tehovcz

Aktuality


Štítky:


Krátkodobá lokální uzavírka v ulici Dlouhá - neděle 13.3. 8-16h

Upozorňujeme na dopravní omezení v ul. Dlouhá, k němuž dojde v neděli 13. 3. 2022 v době cca od 8 do 16h. Objízdná trasa bude vedena ulicí U Bytovek, dopravní značení zajistí žadatel o zábor veřejného prostranství před domem č. p. 222 v ul. Dlouhá z důvodu provádění kácení vzrostlých dřevin na vlastním pozemku.

SKM_C25822030721230.jpgPozvánka na zasedání Zastupitelstva obce Tehov 11.3.2022

Datum konání: 11. 3. 2022

Na úřední desce byla zveřejněna informace o konání zasedání Zastupitelstva obce Tehov, na které vás tímto srdečně zveme.

Zasedání se bude konat v pátek 11. 3. 2022 od 20:00 v zasedací místnosti (případně dle aktuálních okolností ve společenském sále OÚ Tehov).

zasedání bude možnost online připojení prostřednictvím aplikace Google Meet na odkaze:

https://meet.google.com/joe-qnks-amx

Hlavním bodem jednání je finanční pomoc Ukrajině napadené Ruskem.Přímá finanční podpora pro pomoc obětem konfliktu na Ukrajině _

Možnost přímé finanční podpory prostřednictvím organizace Člověk v tísni (na letáku je funkční QR kód platby, předvyplněná částka daru 1000,- Kč se dá upravit):

TI SOS Ukrajina letaky QR.jpg

V předchozí rozesílce došlo k nějaké technické chybě a přestože v aktualitě samotné je vše v pořádku, v e-mailu obrázek odkazuje na jiný dokument... S omluvou tedy pro jistotu rozesíláme ještě jednou.Přímá finanční podpora pro pomoc obětem konfliktu na Ukrajině

Možnost přímé finanční podpory prostřednictvím organizace Člověk v tísni (na letáku je funkční QR kód platby, předvyplněná částka daru 1000,- Kč se dá upravit):

TI SOS Ukrajina letaky QR.jpg

 Aktuální informace k situaci na Ukrajině

Datum konání: 2. 3. 2022

ukrajina_letak4_linky.jpg ukrajina_letak1 2.jpg ukrajina_letak2.jpg

 

Vzhledem k diskusi na sociálních sítích a častým dotazům k zajištění ukrytí obyvatel vám zasíláme odkaz na vydanou zprávu Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR k otázce ochrany obyvatelstva, varování a ukrytí, která byla zveřejněna na webových stránkách https://www.hzscr.cz/clanek/otazka-ochrany-obyvatelstva-varovani-a-ukryti.aspx. Pro případ nedostupnosti stránek lze text stáhnout ZDE.

Vážení občané, vyzýváme vás ke klidu, nešíření matoucích informací a zpráv, a k nevyvolávání paniky. V tuto chvíli není zřejmé, že by měla situace na Ukrajině eskalovat směrem k reálnému ohrožení České republiky jadernou hrozbou, ani jinému reálnému přímému ohrožení obyvatel.

 

Možnost přímé finanční podpory prostřednictvím organizace Člověk v tísni (na letáku je funkční a ověřený QR kód, předvyplněná částka daru 1000,- Kč se dá upravit):

TI SOS Ukrajina letaky QR.jpgukrajina_letak4_linky.pdf

ukrajina_letak1 2.pdf

ukrajina_letak2.pdfNYNÍ JIŽ NE-Poptáváme volný nábytek! (děkujeme)

AKTUALIZOVÁNO: NABÍDEK SE NÁM SEŠLO MNOHO, MOMENTÁLNĚ NEPOTŘEBUJEME NIC DALŠÍHO - POSLEDNÍCH PÁR VĚCÍ POPTÁVAT PŘÍMO. VŠEM MOC DĚKUJEME

Do bytu připravovaného pro válečné uprchlíky z Ruskem napadené Ukrajiny budeme potřebovat postele (nejlépe patrové palandy, jednolůžka příp. dvojlůžka), matrace a šatní skříně.

Pokud se chystáte vhodného nábytku zbavit, kontaktujte nás, prosím, na tel. 725 945 446 (David Hlouch, starosta).

Děkujeme.

uk.jpgRozšíření otevíracích hodin pokladny v pondělí 28.2.

V pondělí 28.2. bude pokladna úřadu otevřena 10:00 - 12:00 a 14:00 - 19:00.

Připomínáme, že svoz nádob se známkou na rok 2021 jako vždy probíhá pouze do konce února 2022, do té doby je třeba nádobu opatřit známkou na aktuální rok. 

Ceník ZDE

Platba odpovídá počtu svozů za rok (52/26/12), v případě změny velikosti nádoby či frekvence kdykoli během roku (včetně ledna a února!) doplatíte případné svozy navíc/vracíme poměrnou částku (0,80 Kč/1l, tedy 1 svoz 80l nádoby = 64 Kč, 1 svoz 120l nádoby = 96 Kč,...).  

Doporučujeme platby převodem (využijte přiložený QR kód s předvyplněným č.ú. 218226125/0300), vyzvednutí známky na popelnici bude po připsání platby na účet obce umožněno přednostně bez čekání ve frontě, po předchozí telefonické dohodě (731811017) i mimo úřední hodiny. Při změně oproti předchozímu období do poznámky uvádějte ZMĚNA frekvence, VS vždy číslo popisné.

QR_platba_odpady.jpg

 

 


Nález chytrých hodinek

V sále budovy obecního úřadu byly nalezeny chytré hodinky, kdo je postrádá, může se s jejich popisem obrátit na obecní úřad (tel. 731 811 017, ou@tehov.cz).Ptačí chřipka - zákaz volného chovu drůbeže

Mimořádná nařízení Krajské veterinární správy proti šíření nákazy ptačí chřipky v chovu drůbeže - ZÁKAZ VOLNÉHO CHOVU drůbeže, ideálně chovat drůbež v uzavřených objektech a chránit před kontaktem s volně žijícím ptactvem (sítě, ploty, zábrany), viz soubory a informace pro veřejnost níže, dále dostupné na stránkách Krajské veterinární správy, případně na úřední desce obce.

Ptačí chřipka – informace pro drobnochovatele

Ptačí chřipka – informace pro veřejnostSilný vítr a zvýšené riziko pádu stromů či větví

Silný vítr neznamená jen náhodné stěhování trampolín do sousedních zahrad, ale i zvýšenou šanci na selhání strukturální integrity exponované či oslabené vzrostlé vegetace.
 
Jinými slovy:
Když fouká, mohou padat stromy či větve.
 
Vyhněte se lesům, pokud do nich nemusíte, v opačném případě prosím dbejte zvýšené opatrnosti.
 
Děkujeme.
 
Padlé stromy Tehov Hajdaláci 220217.jpegVyhledat v textu

3. 7. Radomír

Zítra: Prokop

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

logo fb.jpg

logo_mas_200.png

laduv-kraj-logo-min.png

zaprazi_logo-_web_top.jpg

 

Diskusní fórum

příspěvků: 338

Návštěvnost stránek

564063