tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov, práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
 • 1. 5. 2017 8:25
  Brabec Jan
  Dětské hriste

  Dobry den
  Mam dotaz zda zastupitelstvo obce zvažovalo vybudování aspon maleho dětského hřiště?
  Idealne někde poblíž návsi oplocene s nejakou lavickou,hrací věži klouzackou a houpackou.
  Dekuji Brabec


 • 12. 6. 2017 16:37
  Kateřina Ruszová, místostarostka - Moderátor
  Re: Dětské hriste

  Dobrý den,
  ano, máme v přípravě několik dětských hřišť v obci v různé fázi rozpracovanosti, na dvě z nich jsme již na konci loňského roku podali žádost o dotaci, bohužel neúspěšně. Předpokládáme, že některá z hřišť budeme přesto realizovat již v tomto roce, projekty jsou hotové. Ve středu obce je trochu problém s vlastnictvím pozemků, hřiště máme nicméně rozvržena tak, aby alespoň některé z nich bylo dostupné z libovolného místa v obci. Vzhledem k očekávanému scénáři samofinancování pravděpodobně přistoupíme, zvláště v případě většího hřiště u Třešňovky, k jeho budování svépomocí a postupnému přidávání jednotlivých herních prvků podle toho, jak finance dovolí. S pozdravem K. Ruszová


 • 19. 7. 2017 23:17
  Jan Brabec
  Re: Dětské hriste

  Dekuji moc za pozitivní odpověd :-)


 • 29. 4. 2017 13:47
  Vlastislav Kabeláč Čiháček
  Natáčení omluva

  Dobrý den, rád bych se omluvil všem, které štvalo natáčení u nás doma v tomto týdnu. I přes ujištění produkce, že v případě obtěžování hlukem / světlem / ... obejdou okolní domy, se tak nestalo. Dům jsem hlídal osobně, ale bohužel jsem nebyl doma na stavbu světel pro noční natáčení a nestačil je zarazit.

  Abych předešel dohadům tak na vysvětlenou k těmto natáčením pár informací. My jsme je nikdy aktivně nevyhledávali. Firmy řešící lokační servis si náš dům našli ve veřejně dostupném katalogu architektonických projektů www.archiweb.cz (tam jej zařadili kamarádi architekti, kteří dům navrhovali) a občas nám jednoduše zavolají, jestli se u nás dá točit. Většinu natáčení odmítáme, protože to za těch pár korun nestojí a stěží by to pokrylo opravy, ale reklamy, či zahraniční natáčení nabízejí tolik, že to dorovná několik měsíců mé běžné práce.

  Je jasné, že nikoho moc nezajímá, že si někdo přivydělá prostitucí svého domu, když to jemu znepříjemní den. Pro nás to jsou jednoduše "lehce" vydělané peníze nad rodinný rozpočet. Za část provedeme vylepšení a opravu domu a část věnujeme na něco rozumného. Konkrétně z tohoto natáčení zajišťuji pro děti a dospělé z Tehova a okolí cca 30 sportovních dresů na Trialový kroužek, podařilo se nám dát dohromady speciální kolo na půjčování, pro ty, kteří na ně nemají, nebo teprve uvažují o koupi svého vlastního kolečka. Pár věcí jsme obci už věnovali a plánujeme v tom pokračovat i nadále.

  S ohledem na poškození hasičské louky, které vzniklo kvůli dešti, jsme zajistili našeho zaměstnance, který ve spolupráci s panem Dvořákem a dalšími dá, louku do kupy. Věnovali jsme hasičům jako omluvu malý sponzorský dar a snad toto poškození kompenzuje i 60.000,-, které šli do obecní kasičky za pronájem obecní plochy. Vím, že peníze pro někoho nejsou všechno, ale bez peněz to prostě v dnešní době jde hůř. Odpadky (nedopalky, papírky, apod...) jsem pro jistotu nechal vysbírat taky naše kluky. Sám jsem na ně alergický. Pro případ, že by louka byla stále mokrá, jsme věnovali obci pár desítek metrů zátěžového koberce.

  Tuto opravu by samozřejmě měla platit produkce, ale popravdě jsem je za to co předvedli poslal tam kde slunce nesvítí, takže je to na nás.

  Sousedi z okolních domů si zaslouží také mou omluvu. Osobně nikoho neobcházím a nechávám to na produkci. Jednak neznám do poslední chvíle technické detaily natáčení jako je harmonogram, scény, nebo další detaily (pouze kdy je začátek a konec) a jednak je jednou z našich podmínek automaticky to, aby filmaři nikoho neobtěžovali. Osobně jdu vždy jen za naší sousedkou v ulici paní Krňanskou, které se ptám na svolení k natáčení kvůli omezení provozu v ulici.

  Rád bych řekl, že u nás už nikdo nikdy točit nebude, ale bohužel peníze nám na zahradě nerostou, takže pokud přijde někdo s dobrou nabídkou a splní podmínky, které jsem vyjmenoval výše, tak mu dům opět zapůjčím a část peněz dáme zase na něco pro obec, nebo děti a klub.

  Pár lidí se také ptalo jak by se mohli k podobnému natáčení dostat. Jak jsem zmínil, my se nikam nehlásili, ale ptal jsem se lokátorů, kteří domy / statky / lesy zajišťují a stačí se prostě přihlásit u lokační společnosti (google, nebo poskytnu kontakty co jsem nasbíral). Domy jako je náš se používají jen občas. Většinou mají zájem o domy klasické (nezáleží na velikosti, ale dispozici).

  Pro případné vynadání či dotazi, jsem k dispozici doma / na čísle 608959098, nebo když počasí dá tak na čarodějnicích v neděli.


 • 29. 4. 2017 23:02
  Jan Dvořák
  Re: Natáčení omluva

  Děkuji za to jak se p. Ćiháček k celému problému postavil. Samozřejmě že peníze nejsou vše, ale třeba zrovna tyto budou tvořit část financí tartanové dráhy pro hasiče. Nebo část vybavení dětského hřiště. Nevím. Určitě ale skončí v projektech vylepšujících životní standard obyvatel Tehova.


 • 20. 4. 2017 19:01
  Kajzlerová
  PES

  Dobrý den, komu 19.4. utekl nejspíš malamut, ať si psa laskavě lépe zabezpečí. Útočil mi na syna. Psa jsme si nevšímali, prostě se na něj rozběhl. Nechci domyslet, co by se stalo, kdyby byl pár metrů dál ode mě...


 • 21. 4. 2017 10:17
  Kateřina Ruszová - Moderátor
  Re: PES

  S velkou pravděpodobností jsme identifikovali majitele psa (husky), byl kontaktován a slíbil sjednat nápravu formou preventivních opatření. V případě jakýchkoli dalších potíží prosím postižené, aby kontaktovali obecní úřad, nebo v případě ohrožení (jakýmkoli psem) přímo policii ČR.
  Děkujeme za spolupráci.
  Kateřina Ruszová, místostarostka


 • 3. 4. 2017 11:54
  David Hlouch, starosta obce - Moderátor
  Výzva

  Vážení diskutující,

  důrazně Vás žádám, abyste zklidnili svoje emoce a vrátili diskusi do korektních kolejí. Současně apeluji na přispěvatele, aby se zdrželi anonymních komentářů, které do civilizované debaty nepatří.
  Pokud se zdejší situace nezklidní, přistoupíme raději k dočasnému uzamčení diskusního fóra.

  Děkuji za pochopení a přeji všem klidný start do nového týdne.

  S pozdravem,

  David Hlouch
  starosta obce


 • 2. 4. 2017 14:03
  Juraj
  Rozprodej pozemků pro obchvat.

  Dobrý den pane Čížek,

  po zkušenostech s pánem starostou kdy jsem se ze začátku snažil různě nahít řešení sklidnění činností a dopravy v obci a i když nejsem zdejší ale do toho kraje jsem se zamiloval natolik že jsem se rozhodl postavit si domeček.Jelikož za období Vašeho úřadu v zastupitelství obec klidně žila svojím klidným životem kdy si mohl člověk odpočinout a užívat si klidu ve svém okolí.Teď už díky novému zastupelství je obec devastována jak dopravou tak různými aktivitami ze strany vedení obce .Bohužel naleteli jsme všichni kteří jsme očekávali že obec si zachová svůj typický klidný Ladovský ráz.Jenže ouvej Vše jsou jen manipulace ze strany jak Říčan strasta p.Kořen a naše vedení v zastupitelství kteří chtějí vytvořit v tomto kraji tranzitní magistrálu pro dopravu jak osobní tak nákladní a ještě se utvrzují v tom jak je to pro obec výhodný a jak je to užasný co dokázali.Když jsem panu starostovy nabízel různe varianty pro omezení rychlosti v obci tak pokaždé my pan starosta vehemntně vysvětloval proč to nejde že nejsme součásti Prahy kde v okrajových částech prahy fungují různá omezení rychlosti mobilní radar,omezovače rychlosti,přechody po chodce,retárdéry atd.Pokaždé y bylo řečeno že to nejde a at raději toho zanechám....Jsem částečně invalidní tak pro klid doma jsem se raději vzdal jakívkoliv aktivit pro obec .Je my jasné že toto přesně chce vedení v zastupitelstvě aby si mohli dělat co chtějí .Plně s Vámi souhlasím pane Čížek a dodám jedinou věc že příští volby určtě nebudu volit toto vedení obce.Tento postřeh není pro pána starostu ale pro Ty kterým, skutečně na obci záleží a né těm kteří z obce vytvořili dopravní tranzit težké dopravy.Obec má dle mého pracovat pro lidi kteří v obci bydlí zajistit bezpené procházeni přes komunikaci kde nákladní tranzitní doprava jezdí 70km/h a zbržduje těsně před radarem?Když tabule povolené rychlosti 40.km/h je na hranici obce?
  Já už nemám záujem se s panem starostou dohadovat .
  Jenom my je líto, jak se z oece stala součásť Říčanského obchvatu který však měl už dávno být hotový a tak odkloněná těžká doprava z dálnice D1ale na druhé straně Říčan.Tu se vykupují pozemky pro vytvoření napojení dálnice a dobudování nového obchvatu přes krajině chánenou oblast a ještě k tomu z eurofondů..
  Děkuji pane Čížek za to že se nevzdávate a odolávate lžím ze strany zastupitelstva vůči Vám.
  To jsou moje postřehy do diskuze která i tak nic nezmění pokud v obci bude toto zastupitelství .
  Kamenistý


 • 2. 4. 2017 23:36
  Jeroným Přísný
  Re: Rozprodej pozemků pro obchvat.

  Hustý!!!! :)

  Evidentní blázen, co si zapomíná brát prášky tady vehementně fandí pravomocně odsouzenýmu spekulantovi s pozemkama, kterej do toho křičí kapitálkama vo předcích, pže mu pár metrů ze všech těch hektarů, co si ve střetu zájmů jako bejvalej zastupitel nahrabal, nenechají zastavět.

  To je úplná pohádka. :))

  Nechcete někdo podat na toho skorovrabce T.O.? Třeba už by tentokrát neodešel jen s podmínkou. ;)

  Starosta je buď svatej nebo blázen. Já už bych oba tyhle hurvínky dávno zarazil pěstí do asfaltu. A brzo to taky asi udělám. A myslím, že nebudu sám...

  Zastupitelé vydržte, děláte dobrou práci, děkujeme a stojíme za vámi.

  JP & vox populi!


 • 3. 4. 2017 6:56
  Jan Dvořák
  Re: Rozprodej pozemků pro obchvat.

  Třetí do party :-))) (blázen)
  To je docela závažné obvinění, ale je-li to pravda, vrhá to zcela jiné světlo na páně Čížkův boj za pozemky starých Tehovských rodů. Za zastupitele obce děkuji za upozornění které určitě v rámci možností prověříme.
  Tak mě napadlo: Není šprochu... pak taky to o božích mlýnech a nakonec to o kotli vroucí vody na zvíře připravené...
  Nebudu ale nic předjímat, zajímají mne fakta.


 • 1. 4. 2017 23:16
  Kouzelný klobouk
  Milý Harry Pottere,

  pokud chceš aby zde tvůj příspěvek vydržel déle než robot proskenuje stránku na výskyt nepovolených slov, musíš použít jiný formát. Třeba Pr*el. Všichni ví o co jde a robot to nechá být. :-) Takže znovu?


 • 1. 4. 2017 21:47
  KAREL ČÍŽEK
  OBČANÉ TEHOVA

  OBČANÉ TEHOVA

  V PONDĚLÍ 3.4.2017 V 19 HOD SE BUDOU PROJEDNÁVAT PŘIPOMÍNKY OBČANŮ K ÚZEMNÍMU PLÁNU.

  BUDE SE ROZHODOVAT TAKÉ O POZEMCÍCH OBČANŮ TEHOVA.
  ÚZEMNÍ PLÁN OMEZÍ MAJITELŮM NĚKTERÝCH POZEMKŮ NAKLÁDAT S NIMI SVOBODNĚ A OMEZÍ NĚKTERÁ VLASTNICKÁ PRÁVA
  MAJITELÉ BUDOU S NĚKTERÝMI POZEMKY MOCI NAKLÁDAT TAK, JAK JIM PŘIKÁŽÍ ZASTUPITELÉ V ÚZEMNÍM PLÁNU.
  NĚKTERÉ POZEMKY CHTĚJÍ I VYVLASTNIT !
  PŘIJĎTE, ABYSTE SE DOZVĚDĚLI, JAK S NAŠIMI MAJETKOVÝMI PRÁVY ZASTUPITELÉ „ZATOČÍ“ .
  BUDEME SVĚDKY TOHO, JAK SI ODSOUHLASÍ CO SE JIM ZLÍBÍ!
  NEBO SE DOČKÁME PŘEKVAPENÍ ???


 • 2. 4. 2017 14:54
  Kateřina Ruszová, místostarostka
  Re: OBČANÉ TEHOVA

  Vážený pane Čížku,
  přiznám se, že nerozumim Vašemu postoji. Vy, s Vaší dalekosáhlou historickou znalostí naší obce a okolí a zároveň osobní zkušeností s tvorbou předchozího územního plánu a jeho změn (zejména zásadní Změny č.1), používáte nepochopitelné argumenty. Máte několik osvědčení o kvalifikaci k tvorbě územního plánu, jak dokládají dokumenty uložené na obecním úřadě. Víte přesně, co je smyslem územního plánu. Přesně v naší roli jste nedávno byl a stávající platný územní plán vytvářel. Tento, v současnosti platný územní plán obsahuje mnoho omezení pro vlastníky včetně předkupního práva pro obec na určité soukromé pozemky, biokoridoru ve velikém rozsahu přes soukromé pozemky, dokonce rezervu pro hřbitov a před Změnou č.2 i pro školu na soukromých zahradách. Sám víte nejlépe, že územní plán není slepá mapa a jeho textová část neobsahuje a ani nemůže sestávat pouze z věty "Tak si tady, milí vlastníci, dělejte, co chcete". Územní plán musí zajistit udržitelný rozvoj v území tak, aby se tu líbilo všem obyvatelům, ale ne na úkor starousedlíků. Ne každý starousedlík vlastní lány polí za humny, pane Čížku.
  Nerozumím Vaší agresivní snaze zdiskreditovat naši práci, kterou jste nedávno a jistě s nemalým úsilím dělal i Vy sám. Jediné vysvětlení, které se bohužel nabízí, je, že tehdy i nyní hájíte především své zájmy, jako majitele rozlehlých pozemků, před zájmy obce a zájmy většiny jejích obyvatel. Je mi to velice líto.
  Na závěr mi dovolte zmínit, že územní plán a omezení v něm obsažená, nejsou navždy, jak je snad zřejmé z toho, že se pořizují nové územní plány a jejich změny podle aktuální situace a dlouhodobého vývoje v území. Proto si myslím, že Váš fatalismus a téměř poplašné zprávy opravdu nejsou na místě.


 • 30. 3. 2017 10:08
  Jaroslav Šimon
  Technoparty

  Vážení spoluobčané, upozorňuji na aktivitu obce Babice ve věci reakce na loňskou technoparty ve Slušticích a prosím tímto zastupitele obce o pomoc okolním obcím a současně nám, obyvatelům Tehova v aktivitě, která zabrání konání podobných akcí v našem okolí.

  http://babiceurican.cz/wp-content/uploads/2017/03/obec_slustice_dopis.pdf

  Díky za pozornost.
  J. Šimon


 • 31. 3. 2017 17:17
  Kateřina Ruszová, místostarostka obce - Moderátor
  Re: Technoparty

  Dobrý den,

  děkujeme za Váš podnět.

  Ano, v souvislosti s kontroverzní technopárty konané v loňském roce u Sluštic připravujeme výzvu obci Sluštice, ve které v souladu s občanskou iniciativou i petiční akcí (kterou podpořili i občané Tehova) projevujeme nesouhlas s povolováním akcí tohoto typu a apelujeme na obec Sluštice, aby akce podobného druhu na svém katastru nepovolovala.

  Kateřina Ruszová
  místostarostka obce


 • 4. 4. 2017 13:57
  J. Šimon
  Re: Technoparty

  Děkuji.


 • 25. 3. 2017 19:49
  Karel Čížek
  Diskuse o územním plánu a obecní infrastruktu

  Obecní zastupitelé zvolili novou strategii v diskusi s občany. Na diskusní připomínky odpoví obecní zastupitel tak, že se prostě s někým bavit nebude dokud diskutér nesplní nějakou podmínku. To jsou nové formy demokracie. Musím podtrhnout, že mě to velmi překvapilo . Co to bude příště za podmínku???? Fantazii se meze nekladou.

  Další otázka se mi vyskytla při reakci na prohlášení zastupitele, že volby vyhrál se svými dalšími sedmi zastupiteli. Ale ať počítám jak počítám stále mi to nevychází a napočítal jsem jich celkem jen sedm a ne osm ( 1+7). Vysvětlení se ale nedočkám, se mnou se nediskutuje!!!!

  Pan obecní zastupitel Jan Dvořák se pokusil o seriozní diskusi na téma územní plán obce a stav infrastruktury v obci. Škoda jen,že sklouzl do banalit až ubohostí ( příklad :“ šup na krávu-už je tele, a pod.) ,sklouzl dále do nepodložených tvrzení, do znevažování práce bývalých zastupitelů, do podivných dedukcí a posudků bez znalosti věci.

  V seriozní části diskuse by měl objasnit termín „ část ASŘTP“.
  Dále si myslím, že alespoň on by měl rozvinout seriozní diskusi o genezi vodovodu do obce i výstavby čističky s kapacitou 1200 ekvivalentních osob. Všechno zesměšnit a znevážit není řešení.
  Možná by se měl, bez předsudků a s mírnou pokorou, ptát starší generace jak to všechno bylo a kolik úsilí a nadšení k tomu bylo potřeba. Jako příklad: čistička odpadních vod pro 440 osob byla v obci postavena již v letech 1986/7, a byla jedna z prvních na okrese Praha-východ.
  Po prostudování časového vývoje během posledních dvaceti let by možná nebyl tak sarkastický a arogantní k projektové a stavební činnosti v obci. Některé vady viděné dnešní optikou ( a po bitvě je každý generál), mohli vzniknou pod vlivem souvisejících vnějších okolností i budovatelského entuziasmu, (který se dnes nenosí). Ale na to Vy neberete ohled. Vy jenom sekáte hlavy.

  Rozvoj infrastruktury je nákladná záležitost.
  Zpochybňujete to , že „developříci a další jim podobní“ zainvestují další modernizaci čističky, vodovodu atd. Ale dnes se platí za napojení-zhodnocení pozemku na čističku za každý metr čtvereční cca 60 Kč. (A určitě to zvednete !). Ale při této ceně a 158 rodinných domech v územním plánu a průměrně 1000 m2 na parcelu ( 158 x 1000 x 60) to činí 9,48 milionů Kč do obecní poklady. Další poplatky jsou za vkládání soukromé infrastruktury do obecních pozemků tj 400 Kč za 1 běžný metr. A to platí pro každého v obci. A to dá taky pěknou částku. A další poplatky budou jistě následovat!

  Zastupitele jsme si zvolili pro to aby pracovali pro občany, aby v rámci možností plnili jejich požadavky , hájili jejich zájmy a zlepšovali život v obci.
  Zastupitelé nejsou knížecí vrchnost, ani nic jim podobného , ale jsou to naši spoluobčané.
  A zastupitelování nemají na věky!!!


 • 26. 3. 2017 22:17
  David Hlouch, starosta obce - Moderátor
  Re: Diskuse o územním plánu a obecní infrastr

  Dobrý večer, pane Čížku,

  bohužel se stále snažíte vyhnout odpovědi na jednoduchou otázku, která je cílena na Váš vztah a vliv jako zastupitele obce na územní plánování v naší obci, a na Vaše funkce v rámci vedení obce v inkriminovaných volebních obdobích. Je to smutné, vypovídající a je to škoda, protože jste vždy zcela jistě jednal v souladu se svým zastupitelským slibem a v souladu s platnou legislativou, namátkou například Zákon č. 159/2006 Sb.
  (Zákon o střetu zájmů).
  Ve světle této Vaší odpovědi, jíž se však zřejmě z Vaší strany nedočkáme, by mělo z mého pohledu smysl a bylo pro ostatní zde diskutující relevantní vést další dialog k tomuto tématu.

  Co se týče poplatku za služebnosti zřizované na obecních pozemcích, platí nejen pro všechny občany naší obce, ale také kohokoliv zvenčí. Tyto poplatky se ale vztahují pouze na infrastrukturu, u níž neexistuje reálný předpoklad a doklad, že nepřejde v budoucnu do majetku obce. Typicky se tak jedná zejména o zpoplatnění investic do infrastruktury velkých správců sítí (ČEZ, CETIN, GASNET, apod.). Od nedávného zavedení směrnice jsme tak například již inkasovali za věcné břemeno zemního vedení elektrické energie již 20 tis. Kč od společnosti ČEZ Distribuce. Za stejné zatížení obecního majetku věcným břemenem by nám bez této naší nové směrnice zaplatil ČEZ pouhou tisícikorunu...
  Stejnou (i přísnější) směrnici má mnoho obcí v blízkém i vzdálenějším okolí Tehova.

  Pane Čížku, prosím, nemaťte laskavě zdejší diskutující a čtenáře záměrně či nezáměrně zkreslujícími informacemi a fámami. Děkuji.


  Poplatek za zhodnocení pozemku připojením na kanalizaci ve výši 60 Kč/m² zavedlo naše zastupitelstvo v roce 2015 a od té doby zůstal poplatek nezměněn, přestože by jeho výše mohla být stanovena již tehdy až na (tuším) 110 Kč/m², dnes by to mohlo být ještě více, protože se související legislativa dále vyvíjí a mění. My však cenu ponecháváme na původně zvolené hladině, protože ji považujeme za rozumně a dostatečně nastavený kompromis podílu nových stavebníků na budování související infrastruktury a investicích do infrastruktury stávající.

  Netvrdíme, a nikdy jsme netvrdili, že vše, co zde minulá zastupitelstva dokázala, bylo špatně. Naopak, dokázali jste mnohé a je zcela na místě Vám za to vyjádřit dík. A tato slova vděku a chvály zazněla z našich úst opakovaně.
  Ano, kritizovali jsme a kritizujeme, co kritiku zaslouží. Také se ale snažíme kritizované věci korigovat, napravit. Rovněž se snažíme být korektní, a proto prosím, pokuste se i přes nemalý rozchod Vašich zájmů se zájmy obce nejen ve věcech nového územního plánu o totéž. Jsem si jist, že člověk Vašeho měřítka a charakteru je toho, pane Čížku, schopen.

  Závěrem si Vás dovoluji zdvořile a s mírnou nadsázkou vyzvat, abyste se zdržel výroků, jimiž se nás snažíte nařknout například ze "sekání hlav". Jestli někomu něco sekáme, je to maximálně přebujelá vegetace, přičemž na soukromých pozemcích tak činíme výhradně na objednávku, nebo po dohodě.

  S přáním klidného večera,

  David Hlouch
  starosta obce


 • 28. 3. 2017 22:59
  Jan Dvořák
  Re: Diskuse o územním plánu a obecní infrastr

  ASŘTP jsou automatické systémy řízení technologie provozu a to že jste je nechali osekat až na kost je pouze konstatování holého faktu úplně stejně jako to že návrh nové čistírny neodpovídá realitě provozních podmínek. Člověk který o tom věděl a znal provoz byl však odstaven protože to co říkal se nehodilo do krámu a ani doporučení dozoru provozu technologie napsaná na papíře nebyla zapracována. Možná jsem trapný svými přirovnáními, ale za tím co jsem napsal si stojím. Na Stavbu za desítky milionů entuziazmus opavdu nestačí a chcete-li mi vykládat o stavbě staré čistírny a kanalizace rád si to poslechnu, sám jsem tam strávil poměrně dost brigádnických hodin.


 • 16. 3. 2017 19:56
  Karel Čížek
  územní plán a tehovské rody

  Je až s podivem jak pan Hlouch při své argumentaci proti mé kritice jeho územního plánování, se snaží zdůraznit a převézt veškerou vinu v územním plánování na mne jako zastupitele v minulých obdobích. Jako by mezi řádky naznačoval, že jsem udělal nějakou chybu. Tak ať je konkrétní.
  Ale s nepochopitelnou lehkostí pomine, nebo nereaguje na kritiku nového územního plánu, kterou jsem vznesl.
  Abych to znovu připomněl.
  Pan Hlouch chce redukovat rozvojové plochy OV určené k výstavbě rodinných domů, a to z důvodu „enormního naplánování rozšíření obce“.
  Po nahlédnutí do textové části platného územního plánu ve znění změny č.1 územního plánu, je navrženo v 11 rozvojových plochách území cca 25 ha k výstavbě, a to pro 158 rodinných domů a propočtených 553 potenciálních obyvatel ( viz text).V té době již měla obec zastavěnost cca 30 až 35 ha.
  V době schválení změny č.1 územního plánu v roce 2012 již bylo v obci odhadem 220 až 250 rodinných domů, (tzn. čísel popisných) včetně staré zástavby.
  Je s podivem že nereagujete na kritiku „že jen plánujete a nic neděláte“. Jako byste k tomu neměl co dodat.
  Stěžujete si, že máme do vsi dovedenou 80 milimetrovou trubku na vodu díky plánování staré garnitury. A já se ptám. Je problém v tom , že touto trubkou nedoteče do vsi dostatek vody, nebo že není dostatečný rezervovaný příkon v rámci vodního díla ? Pokud by byl problém v nízké kapacitě trubky pak řešení je ve zdvojení trubky ze Světic a to by rozhodně nestálo 20 milionů Kč. Další zdroj a kapacita je ve dvou 120 metrových vrtech na Hůře, které má v majetku obec, a jejich kapacita je cca 50 - 100 rodinných domků. Ale to by se muselo chtít a nehledat příčiny proč to nejde.
  Vy jste dostali od nás mandát, abyste řešily potřeby obce a občanů a rozhodně si nemyslím že řešením je omezit, zastavit, zredukovat, zmrazit dynamiku života v obci a jejího rozvoje.
  Je na Vás abyste pracovali pro dobrý život všech občanů. A nedílnou součástí života občanů v obci (i Vaší) je i umožnění podnikání živnostníků a řemeslníků.
  Další Vaše argumentace pro omezení rozvoje obce je nárůst počtu obyvatel trvale hlášených.
  Říkáte k dnešnímu dni 900 občanů. Ale kolik je přihlášeno obyvatel v chatových oblastech(Lada,Údolí Raků,Hačalka),na Vojkově a ve Svojeticích (hájovny)? A kolik občanů nevyužívá obecní infrastrukturu? Někteří občané jsou zde hlášeni a ani zde nebydlí. Možná šetříte kapacity pro záměry pro nás neznámé?

  Podivný plátek na facebooku nazvaný Tehov 2014 je koncipován jako oslava toho jak jste dobří. Ale na kterém dehonestujete to, co je pro nás, kteří zde žijeme od narození, důležité a zásadní. Možná je Vám to k smíchu, ale možná Vám vadí, že se nechceme nechat umlčet.
  Ilustrační obrázky s řadovými domky(jako sardinky) jsou směšné, proto že mají vyvolat negativní pocity u občanů Tehova. A tím chcete podpořit argumentaci pro Vaše „rejdy“ a záměry, a tím si získat sympatie. Ubohost.
  Jsem zastáncem ochrany práv legitimních majitelů pozemků a nesmířím se s tím, abyste nakládali s poli a loukami jak se Vám zlíbí. A znovu opakuji, že pokud plánujete rozvoj obce, plánujte ho na pozemcích obce, státu nebo ve shodě s majiteli pozemků.

  Jsem rád, že na základě Vašeho prohlášení se do budoucna zříkáte zesměšňovací rétoriky proti Vašim odpůrcům a kritikům, a že, jako volený zastupitel, budete používat férové jednání.


 • 16. 3. 2017 21:32
  David Hlouch, starosta obce - Moderátor
  Re: územní plán a tehovské rody

  Vážený pane Čížku,

  s podivem je spíše to, jak se snažíte vyhnout odpovědi na otázku Vaší role v historii územního plánování v obci Tehov. Dokud sem, na obecní diskusní fórum, tuto Vaši roli v celé její šíři a souvislostech neuvedete, nebudu v další diskusi s Vámi zde pokračovat.

  Vše podstatné již bylo řečeno.

  S pozdravem,
  David Hlouch

  P.S.: "Tehov 2014" je název sdružení nezávislých kandidátů, za něž jsem byl spolu s dalšími 7 zastupiteli zvolen téměř 80% většinou voličů do zastupitelstva obce Tehov. Sdružení má od samého počátku vlastní webové stránky www.tehov2014.cz, které jsou veřejně přístupné a každý se tak může přesvědčit, že na nich rozhodně není nikdo dehonestován. Jedná se zřejmě o ryze Vaši osobní interpretaci, jejíž příčina je možná zasvěceným zřejmá, mně však bohužel zatím uniká.


 • 20. 3. 2017 14:12
  Jan Dvořák
  Re: územní plán a tehovské rody

  Jen malá informace, 80mm trubka je na hranici možností fyzického průtoku a bohužel 80mm trubka je vedena už ze Všestar do Světic, takže druhá trubka Světice - Tehov nám problém opravdu neřeší.
  Studny jsou super, leč bohužel jediné co by mohly napájet je Hůra a to jen po oddělení od "Želivky". Zákon totiž mísení vod nepřipouští. (za jistých okolnosti a přísných podmínek lze udělit časově omezenou vyjímku). Pro navýšení kapacity vodovodu tedy bude nutno vybudovat nový přivaděč a varianty jsou v podstatě dvě a to sv. Anna (Stránčice), nebo Bartošky (V. Popovice). proto oněch 20M Dimenzování potrubí mi uniká a ještě víc nechápu proč není Tehov napájen nejkratší cestou od Všestar.
  Asi vada projektu...
  K naší chloubě, moderní čistírně odpadních vod. Projekt s velkým výhledem do budoucna, pro celých 1200 obyvatel je dnes na cca 90% své kapacity a vzhledem k tomu že máme ve třech satelitech tři tlakové kanalizace a tudíž velmi nerovnoměrný nátok, je použitý projekt, navíc ještě oškubaný o část ASŘTP naprosto nevhodný.
  Nabízí se otázka je-li blbej projektant, nebo pracoval s nesmyslným zadáním.
  Tipl bych si, že B je správně.
  Jistě, dáme to dohromady, ale stejně bych raději přebíral čistírnu postavenou a dimenzovanou na druh provozu který zde je. To je ale o tom projektování.
  Takže, vážený vobčaní, ono je jaksi kapacita vybudovaných sítí a technologií skoro plná a to včetně školy a školky (tam to platí na 100%), takže nakonec to přibrždění prudkého rozmachu bude asi trochu na místě. Nějak se mi totiž nechce věřit tomu, že spekulanti co rodnou hroudu ve zlato obrátit chtějí, malí místní developříci a další jim podobní zainvestují další modernizaci technologie čističky (zvýšení kapacity), zkapacitnění přívodu vody nebo postaví školu a školku (ta na návsi nafouknout nejde). Jo, pobrat koruny a jupí čerte!
  Výstavba jednotlivostí (pro děti) na vlastních pozemcích s trochou logiky a soudnosti určitě problém není. Nový územní plán není o tom jak někoho o něco připravit, ale o tom mít připravenou infrastrukturu a na základě toho pak stavět. To je takový docela osvědčený postup.
  Myslet, projektovat a u toho myslet, s rozmyslem stavět a nakonec si nově postaveného užívat.
  Nebo to může být projekt stylem "jak pejsek s kočičkou vařili dort" - alias šup na krávu - už je tele,
  stavba - pane mistr, vono se to hlo... - tak to podrž, já jdu vybrat prachy,
  výsledek - hele, vono se to sype! - no, sype, ale zas to nebylo drahý.
  Tak to aspoň natřem...
  Vybrat si vážení budete muset sami. Buďto pořádně, bude to nějakou pětku stát a nějaký čas trvat a nebo jinak, ale u toho já nechci být.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

11. 4. Izabela

Zítra: Julius

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 323

Návštěvnost stránek

465559