od 14:00 do 16:00h, pořádá Klub Čtyřlístek. Nutnost registrace na www.klubctyrlistek.cz, více info na tel: 737 882 959 pí. Vančurová

SKM_C25822092915060.jpgKrátkodobá uzavírka ul. K Lesu - 30.9. 7-12h

Upozorňujeme na krátkodobou uzavírku ul. K Lesu z důvodu umístění a práce jeřábu před č.p. 182 v pátek 30.9. v dopoledních hodinách. Zodpovědná osoba: R. Švajner (tel.: 606 613 943)

objízdná trasa.jpgVýsledky voleb do Zastupitelstva obce Tehov konaných v roce 2022

Výsledky komunálních voleb 2022 - Tehov.jpgNa úřední desce byly zveřejněny výsledky komunálních voleb do Zastupitelstva obce Tehov.

Podrobné výsledky najdete například i na webu Českého statistického úřadu volby.cz.

Blahopřejeme všem kandidátům k získaným mandátům a děkujeme členům volební komise a všem tehovským voličům za jejich účast.

David Hlouch
starosta obceVolby do zastupitelstva obce už zítra

Datum konání: 23. 9. 2022 - 24. 9. 2022

tehov úřad vlajky 256px.pngUž jen za několik málo hodin začnou zítra komunální volby do Zastupitelstva obce Tehov.

Volit se bude v sále obecního úřadu, Panská 107.
Místnost bude označena.

Volit můžete přijít:

 • v pátek od 14:00 do 22:00
 • v sobotu od 8:00 do 14:00

 

Komunální volby jsou velice důležité pro další směřování a budoucnost obce. Zastupitelstvo rozhoduje mj. o územním plánu a tedy další výstavbě v obci, jejím rozsahu i podmínkách, o projektech a investicích, rozsáhlých obecních nemovitostech a pozemcích a mnohých dalších klíčových tématech.

U nás v Tehově se ve volbách volí 9 zastupitelů.

Všichni voliči dostali do schránek volební lístky a s nimi i návod jak volit (pokud ne, nebo vol. lístky zapomenete, budou k dispozici ve volební místnosti). 

Přesto připomínáme 3 způsoby volby:

 1. Dám jeden velký křížek jedné ze dvou stran. Tedy dám hlas všem členům této strany najednou (totéž jako 1 hlas každému kandidátovi strany).

 2. Dám jeden velký křížek jedné ze dvou stran a zakřížkuji ještě jednoho nebo více kandidátů z druhé strany do počtu 9 hlasů. Kolik bude křížků mimo hlavní zakřížkovanou kandidátku, tolik lidí v ní nedostane hlas (odebírají se odspoda).

 3. Budu jen křížkovat kandidáty v obou stranách. Můžu dát až 9 hlasů.

Vyhodnocení voleb (zjednodušeně): 

 1. Volební komise jako první spočítá celkový počet hlasů pro kandidáty každé strany.

 2. Následně sečte hlasy jednotlivých kandidátů v rámci strany.

 3. Aby se strana dostala do zastupitelstva, potřebuje alespoň 5 % z celkového počtu udělených hlasů.

 4. Strany získají tolik mandátů, jaký je jejich celkový podíl na celkovém počtu hlasů.

 5. Kteří kandidáti získají mandát rozhoduje jejich pořadí v rámci kandidátní listiny.

 6. Pokud nějaký kandidát překoná průměr za stranu o více jak 10 %, posouvá se v pořadí nahoru.

 7. Kandidáti, kteří nezískali mandát, a zároveň jejich strana nějaký získala, se stávají náhradníky (zastupitel má několik možností ukončit svůj mandát - např. nesloží slib, rezignuje, zemře). 


Volba starosty, místostarosty a výborů

Starostu volí nově zvolené zastupitelstvo ze svého středu nadpoloviční většinou hlasů. Stejně jako místostarostu a předsedy finančního a kontrolního výboru.


Přijďte k volbám
podpořit své kandidáty.

Každý hlas se počítá. 

Závěrem nám dovolte popřát všem dobrou volbu
a novému zastupitelstvu hodně štěstí do dalšího volebního období.Hlasování do přenosné volební schránky

Hlasování mimo volební místnost

Základní formou hlasování ve volbách je hlasování ve volební místnosti. Volební zákon však umožňuje aby volič z různých, zejména zdravotních, důvodů hlasoval do přenosné volební schránky, se kterou se za voličem vydávají 2 členové okrskové volební komise (výhradně na území volebního okrsku, který dané komisi přísluší).

O možnost hlasovat do přenosné volební schránky žádejte předem na obecním úřadě, nebo ve dnech voleb i přímo u okrskové volební komise (lze i telefonicky - 702 155 351, při náhlé tělesné indispozici ve dnech voleb lze například i vzkázat po jiném voliči).

Více informací např. zde

Upozorňujeme, že nařízená karanténa nebo izolace je tentokrát bohužel opravdu překážkou výkonu volebního práva, v takových případech donos volební schránky nežádejte! Více info např. ZDE.Tehovský občasník č. 3/2022

Milí sousedé,

právě vychází podzimní vydání Tehovského občasníku s číslem 3/2022, které je současně posledním číslem tohoto volebního období a 42. číslem, které jsme za osm let společně s kolegyněmi dali dohromady a vlastními silami textově i graficky upravili a vydali.

Rád bych také touto cestou poděkoval všem, kteří se na obsahu i formě tohoto obecního zpravodaje za 8 let našeho působení podíleli. Za redakci obsahu bych chtěl jmenovat především Katku Ruszovou, Ivu Šotkovskou, Moniku Kůsovou a Věru Pilnou, a za příspěvky vyjádřit dík všem spolkům, jednotlivcům i místním živnostníkům a firmám. Vydání každého čísla je výsledkem mnoha desítek hodin koordinované práce a bez Vás všech by občasník nebyl, čím je dnes - zdrojem informací ze všech oblastí dění v Tehově.

Zvláštní poděkování patří zdejší tiskárně, jejíž vlastník a mistr tiskař Martin Tamele odvádí vždy naprosto bezvadnou práci.

Jako obvykle byste byste měli najít tištěnou verzi již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník (přímý odkaz na nové číslo zde).

Přejeme Vám příjemné čtení! :)

Za celý redakční tým a přispěvatele,

    David Hlouch
    prostý grafik, sazeč textů a generátor úvodníků :)

tehov obcasnik 2022-03 tbn.jpgNovější 1 3 47 94 140

Vyhledat v textu

7. 10. Justýna

Zítra: Věra

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 344

Návštěvnost stránek

575924