tehovcz

Aktuality


Štítky:


Výlukový provoz PID - uzavírka ve Všestarech

Dovolujeme si Vás informovat, že od pondělí 29. 4. 2024 začne 1. etapa uzavírky ve Všestarech. Zcela uzavřena bude ul. Říčanská a Mnichovická. Tato fáze potrvá cca do 14. 7. 2024, následovat bude cca do konce prázdnin další fáze, kdy se navíc k tomu uzavře ještě ul. Strančická. Od začátku školního roku by měla být otevřena Říčanská i Mnichovická, ale Strančická zůstane cca do poloviny října uzavřena.

Uzavírka bude mít vliv na provoz linek PID 489, 494, 557 a 582.

SLEDUJTE VÝLUKOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY NA WWW.PID.CZ

Zde ke stažení výlukové jízdní řády pro 494 a 582 platné od 29.4.2024.

SKM_C25824042517030.jpgPálení čarodějnic v Tehově

Tehovský kulturní spolek a tehovští hasiči zvou všechny v úterý 30.4. od 18 hodin na louku u ČOV na Čarodějnický rej. Nebude chybět country hudba, bohaté občerstvení, program pro děti ani symbolické zapálení ohně. Pro případné změny z důvodu špatného počasí sledujte vývěsky, www.tks-tehov i FB Tehovského kulturního spolku.

Čarodějnický rej 2024.jpg

 

Pálení čarodějnic od 17h v Osadě Lada pak připravuje spolek Sportovní osada Lada:

SKM_C25824041813020.jpgKRITICKÝ STAV DODÁVKY VODY

Upozorňujeme, že nadměrná spotřeba vody v obci způsobuje KRITICKÝ STAV dodávky vody do Tehova.

S okamžitou platností vydáváme do odvolání zákaz napouštění bazénů, zalévání zahrad a jiný odběr nad rámec běžné spotřeby domácnosti.

Nedodržování zákazu může TECHNICKY způsobit úplné přerušení dodávky vody i pro celou obec.

Pokud se zavzdušní systém i ve Světicích, odkud se voda čerpá do Tehova, může jít i o několikadenní odstávku dodávky vody pro všechny.Pokyny k zítřejšímu úklidu - FOTOSOUTĚŽ

Akce Čistý Ladův kraj probíhá v rámci celostátní akce Ukliďme Česko. Zasíláme Vám touto cestou základní bezpečnostní pokyny k úklidu a upozornění na fotosoutěž (https://www.uklidmecesko.cz/fotosoutez/), ve které můžete získat hodnotné odměny :-)Pozvánka na přednášku Voda a krajina 19.4. v Mnichovicích

Přijměte pozvání na přednášku ekologa a hydrobiologa RNDr. Davida Pitharta, CSc., který je předsedou Koalice pro řeky, jeden z otců projektu obnovy šumavských mokřadů Life for Mires a nyní poradcem IPR při plánovaní nového ekologicky pojatého parku Soutok https://iprpraha.cz/projekt/9/soutok.

Přednáška proběhne v pátek 19. dubna od 18 hodin v hasičské zbrojnici v Mnichovicích. Obsahově by měla navázat na loňskou prezentaci Jiřího Malíka, kterou spolufinancoval Svazek obcí Ladův kraj. 

unnamed (1).pngPromítání z PERU: 8. 4. v zasedačce OÚ - vstup zdarma

V pondělí 8. 4. 2024 se koná cestopisná přednáška s promítáním z cest od 19:00 hod v zasedačce v suterénu obecního úřadu Tehově, přednáší: Mgr. Petr Šimeček o své nedávné cestě do Peru. Těšíme se na Vaši účast.Brigáda Čistý Ladův kraj již tuto sobotu!

Při akci Ukliďme Česko budeme letos v sobotu 6. dubna opět uklízet spolu s obyvateli měst a obcí v celé republice z české přírody černé skládky a nepořádek. Zapojte se i Vy do místní akce Čistý Ladův kraj

Plakát ČLK_2024 Tehov.jpg

Svoz pytlů z míst, kde je u cest zanecháte, zajišťuje obec multikárou. V případě, že chcete začít ráno úklid již od domu bez navštívení místa srazu, volejte na 731 811 017 (K. Ruszová), vydáme Vám pytle/rukavice v předstihu. Případná oznámení černých skládek či jiných lokalit hodných zvýšené pozornosti volejte tamtéž, nebo pište na ou@tehov.cz.

Místa srazů (kde získáte pytle a rukavice) v sobotu 6. 4. v 9h:

 Svatojánská náves (kontakt: 731811017)

Hačalka u MŠ (kontakt: 702155351)

Osada Lada - zastávka (kontakt: 774123407)

Poděkování: Parta z Údolí Raků započala s úklidem už o týden dříve, brigády se na Bílou sobotu zúčastnilo neuvěřitelných 17 dospělých a 5 dětských osadníků! Děkujeme všem aktivním chatařům i trvale bydlícím a zejména Aleně Krejčové a Milanu Gaperovi za příkladnou organizaci a motivaci brigádníků v osadě Údolí Raků :-)Oznámení částečného odpuštění Panského rybníka 2024

Místní organizace Českého rybářského svazu v Tehově oznamuje částečné odpuštění rybníka Panský z důvodu výlovu 6. 4. 2024. Odpouštění bude započato v úterý 2. 4., po výlovu bude bezodkladně zahájeno znovunapouštění.

 
 


Tehovský občasník č. 1/2024

Milí sousedé,

právě vychází Tehovský občasník s číslem 1/2024. Tištěnou verzi najdete jako obvykle již brzy ve svých schránkách, elektronická verze je společně s dalšími čísly připravena ke stažení v sekci Tehovský občasník.

Za všechny přispěvatele Vám přeje příjemné čtení redakční tým ve složení:
Kateřina Ruszová, Ivana Šotkovská a David Hlouch

tehov obcasnik 2024-01 tbn.jpgZápis ze zasedání zastupitelstva obce ze dne 4.3.2024

Dovolujeme si Vás informovat, že v sekci Obecní úřad/Zápisy zasedání byl zveřejněn Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce ze dne 4. 3. 2024 (přímý odkaz zde).
http://www.tehov.cz/index.php?nid=3573&lid=cs&oid=4835349

logo CP.png
hledačka-tehov.png

 

 

25. 7. Jakub

Zítra: Anna

Odber_SMS_velky.jpgSMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

 

Diskusní fórum

příspěvků: 371

Návštěvnost stránek

658047