tehovcz

Diskusní fórum

Příspěvky veřejnosti ,které se netýkají obce Tehov , práce zastupitelstva a nebo občanů Tehova budou stejně jako příspěvky starší 2 let smazány.

Řadit od nejstaršího Přidat komentář
Novější 1 3 7 12 18
 • dnes v 12:00
  Duglasayz
  сайт клининговой компании

  Привет дамы и господа! https://drive.google.com/file/d/14O9w55SwmlE2-tlnmfFQS62GmpBmQNET/view?usp=sharing
  Ремонт сделан, но сколько сил нужно потратить на уборку после него! Люди просто теряются при виде гор строительного мусора и заляпанных окон и дверей.Уборка после ремонта требует опыта, убирать нужно аккуратно, чтобы не испортить дорогой ремонт и не повредить элементы дизайна нового интерьера. Стоит задуматься и о том, сколько денег придется потратить на уборку после ремонта своими силами: закупка необходимых чистящих и моющих средств, а также защита от пыли и вредного воздействия химических веществ (перчатки, респираторы, укрывные материалы, не говоря уже об одежде). Ведь многие страдают аллергией, а испорченную кожу рук после работы с агрессивными материалами быстро не восстановить. Особую сложность представляет собой уборка помещений после ремонта, если мебель из них не выносилась. Даже если все было тщательно укрыто, пыль проникла везде, в каждую щель. Для осуществления такой уборки требуется специальное оборудование, а ковры и мебель желательно не просто пропылесосить, но и помыть.


 • včera v 12:03
  Veronaxvx
  Writer

  urenrjrjkvnm


 • včera v 1:14
  Donaldoim
  бурение скважины на воду цена за метр

  Приветствую Вас дамы и господа
  Обустройство скважины с пластиковым кессоном
  Пластиковый кессон – самое оптимальное решение только что обустроенной скважины. Помимо того что, он отлично защищает Вашу скважину, обеспечивает ей необходимую герметичность. Пластик, как известно, не подвержен коррозии. К тому же, ни в каком дополнительном обслуживании пластиковый кессон не нуждается. В результате Вы имеете чистую питьевую воду в доме и на своем участке, используя для полива огорода. И пользоваться пластиковой конструкцией Вы можете в течение 50 лет, не опасаясь за работу Вашей скважины.
  Монтаж пластикового кессона в только что обустроенную скважину состоит из этапов:
  Вокруг обсадной трубы выкапывают котлован с запасом на 20-30 см больше диаметра пластикового кессона. Выравнивают дно.Опускают кессон отверстием на обсадную трубу. Фиксируют трубу к корпусу кессона. Точность и аккуратность установки напрямую влияет на качество пользования и срок службы кессона.К кессону через боковые отверстия в его стенке подсоединяют трубы водопровода и вывода на внешний поливочный кран, подсоединяется питающий кабель, всё аккуратно закрепляется крепежными болтами.Обсадная труба должна быть обрезана до нужной высоты с учетом кессона. В скважину спускается насос через оголовок. Подключают все трубы, закрепляя болтами. на оголовке.Устанавливают в кессоне гидроаккумулятор и системы автоматики, розетка со шнуром для подключения электрического кабеля.Подводят трубы и электрический кабель к домуЗакрывают крышку кессона. Засыпают щели выкопанной землей. Литой пластиковый корпус кессона, а также его установка на глубине 2 м (это ниже промерзания грунта) защищает скважину и оборудование от замерзания в холодное время года.Монтаж пластикового кессона и обустройство скважины завешено и можно пользоваться скважиной.


 • 12. 2. 2021 10:27
  Miksa Zbyněk
  Stání vozidel ve slepé ulici

  Dobrý den,
  Na základě článků v Tehovském občasníku si dovoluji zaslat následující dotaz:
  Může OÚ Tehov povolit placené stání ve slepé ulici, když dle zákona o pozemních komunikacích
  Č. 361/2000 Sb. musí zůstat ve slepé ulici min.3 m široký jízdní pruh v každém směru?
  Děkuji Miksa


 • 15. 2. 2021 14:42
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Stání vozidel ve slepé ulici

  Vážený pane Mikso,

  děkujeme za Váš dotaz.

  Obec Tehov může vydávat povolení k záborům veřejného prostranství pouze v souladu s platnými obecně závaznými vyhláškami obce a současně v souladu s platnou legislativou, tedy mj. i zákonem č. 361/2000 Sb. Zákon o provozu na pozemních komunikacích.

  Pokud se situace s parkováním nezklidní, budeme pro lokality, které jsou nejvíce zatíženy odstavováním aut ve veřejných prostranstvích, připravovat úpravy dopravního značení ve spolupráci s autorizovaným projektantem.

  S pozdravem,
  David Hlouch


 • 3. 12. 2020 16:35
  Mosa
  Odpoved

  Pane starosto. Dekuji za vysvetleni situace.
  Jen jeste chci rict ze pokud bych na tu Elinku nezarval (tak jak mam ve zvyku) tak se nezastavila a pod tim autem by skoncila i ona. Bohuzel jsme to videli oba dva a nasttesti ona zustala na tom chodniku. Bohuzel registracni znacku vozidla jsem si nemel cas ani zapamatovat natoz vyfotitt. A ridic ani nezpomalil a uhanel dal....


 • 3. 12. 2020 13:35
  Mosa
  Parkování

  A ještě pane starosto by jste mohl zamyslet kde parkujete. Ráno do školky a do školy jezdí spousta rodičů a nemají kde zastavit. Tak si zkuste laskavě to vaše auto parkovat jinde. Myslím že to není vyhrazeno pro Vás....


 • 3. 12. 2020 15:15
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Parkování

  Ještě jednou Vás zdravím, pane Mošo,

  k Vašemu dotazu mám poměrně jednoduché vysvětlení:

  Obecní automobil parkuje na návsi, protože jej využívám nejen já, ale také další zaměstnanci úřadu a obce a je účelné jej mít operativně po ruce.

  Místo, kde jej aktuálně odstavujeme, je zvoleno záměrně. Před cca 2 lety došlo na návsi k poměrně vážné dopravní nehodě, která se jen zázrakem obešla bez zranění, a která byla způsobena, jak jinak, bezohledným řidičem, který i přes nejrizikovější hodinu (před osmou ranní) spěchal přes náves tak moc, že si potřeboval zkrátit cestu přes zastávky.

  Tyto notorické "zkracovače" odrazují od průjezdu zastávkami efektivně pouze fyzické překážky: jednak námi instalované příčné prahy (která však bohužel neodradí všechny a které na zimu musíme sundat kvůli protahování autobusových zastávek), jednak právě vozidlo, které stojí právě v místě nájezdu na krajsou komunikaci. Může se Vám to zdát divné, ale je to opravdu tak. Bydlím zde a vidím tak denně a v přímém přenosu, jak se řidiči chovají když tam je něco zaparkovaného a když tam je volno. Dříve na tomto místě stabilně a každé ráno parkovala paní učitelka ze základní školy, která však před časem z pozice odešla. Nyní (i v důsledku COVIDem omezeného provozu školy) bylo místo obsazováno spíše nahodile a tak jsme se rozhodli toto místo opevnit obecním autem. Snažíme se jej nicméně stavět tak, aby za ním bylo možné pohodlně zaparkovat ještě jedno auto (třeba právě pro operativní vykládku dětí apod.).

  Pro náves však připravujeme velké změny a pokud se vše podaří, mohly by tyto problémy být již brzy minulostí a náves by mohla zase o kus víc patřit chodcům a obyvatelům obce, než projíždějícím řidičům...

  Děkuji i za tento Váš podnět a přeji Vám klidný zbytek dne.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 3. 12. 2020 13:10
  Mosa
  Rychlost v obci

  Vazeny pane starosto, pani mistostarostkyne a ostantni zastupitele. Pred nekolika minutami jsem byl svedkem jak Elinka Kubelkova hledala a volala pejska, bohuzel akorat jel nejaky čú.ak v bile asi octavii. Jel jako prase ( myslim tim rychle) a ani nezastavil. Proste hovado človek. A pred mymi ocima a ocima Elinky toho psa prejel. Hajzl ani nezastavil. Elinka se rozplakala a utekla domu. Pejska jsem vzal (ma to za sebou protoze ho vzal obema kolama) a odnesl Kubelkum. Jen chci dodat, ze pokud toto by se stalo nekteremu z mych deti, nepredstavujte si nasledky. (Nikomu nevyhrozuji abych zase nebyl zpovidan policajtama a mestskym uradem). nebyla to vase priorita ve volbach do zastupitelstva.
  Preji krasny den vsem a mene takovych smutnych zazitku


 • 3. 12. 2020 15:00
  David Hlouch, starosta - Moderátor
  Re: Rychlost v obci

  Dobrý den, pane Mošo,

  Vámi popsaná událost nás velice mrzí. Mne osobně o to více, že se mé rodině něco podobného, tedy že nám spěchající řidič zabil domácího mazlíčka, stalo již opakovaně...

  Z Vašeho popisu události není úplně zřejmé, zda jste si stihl poznamenat nebo zapamatovat registrační značku vozidla, pokud ano, prosím o její předání.

  Bohužel řidičů, kteří intravilánem naší obce pouze projíždějí neubývá, naopak, každoročně jich několik set denně přibývá. A bohužel značná část těchto řidičů má jediný cíl, projet obcemi na trase co možná nejrychleji bez ohledu na následky.

  Pokud správně rozumím předposlední větě Vašeho příspěvku, kde píšete, cituji, "nebyla to vase priorita ve volbach do zastupitelstva.", odpovídám, ano, řešení dopravy bylo a je jednou z našich priorit a věnujeme jí stále značnou část naší kapacity. A ač to možná vyzní neskromně, dovolím si připomenout, že kromě zákazu transitní dopravy a úsekového měření rychlosti (které bohužel vinou zadavatele, města Říčany, skončilo první etapou) se nám podařilo realizovat a propojit chodníky do všech lokalit obce. Současně tlačíme na řešení esíčka, kde jsme dosud tvrdě naráželi na neschopnost a neochotu kraje a jako dočasné řešení situace jsme zkusili zprůchodnit pro veřejnost dvůr s esíčkem sousedící (jsou tam cedule). Nevím, jestli jsme tedy v těchto otázkách dokázali vše, co bylo možné. Co však mohu s čistým svědomím konstatovat při pohledu na uplynulých 6 let je fakt, že se touto naší prioritou poctivě zabýváme.
  V neposlední řadě připomínám, že mnoho ze zde zmíněných problémů by vyřešila krajská investice do přeložky silnice II/107, jejíž součástí je také obchvat Tehova. Tato investice budí emoce, nicméně jak jsem napsal již v úvodu: Tehovem denně projíždí zcela bezprecedentní množství aut (cca 6-7 tis. denně) a každým rokem jich několik set přibývá. Dokud budou projíždět intravilánem obce, budeme neúnosnou situaci při veškeré snaze jen a jen záplatovat, přičemž z pozice jedničkové obce to bylo, je a vždycky bude jako přehazovat zrní vidlemi...

  Závěrem mi dovolte poděkovat za Vaši sousedskou pomoc v této situaci. Přestože věřím, že by většina z nás reagovala stejně, není to samozřejmost a jsem rád, že mohu žít mezi lidmi, kteří si všímají, co se kolem nich děje a snaží se vzájemně si pomoci.

  Děkuji za příspěvek a přeji krásný den i Vám a co nejméně podobných incidentů nám všem.

  David Hlouch
  starosta obce


 • 23. 11. 2020 9:14
  Ladislav Jakeš
  Bydlení v Tehově

  Dobrý den Tehovští!
  Volíme tuto cestu s dotazem, zda někdo v Tehově nemá/nezná někoho, kdo by měl na prodej pozemek k výstavbě rodinného domu. Jsme rodina žijící u Uhříněvse (nejsme realitní kancelář) a chceme se přestěhovat do klidné části, jako je Tehov. Děkujeme za případné kontakty. Jakešovi (lada.jakes@gmail.com)


 • 14. 11. 2020 13:35
  Richard Padivy
  drevo

  Nabizime za odvoz zbytky stavebního dreva. Možno využit k topeni. Místo Tehov Drazky. Tel 602 277 488


 • 15. 10. 2020 21:04
  Nadezda Steinova
  Kontejner Lada

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, v kolik hodin bude přistavený kontejner do Osady LADA dne 17.10. děkuji Steinová


Novější 1 3 7 12 18

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů

Vyhledat v textu

28. 2. Lumír

Zítra: Bedřich

SMS Infokanál: Zasláním registrační SMS nebo registrací pomocí online formuláře nebo písemnou registrací dáváte souhlas se zpracováním Vašich osobních údajů za účelem informování o činnosti obce a jejích orgánů prostřednictvím služby SMS InfoKanál.

Odber_SMS_velky.jpg

Naše nejsilnější stromy

Mapa nejsilnějších stromů

Galerie stromů

Exkurze v lese s panem Ferklem

Prohlídka parku ve Štiříně

Oficiální stránka obce Tehov na Facebooku

https://www.facebook.com/Tehov.obec/

http://mas.ricansko.eu/

http://www.laduv-kraj.cz/

http://www.zaprazi.eu/

Diskusní fórum

příspěvků: 323

Návštěvnost stránek

459363